Autor Wątek: NetBeans - nie mogę zainstalować  (Przeczytany 2283 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
NetBeans - nie mogę zainstalować
« dnia: Listopad 15, 2015, 12:50:37 pm »
Witajcie.

Swego czasu programowałem w Javie. Z czasem musiałem zaprzestać, ponieważ komputer był zbyt powolny, a w czasie kompilacji programu, system potrafił się zawiesić...

Od marca mam nowy komputer, wraz z systemem 8.1 :) Niestety z jakiegoś powodu nie mogę zainstalować NeTBeansa, ponieważ przy instalacji nie wykrywa mi JDK, choć Jave mam zainstalowaną.

Jakieś rady?
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: NetBeans - nie mogę zainstalować
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 15, 2015, 14:11:43 pm »
Niedawno aktualizowałem Javę. Wymagał jej serwer Minecrafta, który postawiłem, by pograć wspólnie z bratem, a także z ciekawości, bym mógł popatrzeć, jak wygląda taki serwer w porównaniu z wbudowaną w grze opcją udostępniania świata single player innym komputerom sieci lokalnej do multiplayera.

Java dzieli się na dwa segmenty: to, co pobrałeś, to najprawdopodobniej środowisko uruchamiania (Runtime Environment). Tego potrzebują konsumenci do wykonywania programów w Javie. Skoro jesteś programistą, chcesz zestaw narzędzi deweloperskich (Development Kit). Możesz sprawdzić w C:\Program Files\Java, czy znajduje się tam folder "jre(numer wersji)". Jeśli zainstalujesz JDK, pojawi się tam podobny folder, ale zaczynający się od "jdk".

Tak folder Java wygląda u mnie. Mam folder "jdk" ze starą wersją Development Kita, ponieważ kiedyś zainstalowałem go razem z narzędziami Google'a do pisania programów na Androida.


(Ciekawostka: Minecraft pobiera osobną kopię JRE, którą umieszcza w folderze z grą.)
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2015, 14:20:06 pm wysłana przez C »

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: SiecioweFasolki - nie mogę zainstalować
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 20, 2015, 17:14:21 pm »
...więc czy moja profesjonalna porada ci pomogła? czy... :-\

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: SiecioweFasolki - nie mogę zainstalować
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 21, 2015, 08:08:44 am »
...więc czy moja profesjonalna porada ci pomogła? czy... :-\
Wybacz, nie miałem czasu od razu odpisać, a potem zająłem się innymi sprawami.

Faktycznie mój błąd to był. Zainstaluję JDK i będzie wszystko dobrze :) Poprzednio widocznie pobrałem od razu program NetBeans razem z JDK ;)
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia