Autor Wątek: Polecenie RPG'a  (Przeczytany 5000 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Polecenie RPG'a
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 19, 2015, 14:54:34 pm »
Inna sprawa, że fabuła BG1 nie jest specjalnie skomplikowana (przeszedłem chyba z połowę albo 3/4 i ciągle wiadomo tyle że zły czarny rycerz zabił nam ojca), więc rozpczęcie od dwójki nie jest aż tak bolesne.

A arcanum wolno się rozkręca, trzeba dac mu czas.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Polecenie RPG'a
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 20, 2015, 14:04:11 pm »
Arcanum jest dość specyficzne. I mocno niezbalansowane.

Ten cały enchanced BG można za free modami 2 zrobić. Połączy to 1 i 2 z dodatkami w jedną grę z opcjami w menu i będzie nadal PL, bo enchanced chyba nie jest juz.

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Polecenie RPG'a
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 20, 2015, 21:29:01 pm »
Połączy to 1 i 2 z dodatkami w jedną grę z opcjami w menu i będzie nadal PL, bo enchanced chyba nie jest juz.
I dobrze, polska wersja jedynki poza Zborowskim i Fronczewskim jest okropna. :P
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Polecenie RPG'a
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 20, 2015, 21:56:00 pm »
I dobrze, polska wersja jedynki poza Zborowskim i Fronczewskim jest okropna. :P

Tak można powiedzieć o wielu grach z lat 90 i wczesnych 2000 :P

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Polecenie RPG'a
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 20, 2015, 22:17:48 pm »
tia, łącznie z angielskimi głosami :P Irenicus nie był zły, ta teatralność wpisywała się w sztuczność konwencji :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

iselor

  • Wiadomości: 15
Odp: Polecenie RPG'a
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 26, 2016, 17:28:16 pm »
Vampire the Masquerade Bloodlines - arcydzieło komputerowego RPG, najlepszy cRPG ever i - niestety - w Polsce cholernie mało znany. Na szczęście pojawił się bodaj na steamie czy gogu, nie pamiętam. Istnieje też - na szczęście - nieoficjalny patch polonizacyjny. Znakomity mroczny klimat, zaawansowana mechanika, spora długość gry, genialna muzyka, świetny NPCe, dobry quest główny i rewelacyjne questy poboczne.
Kroniki Might and Magic (gry można kupić też osobno, ale taniej chyba wyjdzie w kronikach) obejmujące:
Might and Magic VI: Mandate of Heaven - kolejne arcydzieło cRPG, drugi najlepszy Might and Magic i trzeci wg mnie najlepszy cRPG. Olbrzymi świat, wspaniały klimat, bardzo dobra fabuła i mechanika, wysoki poziom trudności i świetna muzyka. Do tego najlepsze dungeony ever! Istnieje nieoficjalny patch polonizacyjny bo gra nigdy oficjalnie nie została przetłumaczona. Kanon, klasyk i rzecz obowiazkowa.
Might and Magic VII: Za Krew i Honor - drugi najlepszy cRPG ever i najlepszy w mojej opinii Might and Magic. To samo co wyżej tylko więcej i lepiej. Poprawiona grafika (tu zdania są jednak podzielone:)) i mechanika i chyba ciekawsza fabuła. Wstyd nie znać.
Might and Magic VIII: Day of the Destroyer - gra dobra, ale to już nie to, jednak wciąż mozna zagrać po przejściu pozostaych medżików.
Might and Magic IX ruszać nie warto.
Jedziemy dalej:
Planescape: Torment - pod względem fabuły i NPCów: mistrzostwo. Szkoda tylko że mechanika i system walki nieco kuleją. Tak czy siak i tak zagrać trzeba. Na mojej liście nr 4 cRPG ever.
Arcanum - chyba jedyny tytuł steampunk, miażdży głównie mechaniką za sprawą niemal całkowitej swobody w tworzeniu/rozwijaniu/odgrywania postaci. Fabularnie i muzycznie też ok, szkoda tylko że grafika już...nieco się zestarzała no i system walki nie do końca wyszedł jak trzeba. Ale to u mnie nr 5 i absolutny majstersztyk i tytuł obowiązkowy. Zdecydowanie wolę go od serii Fallout:)
Morrowind - proste, nr 6. I najlepszy TES.
Diablo + Hellfire - kto nie grał w pierwsze Diablo ten nie ma prawa wg mnie wypowiadać się specjalnie ani o tej serii ani o tym podgatunku cRPG czyli hack and slash. Grać koniecznie. Mój nr 7.
Saga Fallout & Baldurs Gate II - stare Fallouty za najlepszy postnuclear, a Baldurs Gate II...No, to po prostu Baldurs Gate 2, tego tłumaczyć nie muszę:) Ex equo na miejscu 8.
Wizardry 8 - mój numer 9 to tytuł absolutnie klasyczny i obowiazkowy, ale dla dzieci neo, tzn. dzieci Gothica, okaże się na pewno absurdalnie trudny już w trakcie tworzenia drużyny i pierwszych walk z krabami:) Ew. zawsze można zmniejszyć poziom trudności na najniższy i korzystać z polskiej internetowej encyklopedii Wizardry 8, najlepszego kompendium wiedzy o tej grze.
Icewind Dale + Heart of Winter+ToLM - mój numer dziesięć i najukochańsza gra oparta na Infinity Engine. Klimat miażdży całą konkurencję, może z wyjątkiem Diablo 1 i Might and Magic VI. Do tego fajna, tajemnicza fabuła, rewelacyjne lokacje, śliczna dwuwymiarowa grafika i piękna muzyka. Mechanika kuleje ale trudno.
Co poza tym warto ruszyć?
Icewind Dale II - młodszy brat IWD, z lepszą mechaniką świetnie sprawdza się jako character creator, choć fabularnie i "klimatycznie" słabiej (muzycznie równie dobrze). Tak czy siak warto.
Świątynia Pierwotnego Zła - najlepszy system walki w cRPG, najlepsza adaptacja mechaniki D&D, znakomita grafika, wielki szacunek i podziw wśród graczy z tzw. Zachodu i kompletne olanie gry w Polsce, głównie przez młokosów. Choc to najsłabsza gra Troiki to i tak arcydzieła i jeden z najlepszych cRPG ever.
Ultima - matka cRPG (ojcem jest Wizardry) choć dzisiaj nie warto sobie zawracać głowy częściami innymi niż VII, VIII i IX.
Ultima Underworld: The Stygian Abyss + Ultima Underworld: Labyrinth of the Worlds - czyli spinn off do właściwej Ultimy, w konwencji dungeon crawlera. Mistrzostwo, choć poziom trudności raczej zabójczy, zwłaszcza dla dzisiejszych wychowanych na gotikach graczy.
Divine Divinity - Diablo spotkało Ultime i tak powstało Divine Divinty, jeden z najbardziej klimatycznych tytułów ever. Grać!
Wizards & Warriors - kolejny, rewelacyjny tytuł spod znaku Wizardry i Might and Magic.
Siege of Avalon - następny dobry action RPG w izometrze. Zagrać warto.
Arx fatalis - bardzo dobry następca (2001 rok bodajże) Ultimy Underworld, choć osobiście preferuję UU.
Drakensang: River of Time - o ile The dank Eye usypia, o tyle RoT jest świetny. Wole go od Wiedźminów, Dragon Ejdży czy nowszych mas efektów.
Diablo II + LOD - to chyba jasne, nie?

irOnicus

  • Wiadomości: 1
Odp: Polecenie RPG'a
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 29, 2016, 15:58:58 pm »
RPG z mrocznym klimatem:

dank Souls 1/2/3, chociaż ja odpadłem zniechęcony poziomem trudności :D
Fallout 2 (najlepsza częśc serii)
Wiedźmin
Lionheart
Planescape Torment (gadająca czaszka rządzi)
Mass Effect 3 (to jest science fiction ale RPG jak najbardziej)

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Polecenie RPG'a
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 29, 2016, 16:02:05 pm »
a jak ogólnie wrażenia z lionhearta? Bo jest dobre promo na gogu, a pamiętam że jak wychodził to raczej go zjechano

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Polecenie RPG'a
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 01, 2016, 18:13:51 pm »
Grając w demo pare lat temu, odniosłem wrażenie, że to brat Fallouta z dodatkowym chromosomem.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta