Autor Wątek: Pyrkon 2015  (Przeczytany 36919 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Pyrkon 2015
« Odpowiedź #180 dnia: Grudzień 03, 2015, 16:05:29 pm »
Na Pyrkonie jest od groma rzeczy dziejących się równocześnie, więc jeśli chcecie przyciągnąć publikę akurat do siebie, temat prezentacji musi być bardzo chwytliwy. Nostalgiczna wycieczka do świata Gothica wydała mi się całkiem niezłą tematyką, bo wiele osób nadal darzy tą grę ogromnym sentymentem.
To na pewno jest dobre jako "bezpieczny" i dość nośny topic, pytanie o czym konkretnie mielibysmy mówić, a w drugiej kolejności gdzie, kiedy i przede wszystkim ile by to kosztowało, bo miejsca za darmo nikt nam raczej nie da.

Cytuj
Drugi pomysł, bardziej związany z portalem - RPGi, o których nie słyszeliście, a w które absolutnie warto zagrać. Nie celowałabym w jeden konkretny tytuł z niszowych RPGów, bo ludzie mogą go nie kojarzyć i stwierdzić "meh, nie wiem o czym to, idę na coś innego" ;)
zastanawiałem się nad czymś takim, ale boję się że "tytuły których nie znacie ale musicie zagrać" nadal mogą wywoływać efekt "nie wiem o czym to, idę na falouta/skyrima/wiedźmina/whatever", gothice jednak bezpieczniejsze jeśli zależałoby nam przede wszystkim na reklamie

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Pyrkon 2015
« Odpowiedź #181 dnia: Grudzień 03, 2015, 16:45:29 pm »
zastanawiałem się nad czymś takim, ale boję się że "tytuły których nie znacie ale musicie zagrać" nadal mogą wywoływać efekt "nie wiem o czym to, idę na falouta/skyrima/wiedźmina/whatever", gothice jednak bezpieczniejsze jeśli zależałoby nam przede wszystkim na reklamie
Mogą, ale jest to bezpieczniejsze niż konkretny tytuł, który nic nie mówi. Wiele najchętniej czytanych artykułów bazuje na formule "ranking X rzeczy, o których nie wiedziałeś".

Co do samej prelekcji - organizowanie ich jest chyba bezpłatne, tylko musi zostać klepnięte przez organizatorów z wielu różnych rzeczy zgłoszonych do programu. Płaci się natomiast za miejsce na hali wystawców, jeśli zamierzasz czymś handlować. Opcjonalnie możecie zrobić konkurs wiedzy o Gothicu/RPGach, te już odbywają się na hali gier komputerowych zamiast w salach wykładowych (wtedy warto uderzyć do sponsorów po nagrody).

Dopytam jeszcze jutro koleżankę, która organizowała prelekcje Pyrkonowe.

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Pyrkon 2015
« Odpowiedź #182 dnia: Grudzień 04, 2015, 13:22:05 pm »
Ok, pogadałam z koleżanką: prelekcje są darmowe, należy zgłosić pitch swojej prezentacji przez formularz Pyrkonowy - im ciekawiej, tym lepiej, bo organizatorzy mają w czym przebierać (warto dodać, że nie jest się przeciętnym Kowalskim, tylko kimś z doświadczeniem w prezentowanej dziedzinie - ma się wykłady tu i tam, fandom Cię kojarzy, prowadzi się stronkę X itd.). Sprzęt do prezentacji załatwiają organizatorzy, chyba że potrzebne jest coś nietypowego - wtedy na własną rękę.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Pyrkon 2015
« Odpowiedź #183 dnia: Grudzień 04, 2015, 18:46:32 pm »
Ok, dzięki za info, przynajmniej wiemy wreszcie na czym stoimy

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!