Autor Wątek: Hard West  (Przeczytany 8396 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hard West
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 28, 2015, 19:54:39 pm »
Jak mówiłem, nie zajmuje się tym, ale przez te półtora roku w branży zrozumiałem chociaż tyle, że sprzedaż gry to bardzo dziwny i skomplikowany proces. Szczególnie, że branżowym standardem jest zasada, że wypromowanie gry kosztuje więcej niż jej zrobienie.
czemu nie jestem zdziwiony? ;p
Cytuj
Jeśli zrobimy to dobrze, to nie zauważą różnicy. :P
miałem raczej na myśli fakt, że pewno woleliby mieć to poprawione bezpośrednio w HW, a nie w jakimś mitycznym przyszłym projekcie :P

Cytuj
Aha, czyli doszedłeś już do setupa? Wpadłeś na to, że można używać subdue więcej niż raz? Bo sporo ludzi ma z tym problem niestety.
tia, nawet gra to sugerowała. Wprawdzie nie do końca zczaiłem czy subdue jest jakoś limitowany, ale i tak nie miałem czego dać jednej postaci, to równie dobrze mogłem spamowac subdue.

..inna sprawa, że chyba niepotrzebnie, bo i tak wszyscy mieli wyjebane na moje bieganie po tej hacjendzie :P

Cytuj
Trafienia są oparte na Szczęściu: Za każdym razem kiedy ktoś cię nie trafia, twoje Szczęście spada, kiedy jesteś trafiony wzrasta. Żeby kogoś trafić, twoja szansa na trafienie musi być większa niż jego Szczęście. Dlatego da się przewidzieć, które strzały trafią, a które nie.
w dużym skrócie opiera się to na dwóch paskach HP. Za mało grałem by się wypowiadać (na razie wciągnęły mnie poki i ogladanie DB), ale wydaje się... działać. Tzn ani to nie przeszkadza, ani jakoś nie odmienia mojego spojrzenia na paski zdrowia.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Hard West
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 16, 2016, 13:10:02 pm »
Rozmowa z Andrzejem Mazurukiem o CreativeForge Games. Jako jeden z przedstawicieli CFG Yours truly, dziki ;)
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Hard West
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 16, 2016, 14:09:32 pm »
Polecam także reckę na rpgcodex: http://www.rpgcodex.net/content.php?id=10174
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Hard West
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 16, 2016, 20:14:47 pm »
Polecam także reckę na rpgcodex: http://www.rpgcodex.net/content.php?id=10174
Przyznam, że zaskoczyło mnie jak ciepło Codex przyjął Hard Westa, biorąc pod uwagę, że nie jest tak skomplikowany, jak większość tytułów, które chwalą, a na dodatek czerpie wyraźne inspiracje od znienawidzonego nuX-Coma.

Co do samej recki, to zgadzam się właściwie ze wszystkim poza tym, że Fate Trader jest źle zbalansowany. Sam trader jest okej, problemem jest nadmiar kasy w niektórych scenariuszach - tutaj wyraźnie daliśmy ciała.

PS: Mały sneak-peak - na przełomie stycznia i lutego pojawi się patch, którego jednym z ficzerów będzie rebalans abillitów, a konkretnie tych, które naszym były zbyt słabe lub zbyt mocne. Jeśli jeszcze nie graliście, a planujecie, warto się wstrzymać na te dwa tygodnie.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hard West
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 16, 2016, 20:33:47 pm »
o ironio w tej recce az tak tego x-coma nie widzą, co chyba  nie jest dobrym znakiem :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Hard West
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 17, 2016, 14:31:12 pm »
o ironio w tej recce az tak tego x-coma nie widzą, co chyba  nie jest dobrym znakiem :P
"Probably more than a few people will notice at this point that the above description sounds very similar to Firaxis Games’ XCOM, one of the more successful turn-based tactical games of recent years, but one with its own fair share of detractors among the oldschool crowd. The similarities are there, but I still encourage those who dislike two action point systems to give this game a try. CreativeForge have built upon the foundation laid by Firaxis, rather than just using it as a compromise to draw audience familiarity (though surely that was a factor as well)."

Mi to wystarczy. :P Taki był zamysł i cieszę się, że dało się go przekazać.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hard West
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 17, 2016, 16:32:19 pm »
bardziej do końcówki piłem gdzie było że gra nie jest wcale tak xcomowa jak niektórzy by chcieli ;p

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Hard West
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 17, 2016, 18:26:14 pm »
No cóż, nie wszystkich zadowolisz. Jak mają ochotę na X-COMa, to mają do dyspozycji samego X-COMa, dodatek, a za trzy tygodnie jeszcze dwójkę.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hard West
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 17, 2016, 18:54:55 pm »
well, nie mówię że to źle, kwestia na ile chcieliście być przyrównywani do xcoma by podebrać mu publikę

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Hard West
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 03, 2016, 22:26:32 pm »
Dziś o osiemnastej miała miejsce premiera DLC do Hard Westa - Scars of Freedom. Nieskromnie powiem, że miałem dość duży udział w jego tworzeniu i jestem bardzo zadowolony z wyników, także polecam, szczególnie, że kosztuje grosze. 8)

A tak poza tym, jakiś czas temu przy współpracy z cdp.pl wydaliśmy wersję pudełkową HW:
(click to show/hide)

Może zainteresuje zbieraczy. :P
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Hard West
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 03, 2016, 22:36:24 pm »
Właściwie co w tej firmie robisz? Nadal jesteś młodszym programistą? Piszesz AI, zachowanie obiektów w grze?

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Hard West
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 03, 2016, 22:41:04 pm »
Brrr. Nigdy nie byłem programistą i nie planuje być. :P

Jestem designerem. Głównie level designerem, ale to mała firma, więc każdy ma wiele ról. W DLC oprócz level designu maczałem palce między innymi w pisaniu fabuły i projektowaniu nowego systemu rozwoju postaci.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Hard West
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 04, 2016, 23:28:57 pm »
Widziałem dzisiaj w MM. Bodajże 80 zl.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Hard West
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 05, 2016, 13:07:06 pm »
Nice, ostatnio zastanawiałem się, czy można kupić wersję pudełkową poza zamówieniami z netu, a byłem zbyt leniwy, żeby się dowiedzieć.

Tak btw, zapomniałem dodać, że przy okazji DLC wyszedł też darmowy patch do podstawki. Oprócz naprawy błędów zawiera w sobie między innymi rebalans abilitów i itemów oraz różne, opcjonalne modyfikacje rozgrywki (np. szybsze leczenie ran albo brak overwatcha u wrogów).
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hard West
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 15, 2016, 20:37:19 pm »
można, nawet w empiku są wystawione :P W ogóle cdp się chyba w końcu wziął za odzyskiwanie rynku. Śmieszne jest tylko to, że musiał się w tym celu odciąć od prawdziwego cdprojektu.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!