Autor Wątek: Gothic - Sesja  (Przeczytany 80993 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Gothic - Sesja
« Odpowiedź #75 dnia: Październik 10, 2015, 19:57:21 pm »
Ej ej ej, bez jaj... ja rozumiem żeś wyrośnięty, ale żeby mieć taką siłę? Pewnie nie było trzeba skakać, tylko się zaprzeć, a teraz... a teraz to dupa. Choć może... za plecami ma sporo miejsca, może oni zdołają zatłuc tamtego...
Robię dwa kolejne kroki w tył, opuszczam trzymaną ponownie w jednej (prawej oczywiście) ręce pałkę wzdłuż nogi, staram się odzyskać w pełni i uspokoić oddech. Jeśli przeciwnik zaszarżuje zanim to się stanie, po prostu odskakuję do tyłu. Jeśli uda mi się odetchnąć pełną piersią, przy najbliższym ataku uskakuję w lewo, lekko do przodu, wspomagając unik obrotem o 90%, tak aby ścierwojad był przede mną, i w odpowiednim momencie uderzam pałką od dołu, celując w gardło pochylonego stwora.

Rolled 1d20 : 16, total 16
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Gothic - Sesja
« Odpowiedź #76 dnia: Październik 10, 2015, 23:50:55 pm »
Alvaro zdecydowanym pchnięciem próbuje dobić ścierwojada. Jeżeli mu się to uda, spróbuje zorientować sie w sytuacji Soorena.

Rolled 1d20 : 10, total 10
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Gothic - Sesja
« Odpowiedź #77 dnia: Październik 11, 2015, 13:05:57 pm »
Orven zbiegł do Soorena i zaatakował ścierwojada kilofem.

Rolled 1d20 : 12, total 12
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Gothic - Sesja
« Odpowiedź #78 dnia: Październik 11, 2015, 14:09:53 pm »
Karl powtórzył cios.

Rolled 1d20 : 10, total 10

Dollan

  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Gothic - Sesja
« Odpowiedź #79 dnia: Październik 16, 2015, 13:51:39 pm »
Ścierwojad upadł na ziemię pod ciosami Karla i Alvara i po chwili wyzionął ducha. I choć udało się uśmiercić jedną z bestii, druga wciąż była w pełni sił.

Tymczasem stwór walczący z Soorenem ponownie ruszył do ataku. Mężczyzna zdążył już nieco uspokoić oddech i zgodnie ze swoim planem odskoczył przed szarżującym Ścierwojadem, a następnie wyprowadził szybki cios. Bestia poruszała się zbyt szybko, by zdążył trafić w odsłonięte zaledwie przez chwilę gardło zwierzęcia, jednak trafienie twardym kawałkiem drewna w bok nieco zachwiało Ścierwojadem. Kiedy odwrócił się, by przygotować się do ponownego natarcia, jego uwagę zwrócił pędzący traktem Orven, wymachujący przy okazji niezgrabnie kilofem. Skazaniec zdołał zamachnąć się i trafić stwora, jednak był to nieprecyzyjny atak i nie zranił poważnie Ścierwojada. Zamiast tego, skierował na siebie kolejny atak stworzenia, które najwyraźniej postanowiło w pierwszej kolejności wyelimonować słabszego oponenta.

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Gothic - Sesja
« Odpowiedź #80 dnia: Październik 16, 2015, 14:08:22 pm »
Dopiero po upadnięciu stwora Karl zdał sobie sprawę co się dzieje.
Doskakuję bliżej ścierwojada ( rozumiem, że jestem z jego boku), wyprowadzam potężny zamach, tak by uderzyć go w szyję bokiem kija ( wykorzystuję pęd ścierwojada przeciwko niemu).
Rolled 1d20 : 6, total 6

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Gothic - Sesja
« Odpowiedź #81 dnia: Październik 17, 2015, 12:21:29 pm »
Alvaro natychmiast po powaleniu stwora rusza na pomoc dezerterowi. Obchodzi ścierwojada z prawej, ustępując miejsca szarżującemu Orvenowi, gdy znajdzie się juz za plecami stwora, wyprowadzi w nie pchniecie.

Rolled 1d20 : 13, total 13
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Gothic - Sesja
« Odpowiedź #82 dnia: Październik 17, 2015, 15:51:26 pm »
Szlag, było blisko... ale durna bestia mnie olała i atakuje Orvena. Nie ucieka, nie odskakuje, tylko unosi łeb do kolejnego ciosu, mimo że jestem tuz o bok. Cóż, to tylko ptak.
Korzystając z tego, że mam obróconego bokiem ptaka tuż przed twarzą i po ostatnim ciosie mam wzniesioną pałkę, upuszczam ją z wielką siłą na kark zwierzęcia.

Rolled 1d20 : 16, total 16
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Gothic - Sesja
« Odpowiedź #83 dnia: Październik 22, 2015, 17:29:04 pm »
Alvaro cały czas kontynuuje zamiar pomocy Soorenowi.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Dollan

  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Gothic - Sesja
« Odpowiedź #84 dnia: Październik 23, 2015, 10:49:42 am »
Pierwszy cios wyprowadził Karl. Wziął potężny zamach swoją pałką, jednak Ścierwojad zdołał w ostatniej chwili odskoczyć przed atakiem. Mężczyzna nie zdążył wychamować swojej ręki i zamiast w bestię, trafił w drzewo stojące obok. Pech chciał, że siła uderzenia wbiła metalowe odłamki, którymi najeżona była broń, w drzewo i tym samym unieruchomiła ją na chwilę.

Na szczęście, gdy Ścierwojad odskoczył, by uchylić się przed ciosem Karla, wpakował się prosto na atakującego Soorena i Alvara. Cios w plecy i pchnięcie w bok dotkliwie zraniły stwora. Zwierzę było otoczone ze wszystkich stron przez skazańców i najprawdopodobniej było świadome swojego losu, więc postanowiło wyprowadzić ostatni, desperacki atak w Karla, którego broń była unieruchomiona w drzewie. Ścierwojad odbił się obiema nogami i wyskoczył na byłego nowicjusza od góry, chcąc trafić go swoim dziobem w głowę.


Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Gothic - Sesja
« Odpowiedź #85 dnia: Październik 23, 2015, 13:27:42 pm »
Cholera!
Puszczam broń i uskakuję w bok.

Rolled 1d20 : 1, total 1

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Gothic - Sesja
« Odpowiedź #86 dnia: Październik 23, 2015, 14:22:12 pm »
Szlag, pudło. Co jest dziś ze mną nie tak? Zaraz... przecież ja fatalnie walczę wręcz, a pałkę mam w rękach pierwszy raz w życiu. Czego ja oczekuję?
Mniejsza, skatowany ścierwojad właśnie skacze na naszego małego heretyka, a ten nie wygląda na takiego co miałby odskoczyć na czas. Co robić, co robi...
Uśmiechając się złośliwie, puszczam pałkę i chwytam wyskakującego ścierwojada za kostkę, szarpiąc z całej siły to tyłu, licząc na to że ptak wyłoży się jak długi u stóp Karla.

Rolled 1d20 : 20, total 20
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Gothic - Sesja
« Odpowiedź #87 dnia: Październik 25, 2015, 12:08:12 pm »
Avlaro widząc co odstawia dezerter spróbuje dobić ścierwojada, jeżeli uda się go powalić Soorenowi, jeżeli nie, wyprowadzi kolejne pchnięcie.

Rolled 1d20 : 17, total 17
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Dollan

  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Gothic - Sesja
« Odpowiedź #88 dnia: Październik 30, 2015, 23:25:55 pm »
Gdyby nie szybka reakcja Soorena, Ścierwojad niechybnie trafiłby Karla i poważnie go zranił, a może nawet zabił. Zamiast tego jednak, bestia runęła na ziemię jak kłoda. Ten moment wykorzystał Alvaro, który wbił ostrze w łeb stwora i zakończył walkę. Oba Ścierwojady leżały już martwe, a wśród skazańców obyło się bez poważniejszych strat czy obrażeń. Widząc ten sukces w wykonaniu swoich nowych podopiecznych, Diego zbliżył się i zaczął delikatnie klaskać.
- Noo, muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem. - rzekł mężczyzna - Niewielu nowych ma w sobie tyle... zapału. Brak wam kunsztu, oczywiście, ale nie mam wątpliwości, że będą z was ludzie. A teraz, pójdziemy dalej?

Nie czekając na odpowiedź, Diego ruszył przodem w stronę widocznego już w oddali obozu. Póki co można było dostrzec jedynie palisadę. Nieco demotywujący był jednak wygląd tejże palisady - przypominała naprędce skleconą mieszankę różnej długości pali, zarzuconych na nie szmat i poprzybijanych w losowych miejscach desek. Chyba nikt nie uważał jej za poważną konstrukcję obronną, co najwyżej za formę ochrony przed dzikimi zwierzętami i nieautoryzowanymi wycieczkami krajoznawczymi z innych obozów. Jednak to, co wyłoniło się zza mgły po kilku krokach robiło znacznie większe wrażenie. Oczom skazańców ukazały się potężne, kamienne mury starego zamczyska oraz wieża tak wysoka, że zdawało się, iż dotyka niebios. O ile zewnętrzna palisada była budowana zapewne na przysłowiowym kolanie, o tyle ta konstrukcja musiała być dziełem królewskich murarzy. I chociażby z tego względu, dla przedstawicieli innych obozów musiała się jawić jako twierdza niespecjalnie do zdobycia. Już samo posiadanie takiej fortecy świadczyło w całej kolonii o potędze Starego Obozu i jego władcy, Gomeza.

Droga do Starego Obozu prowadziła w dół góry. Po lewej stronie traktu płynęła całkiem szeroka rzeka, zaś w dole po prawej stronie ciężko było nie dostrzec gęstego lasu. Na niewielkiej polanie znajdującej się tuż przed gęstwiną stało kilku ludzi z łukami, prawdopodobnie myśliwi. Jednak w przeciwieństwie do Diega, nosili ubrania w niebieskim kolorze. Możliwe, że pochodzili z innego obozu. Gdzieś w oddali słychać było odgłosy żerujących Ścierwojadów, jednak stwory nie znajdowały się w zasięgu wzroku, najpewniej siedziały gdzieś w lesie.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Gothic - Sesja
« Odpowiedź #89 dnia: Październik 31, 2015, 11:07:28 am »
Alvaro odsapnął lekko zziajany walką, jednak trzy miesiące ciemnicy i miesiąc galery zrobiły swoje, stracił na masie, a wytrzymałość i kondycja mocno osłabła, będę musiał ostro wziąć się za siebie, jeżeli nie chce tu zdechnąć.
Ruszył za diego jako ostatni z grupki, uprzednio sięgając po miecz wbity w ziemie, jeżeli jest lepszy jakościowo od obecnego, zamieni je, oddając stary komuś z grupki, koniec końców, miecz wsunie w pasek.

Idąc dalej za cieniem, morderca podziwiał widoki wiecznie przymrużonymi oczyma.
hymm, całkiem klawy ten obóz, ciekawe jacy są rządzący nim.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.