Autor Wątek: Lignum Vitae - Temat Organizacyjny  (Przeczytany 7171 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mnikjom

  • Wiadomości: 330
Lignum Vitae - Temat Organizacyjny
« dnia: Sierpień 29, 2015, 22:56:43 pm »
Lignum Vitae, pozdro dla kumatych  8)
Chciałbym stworzyć długiego, survivalowego PBF w klimatach LV. Co do Lignum Vitae, postaram się podrzucić (dzisiaj w nocy) materiały o co w tym chodzi.
Tak z grubsza - survival w klimacie fantasy, luźno połączony z ŚP, ale tego praktycznie nie widać.
Lądujemy na kontynencie, którego w zasadzie nie znamy. W oddali widać baaaardzo duże drzewo (takie bardzo, bardzo. Drzewo z Arcanii się przy nim chowa). No i w zasadzie to tyle. Nie wiadomo co można spotkać, co można jeść, co można zabić a co może ciebie zabić. Można powiedzieć, Robinson Crusoe trafiajacy do świata fantasy :P Dysponujecie tylko tym co macie na i przy sobie. Resztę trzeba znaleźć bądź stworzyć.
Od razu powiem. Grupka jest całkiem spora, bo oprócz osób biorących udział w sesji, są jeszcze NPC, którzy znaleźli się tam razem z wami. Ale oni także nie są nieśmiertelni. W zasadzie. NIKT nie jest nieśmiertelny. Wiec trzeba uważać.

Co do samego PBF.
Trwałby on, jak już pisałem, baardzo długo. Udział może brać każdy. No i nie bójcie się, że przez 2 tygodnie nie będziecie mieć czasu, czy weny na odpisanie. Świat żyje własnym życiem a taką osobę potraktuję jak NPC. Czyli, że poradzi sobie przez te dwa tygodnie sama (no albo nie poradzi XD w zależności od tego, czy będzie miał szczęście :D).
Do sesji można dołączyć nirmal w każdym momencie, tak więc nie ma stracha, że teraz wam się nie chce, a później zachce a nie będzie możliwości dołączenia.

Meh. Rozpisałem się trochę. Tak więc jesli chcecie się w coś takiego zabawić, proszę się zgłaszać :P

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


Barnabas III Wielki

  • Wiadomości: 34
  • Triniti's, tym się żyje i tym się jest
    • Triniti's
Odp: Lignum Vitae - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 29, 2015, 23:38:21 pm »
Zgłaszam się! Survival + Otwarty świat!!! Żyć nie umierać


Pytanie do innych zainteresowanych, czy to że GM bierze czynny udział w sesji jest nie na miejscu?

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Lignum Vitae - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 30, 2015, 19:28:36 pm »
hmmm... pachnie youtube'owym "zagrajmy w minecraft"
wchodzę w to
Barnabas (deam, tego nicku nawet skrócić nie ma jak, bo zaraz się będzie Barneyka czepiać) co dokładnie masz na myśli? stadko NPC'tów pałętających się po okolicy, wykonujących nudne powtarzalne prace? czy tego jednego, jedynego wylowcianego NPC'a, który jest postacią mistrza gry i bardziej wkurwia graczy niż im pomaga?
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Barnabas III Wielki

  • Wiadomości: 34
  • Triniti's, tym się żyje i tym się jest
    • Triniti's
Odp: Lignum Vitae - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 30, 2015, 19:38:21 pm »
Bardziej The Forest niż Minecraft :)
Nie trzeba skracać, Barnabas brzmi idealnie, choć nie czepiałbym się za Barneya, a co do tego NPC to chodzi mi o to, że mnikjom grałby tak jak każdy, jako swoja postać (ma roll, dziwne wpadki itp. a do tego jest GM'em). On uważa że to może wydać się nie fair wobec innych.

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Lignum Vitae - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 30, 2015, 19:59:49 pm »
jednocześnie grać i być MG? mech. jak to nazwiesz tak to nazwiesz, w praktyce to jest to samo jak MG dodaje tego jedynego, ukochanego i wylowcianego NPC'a. syndrom UBMG (ukochany bohater mistrza gry) w 99% przypadków oznacza kłopoty i hejty

co do nicku i skrótu-wiem że nie trzeba, aczkolwiek ludzka natura jest taka, że chce wszystko maksymalnie skrócić i uprościć. i w przypadku "Barnabas" idealnym skrótem było by "barn", tylko że jest już użytkowniczka o nicku "barneyek" która właśnie do "barn" jest skracana często. a dwie osoby zwane tak samo to zawsze komunikacyjne problemy

the forest nie znam, aczkolwiek jak nie minecraft, to benished mi się kojarzy
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: Lignum Vitae - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 30, 2015, 20:59:18 pm »
Uzupełniłem uniwersum o postacie niezależne, z którymi przyjdzie się wam spotkać. Warto się z nimi zapoznać, tak aby później nikt nie narzekał, że został okradziony i nie wie kto ma jego borówki :P
No i serio, bardziej porównał bym to do The Forest, chociaż Minecraft po części też jest trafny.

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Lignum Vitae - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 31, 2015, 00:33:21 am »
pierwsze pytanie, czy jest opcja że znamy siebie tudzież NPC'tów przed akcją-konkretnie chodzi o panią kapitan, myślałem nad postacią cieśli okrętowego, więc znajomość nazwijmy to zawodowa (w przypadku załogi statku takie określenie wydaje mi się wybitnie zbyt delikatne) była by bardzo na miejscu i w klimacie

drugie, już nie pytanie-serio, nie pisz "obrazki znalezione na deviancie" Ryly, to tak samo chamskie jak podawanie jako źródła "YouTube", "Google", czy wręcz "Internet". jak chcesz podawać źródło, pisz pod każdym obrazkiem nazwę użytkownika, który arta na deva wrzucił, na 99% jest to jego autor (akurat dev jest takim portalem że raczej ludzie chwalą się własną twórczością niż powielają cudzą)
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: Lignum Vitae - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 31, 2015, 00:42:36 am »
Namber łan:
Czemu nie. W końcu jedynym czego nie wiecie jest to, jak się znaleźliście w tym miejscu i jakim cudem, dwa statki rozbiły się na jeziorze XD

Namber tu:
Otóż planowałem wypisać twórców obrazków (podpowiedział mi to łowca na ircu) ale chciałem to zrobić na sam koniec, czyli gdy zrobię co mam do zrobienia. A jak widzisz. Nadal jest tam work in progress. Czemu nie wpisałem wcześniej? Nie chciało mi się. Nic nie poradzę :P

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


Kassler

  • Wiadomości: 324
  • Kassler schmeckt gut.
Odp: Lignum Vitae - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 01, 2015, 16:30:14 pm »
Zapytałeś Smutasa, chociażby z grzeczności, o zgodę na wykorzystanie koncepcji Lignum Vitae?

Wielki Klasztor - Wtajemniczony

mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: Lignum Vitae - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 01, 2015, 16:46:51 pm »
Jup. Mam tą zgodę jakoś od momentu padnięcia projektu :P

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


Kassler

  • Wiadomości: 324
  • Kassler schmeckt gut.
Odp: Lignum Vitae - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 01, 2015, 17:28:23 pm »
Wiem, że nigdy go o to nie pytałeś, ale cóż - pewne kwestie są do rozstrzygnięcia we własnym sumieniu.

Wielki Klasztor - Wtajemniczony

mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: Lignum Vitae - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 01, 2015, 17:32:54 pm »
Nie pytałem go na podforum. Są jeszcze pw i gg, którego wtedy używaliśmy, min. z Yamaushim (czy jakoś tak się to pisało) bo to właśnie my chcieliśmy jeszcze wskrzesić później projekt.

PS. Nie chce mi się szukać teraz po gg do którego nie pamiętam hasła, więc po prostu napiszę do Smutasa. Don't kraj maj frend :'(

PS.2/ Srutututu Bycz pliz. Smutas pozwala i NIGDY nie bronił. Jak na prawdę chcesz, teraz nawet mogę go pocytować :d A jeśli nadal chcesz to mogę poszukać postów i wiadomości sprzed dwóch lat.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2015, 18:13:01 pm wysłana przez mnikjom »

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Lignum Vitae - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 03, 2015, 10:27:38 am »
mnik, będziesz rozszerzał listę NPC'ów czy tylko uzupełniał info o nich? bo nie wiem czy już wstawiać postać czy jeszcze poczekać i ewentualnie rozbudować sekcję ze znajomościami, a być może także historią
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: Lignum Vitae - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 03, 2015, 17:24:44 pm »
Zamierzam dodać jeszcze kilku NPC + rozszerzyć odrobinę info o niektórych z nich (ps. wrzucę to jak tylko będę miał odrobinę więcej czasu).

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: Lignum Vitae - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 09, 2015, 21:23:33 pm »
Jak tak paczę, to przydała by się jeszcze jedna osoba i można startować (chociaż to nie jest aż tak wymagane). Z nią czy bez niej, sesja niedługo powinna już ruszyć.

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz