Autor Wątek: [ŚP] Zjazd - sesja  (Przeczytany 43793 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lowcap

 • Kapituła Dominium
 • Wiadomości: 1536
 • ...we shall win through, no matter the cost!
  • Nawigrator
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 27, 2015, 19:39:29 pm »
Barnabas i Elero: Dziecko znalazło czuły punkt psa. Kundel nie reaguje na polecenia.
Zdjęcie peleryny nie było łatwe. Trudno było odpiąć klamrę, zanim to zrobiłeś Dassanar stał już przy was. Cała sytuacja wyglądała dosyć groteskowo. Peleryna nie trafiła w Rodrika, natomiast butelka starki wyleciała Ci z ręki i roztrzaskała na kamieniu.

Dassanar: W ciągu kilku ruchów jesteś w stanie pozbawić życia obu królewiczów.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2015, 19:56:51 pm wysłana przez Lowcap »
Kliknij, aby wejść: Czat tekstowy i głosowy

Kassler

 • Wiadomości: 324
 • Kassler schmeckt gut.
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 27, 2015, 19:59:14 pm »
"Ja ********..."
- Hej hej hej, panowie. Rozumiem że życzeniem każdego jest dotrzeć na koniec traktu w jednym kawałku. Ten kawałek żelastwa w rękach Dassanara nazywa się Feanor. Może nie znacie jego historii, ale zapewniam - jest ostry. Ranga Egzekutora też nie jest przypadkowym homonimem. - Kassler spojrzał z politowaniem na  napinających się towarzyszy, chowając do torby zerwane wcześniej zioła. - Więc może zapomnimy na jakiś czas o międzyzakonnych waśniach?
Po chwili Wtajemniczony zwrócił się w stronę chłopca.
- Wasza wysokość, Wojciechu Pierwszy. Nie ma tu aby czego, co zagrażałoby bezpieczeństwu twoich ziem? Jakichś bandytów, bestii, innego plugastwa?

Rolled 1d20 : 5, total 5
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2015, 20:15:02 pm wysłana przez Kassler »

Wielki Klasztor - Wtajemniczony

Fenrir

 • Wiadomości: 858
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 27, 2015, 20:21:05 pm »
- Powiedz temu świrniętemu mieszańcowi i jego przydupasowi, żeby się uspokoili, bo do Królestwa nie wrócą!
Rodrik był wściekły. Był gotów walczyć z bandytami, buntownikami i dzikimi bestiami, ale nie spodziewał się, ze zaatakuje go towarzysz broni.   

Rolled 1d20 : 2, total 2

       
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

mnikjom

 • Wiadomości: 330
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 27, 2015, 20:24:37 pm »
- Znam historię tego miecza. Wiec pod tym względem nie musisz mnie pouczać. I nie spinaj się tak Rodrik. Ja chciałem tylko popatrzyć z bliska na twoją kuszę a ty od razu masz do nas jakieś uprzedzenia. - Elero omiótł wszystkich wzrokiem i zaczął się śmiać. Śmiał się tak głośno, że praktycznie zagłuszył słowa Kasslera.
Zdawało się, że elf śmieje się już od kilku minut i za bardzo nie dało się z tym nic zrobić. W końcu śmiach nagle się urwał i Elero spojrzał na dowódcę wyprawy. Do dwóch zmarszczek dołączyła trzecia, większa niż pozostałe dwie razem wzięte.
- Chcesz się napić starki?

Rolled 1d20 : 10, total 10

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


Fenrir

 • Wiadomości: 858
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 27, 2015, 20:28:53 pm »
Rodrik wciąż mierzył w Królewiczów

This dice roll has been tampered with!
Rolled 1d20 : 12, total 12   

(click to show/hide)
 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2015, 21:08:35 pm wysłana przez Fenrir »
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Dassanar

 • Wiadomości: 513
 • Swordmaster
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 27, 2015, 21:02:30 pm »
Po ostrzeżeniu, którego napastnicy nie usłuchali, Dassanar bez ceregieli szybkim ruchem wyciągnął miecz - po raz pierwszy od dłuższego czasu nie w celach treningowych. Długie, przyozdobione runami ostrze na srebrnej rękojeści zalśniło lekko. Konkluzja Egzekutora była bardzo prosta: atak wymierzony w oficjalnego członka drużyny oznacza w większości przypadków karę śmierci - przynajmniej w jego mniemaniu. Już miał ściąć obu nieposłusznych dwoma błyskawicznymi cięciami, gdy Elero zaczął, śmiać się wniebogłosy. Chyba tylko to powstrzymało Dassanara od mechanicznego wręcz wykonania wyroku. Wciąż jednak zachował pozycję, która umożliwiała mu pewne - i prawdopodobnie zabójcze - uderzenie niemal w każdą stronę naprzód. Odczekał chwilę, pozwolił sobie przez ułamki sekund zawisnąć nad nimi bez słowa niczym jakieś bezduszne nemezis.

- Odpuść sobie, Elero - mruknął w końcu niemal przez zęby. - Niech twój kolega zaprzestanie ataku, bo w innym przypadku pozostanie ci posprzątać jego zwłoki - dodał jeszcze złowróżbnym głosem.

I rzeczywiście, jeżeli Barnabas nie uspokoi się w ciągu najbliższych sekund i dalej będzie kogokolwiek atakował, Dassanar błyskawicznie do niego dopadnie i zada kilka szybkich i potężnych ciosów na ukos - tak, by nie miał absolutnie żadnych możliwości obrony czy ucieczki, choć zapewne nawet mniej dokładne uderzenie z takiej pozycji nie mogły raczej chybić, nie w przypadku tak długiej i potężnej broni czy doświadczenia jej właściciela. I szczęście czy jego brak raczej miało tutaj niewiele do powiedzenia. W przypadku gdyby Barnabas padł, a Elero by poniosło, Egzekutor - wciąż patrzący na półelfa kątem oka - zrobi to samo i z nim. Dassanar nie był rzeźnikiem, w innym przypadku zabiłby obu już dobre kilka, kilkanaście sekund temu, ale również nie zawaha się, gdy poczuje konieczność. Robił to już wielokrotnie w różnych sytuacjach - a to koniec końców byli osobnicy z innych zakonów.

Rolled 1d20 : 12, total 12
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


Barnabas III Wielki

 • Wiadomości: 34
 • Triniti's, tym się żyje i tym się jest
  • Triniti's
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 27, 2015, 21:10:20 pm »
Barnabas z pełnym nienawiści wzrokiem schował swój miecz. Zatrzymał dla siebie to, że Rodrik jest chamem. Od tej pory ignorował go za słowa, które skierował w jego stronę.
 
Rolled 1d20 : 2, total 2
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2015, 21:50:22 pm wysłana przez Barnabas III Wielki »

Kassler

 • Wiadomości: 324
 • Kassler schmeckt gut.
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 27, 2015, 22:03:39 pm »
Kassler zwrócił się na chwilę w stronę Barnabasa. Widząc że miecz znajduje schronienie w skórzanej pochwie, odetchnął z ulgą.
- Cóż zatem? Któreś z waszmościów uchybi tajemnicy i zdradzi czy aby jakie niebezpieczeństwa czyhają w pobliżu traktu? - Klasztornik uśmiechnął się szeroko do dzieci, usiłując wyciągnąć konkretne informacje.

Rolled 1d20 : 3, total 3

Wielki Klasztor - Wtajemniczony

mnikjom

 • Wiadomości: 330
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 27, 2015, 22:12:47 pm »
- I tak pewnie nic nie wiedzą. A jeśli coś wiedzą i nie będą chcieli powiedzieć to na to też mam lekarstwo.
Elero wyciągnął z podręcznej torby ciastko z wiśnią. Trzymał je na czarną chwilę, ale informacje o miejscu w którym się znajdowali mogły się bardziej przydać w jego misji. Tak więc z bólem serca zaproponował ciastko jako nagrodę za przekazanie jak najlepszych informacji.

Rolled 1d20 : 4, total 4


Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


Lowcap

 • Kapituła Dominium
 • Wiadomości: 1536
 • ...we shall win through, no matter the cost!
  • Nawigrator
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 27, 2015, 22:28:02 pm »
- Noo, skoro tak to waćpanowie ujmujecie - dziewczynka szybko zgarnęła ciasto i wróciła do głaskania psa, zapewne widywała już gorsze sytuacje niż ta przed chwilą. - Jak pójdziecie dalej drogą to spotkacie smutnych panów, a dalej to już tylko wilki i tyle.
- Jacy tam smutni panowie, menele zwykli co ich zawsze o tej porze suszy - Wojciech Pierwszy wyciągnął dłoń po kolejne ciastko.
Kliknij, aby wejść: Czat tekstowy i głosowy

Dassanar

 • Wiadomości: 513
 • Swordmaster
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 27, 2015, 23:21:53 pm »
Po krótkim oczekiwaniu Dassanar opuścił wreszcie miecz i schował go na powrót do pochwy, niemal tak samo szybko, jak go wcześniej wyjął. Następnie zmierzył wzrokiem najpierw jednego królewicza, a potem drugiego. Nim zaczął mówić, pozwolił, by adrenalina nieco mu odpłynęła, wciąż jednak zachowując instynktownie jako taką gotowość.

- Rozumiem, że to ostatni raz, kiedy to robicie - powiedział wreszcie zimnym głosem. - Bo przyznam, że nie jestem pewien, czy po raz kolejny mi się jednak ręka nie omsknie na którymś z was bądź obu. A zapewniam, że w przypadku jakiejkolwiek oznaki buntu mam pełne prawo was od tak zakatrupić. Zapamiętajcie to, w razie gdyby któremuś wpadł podobnie głupi pomysł. Jesteśmy na misji, a takie działania mogą wpędzić wszystkich do grobu. Jeżeli miałbym poświęcić dwójkę niesfornych rekrutów dla dobra ogółu, zrobię to bez chwili zwłoki. Nie miejcie złudzeń, że będziecie mieć jakiekolwiek szanse w takiej sytuacji, i cieszcie się, że w ogóle prowadzę jakąś dyskusję, choć sam chyba nie do końca rozumiem, czemu. Ale może się jeszcze do czegoś przydacie...

Słysząc, że jego grupa podjęła rozmowy z dziećmi, postanowił zaczekać i nie wchodzić w to, samemu zaś ochłonąć. Rezultaty były natychmiastowe, bo dziwnym młodym ludziom szybko rozplątały się języki.

- Dobra, idziemy w tamtą stronę - zdecydował. - Sprawdzić tych... "smutnych panów". I tak za długo już zamarudziliśmy - dał znak, po czym wskazał na Elero i Barnabasa. - Wy dwaj idziecie po bokach kawałeczek przede mną. Chcę mieć na was oko, bo możemy mieć potencjalne starcie. Kass, Rodrik, jesteście za mną jako wsparcie dystansowe. W ten sposób ustawimy się w coś w rodzaju czworoboku, ze mną jako punktem wysuniętym nieco naprzód - skinął im, by ruszyli, obserwując otoczenie i zachowując w razie czego gotowość do ataku - wiedział bowiem, że jego potencjalnym przeciwnikiem nie jest tylko ktoś z zewnątrz, ale nawet niezdyscyplinowani członkowie jego własnej drużyny. "I to tyle, jeżeli chodzi o spokojny powrót w znajome tereny...".

Rolled 1d20 : 20, total 20
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


Kassler

 • Wiadomości: 324
 • Kassler schmeckt gut.
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 27, 2015, 23:32:48 pm »
Kass odruchowo zasalutował i ściągnąwszy z pleców pikę, obejmował ją teraz mocno, gotując się do ewentualnej obrony. Wtajemniczony kontynuował marsz około metr za Dassanarem, trzymając się po prawej stronie Rodrika.
- Masz jakiś pomysł, kim mogą być "smutni panowie"? - Klasztornik spróbował zagaić rozmowę ze służącym Beliarowi gnomem. - Na moje bandyci, albo grupa czarnych magów.

Rolled 1d20 : 2, total 2


« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2015, 23:41:34 pm wysłana przez Kassler »

Wielki Klasztor - Wtajemniczony

Fenrir

 • Wiadomości: 858
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 28, 2015, 01:13:49 am »
- Smutni Panowie... - mruknął Poszukiwacz - Brzmi jak jakieś magiczne cholerstwo... Demony, albo nieumarli. Tamten wieśniak najwyraźniej bardzo się ich bał, nie chciał o nich mówić....

This dice roll has been tampered with!
Rolled 1d20 : 6, total 6
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2015, 01:24:38 am wysłana przez Fenrir »
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Kassler

 • Wiadomości: 324
 • Kassler schmeckt gut.
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 28, 2015, 01:28:08 am »
- No tak, w końcu idziemy w kierunku waszych ziem. - Kassler podrapał się za uchem. - Z drugiej strony nie wysyłaliby nas bez wsparcia chociaż jednego maga, gdyby rozważali taki scenariusz.
- Zaraz, to ty nie jesteś magicznie uzdolniony? - wtrącil Rodrik.
- Jestem uzdrowicielem. Znam się trochę na ziołach i maściach, no i potrafię wyleczyć proste rany zaklęciem. Ale w potyczce z mrocznymi siłami raczej nie przetrwałbym za długo. - Wtajemniczony podniósł i opuścil brwi, stawiając niby kropkę po swojej wypowiedzi.
"Demony, albo nieumarli... Demony, albo nieumarli..." 

Rolled 1d20 : 1, total 1

Wielki Klasztor - Wtajemniczony

Fenrir

 • Wiadomości: 858
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 28, 2015, 01:34:09 am »
- Mnie ciekawi o co w tym wszystkim chodzi. Dlaczego nagle Wielkie Kapituły postanowiły wspólnie zabezpieczyć Tereny Neutralne.

Rolled 1d20 : 12, total 12
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii