Autor Wątek: Hard West  (Przeczytany 8623 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Hard West
« dnia: Listopad 18, 2015, 22:58:25 pm »
http://store.steampowered.com/app/307670

Z oczywistych powodów (jestem w creditsach) nie dostanie u nas żadnego coverage na głównej, ale ciekaw jestem co sądzicie. Backował ktoś? Planujecie w ogóle zagrać?
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hard West
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 18, 2015, 23:06:40 pm »
mnie interesuje, choć nadal mam za złe że jest turowy a nie phase-based jak sugerował trailer z KSa :P I ta, wiem, że generalnie nie powinno się nim sugerować, ale walka wyglądała ciekawiej gdy wszyscy jednocześnie zaczynali do siebie strzelać, przewracać stoly itd niż gdy każdy czeka grzecznie na swoją turę :P No i bardziej pasowało to do theme, że liczą się ułamki sekund kto szybszy i lepszy
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2015, 23:08:38 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Hard West
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 18, 2015, 23:17:03 pm »
Gra o rewolwerowcach z Dzikiego Zachodu w systemie turowym? Nagroda dla najgłupszego pomysłu roku już chyba zaklepana.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Hard West
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 18, 2015, 23:39:56 pm »
Nie jestem zainteresowany. W sumie możesz coś napisać, jeśli naprawdę się jarasz swoją własną grą, mógłbyś tylko dorzucić w tytule wielkie ostrzeżenie o stroniczości, tak jak TotalBiscuit dodaje dopisek do sponsorowanych filmików jego produkcji.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Hard West
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 19, 2015, 00:11:22 am »
Gra o rewolwerowcach z Dzikiego Zachodu w systemie turowym? Nagroda dla najgłupszego pomysłu roku już chyba zaklepana.
Tak. Wiemy. Tury i izometria powinny zostać w XX wieku. Bo teraz tylko pif paf, akcja, akcja i bloody screen-so real.

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Hard West
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 19, 2015, 01:33:23 am »
Widzę, że nagroda dla najgłupszego komentarza roku również jest już przyznana. Abstrahując od mojej niechęci do tego typu mechaniki, turowa gra o rewolwerowcach, strzelcach, w których przypadku refleks jest szczególnie ważny, a ułamki sekund decydujące, zwyczajnie mija się z celem i nie widzę w tym żadnego wytłumaczenia poza oldfagostwem na siłę. To nie jest jakaś rosyjska ruletka. Zresztą ten, kto grał w "Red Dead Redemption", doskonale wie, o co chodzi, mimo że to zupełnie inny gatunek.

Sent napisał z grubsza to samo, ale na niego nie miałeś haka, co?
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2015, 01:35:55 am wysłana przez Nederland »
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Hard West
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 19, 2015, 07:50:08 am »
Nom. Bo Sent nie psioczy na każdy tytuł, który jest w turach. Natomiast ty widzisz tury, izometrie i jak dzieciak krzyczysz "staaaaaroc, do lamusa".
Pomijając kondycję serii, to Heroes też powinni zrobić jako Action RPG, bo tury niemodne.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Hard West
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 19, 2015, 09:04:03 am »
Sent rozpływa się nad każdym tytułem w izometrii i turach, za to jedzie po każdym 3D. :)
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Hard West
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 19, 2015, 09:26:52 am »
W sumie możesz coś napisać, jeśli naprawdę się jarasz swoją własną grą, mógłbyś tylko dorzucić w tytule wielkie ostrzeżenie o stroniczości, tak jak TotalBiscuit dodaje dopisek do sponsorowanych filmików jego produkcji.
Świadomie się wstrzymałem od komentarza - ciężko być obiektywnym w sprawie gry, nad którą pracując spędziło się ponad 1000 godzin. ;)

Aczkolwiek powiem, że według mnie core gameplay ma sporo ciekawszych rozwiązań niż np. X-Com.
Sent napisał z grubsza to samo, ale na niego nie miałeś haka, co?
No nie do końca, bo Sent też proponuje mechanikę gdzie masz fazę planowania, tylko inny rodzaj niż turn based. :P Gierki takie jak Frozen Synapse (o których mówi Sent) nie mają zbyt wiele wspólnego z refleksem.
Sent rozpływa się nad każdym tytułem w izometrii i turach, za to jedzie po każdym 3D. :)
Technicznie rzecz biorąc, 3D nie wyklucza izometrii. :P
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Hard West
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 19, 2015, 09:51:14 am »
Ciiiii.
No to widok 3cio osobowy. :P
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Hard West
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 19, 2015, 11:27:11 am »
Mnie osobiście setting nie odpowiada. Kowboje są ok, ale nie jakieś nadprzyrodzone rzeczy.
Notabene gra Six Guns na mobilki też ma podobny klimat. Jest co prawda TPSem, ale też są jakieś watki Supernatural i steampunk (tego drugiego chyba tu nie ma).
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Hard West
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 19, 2015, 13:57:16 pm »
Nom. Bo Sent nie psioczy na każdy tytuł, który jest w turach. Natomiast ty widzisz tury, izometrie i jak dzieciak krzyczysz "staaaaaroc, do lamusa".
Chodziło mi o to, że też nie pasuje mu turowy system w tej grze. On z kolei psioczy z kolei na 95% tytułów, zwłaszcza tych nowych i popularnych. Bo że propsuje gry, w które nikt nie gra, widać akurat po strukturze i popularności portalu.

Cytuj
Natomiast ty widzisz tury, izometrie i jak dzieciak krzyczysz "staaaaaroc, do lamusa".
To dlatego w pierwszym "Wiedźminie" i "Titan Queście" izometria i nie do końca "płynny" system walki (nie był turowy, ale real-time do końca też nie) bardzo mi się podobały, a w NWN2 nieszczególnie przeszkadzały?

Cytuj
Pomijając kondycję serii, to Heroes też powinni zrobić jako Action RPG, bo tury niemodne.
>porównaj strategię turową do gry o rewolwerowcach z Dzikiego Zachodu
>mów komuś, że zachowuje się jak dzieciak
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Hard West
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 19, 2015, 14:19:24 pm »
Akurat to się też tyczyło Twojego tekstu o Wasteland 2, gdzie też stwierdziłeś, ze "tury i izo w XXI wielu? #alejakto". No bo skoro Wasteland, który turowy byl zanim sie urodzilem, jest passe, to Heroes widocznie tez.

No sorry, ale na latke newfaga sobie jakoś zapracowales.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Hard West
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 19, 2015, 14:36:52 pm »
Świadomie się wstrzymałem od komentarza - ciężko być obiektywnym w sprawie gry, nad którą pracując spędziło się ponad 1000 godzin. ;)
Bruh...
Dlaczego czujesz potrzebę bycia takim ironicznym pedałem, ziom? Chodzi mi o tekst na wortalu, który może być czytany przez osoby, które nie wiedzą, kim jesteś. Myślę, że możesz coś napisać o własnej grze, jeśli będziesz uczciwy i przyznasz się na wstępie, że brałeś udział w procesie produkcji i wyniki sprzedaży są ważne dla twojego studia. Dopóki będziesz miał coś do powiedzenia, co sprawi, że nie będzie się tego czytało jak zwykły materiał promocyjny.

O, albo daj Sentenzie albo komuś chętnemu kopię gry, by napisał sponsorowaną recenzję. Bonusowe punkty, jeśli ją głównie skrytykuje, trochę jak Ross Scott z "Uncanny Valley".

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Hard West
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 19, 2015, 16:06:38 pm »
Napisz Arta, ze gra wyszła i fajnie. Podpis daj Sentz0r i jest Oks.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta