Autor Wątek: [ŚP] Zjazd - sesja  (Przeczytany 69162 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kassler

  • Wiadomości: 324
  • Kassler schmeckt gut.
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #75 dnia: Lipiec 29, 2015, 18:49:45 pm »
- Trzymajmy się ruin. - Zasugerował Kassler. - Nawet najbardziej niepozorna bariera może się przydać w przypadku ostrzału.
Wtajemniczony idąc w ślady mistrza rejestrował układ zrujnowanych budynków, szukał niepokojących szczegółów, przewieszonych lin, wszystkiego co wydawałoby się podejrzane.
"Ciekawe jakie kary za niesubordynację przewiduje kodeks klasztornej armii, po powrocie muszę odwiedzić Dollana."

Rolled 1d20 : 8, total 8
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2015, 18:54:21 pm wysłana przez Kassler »

Wielki Klasztor - Wtajemniczony

Barnabas III Wielki

  • Wiadomości: 34
  • Triniti's, tym się żyje i tym się jest
    • Triniti's
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #76 dnia: Lipiec 29, 2015, 19:06:29 pm »
- On chciał tam zostać, ale na pewno nie będąc nieprzytomnym i bezbronnym. Co jak co, ale on potrafi sobie poradzić, inaczej już dawno by zginął zabity przez wkurzonego członka kapituły. A jednak żyje. I ja potrafię wykonywać wszelkie rozkazy od swoich, zaufanych dowódców. Nie znam ciebie kompletnie, z resztą tak jak i całej reszty. Z Elero byłem już na niejednej wyprawie więc jak dla mnie, to on równie dobrze mógłby wykonywać rozkazy. Niekonwencjonalnie, ale jednak. A, że pomoc przyjacielowi nazywasz odwalaniem czegoś... Może i jesteś dobrym dowódcą, szanowanych w swoim zakonie jak i innych. Ale ja służę tylko takim osobom, którym z pełnym przekonaniem mógłbym powierzyć swoje życie.

Rolled 1d20 : 16, total 16

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #77 dnia: Lipiec 29, 2015, 19:13:04 pm »
Dassanar skinął na propozycję Kasslera.

- Póki co się tego trzymajmy. Ale wszyscy miejscie oczy i uszy otwarte.

Słysząc wywód Barnabasa, roześmiał się, szczególnie na myśl, że ktoś tak poplątany jak Elero miałby dowodzić czymkolwiek.

- Oj, dzieciaku. Nic nie wiesz, a się odzywasz. I wiesz, co ci powiem? Wcale mnie to nie interesuje. Tak samo, jak nie interesuje mnie na dziś życiorys Twój czy tamtego stukniętego półelfa. Ja mam tylko wykonać misję - wy mi w tym pomóc. A służysz Królestwu, z tego co mi wiadomo. A Królestwo oddelegowało cię na tę misję. W tej z kolei misji - podliczał dalej - dowódcą jestem ja. Zatem czy ci się podoba czy nie, dopóki nie zakończymy naszej pracy, podlegasz mi i nie możesz nic z tym zrobić. Jak wstępujesz do jakiejkolwiek armii bądź organizacji, nie wybierasz sobie lidera. Chcąc nie chcąc, trzeba się złamać albo trzymać się z dala od czegoś takiego. Każdy przez to przechodził, ja również, wyobraź sobie.

Rolled 1d20 : 18, total 18
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


Kassler

  • Wiadomości: 324
  • Kassler schmeckt gut.
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #78 dnia: Lipiec 29, 2015, 21:07:08 pm »
Oddział kontynuował marsz w kierunku placu. Po chwili Kassler dostrzegł stojący pośrodku pomnik.
- No to pierwszy przystanek za nami. Co on potem mówił? Wielki gmach? - Wtajemniczony zaczął się rozglądać.

Rolled 1d20 : 17, total 17

Wielki Klasztor - Wtajemniczony

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #79 dnia: Lipiec 29, 2015, 22:09:04 pm »
Gdy zbliżyli się już na niedużą odległość od celu, Dassanar kazał się chwilowo zatrzymać.

- Oto, co robimy - szepnął. - Wyjściowo planowałem do tego piątki osób, ale jak wiadomo, nie mogę sobie na to pozwolić. Ale wielkich modyfikacji na szczęście dokonywać nie muszę. Rodrik, ty jak już ci mówiłem, wycofujesz się na z góry upatrzoną pozycję, tak by być gotów do wsparcia dystansowego. Idziesz w naszą stronę tylko i wyłącznie, gdy będziesz miał pewność, że nasz szturm idzie pomyślnie i bardziej się przydasz uderzając frontalnie. Do tej pory zaś obserwujesz nas z daleka, jednocześnie wypatrując, czy ktoś przypadkiem nie zechce nas oflankować. Ja tymczasem ruszę z Kassem i Barnabasem. Każdy z nas przemykać się będzie mniej więcej w odległości paru metrów od siebie.

Mamy mało rzeczy, za którymi możemy się skryć, ale w razie możliwości przemykamy po bokach, by zmniejszyć ryzyko otoczenia i mniej zwracać na siebie uwagę. To będzie pierwsza próba ich defensywy: zobaczymy, czy mają porządne patrole. Ja idę najbardziej wysunięty, Barnabas niedaleko w gotowości, potem Kassler, przede wszystkim do jakiegoś leczenia, więc się też nie wychylaj. No i z tyłu Rodrik, który nie będzie się wychylał, dopóki nie uzna to za konieczne. Taki jest zarys planu - zakończył, patrząc to na jednego, to drugiego. - Jakieś pytania, uwagi, nim ruszymy? Jeśli tak, to jak najszybciej.

Rolled 1d20 : 7, total 7
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #80 dnia: Lipiec 29, 2015, 22:31:08 pm »
Rodrik zaczął wypatrywać dogodnego punktu obserwacyjnego, z którego mógł zobaczyć cały plac samemu pozostając w ukryciu.

Rolled 1d20 : 15, total 15
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #81 dnia: Lipiec 30, 2015, 02:10:33 am »
Rodrik: Zrujnowana kamienica po Twojej prawej ma w miarę całe schody na piętro. Dziura po oknie jest skierowana w stronę placu. Idealny punkt obserwacyjny.

Kassler Owy gmach jest po przeciwległej stronie placu, ciężko go pomylić z niewielkimi kamienicami po bokach.

Plac, a przynajmniej widoczny jego kawałek jest pusty, ani jednej żywej duszy. Nie widzieliście także żadnych pułapek, nic. - Zwykłe opuszczone miejsce. Pomnik na środku przedstawia zamyślonego berserkera.

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #82 dnia: Lipiec 30, 2015, 02:33:45 am »
Dassanar wpatrywał się jeszcze przez chwilę w ich cel. W końcu jednak, poruszył się, sprawdził błyskawicznie broń i ruszył do przodu, dając znak, by inny poszli w jego ślady.

- Dobra, ruszamy - stwierdził w trakcie marszu. - Nie ma co czekać. Ruszamy przez plan, trudno byłoby zresztą obrać inną drogę, jeżeli byłoby to w ogóle możliwe. Ja ruszę środkiem, dzięki czemu w przypadku szturmu będę głównym celem, co da wam swobodę, by mnie wspierać i możliwie nie trafić na nawał wrogów, który będzie zbyt wielki jak na wasze umiejętności. Barnabas będzie moim skrzydłowym. Idziesz po prawej stronie, nie zbaczasz z drogi, chyba że każę zmienić taktykę w trakcie marszu. Kass, ty będziesz kawałek za mną, tak byś mógł leczyć naszą dwójkę w razie potrzeby. No i ostatecznie masz jeszcze łuk Elero, choć mam nadzieję, że aż tak zdesperowani nie będziemy, bo nie przypominam sobie, byś ćwiczył strzelanie z tej broni, chyba że mi coś umknęło - uśmiechnął się krzywo. - Z wiadomych powodów będę się musiał obejść bez lewoskrzydłowego. Dlatego tym mocniej liczę na wsparcie naszego gnomiego kolegi - skinął na oddalającego się do punktu obserwacyjnego Rodrika. - A teraz do roboty. I bez gadania, chyba że tyczyć się to będzie obenych spraw taktycznych.

Rolled 1d20 : 12, total 12
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #83 dnia: Lipiec 30, 2015, 20:24:59 pm »
Battle tune:
(click to show/hide)

Rodrik zająłeś miejsce na górze. Podparł kuszę na resztkach framugi okna. Plac był czysty, nikogo na bocznych uliczkach.
Dassanar: ruszyłeś środkiem, minąłeś pomnik. Większość drogi za Tobą. Dostrzegasz wejście do dużego gmachu i mężczyznę w habicie palącego skręta. Dostrzegł Cię, rzucił tlący się zwitek i uciekł do środka. Wydaje Ci się, że usłyszałeś "o kurwa!".
Barnabas i Kassler: Zgodnie z poleceniem ruszyliście dokładnie tak jak Dassanar kazał.  Nie dostrzegliście uciekiniera.

« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2015, 21:04:42 pm wysłana przez Lowcap »

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #84 dnia: Lipiec 30, 2015, 21:15:29 pm »
Rodrik zwraca wieksza uwagę na boczne ulice niż na plac.

Rolled 1d20 : 18, total 18
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #85 dnia: Lipiec 30, 2015, 21:32:57 pm »
Tak jak Egzekutor przewidział, kultyści szybko dostrzegli ich obecność.

- Panowie, dostrzegł nas jeden delikwent, przed chwilą zwiał do gmachu - poinformował Kasslera i Barnabasa, którzy najwyraźniej nie spostrzegli tamtego. - Otwórzcie, proszę, drzwi, gmachu i miejcie gotową broń. Zróbcie to tak, by wpierw dostrzegli mnie, i żebyście mogli ewentualnie oflankować wychodzących z wnętrza śmiałków - mówił to wszystko w miarę cicho, bacząc na uszy z wnętrza budynku.

To mówiąc, wyciągnął swojego Feanora z pochwy i przysposobił do walki, przyjmując typową uniwersalną postawę bojową, gotów na odparcie zarówno szarży, jak i unikania pierwszych strzałów. Miał też nadzieję, że Rodrik - jeżeli nadal nie będzie śmiałków - zejdzie jako ewentualne wsparcie, jeżeli będzie gorąco.

Rolled 1d20 : 4, total 4
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


Kassler

  • Wiadomości: 324
  • Kassler schmeckt gut.
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #86 dnia: Lipiec 30, 2015, 21:53:50 pm »
Kassler zdjął łuk Elero i odłożył go w miejscu, które miał nadzieję zapamiętać. Po chwili powoli ruszył naprzód i z wyciągniętą piką zajął miejsce po prawej stronie drzwi. Gestem dłoni przywołał do siebie Barnabasa, wskazując mu pozycję naprzeciw siebie, przy lewej  części framugi. Nim jego uniesiony kciuk zasygnalizował Dassanarowi gotowość do akcji, schylił się jeszcze po niedopałek skręta, próbując rozpoznać roślinę, z jakiej go wytworzono.
"Otwieramy drzwi, Dass bierze na siebie ewentualny atak, lekko wycofuje, a my flankujemy kultystów. Padają jak kaczki. Brzmi sensownie."
Wtajemniczony zmrużył oczy.
"Zaraz. A jeśli stąd jest inne wyjście? Albo ktoś czai się na dachu? Wygląda na to że trzeba mieć oczy dookoła głowy. Mam nadzieję że Rodrik zdejmie ewentualnych przeciwników zrzucających nam cegłówki na głowę. Pozostaje tylko kwestia zabezpieczenia tyłów. Ze strony mojej i Barnabasa."
Klasztornik za pomocą migów usiłował podzielić się refleksjami z towarzyszącym mu Królewiczem. Pokazał palcem przestrzeń za sobą, nie odwracając twarzy od towarzysza. Potem przyłożył pięść do otwartej dłoni i uniósł nieruchomy palec wskazujący, jak gdyby zamroził gest "nie wolno".

Rolled 1d20 : 15, total 15

Wielki Klasztor - Wtajemniczony

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 31, 2015, 11:55:52 am »
Rodrik: Nikogo. Jedyna żywa dusza w zasięgu twojego wzroku to Dassanar zapewne przygotowujący się do szturmu.

Kassler: Po zapachu rozpoznajesz tytoń. Wydaje Ci się, że Barnabas zrozumiał.
Strike force 1: Słyszycie dźwięk tłuczonego szkła ze środka, nie pojedynczy, ale jakby ktoś niszczył całe okna, jedno za drugim.
Barnabas: Spojrzałeś porozumiewawczo na Kasslera i Dassanara. Chwyciłeś klamkę i pchnąłeś otwierane do środka drzwi.
Dassanar: Z dziesięć metrów przed sobą w środku widzisz tego samego kultystę, sukcesywnie strąca on aparaturę alchemiczną z długiej ławy. W tle widzisz duże metalowe baniaki, to miejsce musiało być gorzelnią jakiegoś sortu przed upadkiem miasta.

[By walki nie trwały nieskończoność, jeżeli któryś z członków grupy nie pisze zbyt długo to przyjmuję, że wykonuje polecenia.]

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 31, 2015, 12:34:10 pm »
Widząc przed sobą kultystę, Dassanar ruszył przed siebie, w międzyczasie wydając szybkie rozkazy.

- Do dzieła - rzucił do Kasslera i Barnbasa. - Niech każdy z was zlustruje pomieszczenie. Jeżeli będzie to możliwe, przynajmniej jednego z nich zostawimy przy życiu na przesłuchanie.

Hej! - krzyknął do kultysty na wprost siebie. - Zostaw to i poddaj się albo to twój koniec! - jeżeli nie posłucha, zakończy jego życie mieczem. Idąc w jego stronę wraz z członkami swej drużyny patrzy to w jedną, to w drugą stronę pomieszczenia, gotów w każdej chwili do uniku bądź odparcia ataku z boku. Z każdą chwilą szedł szybciej, by jego wejście zwiększało element zaskoczenia, a on sam był trudniejszy do wychwycenia, jak to zazwyczaj robił w czasie szturmów.

Rolled 1d20 : 3, total 3
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #89 dnia: Lipiec 31, 2015, 13:42:23 pm »
Kultysta zaczął uciekać w stronę kamiennych schodów idących w dół. Po bokach nikogo nie ma, był on jedyną osobą w ogromnej hali.
Dassanar:  Widzisz kubeł z którego wydobywają się płomienie, wokół leżą porozrzucane arkusze. Obok stoi dwumetrowa szklana chłodnica alchemiczna, niezwykle droga i trudna do zdobycia.
Kassler: Twoją uwagę przykuła sterta skrzyń, w szczególności to oznakowane insygniami Wielkiego Klasztoru, większość jest otwarta, nie widzisz zawartości.
Barnabas: Widzisz aparaturę do pędzenia bimbru, znajduje się ona obok wielkiej kadzi, jest mocno zakurzona.

Rodrik: Z lewej uliczki wyłoniło się pięciu uzbrojonych ludzi w habitach. Dwóch z nich niesie drewniane skrzynie, idą normalnym krokiem. Są w zasięgu, ale widzisz, wiele miejsc gdzie mogliby się ukryć w razie ostrzału.