Autor Wątek: DND!  (Przeczytany 9623 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: DND!
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 20, 2016, 14:37:44 pm »
Ja ostatnio miałem takią sytuację: Idę sobie do przejścia na skrzyżowaniu i od razu zerkam, czy da się w ogóle przejść w tym stuleciu. Jezdnia pusta, tylko jeden tir wjechał na pas do skrętu w lewo, czyli ok. Ale facet gapiąc się w lewo zapomniał kręcić kierownicą i wpieprzył się mi na pasy. Zreflektował się dopiero tuż przed pasami. Ciekawe jak by to wyglądało przy większym ruchu :D

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: DND!
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 16, 2016, 19:13:23 pm »
Klasztor - Fechtmistrz

shrike

  • Wiadomości: 181
  • Prezes Drogi Mlecznej
Odp: DND!
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 16, 2016, 20:40:20 pm »
To ja miałem ostatnio sytuacje która pobiła moje wszystkie poprzednie, niektórym debilom powinno sie odebrać prawko, a dokładniej niektórym kobietom :D. Jade sobie spokojnie jak gdyby nigdy nic, zbliżam się do skrzyżowania będąc na podporządkowanej, jestem tak kilkanaście metrów przed skrzyżowaniem, nagle z głownej drogi baba skręcająca w prawo na moją drogę chyba nie ogarnęła, że musi troche zwolnić podczas skręcania, albo VW sharan był dla niej za duży i zamiast na prawy pas wjechała na jej lewy, jadąc mi prosto na czołówkę :D. Dobrze, że obok była zatoczka przystanku i miałem gdzie uciekać, bo tak jak nic byłoby spotkanie.
Akolita Podziemia

Yamaushi

  • Wiadomości: 7
Odp: DND!
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 30, 2017, 15:26:15 pm »
niektórym debilom powinno sie odebrać prawko, a dokładniej niektórym kobietom :D

Ciężko mi się z tym nie zgodzić.

Pół roku po zdania prawka, jakoś w trakcie matur odwoziłem moją ówczesną dziewczynę z egzaminu do domu. Niefart chciał, że nieopodal kościoła pewna pani postanowiła, że w tym momencie dla niej znak ustępu pierwszeństwa znaczy dokładnie to samo co droga z pierwszeństwem, więc nie rozglądając się wpakowała swoją Ibizę wprost na moją kochaną kijaneczkę. Nikomu na szczęście nic się nie stało, aczkolwiek oba samochodziki do kasacji, nad czym ubolewam do dziś, bo autko było niezwykle ekonomiczne i paliło maksymalnie 7-8l/100km polskiego podtlenku azotu w cyklu mieszanym.

Jak się okazało, Seat niedzielnej kierowczyni(?) jeszcze nie był zarejestrowany, bo... kupiła go tego samego dnia. Bad day

Polecam też uważać na dzieci na rowerach nie tylko na drogach osiedlowych, ale także blisko centrum, bo pewnego razu gówniaki próbowały popełnić sepuku na mojej masce.

Klasztoro - Sługa

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: DND!
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 28, 2017, 18:43:20 pm »
Którym pasem jeździcie przez miasto? Tylko prawym, czy w zależności od potrzeb? Mam na myśli oczywiście zwykłe drogi - z pasami, światłami i skrzyżowaniami, a nie tranzyty czy obwodnice.
Klasztor - Fechtmistrz

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: DND!
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 28, 2017, 19:22:47 pm »
Zgodnie z kodeksem drogowym. 
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: DND!
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 28, 2017, 19:52:25 pm »
Rozwiń myśl, proszę.
Klasztor - Fechtmistrz

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: DND!
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 03, 2017, 11:56:41 am »
Prawym. Jezdze na tyle przepisowo, ze wszyscy mnie wyprzedzaja.

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: DND!
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 04, 2017, 09:02:11 am »
A jakie to ma znaczenie którym pasem? Zależy, gdzie będę skręcał na najbliższym skrzyżowaniu i czy zamierzam jechać w miarę szybko, czy może wolno. Wtedy dobieram odpowiedni pas. A jak widzę cymbałów, co jadą lewym, jakby wieźli jajka, to mnie krew zalewa.
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: DND!
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 04, 2017, 12:46:30 pm »
Takie znaczenie, ze jezeli masz pusta droge, to jedziesz prawym pasem.

Wklepane z przenośnej, komunistycznej radiostacji firmy LG.

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: DND!
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 04, 2017, 13:31:43 pm »
Rozwiń myśl, proszę.

Przepisowo, prawym pasem.
Lewy jeżdżę jak mam zamiar skręcać lub wyprzedzać, do tego jest ten pas.

A przynajmniej jeździłem, bo ostatni rok bardzo mało jeżdżę autem.

A jakie to ma znaczenie którym pasem? Zależy, gdzie będę skręcał na najbliższym skrzyżowaniu i czy zamierzam jechać w miarę szybko, czy może wolno. Wtedy dobieram odpowiedni pas. A jak widzę cymbałów, co jadą lewym, jakby wieźli jajka, to mnie krew zalewa.
Takie znaczenie, ze jezeli masz pusta droge, to jedziesz prawym pasem.

Dokładnie, za bezcelową jazdę lewym pasem jest nawet mandat.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: DND!
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 04, 2017, 19:10:14 pm »
Zaczynacie się zachowywać jak służbiści trochę. Nie wiem szczerze mówiąc, jaki sens ma jazda lewym pasem przy pustej drodze, ale równie dobrze nie wiem, w czym przeszkadza jazda lewym pasem, kiedy na tej samej drodze dalej nikogo nie ma. To trochę takie czepianie się dla samych zasad. Od razu mówię, żebyście się nie dosrali za przeproszeniem, że jadę zawsze prawym, jak mam wolną jezdnię. I wkurwiają mnie osoby, które chociażby na obwodnicach czy autostradach jadą pasem środkowym, chociaż prawy jest wolny. Często takich cymbałów wyprzedzam prawym, chociaż to zabronione. Może zwrócą uwagę, że jadą w sposób nieprawidłowy i powodujący pewien dyskomfort w niektórych sytuacjach na drodze. Nierzadko zdarzało się, że wraz z innym uczestnikiem ruchu drogowego wyprzedzaliśmy takiego delikwenta z obu stron.

A jak już jesteśmy w temacie jazdy prawym pasem, to kiedyś puszczą mi nerwy i naprawdę zatrzymam się na rondzie z dwoma pasami ruchu, stwarzając tym samym zagrożenie ruchu, ale przywalę idiotom, którzy prawym pasem objeżdżają co najmniej dwa zjazdy, zjeżdżając z ronda dopiero na ostatnim. Kurwa, no po prostu coś we mnie pęka, jak wjeżdżam na rondo z lewego pasa, abym mógł szybciej z Niego zjechać na drugim zjeździe (czyli tak jakby jazdo prosto, a gościu, który wjechał razem ze mną na prawym pasie, nie skręca na pierwszym zjeździe (tj. w prawo), ani na drugim (czyli nie jedzie prosto, jak ja), tylko przecina mi zjazd i zjeżdża na ostatnim (czyli w lewo). Jakbym jechał traktorem, to bym porozjeżdżał takich kretynów.
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: DND!
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 07, 2017, 17:18:56 pm »
Ronda z dwoma pasami sa popierdolone. Chyba, ze rozrysujesz gdzie, którym pasem masz jechac. W innym wypadku sa tylko mylace. Idealnym przykladem na dobrze dzialajace romdo z dwoma pasami sa w Lesznie na wyjezdzie na Poznan. Malo idealnym jest rondo w Poznaniu w drodze na Antoninek. Wrzucilbym koordynaty z google maps, ale jade akurat komunikacja miejska.
A tak w ogole to wszystkie ronda w Poznaniu sa pokurwione. Jak jestes na rondzie, to nie masz pierwszenstwa, tylko ktos, kto ma zielone i wjezdza na rondo. Szkoda, ze na samym rondzie nie ma swiatel, wiec jedziesz na czuja, gapiac sie w prawo, czy cos jedzie.
Poznan, miasto #knowhow (to fuck you up).

Wklepane z przenośnej, komunistycznej radiostacji firmy LG.

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: DND!
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 07, 2017, 17:55:55 pm »
No ok, ok. Prawym, bardzo przepisowo. Co jednak jeśli miasto... może nie tyle jest zakorkowane, a jest duże natężenie ruchu i jadących lewym pasem średnio interesuje to, że chcesz się tam wbić? Przejeżdżasz raz, drugi, trzeci, w końcu się orientujesz, że o danej godzinie na danej trasie szybko nie przebijesz jadąc wyłącznie prawym pasem.
Klasztor - Fechtmistrz

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: DND!
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 07, 2017, 18:57:13 pm »
Cytuj
Przejeżdżasz raz, drugi, trzeci, w końcu się orientujesz, że o danej godzinie na danej trasie szybko nie przebijesz jadąc wyłącznie prawym pasem.
Oba stoją, to co za różnica, jak oba prosto to też co za różnica w tym wypadku.

Cytuj
Ronda z dwoma pasami sa popierdolone. Chyba, ze rozrysujesz gdzie, którym pasem masz jechac.
Dlatego ronda turbinowe są najlepsze, ale one wymagając odpowiednio dużo miejsca. Żeby na takim rondzie źle pojechać, trzeba być naprawdę nieogarniętym.

Np

Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.