Autor Wątek: jaka konsola?  (Przeczytany 8740 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nederland

  • Wiadomości: 844
jaka konsola?
« dnia: Sierpień 15, 2013, 20:30:50 pm »
Chodziło mi po głowie, by kupić sobie PS - jeszcze nie wiem, czy PS3 czy PS4 (oczywiście gdy wyjdzie). To byłaby pierwsza w moim życiu konsola, nie licząc PSP, więc jestem słabo zorientowany w tej dziedzinie. Czy PS3 można podpiąć do monitora? A jeśli tak, to czy musi mieć on jakieś specjalne funkcje? Mam duży telewizor, który bez wątpienia by się nadał, ale jako że jest to jedyny telewizor w moim domu, nie chcę blokować go pozostałym domownikom.

Obiło mi się o uszy, że na PS4 mają działać także gry przeznaczone na PS3 czy PS2. To prawda czy zwykła bujda?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2013, 00:12:18 am wysłana przez Nederland »
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

DoneR

  • Wiadomości: 49
Odp: jaka konsola?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 15, 2013, 20:54:28 pm »
Monitor musi mieć HDMI i albo wyjście na głośniki albo wbudowane. PS4 ma być niekompatybilne wstecz. Chyba, że coś się zmieniło w ciągu ostatniego miesiąca.
Czarny Rycerz Podziemia

Hoshi

  • Gość
Odp: jaka konsola?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 15, 2013, 21:28:25 pm »
Ja polecam PS 3, w tym roku zwłaszcza wypuścili kilka bardzo zacnych gierek

KrzysheK

  • Wiadomości: 76
  • XI
Odp: jaka konsola?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 15, 2013, 21:37:21 pm »
Jeśli jesteś fanem ubergrafiki Ned to poczekaj na PS4. Jeśli nie, to zaopatrz się w PS3 bo na nią gier masz od czorta i trochę. Wstecznej kompatybilności PS4 z poprzednikami nie ma i nie będzie. Kiedyś ma ruszyć Gaikai, że wirtualnie przez neta będziesz kupować i grać w tytuły z poprzedniczek ale to dopiero zaaaaaaaaaaaapowiedź. Jeśli szukasz PS3 używki a chciałbyś pograć w gdy z PS2 (w co wątpie bo to nie ma sensu) to tylko na PS3 pierwszej generacji z dyskiem 60GB. Ale lepiej kupić drugą odsłonę bo jest matowa i się tak nie brudzi. Jak coś potrzebujesz to wal śmiało bo konsole to mój konik od kilku lat.
Królewski Rzemieślnik

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: jaka konsola?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 15, 2013, 22:16:15 pm »
elilem watki, bedzie czytelniej. PS4 nie ma kompatybilności, gry beda streamowane z serwerów gajin, wiec de facto trza gre kupic drugi raz n PSStore. PS3 z kolei jest imho drogie, PS2 o tym czasie kosztowalo 400 zl a nie tysiak. Moja rada? czekać lub pojsc w kompa. Exów i tak bylo malo w tej generacji, plus czesto przereklamowane lub wrecz cienkie. No i nie jestem fanem strzelania na padzie, co juz skresla cala serie uncharted czy killzone.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: jaka konsola?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 15, 2013, 22:19:30 pm »
Chciałem zwrócić uwagę, że podobno Xbone i PS4 mają mieć architekturę wewnętrzną identyczną z PCtami, więc powinniśmy ujrzeć bardzo wiele portów na komputer. Może lepiej zrobić jak radzi Kami-sama i "pojsc w kompa"...

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

DoneR

  • Wiadomości: 49
Odp: jaka konsola?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 15, 2013, 22:22:10 pm »
Podobieństwo w architekturze i tak nie zmieni zbyt wiele. Liczy się ekonomia więc exclusivy dalej będą zarówno dla Xboxa jaki i PlayStation.
Czarny Rycerz Podziemia

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: jaka konsola?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 15, 2013, 22:25:58 pm »
Tak. Myślę jednak, że będziemy mogli liczyć na mniej-niż-legalne porty zrobione przez osoby trzecie. :3c

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: jaka konsola?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 15, 2013, 22:26:59 pm »
doner - pytanie tylko czy warto, dla tych kilku gier. Szczerze, juz wiecej exow w ktore chcialbym zagrac ma xbox (ten pierwszy - ninja gaiden, albo steel batalion z tym kontrolerem mecha na cale biurko) i PS2 (chocby dla shadow of the colossus - PS2 jest tansze niz Ps3 z portem). A tamta generacja byla 2x krotsza niz obecna.
Nuiestety, jak ktos chce kompatybilnosc, to musi isc w konsole Nintendo

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: jaka konsola?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 16, 2013, 16:49:10 pm »
Monitor musi mieć HDMI
Nawet nie wiem, czy ma... Muszę sprawdzić.

Jeśli jesteś fanem ubergrafiki Ned to poczekaj na PS4. Jeśli nie, to zaopatrz się w PS3 bo na nią gier masz od czorta i trochę.
Jestem zatwardziałym blacharzem. Chcę sobie kupić PS tylko i wyłącznie dlatego, że interesuje mnie kilka exclusive'ów: "Heavy Rain", "Uncharted" czy "The Last of Us". Szczególnie zależy mi na tym trzecim, bo w życiu nie widziałem drugiej gry tak tonącej w zachwytach. Kosztuje... 250 zł (lol wtf). Po prostu nie chce mi się czekać dwóch lat jak przy "Alanie Wake'u", aż ktoś łaskawie skonwertuje je na PC.

PS3 z kolei jest imho drogie, PS2 o tym czasie kosztowalo 400 zl a nie tysiak.
Na ceneo.pl kosztuje ponoć 619 zł, używana konsola byłaby pewnie jeszcze tańsza.

Cytuj
No i nie jestem fanem strzelania na padzie
Ja też nie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2013, 19:32:46 pm wysłana przez Nederland »
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

KrzysheK

  • Wiadomości: 76
  • XI
Odp: jaka konsola?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 23, 2013, 00:02:45 am »
Jak chcesz exclusive to bierz PS3 bo... na PS4 za szybko ich nie przeniosą (o ile, ale raczej najwcześniej za jakieś 2 lata). A na PC na pewno nie będzie konwersji. A dodatkowo na gamescom podali że PS3 będzie w niższych cenach. Więc nawet jakiś zestaw PS3+ The Last of Us itp na pewno będzie dostępne. Dodatkowo trylogia Uncharted + HR itp
Królewski Rzemieślnik

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: jaka konsola?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 26, 2013, 13:15:02 pm »
Widziałem PS3 w sklepie. Faktycznie droga - 900 zł za siedmioletnią konsolę na niecałe 3 miesiące przed premierą PS4 to zdzierstwo (chociaż miała dysk 160 GB - może to przez to). W internecie podobno można znaleźć tę konsolę tańszą o 200-300 zł, ale prawdę mówiąc jeszcze jej nie szukałem. I tak mam obecnie pilniejsze wydatki, więc nie kupię PS3 teraz zaraz, ale kupię na pewno.

Zastanawiałem się nad nabyciem używanej konsoli. Nie dlatego, że mi szkoda pieniędzy (a w każdym razie nie tylko dlatego) - po prostu po tym, jak poznałem politykę Sony i dowiedziałem się, dlaczego HR i TLoU nigdy nie wyjdą na PC, średnio chce mi się wypychać kieszenie tych zachłannych typów. No, chyba że wiąże się to z jakąś przeszkodą, o której jeszcze nie wiem. Drudzy właściciele konsoli muszą się liczyć z jakimiś ograniczeniami i niedostępnością funkcji, z których mogą korzystać posiadacze nowego sprzętu?

Podobnie rzecz ma się z grami. Ich ceny są absurdalne. Dobrze chociaż, że od pewnego czasu w Empiku można sprzedawać używane gry na PS/XBoxa. Nie sądzę, by w sklepie przyjmowano i wystawiano na półki jakiś szrot. Takie gry nadal kosztują grubo ponad 150 zł (te nowsze), ale zawsze to kilkadziesiąt złotych mniej. Podobno można się wycwanić i kupić od niektórych graczy klucze (słyszałem, że niektóre gry można odpalić na dwóch konsolach, więc niektórzy gracze odsprzedają drugi klucz za ok. 100 zł), ale to chyba nie dla mnie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2013, 13:17:44 pm wysłana przez Nederland »
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: jaka konsola?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 26, 2013, 13:39:05 pm »
ned - te za 200 zł mniej mają dysk 12 GB. Słabo, bo to jedna-dwie gry (przypominam że od lat już konsole nie są sprzętem "wkładam płytę i gram). niby można dokupić osobny dysk i podłączyć, ale wychodzi wtedy na to samo.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: jaka konsola?
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 26, 2013, 15:15:05 pm »
Ned, nie kupuj w empiku, to zdzierstwo. Poszukaj w małych sklepikach z grami, często można znaleźć znacznie lepsze oferty.

W Szczecinie na Turzynie jest sklep, do którego przynosisz grę, babka ją ogląda i wycenia (w zależności od stanu płyty, popularności tytułu, czy pudełko mało zniszczone itp.). Sprzedajesz jej swoją grę, dokładasz np. dwie dychy i masz już coś innego.

W ten sposób zdołałem na PS3 i Xboxie 360 zagrać w bardzo wiele gier bardzo małym kosztem, a już na pewno przejść wszystkie flagowe killery.

Co do Uncharted - szczerze polecam, klimat przygody jak w starych filmach z Indianą, a nawet w pierwszej części widoczki potrafią złamać szczękę : )

KrzysheK

  • Wiadomości: 76
  • XI
Odp: jaka konsola?
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 26, 2013, 21:17:25 pm »
Dokładnie. Mimo całej mojej nostalgii do empiku itp... zdzierają równo. Dlatego od dawna kupuje tam tylko książki i to w dodatku kiedy mają promocje 3 za 2 albo 2 za 1. Najlepsze są sklepy z używkami. Ja u siebie dopłacałem 20 zł i wymieniałem grę. Oczywiście jeśli była "równie chodliwa" albo "równie świeża". Co do dysku również polecam 500 GB. Dyski 4 GB w Xklocku i 12 GB w PS3 to flashowe dyski. Żal inwestować. Więc dysk 250+ absolutnie tak.

Co do cen gier to... sa tak drogie przez naszych developerów. Ja niejednokrotnie sprowadzałem sobie grę z UK przez amazon. Wychodzio taniej z przesyłką niż u nas na półkach. A tu i tu nówka.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2013, 21:25:19 pm wysłana przez KrzysheK »
Królewski Rzemieślnik