Autor Wątek: UNDERTALE  (Przeczytany 27623 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: UNDERTALE
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 22, 2015, 08:58:22 am »
undertale wyszło dwa miesiące temu, okaryna niecałe 20 lat, a nawet jeśli liczyć rimejk, to dwa lata temu. Oto tajemnica :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: UNDERTALE
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 01, 2016, 22:52:36 pm »
W styczniu wyszła łatka v.1.001 do Undertale, chociaż miało żadnych nie być. Muzyczna zagadka, która z jakiegoś powodu wielu osobom sprawia trudności, ma dodatkową wskazówkę taką, że już nie da się jej nie rozwiązać - nawet, jeśli nie posiada się ucha do nut. Jest parę bug fixów, zmienionych/dodanych kwestii w rozmowach i sporo zmian w wyświetlanych statystykach - Papyrus nie jest już jednym z najpotężniejszych potworów w Podziemiu, ale to chyba zmiana czysto kosmetyczna, lepiej odzwierciedlająca faktyczne obrażenia i obronę przeciwników, niemająca wpływu na balans.

Wprowadzono też parę zmian do superhipertajnego, sekretnego wątku fabularnego, którego większość graczy w ogóle nie odkrywa - tego, którego badanie to Fun przez duże "F".

Cytuj
  • Changed abc_123_a.ogg, an audio file that originally had text-to-speech told the listener not to post the game's secrets online, into laughter.

Heh. Hehehe.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: UNDERTALE
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 20, 2016, 22:31:11 pm »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=JGpyuXs8Y3E" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=JGpyuXs8Y3E</a>

Kawałek o genocide runie do melodii ze Steven Universe - czy można być bardziej tumblrfagiem?

W każdym razie muszę obczaić kiedyś tego genocide runa, bo kuszą mnie obietnice zupełnie innego rozwoju historii. Ce, ty robiłeś go?
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: UNDERTALE
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 20, 2016, 22:55:14 pm »
O, ten utworek (Silniejszy Od Ciebie) był chyba tym, który zakończył mój miesięczny okres absorbowania wszystkiego, co związane z Tumblrtale. Odchyliłem się wtedy zbyt niebezpiecznie w tumblerowym kierunku i musiałem przerwać.


W każdym razie muszę obczaić kiedyś tego genocide runa, bo kuszą mnie obietnice zupełnie innego rozwoju historii. Ce, ty robiłeś go?

Napisałem o tym w mojej recenzji gry na Steamie (miałem zamiar coś podobnego napisać na RPGC, lecz mi się odwidziało), a także trochę innymi słowami w starym artykule o grze na portalu. Dostajesz tyle, ile od siebie dasz. Albo masz DETERMINACJĘ, by pokazać potworom ludzką/potworną twarz, albo dostajesz guwniane zakończenie, jak to, które oglądałem na twoim strumieniu. Skoro już jesteś zaintrygowany, to nie jestem w stanie cię powstrzymać. Tylko potem nie narzekaj, że traktują cię gorzej niż Dżerego.

W każdym razie... jesteś gotów wrócić do Podziemia? Czy może po prostu obejrzysz na YT, jak ktoś inny przechodzi grę w ten sposób?

(Ja nie miałem serca tego zrobić. Obejrzałem wideo. Pic rilejted dał mi fangę w nos z zaskoczenia. Ostrzegam przed spoilerem, bo poniższego monologu jeszcze nie widziałeś.)

(click to show/hide)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2016, 00:44:41 am wysłana przez C »

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: UNDERTALE
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 22, 2016, 21:19:47 pm »
W każdym razie... jesteś gotów wrócić do Podziemia? Czy może po prostu obejrzysz na YT, jak ktoś inny przechodzi grę w ten sposób?
Lubię trudne gierki, więc po prostu obejrzenie let's playa wydaje mi się naraz oszustwem i utratą potencjalnego wyzwania. Zresztą, nie sądzisz, że obejrzenie LP zabija sens tego runa? W końcu chodzi o to, czy możesz się na niego zdobyć - ty sam, nie ktoś inny.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: UNDERTALE
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 22, 2016, 21:40:09 pm »
Masz rację, to jest coś, co należy zrobić samemu. Wszystko jednak zależy od nastawienia gracza. Postaw się w sytuacji kogoś, kto - jak ja - robił wszystko, by nie sprawiać nikomu żadnych kłopotów czy przykrości i odkrył alternatywną ścieżkę fabularną stworzoną dla niego. Takie osoby są bardziej skłonne obejrzeć przejście gry w ten a nie inny sposób, żeby nie musiały psuć zakończenia, które osiągnęły i czuć kaca moralnego po zwróceniu się przeciwko mieszkańcom Podziemia, których uprzednio starali sobie zjednać. Mimo wszystko bierne przyglądanie się nie jest wcale lżejsze, czego przykładem spoiler w mojej poprzedniej wiadomości.

Przeszedłem Undertale tylko raz, bo dostałem zakończenie, którego nie chciałbym za nic zmienić. Gdybym miał z jakiegoś powodu grać po raz kolejny, pewnie dokonałbym identycznych wyborów.

Jeśli zaś chodzi o poziom trudności: zabijając potwory, możesz zdobywać EXP i zwiększać swoje statystyki. Ciekawe, że gdy ja przechodziłem grę po raz pierwszy, sądziłem, że wyzwaniem miało być właśnie granie na LV 1.

W każdym razie, czekam niecierpliwie na twą relację z rzezi. To ciekawe przeżycie i nie mogę się doczekać, co będziesz miał do powiedzenia na jej temat, gdy już się w pełni dokona.

P.S. pisanie tak, by unikać spoilerów, jest niezwykle męczące. Tak samo udawanie niewiedzy. Naprawdę mam szczęście, że grałem w grę ledwie parę dni po premierze, gdy nie było tak łatwo przypadkiem zepsuć sobie niespodzianki z odkrywania jej.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2016, 21:41:52 pm wysłana przez C »

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: UNDERTALE
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 25, 2016, 17:32:02 pm »
Masz rację, to jest coś, co należy zrobić samemu. Wszystko jednak zależy od nastawienia gracza. Postaw się w sytuacji kogoś, kto - jak ja - robił wszystko, by nie sprawiać nikomu żadnych kłopotów czy przykrości i odkrył alternatywną ścieżkę fabularną stworzoną dla niego.
Szczerze mówiąc to jest jeden z powodów, dla których mam opory przed tą ścieżką. Tak jak ty, z natury nie lubię niszczyć rzeczy dla samego niszczenia. Dlatego ciężko mi wymyślić roleplayowy powód, dla którego moja postać miałaby od tak zamordować wszystkich. A bez tego trudno o "suspension of disbelief".

A, i tak btw, ja lubiłem swoje zakończenie. Nie uważam, że jest gówniane, nawet jeśli nie jest "true".
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: UNDERTALE
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 25, 2016, 19:45:40 pm »
Czytałem trochę rozważań na ten temat i sugerowane podejście do dopuszczania się okrucieństwa to "to tylko gra =)" podlane dawką ciekawości.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: UNDERTALE
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 25, 2016, 20:24:42 pm »
Szczerze mówiąc to jest jeden z powodów, dla których mam opory przed tą ścieżką. Tak jak ty, z natury nie lubię niszczyć rzeczy dla samego niszczenia.
ta, też nie mogłem grac złym w grach na D&D ;D

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: UNDERTALE
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 26, 2016, 17:55:33 pm »
Czytałem trochę rozważań na ten temat i sugerowane podejście do dopuszczania się okrucieństwa to "to tylko gra =)" podlane dawką ciekawości.
To jest motywacja gracza, nie postaci. A ciężko grać w grę z fabułą od początku nie wierząc w to co robi twoja postać, nie uważasz?

ta, też nie mogłem grac złym w grach na D&D ;D
Wydaje mi się, że to dlatego, że w byciu złym jest fajne poczucie władzy i potęgi, a większość RPGów fantasy jest oparta na monomicie, gdzie główny bohater ssie i dopiero z czasem staje się badassem. A bycie czarnym charakterem, który ssie, to bycie Zespołem R. Kto chce być Zespołem R?

Dlatego bycie po ciemnej stronie mocy w KotOR 2 było nawet spoko - bo nie zaczynasz jako kompletny leszcz.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: UNDERTALE
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 26, 2016, 18:07:36 pm »
To jest motywacja gracza, nie postaci. A ciężko grać w grę z fabułą od początku nie wierząc w to co robi twoja postać, nie uważasz?
Musisz się zdystansować, by dokonać czegoś takiego. Nie ma dobrego usprawiedliwienia "in universe". Stąd przejście z punktu widzenia postaci do gracza.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: UNDERTALE
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 26, 2016, 18:08:50 pm »
Wydaje mi się, że to dlatego, że w byciu złym jest fajne poczucie władzy i potęgi, a większość RPGów fantasy jest oparta na monomicie, gdzie główny bohater ssie i dopiero z czasem staje się badassem. A bycie czarnym charakterem, który ssie, to bycie Zespołem R. Kto chce być Zespołem R?
szczerze mówiąc nic nie wzbudza we mnie większego poczucia przynależności do Zespołu R, niż zmuszanie mnie do mordowania wszystkiego co się rusza, bo jest to takie *złe*.  W Undertale jeszcze znalazłbym uzasadnienie dla tego faktu, bo ta gra jest w pewnym sensie wielką karykaturą gatunku, ale w takim "poważnym" BG czy NWN, gdzie próba odejścia od bycia psychopatycznym idiotą karana jest brakiem możliwości awansu w mojej prestiżówce, czuję narastającego raka.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2016, 18:10:55 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!