Autor Wątek: sekwencje, których nienawidzicie w RPGach, które kochacie  (Przeczytany 6145 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: sekwencje, których nienawidzicie w RPGach, które kochacie
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 04, 2015, 18:55:59 pm »
Cytuj

Ale nie zgadzam się co do Od Nua - przecież tam jest jeden z najlepszych lootów :| Już na pierwszym poziomie masz świetną średnią tarczę oraz szatkę +2 intelektu dla maga/kapłana, zaś na samym dnie najlepszy lekki pancerz oraz dwa grimuary z zaklęciami  7 poziomu, czy który tam był najwyższy :x
Tak, wiem, był tam też quest na najlepsze chyba epee w grze, ale po za tym... Jak na poziom trudności dungeonu to niewiele. Plus wcale nie gorsze /niewiele gorsze itemy można znaleźć w ogóle tam nie wchodząc. Nie ma klimatu "tego arcytrudnego miejsca gdzie jest tak super że co lvl tam wracasz i sprawdzasz jak głęboko dasz radę zejść coby wynieść tony dobrych fantów które ułatwią Ci resztę gry". Jest po prostu dungeon crawl. Dla zabicia czasu. I ten, no. Nie zapominajmy, że to wszystko w grze w której dostajesz exp za ubijanie potworów tylko do momentu skolekcjonowania wpisu w bestiariuszu.

Cytuj
Przesadzasz trochę. Starczyło nie dawać każdemu najlepszego pancerza tylko rozłożyć to po równo, a gdy doszło do walki, zaczynać od przeciwników z energetykami. Chyba tylko dwa razy faktycznie wolałem wszystkim zdjąć, ale to wyjątki były.
 
Albo żonglować pancerzem i śmiać się do rozpuku patrząc jak promień z NEUTRONOWEGO ANIHILATORA ześlizguje się bezsilnie po włochatej piersi Twojego rangera czy inne DZIAŁO LASEROWE XXL failuje nie wypalając nawet dziurki w majteczkach Angeli Deth. No kurde stary, bardziej chybionego pomysłu jeszcze nie widziałem :D

« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2015, 18:59:18 pm wysłana przez TheFlood »

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: sekwencje, których nienawidzicie w RPGach, które kochacie
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 04, 2015, 19:55:26 pm »
  Tak, wiem, był tam też quest na najlepsze chyba epee w grze, ale po za tym... Jak na poziom trudności dungeonu to niewiele. Plus wcale nie gorsze /niewiele gorsze itemy można znaleźć w ogóle tam nie wchodząc. Nie ma klimatu "tego arcytrudnego miejsca gdzie jest tak super że co lvl tam wracasz i sprawdzasz jak głęboko dasz radę zejść coby wynieść tony dobrych fantów które ułatwią Ci resztę gry". Jest po prostu dungeon crawl. Dla zabicia czasu. I ten, no. Nie zapominajmy, że to wszystko w grze w której dostajesz exp za ubijanie potworów tylko do momentu skolekcjonowania wpisu w bestiariuszu.
ale też bestie są rozłożone mniej wiecej tak, że później nie trafiasz już na takie które w bestariuszu są w pełni opisane.
No i ja grałem inaczej niż ty, bo ja od razu sprawdziłem jak głęboko zejdę i zatrzymałem się dopiero na 8 poziomie, więc loot był dla mnie wyjątkowo przydatny. Ty faktycznie mogłeś mieć gorzej, jeśli poszedłeś najpierw z fabułą.

Cytuj
  Albo żonglować pancerzem i śmiać się do rozpuku patrząc jak promień z NEUTRONOWEGO ANIHILATORA ześlizguje się bezsilnie po włochatej piersi Twojego rangera czy inne DZIAŁO LASEROWE XXL failuje nie wypalając nawet dziurki w majteczkach Angeli Deth. No kurde stary, bardziej chybionego pomysłu jeszcze nie widziałem :D
trochę inaczej - założenie jest takie, że przy braku pancerza przepala cię na wylot i nie robi tym samym specjalnych obrażeń, podczas gdy trafienie w pancerz zachowuje się jak pocisk odłamkowy.
a, no i wielu przeciwników ma chuowe energetyki z wysokim DT, więc starczy nie dawać każdemu chityny by uniknąc cyrków.
ew. mieć medyka z prawdziwego zdarzenia, który mniej się na strzelaniu skupia, a więcej na bieganiu między ekipą i rozdawaniem apteczek

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: sekwencje, których nienawidzicie w RPGach, które kochacie
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 05, 2015, 14:23:06 pm »
te zasrane kolce w Risenie
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: sekwencje, których nienawidzicie w RPGach, które kochacie
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 03, 2016, 14:53:32 pm »
odgrzebuje topic, bo znalazłem idealną dla niego grę - Xenoblade chronicles. Naprawde sympatyczny jRPG z miła do śledzenia historią, ale jprdl, czy naprawdę każda lokacja musi być rozległym polem przez które trzeba się przebijać, zaś questy poboczne to typowe dla MMO "zbierz 5 czegośtam"? W teorii mógłbym olać i nie farmić affinity ani skillpointów, ale jakoś tak mam że  chcę poznać cały content, ap otem cierpię :x Szkoda, bo gra jest naprawdę udana, ale juz teraz czuję, że na drugie przejście nigdy się nie zbiorę.

a, i cierpi na typowy dla jRPG przerost mechaniki, którą ciężko ogarnąć.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: sekwencje, których nienawidzicie w RPGach, które kochacie
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 03, 2016, 17:47:13 pm »
mało w tej grze rpg, ale zdecydowałem się wpisać, bo bardzo ją lubię:
Sid Meier's Pirates!

...i taniec w córkami gubernatorów na wyższych poziomach trudności gry....omg ile się na to nakląłem xP

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia