Autor Wątek: Gildia Grafików  (Przeczytany 22814 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Sandro

  • Wiadomości: 72
  • Nekromanta
Odp: Gildia Grafików
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 22, 2013, 16:01:52 pm »
Sandro w środku nocy wkroczył do gmachu gildii, znajdując na stoliku w stercie papierów swoje zamówienie. Pozostawił zapłatę oraz liścik.
 
Cytat: treść liściku
Dziękuję za zrealizowanie zamówienia. Postanowiłem wybrać jedną z sygnatur Xsanta, chociaż ta zrobiona przez Inverse'a również zła nie była.
 Sandro
[/i]
 
III Najlepszy Gladiator ŚP | II Najlepszy Sędzia Gladiatorów ŚP | Pancerna Rękawica

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Gildia Grafików
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 30, 2013, 20:05:16 pm »
Po serii kurierów (ludzkich i zwierzęcych) oraz nocnych gości do gildii wszedł kolejny klient-tym razem osobiście i o normalnej porze. Choć sam klient tak do końca normalny nie był-biedny Błażej niemal podskoczył widząc złote oczy z pionowymi źrenicami i łuskę okrywającą pysk argonianina. Ten, jakby tego nie zauważając, podszedł do lady za którą siedział grafik i położył na niej dwa obrazy.
-Witam. Prosił bym o wykonanie awatara z tego i sygnatury z tego. Avek ma przedstawiać głowę i klatę postaci, wycentrowanej oczywiście, na sygmie postać ma być po lewej stronie, tak aby z prawej u góry było widać tą zieloną flagę. Jakby trzeba było obciąć nogi postaci aby się to ładnie pomieściło nie ma problemu. Po prawej na dole, poniżej tej flagi prosił bym o dodanie napisu "Obywatel Królestwa" jakąś czcionką ładnie komponującą się z resztą.
-Oczywiście, już przekazuje zamówienie reszcie zespołu.
Po tych słowach grafik zniknął na zapleczu, argonianin zaś opuścił budynek gildii.
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Gildia Grafików
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 31, 2013, 00:37:47 am »
Do siedziby gildii grafików wpadł kurier-nietoperz z listem i małą przesyłką, w której był dopisek "z pozdrowieniami od Xero".

Cytuj
Avatara nie było sensu robić inaczej, bo rysunek nadesłany przez ciebie bvł zbyt niewyraźny. Gdybyś chciał avatar w takiej postaci jak opisałeś, miałbyś niewyraźną plamę.



« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2013, 00:39:31 am wysłana przez xeroloth »

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Gildia Grafików
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 31, 2013, 14:11:40 pm »
Następnego dnia do siedziby gildii ponownie wszedł Wardasz. Obejrzał obrazy, przeczytał list, westchnął i wyszedł. Wrócił późnym wieczorem, pokrzyczał, poczekał, po czym nie widząc obsługi poszukał jakiejś kartki, pióra i inkaustu, naskrobał kilka słów, po czym zostawił kartkę na ladzie, wraz z kolejnym obrazkiem i mieszkiem z zapłatą za sygmę

Cytuj
Skoro tamten obraz był za mało ostry, może ten się nada? Zdaje się że jest nieco wyraźniejszy.
Wardasz
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Gildia Grafików
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 31, 2013, 15:04:27 pm »
Posłaniec wysłany przez Xero wpadł na chwilę do gildii i zostawił małą paczuszkę...

Cytuj
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2013, 15:06:00 pm wysłana przez xeroloth »

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Gildia Grafików
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 31, 2013, 21:15:13 pm »
Kolejnego dnia w gildii ponownie pojawił się Wardasz. Przyjął zamówione obrazy, pogratulował kunsztu grafikom, podziękował, zapłacił i wyszedł.
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Antigod

  • Wiadomości: 35
  • antihuman hate generator
Odp: Gildia Grafików
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 02, 2013, 15:40:08 pm »
W gęstym od kurzu powietrzu rozległ się dźwięk butów szurających po wycieraczce, chwilę potem drzwi otworzyły się skrzypiąc lekko a do środka wszedł żwawym krokiem Poszukiwacz Antigod, trzymając w dłoniach małą kopertę. Rzut oka na Błażeja, pieczołowicie skrobiącego coś na kartce utwierdził Poszukiwacza w przekonaniu, że nie warto zwracać na siebie uwagi, tak więc położył kopertę na biurku i wyszedł. List brzmiał:
Cytuj
"Witam grafika, czytającego ten tekst. Proszę o wykonanie avatara z tej grafiki: http://fc01.deviantart.net/fs70/f/2013/190/9/3/tomoko_kuroki_by_mraali-d6cr6a1.png, nie mam żadnych wytycznych ani szczególnych wymagań, zdaję się na pomysł znawców w tym fachu. Z góry dziękuję za wykonanie zlecenia, postaram się odwdzięczyć".
Podziemie - Poszukiwacz


Xsant

  • Wiadomości: 169
  • Zakała Algaroth
Odp: Gildia Grafików
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 02, 2013, 15:51:55 pm »
Xsant dojrzał zlecenie Antigoda. Zabrał się do pracy i raz, dwa było gotowe.
¯\_(ツ)_/¯
Podziemie Beliara
Adept Mrocznego Ostrza

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Gildia Grafików
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 02, 2013, 16:17:11 pm »
Xero miał nieco inną koncepcję, więc dał odbiorcy możliwość wyboru.

Cytuj
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2013, 17:21:44 pm wysłana przez xeroloth »

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

inverse

  • Wiadomości: 457
    • Blog - opowiadania
Odp: Gildia Grafików
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 02, 2013, 17:02:30 pm »
Zaś Inwerse udoskonalił pomysł Xero, ponieważ wpadł na podobny.

Cytuj
Podziemie Beliara - Poszukiwacz

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Gildia Grafików
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 02, 2013, 17:46:56 pm »
- To widzę teraz trzeba się bić o klientów - powiedział pod nosem elf po czym umieścił również swoją pracę za ladą w przegródce "do odbioru".

There you go.
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Antigod

  • Wiadomości: 35
  • antihuman hate generator
Odp: Gildia Grafików
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 02, 2013, 19:40:13 pm »
Po wejściu do Gildii Antigod niepewnym wzrokiem zmierzył czekające na niego arcydzieła, stając przed trudnym wyborem i pamiętając jednocześnie o niewielkich funduszach, jakimi dysponował. Po chwili namysłu wybrał jedną z prac, po czym położył na biurku niewielką sakiewkę i mały liścik
Cytuj
Dziękuję wszystkim rzemieślnikom za trud, jaki włożyli w to zlecenie. Zdecydowałem się na pracę Elratha, aczkolwiek wybór był bardzo trudny, gdyż wszystkie grafiki bardzo przypadły mi do gustu.
Pozdrawiam, Poszukiwacz Antigod.
Podziemie - Poszukiwacz


Murtag

  • Wiadomości: 247
Odp: Gildia Grafików
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 08, 2013, 03:25:01 am »
Trzymając stertę papierów po ramieniem, zwiadowca, z niemałym trudem, otworzył drzwi do gildii. Starając się nie opuścić żadnego pergaminu, szybkim krokiem udał się do lady i z westchnieniem ulgi upuścił niewygodny bagaż. Rozwijając po kolei każdy ze szkiców, zwrócił się do członków gildii.

Cytuj
Proszę o wykonanie sygnatury i avatara. Będę wdzięczny, jeśli grafiki zostaną wykonane w klimatach Podziemia, a w przypadku sygnatury prosiłbym o wzorowanie się na tym zestawie.
W posiadaniu mam cztery grafiki, które mogą posłużyć do zrealizowania zamówienia. Z tej oraz tej sugerowałbym zrobienie sygnatury. Do stworzenia avatara może posłużyć ta oraz ta, jak i dwie poprzednie. Mam problem z decyzją, która z grafik byłaby najlepsza, więc pozostawię decyzję Wam, dając nieco swobody.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2013, 19:10:51 pm wysłana przez Murtag »

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Gildia Grafików
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 08, 2013, 12:44:05 pm »
Nietoperz wpadł do siedziby gildii zostawiając mały pakunek dla Murtaga.

Cytuj



« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2013, 13:29:14 pm wysłana przez xeroloth »

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Murtag

  • Wiadomości: 247
Odp: Gildia Grafików
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 09, 2013, 14:46:54 pm »
Opuszczając pracownię Xerolotha, zwiadowca nie mógł wyjść z podziwu dla niezwykłej cierpliwości artysty. Godziny, które spędził stercząc nad głową Demonicznego Paladyna, zrzędząc, wydziwiając i narzekając, niejednego doprowadziłyby do ataku wściekłości. Jednak grafik z niemalże anielską (a może diabelną?) cierpliwością miął kolejne szkice, niczym nie zdradzając zniecierpliwienia, aż w końcu stworzył dzieło, które spełniało zachcianki klienta.
Murtag w pełni usatysfakcjonowany z wykonanej przez Xerolotha pracy, dziarskim krokiem opuścił siedzibę gildi, zostawiając niewielką karteczkę na ladzie.

Cytuj
Dziękuję bardzo za poświęcony mi czas i za to, że wytrzymałeś jak Ci trułem dupę przez kilka godzin. Mam nadzieję, że twoja praca zostanie doceniona przez Kapituły, przy rozpatrywaniu prośby o awans, bo musiałeś się nieźle natrudzić, żeby mi dogodzić.