Autor Wątek: Gothic - Temat Organizacyjny  (Przeczytany 23007 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Gothic - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 02, 2015, 20:11:29 pm »
podbijam bladego, też mi się kojarzy info o dekadzie.

Z drugiej jednak pamiętajcie, że lore gothica to dziura na dziurze, bo wg G3 ojciec rhobara był brudasem w skórach który po wizji od innosa założył królestwo, zaś zuben był niewolnikiem orków (czyli musiał założyć assasynów jakoś w trakcie wojny), a gdzieś w to wszystko trzeba jeszcze wcisnąć wojnę z varrantem z postaciami, które nigdzie się nie przewijają. Ju pomijam uberdziurę "orkowie zaatakowali ponieważ zmusiła ich zima", jakby k**wa śniegi przez dekadę nie puszczały ;p

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Gothic - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 02, 2015, 20:22:43 pm »
a teraz jeszcze wsadź gdzieś do tego pierwszą wojnę z orkami i dawne ruiny które ją pamiętają. :D
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Gothic - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 02, 2015, 20:28:20 pm »
kopuła istniała 10 lat, jest to wspominane w kilku miejscach. wydaje mi się że jak ją tworzyli to nordmar jeszcze nie był podbity przez orków, przynajmniej Ian, mówiąc o doskonałych zdolnościach hutników i kowali z nordmaru, nic o podbiciu nie wspomina
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Gothic - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 02, 2015, 20:35:55 pm »
już w g2 pada info, że kopuł powstała, żeby zabezpieczyć ostatnią kopalnie rudy, po tym jak padły te w Nordmarze.
Wiesz, ci hutnicy i kowale byli też te 10 lat później, gdy bezi przybija na kontynent, no i co może wiedzieć wiezień, osadzony w odciętym od świata zewnętrznego więzieniu? Że jest wojna, a ludzie potrzebują rudy? Zresztą, w samym Khorinis nie wiedziano jak bardzo jest źle, do póki nie padła bariera i nie przybył Hagen. 
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Dollan

  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Gothic - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 02, 2015, 20:37:56 pm »
Cytuj
Nie było czasem tak, że gdy bezimienny trafia do GD, bariera istniała już 10 lat, a została stworzona grubo podczas trwania wojny?
Jeden z kopaczy w Starej Kopalnii wspominał, że pracuje tam już 10 lat, ale chyba skazańcy byli tam zsyłani jeszcze przed wybuchem wojny i przed powstaniem bariery. A bariera tak grubo podczas trwania wojny chyba nie mogła być stworzona, skoro wg. słów jednego Orka z Faring wojska królewskie broniące kopalnii rudy w Nordmarze zostały rozbite w mgnieniu oka. To by znaczyło, że kilka lat armia Rhobara ciągnęła bez rudy, co jest dość nieprawdopodobne :P

Cytuj
czyli musiał założyć assasynów jakoś w trakcie wojny
Mógł być niewolnikiem Orków jeszcze z czasów tej starszej wojny, którą rzekomo pamiętają ruiny w GD. Jeśli dobrze pamiętam, Zuben ma setkę na karku w G3, więc teoretycznie mógł pamiętać tamte czasy.

Cytuj
"orkowie zaatakowali ponieważ zmusiła ich zima", jakby k**wa śniegi przez dekadę nie puszczały ;p
Nawet, jeśli śniegi w ich ojczyźnie by puściły, to raczej nie byłoby już odwrotu, skoro rozpoczęli wojnę z całym światem xD

Cytuj
nic o podbiciu nie wspomina
Mógł nic nie wiedzieć - nawet, jeśli trafiłby do kolonii już po zdobyciu Nordmaru przez Orków, to raczej informacje o tak potwornych klęskach nie są podawane do opinii publicznej.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Gothic - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 02, 2015, 20:43:59 pm »
Cytuj
Jeden z kopaczy w Starej Kopalnii wspominał, że pracuje tam już 10 lat, ale chyba skazańcy byli tam zsyłani jeszcze przed wybuchem wojny i przed powstaniem bariery. A bariera tak grubo podczas trwania wojny chyba nie mogła być stworzona, skoro wg. słów jednego Orka z Faring wojska królewskie broniące kopalnii rudy w Nordmarze zostały rozbite w mgnieniu oka. To by znaczyło, że kilka lat armia Rhobara ciągnęła bez rudy, co jest dość nieprawdopodobne :P
Ale sama wojna trwała lata, kopalnia przecież też może być starsza od bariery, ale robiła za poboczne, zapasowe źródło, bo głównym były kopalnie Nordmaru, które Myrtana okupowała, do czasu gdy zostali wypchnięci z Nordmaru

Cytat: Kronikarka Kodama z dworu Króla Rhobara II
...orkowie rozpoczęli kampanię i podbili Nordmar niczym błyskawica; Nordmar, którego broniliśmy przez pięć wyczerpujących lat… Odcięty od znajdujących się tam złóż magicznej rudy, nasz mądry król zmuszony był podjąć drastyczne kroki, które nie zawsze spotykały się z uznaniem mas…

Co do słów tego orka.. orkowie zawsze lubili się przechwalać :D, a bez pomocy Xardasa i demonów nie poszło by im tak łatwo.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Dollan

  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Gothic - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 02, 2015, 20:48:01 pm »
Cytuj
podbili Nordmar niczym błyskawica
Cytuj
którego broniliśmy przez pięć wyczerpujących lat
Nie wiem, co goście z Piranha Bytes jarali, ale 5 lat to nie jest "niczym błyskawica", nawet ja na standardy fantasy-średniowiecza :D

Albo może być tak, że to pięcioletnie bronienie nie było przed Orkami tylko przed Nordmarczykami, którzy nie chcieli przyjąć zwierzchności Rhobara. I ten zapisek z kroniki to takie żalenie się, że "no kurdebele no, 5 lat żeśmy ten Nordmar próbowali utrzymać, a tu nagle Orkowie wchodzą ze swoją inwazją i cały misterny plan w pizdu".

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Gothic - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 02, 2015, 20:55:09 pm »
taaa, też tak może być, ale bariera raczej na pewno ma około dekade, i była stworzona grubo podczas wojny - tj. po upadku nordmaru. :)
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Gothic - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 02, 2015, 20:56:16 pm »
albo że 5 lat odpierali najazdy ale jak przyszła główna inwazja, to w 5 minut było po wszystkim :P ale mówiłem, to dziura na dziurze i nie ma co szukać sensu (vide nawet jeśli zuben liczy setkę, to i tak ojciec rhobara był dzikusem z nordmaru)

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Gothic - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 03, 2015, 10:01:01 am »
i tak ojciec rhobara był dzikusem z nordmaru
właśnie, tu jest ina rzecz która mnie ciekawi. czy w całej sadze jest gdziekolwiek powiedziane że Rhobar I Święty oraz Rhobar II to ojciec i syn?

tak, wiem że oftop, że to temat do organizacji pbf'a... w sumie to można by część ostatnich postów wywalić do tematu o gothiku
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Dollan

  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Gothic - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 03, 2015, 11:59:21 am »
W sumie to nie offtop, bo ta dyskusja miała na celu doprecyzowanie elementów fabuły sesji, żeby nie było żadnych nieścisłości. Tak więc chyba wszystko jest na miejscu :P

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Gothic - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 03, 2015, 12:43:53 pm »
Może tak przenieść tą dyskusję do tematu o gothicu?
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Gothic - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 03, 2015, 12:59:24 pm »
hymm, a w jakim przedziale czasowym trafiamy do Kolonii? Czy trafiamy już do takiej kolonii, którą znamy z gry?
I tak samo jak bezimienny spędzamy sporo czasu w ciemnicy i ładowni statku, więc nie jesteśmy zbyt na bieżącą z wojną? ;)
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Dollan

  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Gothic - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 03, 2015, 13:13:07 pm »
Do kolonii trafiacie jakiś czas przed przybyciem Bezimiennego, przez co w niektórych miejscach pewne rzeczy mogą wyglądać inaczej (np. w Starym Obozie zamiast Fletchera obszar wokół areny będzie jeszcze patrolował Nek), ale najważniejsze postaci i lokacje będą na swoim miejscu.

A co do wojny to wydaje mi się, że nikt poza wojskowymi nie jest informowany o jej dokładnym przebiegu, więc zwykli ludzie (w tym skazańcy) w większości podejrzewają jedynie, że wojna nie idzie po myśli Rhobara. Ale jeśli ktoś was w kolonii zapyta co się dzieje na zewnątrz, to raczej powinniście być na tyle zorientowani by wiedzieć, że Nordmar upadł - bo spotkaliście np. uchodźców podróżujących z wycofującą się armią.

Cytuj
Może tak przenieść tą dyskusję do tematu o gothicu?
No właśnie wg. mnie lepiej ją zostawić tutaj - była to rozmowa nt. elementów fabuły istotnych dla prowadzenia rozgrywki, żeby rozwiać wątpliwości w takich kwestiach jak długość wojny, dzięki czemu unikniemy nieporozumień.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Gothic - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 03, 2015, 15:42:40 pm »
ward - musiałbym sprawdzić, wydaje mi się że było, ale głowy nie dam. Jeśli nawet jednak tego nie powiedziano, to nic nie wiemy o innych władcach ani żeby królestwo miało jakoś specjalnie długo istnieć (w końcu to Rhobar drugi zjednoczył wszystkie cztery krainy pod swoim berłem).

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!