Autor Wątek: Seria Assassin`s Creed  (Przeczytany 16763 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Seria Assassin`s Creed
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 29, 2018, 14:21:15 pm »
Swoją droga, czy tylko ja mam wrażenie, że AC powoli przestaje być flagowym produktem UbiSoftu? Przy Origins seria odbila sie troche od dna, ale Odyssey znowu jest czyms na zasadzie wiecej tego samego. Poza tym marka jest uzywana o wiele oszczedniej niz kilka lat temu.

I czas najwyższy. Jednak zanim to nastąpi muszą sobie jakąś inną serię znaleźć, a jak narazie to nic nie widać.
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Seria Assassin`s Creed
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 29, 2018, 17:19:12 pm »
Ale to tak zawsze jest, znajdą jeden schemat, to go eksploatują. Tak było z dodaniem statków do trójki, które potem męczyli przez trzy gry z serii, jak się przejadło, zmiana klimatów i lekki lifting, a następnie męczenie schematu z liftingu. Różnica jest tylko taka, że starają się to robić co drugi rok, by za szybko nie obrzydło :p

Fenrir - problem z ubisoftem polega na tym, ze której serii nie tkną, to wszystkie ich gry mają identyczny schemat :/ Może jestem ignorantem, bo aż tak mocno się żadną z tych gier nie interesowałem, ale ostatnie far cry'e mają dokładnie taki sam ogólny zarys rozgrywki co Watch Dogs, Wildlands czy AC właśnie, różniąc się głównie realiami.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Seria Assassin`s Creed
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 01, 2018, 01:26:32 am »
Fenrir - problem z ubisoftem polega na tym, ze której serii nie tkną, to wszystkie ich gry mają identyczny schemat :/ Może jestem ignorantem, bo aż tak mocno się żadną z tych gier nie interesowałem, ale ostatnie far cry'e mają dokładnie taki sam ogólny zarys rozgrywki co Watch Dogs, Wildlands czy AC właśnie, różniąc się głównie realiami.

No właśnie do tego piłem. Niby mają inne serie, ale tak naprawdę to wszystkie są takie same od dziesięciu lat i nic nie wskazuje na to, że ma się to zmienić.
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Seria Assassin`s Creed
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 01, 2018, 12:38:40 pm »
Ostatnio tak apropo Ubi, to czytałem, że chcą wskrzesić Splinter Cella czy chociażby Prince of Persia, ale nie mają środków. Czym te magiczne "środki" sa? Nie wiem. Pewnie te dwie gry nie wpisują się w kanon sandboxow, które rządzą obecnie na rynku...

Wysłane z chińskiego tostera przy użyciu Tapatalka

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Seria Assassin`s Creed
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 01, 2018, 12:59:20 pm »
Ostatnio tak apropo Ubi, to czytałem, że chcą wskrzesić Splinter Cella czy chociażby Prince of Persia, ale nie mają środków. Czym te magiczne "środki" sa? Nie wiem. Pewnie te dwie gry nie wpisują się w kanon sandboxow, które rządzą obecnie na rynku...

Wysłane z chińskiego tostera przy użyciu Tapatalka

Ale tu znowu powstaje ten sam problem. Mechaniki skradania w najnowszym Spliterze były prawie żywcem wyciągnięte z Assassyna. Z Prince of Persia jest jeszcze większy problem, bo AC jest przecież przepoczwarzonym Księciem, więc prędzej zrobią Assassyna osadzonego w Persji co z jest możliwe, bo według growego lore tam po raz pierwszy użyto ukrytego ostrza na Xerxesie.   
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Seria Assassin`s Creed
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 01, 2018, 13:25:54 pm »
Za mało studiów pewno mają, a nie chcą zakładać nowych. Zresztą podejrzewam, że są też inne kwestie - AC zajął miejsce PoPa jako gra o bieganiu po ścianach w różnych okresach historycznych, zaś w przypadku Cella ostatnia próba przerobienia go na sandbox z większą ilością akcji skończyła się mega failem. A że sandboxy są droższe w prodkucji a oni nie chcą robić gier liniowych, to ciśnienie na sprzedaż jest jeszcze większe.

W każdym razie w tych sandboxach ubi boli mnie co innego - oni niby wszyscy klepią te same gry, a jednak jakimś cudem w każdej masz tylko pięc rodzajów misji pobocznych, które następnie każą ci powtarzac po 20 razy. Naprawdę, po takim czasie mogliby zadbać o większą różnorodność celów ;/

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!