Autor Wątek: [ŚP] Zjazd - sesja  (Przeczytany 69168 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 28, 2015, 01:42:12 am »
- Kapituły zawsze coś chcą i nigdy nie okręślą o co im dokładnie chodzi. Chciałem kupić burdel w Stolicy, nieeee. Nie mogę ponieważ to niekorzystnie wpływa na wizerunek księcia Linz a co za tym idzie, całego Królestwa. Jeśli ktokolwiek z nas wszystkich wie o co tutaj chodzi to jest to Dass. Ale nasz kochany wojowniczy wojownik i tak nic nam nie powie. Tak więc najlepiej olać to. A co do tych waszych demonach bądź nieumarłych, o ile oczywiście natrafimy na takie pomioty to nie potrzeba aż tak maga. Dobry alchemik wystarczy. Serio. - Elero zachichotał i kontynuował wywód - Mam takie bardzo przydatne strzały na różne tego typu ustrojstwa. Sam nie wiem jak to wszystko mieszczę w tej torbie i kołczanie - wskazał ręką na przedmioty o których właśnie mówił - no ale ważne, że jestem przygotowany na każdą sytuację. Kass wydaje mi się ogarniętym alchemikiem, więc raczej powinien wiedzieć o jakich to ja smarowidłach mówię. W końcu jego przyjeciele po fachu sami mi je tworzyli. No niestety jest jeden mankament tego wszystkiego. Nie jestem do końca pewien, które groty są czym nasmarowane. Mam tutaj kilka wybuchowych, zamrażających, ogłuszających, podpalających i jeszcze cholera wie co robiących. Nie mam pojęcia jak je odróżnić, tak więc jeśli któryś z was chociaż odrobinkę się na tym zna - Elero spojrzał jedynie na Kasslera - to przydała by się mała pomoc.

Rolled 1d20 : 8, total 8

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 28, 2015, 14:58:24 pm »
Zostawiliście dzieciaki za sobą i ruszyliście dalej traktem.
Kassler: Przechodząc przez tunelo-bramę i zostawiając sieroty samym sobie poczułeś się trochę nieswojo. Nienaturalnie. Jedyne co łagodzi Twoje uczucia, to fakt, ze dzieciaki nie wyglądały na głodne.
Elero: Ta druga butelka uderzyła Ci do głowy upośledzając zdolność mówienia. Zaciągasz trochę, lekko bełkoczesz. Twoje zmysły nie są już wyostrzone. Idziesz normalnie. Nie wiesz, że nikt nie zrozumiał Twojego bełkotu.

W oddali widać grupę osób chowającą się przed słońcem.




Kassler

  • Wiadomości: 324
  • Kassler schmeckt gut.
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 28, 2015, 15:18:48 pm »
"Cholera, głupio tak zostawiać bezbronne dzieciaki... Cóż, może Zakon jakoś wspomoże okolicę."
- Dass, widzisz ich? - Kassler dyskretnie wskazał oddaloną nieco od drużyny grupę bliżej nieokreślonych osób.
- Może warto nie anonsować się jakoś oficjalnie, udać niepozornych wędrowców czy coś. Beliar jeden wie co to za typy, na dzieciaki raczej nie wyglądają.
"Stronią od słońca, "smutni panowie"... Może wampiry? Dobrze będzie zachować ostrożność."

Rolled 1d20 : 6, total 6
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2015, 15:24:13 pm wysłana przez Kassler »

Wielki Klasztor - Wtajemniczony

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 28, 2015, 15:42:06 pm »
Zbliżając się do nieznajomych, Dassanar gestem rozkazał grupie zwolnić. Przez chwilę analizował w głowie sytuację, ważąc kolejne warianty. Spojrzał na moment niepewnie na Elero. Przed chwilą niezrównoważony półelf zaczął bełkotać, najpewniej przez tamtą starkę, z którą jednak zbyt ostro przedobrzył. "Psia mać, teraz ten kretyn będzie jeszcze bardziej niebezpieczny dla misji. No nic, jeżeli będzie zbyt mocno przeszkadzał, a 'smutni panowie' okażą się groźniejszym rodzajem przeciwnika, w najgorszym razie będę musiał go po prostu wykończyć, albo chociaż ogłuszyć. Po tym wszystkim chyba sobie poważnie porozmawiam z tymi, którzy przydzielili mi tych dwóch pomyleńców".

- Nie, Kass - odparł półszeptem Wtajemniczonemu. - Jeżeli są wrogami, prawdopodobnie będą chcieli nas wykończyć niezależnie od tego, za kogo się podamy. Poza tym naprawdę sądzisz, że w takich strojach wyglądać będziemy w jakimkolwiek stopniu na "niepozornych wędrowców"? Daj spokój, na kilometr czuć od nas przedstawicielstwem zakonów - zakończył z krzywym uśmiechem.

Gdy znaleźli się już całkiem niedaleko "smutnych panów", Egzekutor wydał niemy rozkaz zatrzymania się.

- Hej, wy tam! - krzyknął do niezidentyfikowanych osobników. - Dziewiąty oddział Świętego Przymierza. Zbliżcie się powoli i okażcie swoją tożsamość. Szybko! - oznajmił twardo.

W razie czego przysposóbcie się do walki, panowie - powiedział o wiele ciszej - tak by tylko oni słyszeli - i niemal na jednym oddechu do drużyny. - Stójcie normalnie, ale tak, by móc jak najszybciej przybrać pozycję bojową - sam zresztą to zrobił, rozluźniając nieco mięśnie oraz wykonując minimalny, w zasadzie niedostrzegalny rozkrok i uginając lekko kolana, by możliwie jak najszybciej wyciągnąć broń do walki, a w przypadku ostrzału umieć sprawnie unikać.

Rolled 1d20 : 18, total 18
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 28, 2015, 15:49:18 pm »
Elero zaczął śpiewać popularną w rejonach Redmont piosenkę - "O jeżozwierzu"

Rolled 1d20 : 13, total 13

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 28, 2015, 16:00:41 pm »
Rodrik poprawił pas z mieczem i sztyletem, a następnie odbezpieczył kuszę ustawiając się nieco z boku.

Rolled 1d20 : 15, total 15
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 28, 2015, 18:30:39 pm »
- Czego tu? - jeden ze Smutnych Panów zawołał zachrypniętym głosem, nawet nie wstał.
- Wyście tu przybyli, wy się przedstawcie - drugi z Panów splunął nonszalancko plugawym sokiem.
- Wjeżdżają chamy na cudzą dzielnię i jeszcze się panoszą. Wstyd, normalnie wstyd. Prawda Mietek?
- Plawde powianasz... - ostatni, w najgorszym stanie upojenia zakończył wypowiedź chórku.


Kassler

  • Wiadomości: 324
  • Kassler schmeckt gut.
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 28, 2015, 18:42:31 pm »
Wtajemniczony zbliżył się do mężczyzn na odległość umożliwiającą prowadzenie swobodnej rozmowy, ale i dającą odpowiedni dystans w razie potrzeby szybkiej ucieczki.
- Ekhm. Panowie chyba niedosłyszeli. Dziewiąty oddział ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA.
Kassler przerzucał wzrok między obwiesiami, raz po raz spotykając się z ich spojrzeniem.
- Ta "dzielnia" znajduje się pod wspólną jurysdykcją trzech kapituł. Może jednak powiecie co tutaj robicie i czy w okolicy nie ma niczego podejrzanego?

Rolled 1d20 : 11, total 11

Wielki Klasztor - Wtajemniczony

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 28, 2015, 18:52:28 pm »
- Zgodnie z szesnastym dekretem Święto-Przymierzowym znajdujemy się na ziemi niczyjej, zwanej Terytoriami Neutralnymi. - Trzeci z Panów najwidoczniej był najlepiej wykształcony. - Zwyczajnie nie macie prawa niczego od nas wymagać. Ba, wasza obecność mogłaby być traktowana jako naruszenie tego dekretu. - Pijaczek wziął głęboki wdech. -  No, ale w porządku, nie każdy jest wyedukowany. Nazywam się Baltazar, a to moi przyjaciele Mietek, Zbyszek i Krzysiek. Z kim mamy przyjemność?
Wypowiedź Baltazara mocno zbiła Was z tropu.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2015, 19:06:48 pm wysłana przez Lowcap »

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 28, 2015, 19:37:09 pm »
Dassanar nie przerywał Kasslerowi i pozwolił mu się zorientować w sytuacji, gdy Smutni Panowie odpowiedzieli. Po ich pierwszej ripoście uznał, że spełniło się powiedzenie, iż nie zawsze wygląd musi odpowiadać czyimś kompetencjom, dyskretnie więc dał znać swojemu uczniowi, żeby się tymczasowo usunął.

- Macie przyjemność z Egzekutorem Dassanarem, drogi panie. Ten człowiek, z którym właśnie rozmawiałeś, to Kassler, również z Klasztoru, a dalej kolejno Poszukiwacz Rodrik z Podziemia i na dokładkę dwójka... ochotników z Królestwa: Elero i Barnabas - przedstawił wszystkich uprzejmie, acz chłodno. - Dowodzę tym oddziałem. A skoro już wiem, że przynajmniej jeden z was ma pewne pojęcie o ogólnych zasadach - i tutaj zatrzymał na krótką chwilę wzrok na Baltazarze, mężczyźnie, który zdawał się wyrastać na rzecznika ich grupy - myślę, że wniosek, iż znasz choć przekrojowo system hierarchiczny poszczególnych zakonów, może być nie od rzeczy. Zatem Terytorium Neutralne czy nie, miałbym na uwadze na miejscu waszmościów w dalszej części naszej rozmowy to, że jest to dość ważny oddział, szczególnie zważywszy na fakt, iż dowodzę tutaj nie samymi przedstawicielami Wielkiego Klasztoru - zrobił chwilową pauzę. Dość krótką, bo trwającą ułamki sekund, ale wystarczająco długą, by Smutni Panowie mogli przypuszczalnie przetrawić jego pierwsze słowa. Najważniejsze dla niego to było zachować spokój, przynajmniej na razie.

Jak widzicie, Baltazarze, Mietku, Zbyszku i Krzyśku - kontynuował spokojnie - ciężko by było tutaj o naruszenie jakiegokolwiek dekretu, skoro trzy zakony, które - przypominam - ustanowiły owo Terytorium Neutralne, wysłały mnie i stojącą za mną czwórkę specjalnie po to, by zabezpieczyć teren. Przypuszczam więc, że ty i jeden z moich ludzi zaczęliście ze złej stopy. Rozumiem to. Ale proszę, przedstawiłem nas, jak kultura tego obowiązuje. Upraszałbym, byście zrobili to samo i przy okazji coś o sobie opowiedzieli, jeżeli to możliwe - zamilkł i spojrzał na nich pytającym wzrokiem, czekając na reakcję.

This dice roll has been tampered with!
Rolled 1d20 : 5, total 5

[przepraszam za edycję, ale coś na szybko napisałem i musiałem koniecznie poprawić, bo mogło mieć spory wpływ na dalszą rozmowę]
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2015, 20:02:05 pm wysłana przez Dassanar »
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 28, 2015, 22:38:18 pm »
- Jak najbardziej. Cóż, gdybyśmy zamiast Was widzieli tutaj powiedzmy... XI Szwadron Paladynów - Baltazar wstrzymał się na chwilę - To już by nas tutaj nie było.
- Pochodzę z Ansen, byłem handlarzem i żeglarzem. Statek zatonął w trakcie sztormu, a jak wróciłem do żony to zastałem ją z innym. - Zbyszek pociągnął łyk przejrzystego trunku. -  Za to Mietek był kowalem w Molteno, przynajmniej dopóki nie zapomniał wygasić paleniska przed snem.
- Urodziłem się na terytoriach Klasztoru, a tu umrę - Krzysiek burknął.
- Byłem wykładowcą na Uniwersytecie Stołecznym w Królestwie... Do czasu, kiedy jedna z moich prac nie spodobała się pewnemu Magowi Ognia. - Baltazar zamyślił się. - Macie zabezpieczyć teren... inaczej mówiąc bylibyście wdzięczni, gdybyśmy usunęli się z tego traktu?
Baltazar czekał w milczeniu obserwując reakcję Dassanara.

[Nic się nie dzieje ;) ]
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2015, 22:41:41 pm wysłana przez Lowcap »

mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 28, 2015, 22:53:24 pm »
- Tak. A najlepiej będzie jak panie uczony, będę mógł zabrać ciebie na rozmowę na osobności. Skoro już trochę tutaj siedzicie to może moglibyście odpowiedzieć na kilka z moich pytań. - Tralalala. Nie trujcie mi rzyci panie Dass i Kass. Ja jestem teraz bardzo spokojny i bardzo miły. Bardzo. Ale tak baaardzo... Bardzo. A, że nie możecie rozporządzać życiem tych oto ludzi  jak i moim... To nie możecie mi zabronić z nimi rozmawiać. I nie strasz mnie mieczem bo to mnie nie rusza. Tak samo jak nie rusza mnie łamanie kodeksów i innych regulaminów.

Rolled 1d20 : 4, total 4



Znów zapomniałem rollować :\

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


Kassler

  • Wiadomości: 324
  • Kassler schmeckt gut.
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 28, 2015, 22:58:03 pm »
Kassler podszedł do Elero i zdzielił go trzonem piki w głowę, nie używając przy tym za wiele siły.
- Krzyś... Krzysztofie, mówisz że urodziłeś się na ziemiach Zakonu? Gdzie dokładnie? Jak znalazłeś się na tym wygwizdowie? - Wtajemniczony skupił się na jednym z nieznajomych.

Rolled 1d20 : 14, total 14

Wielki Klasztor - Wtajemniczony

mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 28, 2015, 23:02:30 pm »
- Aggh. Moja głowa! Niech cie szlag i pikę też. Kto nosi przy sobie pikę na wyprawę? Też chcę porozmawiać a nie tylko wy, Klasztornicy, wcinacie się we wszystko. Dassa jeszcze zrozumiem, on tutaj dowodzi. No ale czego ty do cholery mnie bijesz??

Rolled 1d20 : 7, total 7

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 29, 2015, 00:11:45 am »
Krzysiek spogląda na Kasslera, ale milczy przez chwilę.
- Tylko nie wygwizdowie, jestem tam gdzie chcę. To gdzie się urodziłem to moja sprawa. - Krzysiek golnął sobie lekko i założył ręce na piersiach.

Baltazar zerknął na pół-elfa z uśmiechem.
- Otóż Egzekutorze mamy problem. Za tą ścianą zaczęliśmy odbudowywać bimbrownię, jak stąd pójdziemy... to jutro, czy pojutrze. Kiedy to waszmoście co mają tędy jechać i nas nie widzieć... przejadą to nic z tego miejsca nie zostanie.
- Kultulyssci pewno znnowu wymyśślą zabbawę bachorom, by nam wssszzzysto W piZ-DU - Mietek z pozycji pół-leżącej dołączył się do rozmowy.
- Mieczysław trochę za szybko doszedł do sedna. Otóż posiadaliśmy bimbrownię z prawdziwego zdarzenia. Jakiś czas temu obdartusy nazywający siebie braćmi pokoju wygonili nas stamtąd i od czasu do czasu nas niepokoją. - Baltazar spojrzał na kuszę Rodrika - Oczywiście macie moc pozbyć się nas, ale wydaje mi się, że zbadanie prawdopodobnie obcego kultu i być może pomoc w odzyskaniu naszego domu bardziej pokrywa się z doktrynami kruchego pokoju zwanego ironicznie Przymierzem.
- I too świetnym - Mietek doprawił - Koolega siee dosiadzie... - Mietek pomachał butelką w stronę Elero