Autor Wątek: [ŚP] Zjazd - sesja  (Przeczytany 68823 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #285 dnia: Wrzesień 08, 2015, 02:18:35 am »
Dassanar oddychał głęboko, znajdując się w pozycji przykucniętej. Zmęczenie, ekscytacja, poczucie ulgi i triumfu - wszystko to implodowało w jego organizmie. Cała akcja to był jeden wielki taniec na linie. Jeden błąd, jedno złe odmierzenie tempa - śmierć. Dla takiego dreszczyku emocji Egzekutor nigdy nie zrezygnuje z pracy w terenie - nawet w przypadku, gdy dożyje momentu wdrapania się jeszcze wyżej po szczeblu dowodzenia Wielkiego Klasztoru. Po to w dużej mierze, z początku zaledwie na wpół świadomie, wybrał właśnie tak ryzykowny i wymagający nieludzkiej wręcz konsekwencji oraz nieustannych ćwiczeń ciała i ducha styl walki. Bez żadnych tarczy, sztucznych osłon ani legionu sługusów, gotowych zasłonić cię własnym ciałem. Czysta adrenalina, poleganie tylko i wyłącznie na własnej sprawności i nabytym doświadczeniu. I, rzecz jasna, stała możliwość podbudowania swojego ego. Bo Dassanar po prawdzie nigdy nie ukrywał, że działa w ogromnym stopniu dla chwały własnej, dla samospełnienia - co zresztą w żaden sposób nie kłóciło się z doktrynami jego zakonu. Dziś pokonał dość egzotycznego przeciwnika. I bardzo niewygodnego dla każdego, kto para się walką wręcz. Była dobra. Naprawdę dobra. Przez krótki moment Egzekutor nie był nawet pewien, czy zdąży dotrzeć do zwierzchniczki kultystów. A nawet gdy mu się to udało, już na samym końcu i tak nie sprzedała tanio swej przyobleczonej w czerń jedwabistej skóry. I dobrze. Nareszcie, po tej nudnej, niemal przygnębiającej serii starć z bandą amatorskich grupek wyznawców Perosa, trafił na przeciwnika, którego naprawdę czuł, że zabijał. A dawno nie było sytuacji, w której ktoś był tak blisko faktycznego zgładzenia wojownika. Jedyne drobne ukłucie, to poczucie żalu, że ktoś o takich zdolnościach nie poznał najpierw lepiej wiary Arcanusa...

Wypoczynek po intensywnej potyczce nie trwał jednak zbyt długo. Egzekutor, świadom tego, że wciąż znajdowali się na niegościnnej ziemi, podniósł się, otrzepał od niechcenia, i z wciąż obnażonym mieczem zaczął patrolować okolice. Skinął lekko głową dostrzeżonemu Rodrikowi.

- Kobieta, którą właśnie zabiłem, była prawdopodobnie liderką kultystów - rzucił kusznikowi. - Nie jestem jednak pewien, czy cała reszta od razu pójdzie w rozsypkę. Zbierzcie się na powrót w grupę i sprawdźcie ostrożnie teren. Zaraz pójdziemy dalej - zarządził.

Zdecydował, że nim przeszukają dalsze fragmenty tego terenu, by sprawdzić, czy aby na pewno udaremnili już zamach i mogą iść dalej, Dassanar znajdzie Konrada. Najemnik okazał się bardzo wartościowym sojusznikiem, bez którego trudno by było osiągnąć to, co osiągnął. Okazał się nieporównanie lepszym nabytkiem od niemałej części członków któregoś z zakonów. Wymagał zatem należytej opieki, a jeżeli było już na to zbyt późno, to przynajmniej zabrania ciała i pochówku z honorami. Ruszył więc w stronę, w którą tamten poleciał po oberwaniu zaklęciem kultystki, zachowując standardową pozycję bojową, gotów do odparcia potencjalnego ataku. Nie był jeszcze pewien, czy teren został ostatecznie należycie oczyszczony - walka z kobietą w czerni zaabsorbowała go na tyle, że nie było możliwości obserwowania otoczenia.

Rolled 1d20 : 18, total 18
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #286 dnia: Wrzesień 08, 2015, 10:51:55 am »
Pięciu... ale zaraz dowódca z dwoma knechtami pobiegną gdzieś, zostanie tylko dwóch... swoją drogą ciekawe co się dzieje, kto atakuje kapłankę, zapewne gdyby Elero nie był skończonym idiotom to byśmy wiedzieli. Ciekawe także co takiego jest w tym sanktuarium... potem
-Poczekajmy aż się rozdzielą - szepczę, odwróciwszy się do towarzyszy - A potem zgarniemy tych dwóch co zostanie. Elero, wiesz może kto atakuje świątynię?
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #287 dnia: Wrzesień 08, 2015, 17:41:03 pm »
Nadal wypatruje wrogów z piętra.

Rolled 1d20 : 10, total 10
 
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Barnabas III Wielki

  • Wiadomości: 34
  • Triniti's, tym się żyje i tym się jest
    • Triniti's
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #288 dnia: Wrzesień 08, 2015, 17:54:42 pm »
- Ahh...- odetchnął z ulgą. Starł z siebie część krwi kultysty, pogłaskał swojego psa mówiąc "Dobry pies, dobry Barbas" i podniósł rękę sygnalizując łucznikowi, że  jest mu wdzięczny za ratunek.

mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #289 dnia: Wrzesień 08, 2015, 21:16:17 pm »
- Nie wiem nic o atakach na świątynie. Ja szukam tutaj cholernych kamieni a nie bitki. Zrozumcie to.... No ale jeśli spotkacie już tą ogistą kapłankę to uważajcie. Gorąca z niej babka.

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #290 dnia: Wrzesień 08, 2015, 22:08:49 pm »
- Dobra, nie ważne kto się tam bije, zabijając tych tutaj, pomożemy tamtym, wiec tak, plan jest taki, ja postaram się zdjąć zaklęciem ich dowódce, wardasz, ty postaraj się zdjąć któregoś najbliżej, a ty Elero, no, ty sobię tu bądź i gotuj się do walki w zwarciu. Wardasz, ja pierwszy, ty po mnie.
Legio czują się już na siłach, przygotowuje ognisty pocisk wycelowany w kapitana kultystów.
Rolled 1d20 : 7, total 7
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #291 dnia: Wrzesień 09, 2015, 20:08:30 pm »
Legioniści:
Dowódca zrobił krok do tyłu i pozwolił wstać poobijanemu podwładnemu.
- Wykonać ro... - kultysta odwrócił wzrok w kierunku nadlatującego ognia.
Legio trafił bezbłędnie, habit zaczął się palić.

Dassnar:
Pył rozrzedził się trochę. Pole bitwy wydawało się czyste, nikt się nie zbliżał.
Nie musiałeś zbytnio długo szukać towarzysza. Konrad leżał oparty o fragment ściany, sapał dosyć głośno. Gdy podszedłeś bliżej dostrzegłeś trzy puste buteleczki koło niego, przód pancerza był czarny.
- Żebra znowu połamane. - sapnął głośno, po dwóch sekundach dorzucił - Nieźle ją załatwiłeś.

Rodrik: Widoczność wzrosła. Widzisz wszystkich kompanów, przeciwników brak.

Barnabas: Łucznik podał ci rękę i pomógł wstać.

Barnabas i Kassler:
Głos Dassanara dobiegł do was z przodu, ale nie zrozumieliście przekazu. Nie widzicie dowódcy.

Kassler: Bieg pogorszyłby twój stan. Możesz ostrożnie chodzić, ale sprawia ci to ból.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2015, 20:30:05 pm wysłana przez Lowcap »

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #292 dnia: Wrzesień 09, 2015, 20:14:42 pm »
Dassanar pokiwał głową i uśmiechnął się lekko. Podchodząc do niego, opuścił nieco broń, choć jeszcze jej nie schował.

- No nie bądź taki skromny. Mimo wszystko oczyściłeś mi nieco teren i pomogłeś przygotować pozycję do uderzenia na tę waszą... kapłankę. Jak widzę, nie ma chyba co spodziewać się jakiegoś większego oporu z ich strony.

Rozejrzał się przez chwilę. Mgła zaczyna się rozrzedzać. I dobrze.

- Dasz radę sam chodzić? - spytał, gotów w razie czego pomóc mu się przemieszczać.

Rolled 1d20 : 12, total 12
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #293 dnia: Wrzesień 10, 2015, 15:56:35 pm »
Super, walka z użyciem ognia w łatwopalnym otoczeniu, bez przygotowanych pozycji, bez rozproszenia się czy innych dupereli. W dodatku walka dwóch (ewentualnie trzech, jeśli Elero da radę, co nie jest pewne) na pięciu. Super. Nie ma co, Legio do cierpliwych nie należy. Cóż, zabawę czas zacząć.
Podnoszę się z kucek, unoszę łuk. Powoli napinam łuk, od góry, mierząc w najbliższego stojącego kultystę. Jest daleko, mam czas. Trzy sekundy na napięcie, dodatkowa sekunda celowania, zwolnienie kciuka. Wycelowana w środek klaty strzała mknie do celu. Typ nie ma szans.
Rolled 1d20 : 3, total 3
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #294 dnia: Wrzesień 10, 2015, 16:03:11 pm »
No nareszcie jest okazja...
Elero zostawia walczących i idzie jak najdalej od tej szalonej grupy.

Rolled 1d20 : 4, total 4

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #295 dnia: Wrzesień 10, 2015, 16:16:09 pm »
Ładnie płonie, dobra, następny. Przygotowuje kolejny ognisty pocisk, jeżeli mogę, biore na cel najbardziej oddalonego kultystę, skupiam się na celu i zaklęciu, gdy czar jest gotowy, uwalniam go. Następnie sięgam po swój kostur i szykuję się do wali w zwarciu.

Rolled 1d20 : 6, total 6


EDIT
Bo zapomniałem rollować. :x
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2015, 23:19:09 pm wysłana przez Legion »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #296 dnia: Wrzesień 11, 2015, 01:00:12 am »
[Mnikjom strasznie nieprecyzyjnie napisałeś. No cóż, sam zadecyduję - MG zaciera ręce]

Dassanar:
Teren czysty.
- Ten Twój kapłan by się przydał... - znowu sapnął - Obwiązał by mnie jakim bandażem. Próbowałem się ruszyć, ale ból jest sakramencki.

Elero:
Miałeś do wyboru dwa kierunki, w stronę dużego budynku nazwanego "sanktuarium" i głównego wyjścia.
Ruszyłbyś w stronę wyjścia, ale na drodze stali przeciwnicy, a zbytnie kombinowanie w celu ich ominięcia zwróciło by uwagę twoich towarzyszy. Do tego dochodziła odkryta ścieżka po drodze.
Łatwiej było się przemknąć do dużej budowli, prawdopodobnie niestrzeżonej i pustej. Instynkt i wiedza podpowiadały ci, że tam powinno być jakieś ukryte przejście. W każdym pałacu takowe rzeczy się znajdują.
Zniknięcie było bajecznie proste, byłeś najbardziej po lewej stronie waszej formacji, tak samo jak twój cel. Po kilkunastu sekundach znalazłeś się przed budynkiem, ciągle schowany w uprawach.
Z tyłu słyszałeś agonalne okrzyki.

Wardasz:
Prosto w serce, kultysta bezgłośnie upadł.

Legio: 
Wypuściłeś mocny ognisty pocisk, udało ci się zaostrzyć magiczną formację. Wiedziałeś, że to wywoła większe obrażenia, może nawet natychmiastową śmierć. Trafiłeś w przeciwnika gaszącego płonącego oficera. Prosto w plecy, wróg upadł odrzucony twoim strzałem.

Wardasz i Legio:
Dwóch przeciwników biegnie w waszą stronę, mają wyciągnięte miecze. Są kilka metrów od was.

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #297 dnia: Wrzesień 11, 2015, 01:14:48 am »
Widząc, że jakakolwiek potencjalna obecność wroga w pobliżu była w zasadzie niemożliwa, Dassanar wyczyścił pobieżnie ostrze, po czym schował je do pochwy.

- Dobra, w takim wypadku staraj się nie ruszać i wypoczywać - odparł Konradowi. - Idę poszukać Kassa. Mam nadzieję, że chociaż u niego wszystko w porządku...

Po tych słowach wojownik ruszył w przeciwną stronę w poszukiwaniu swojego ucznia.

Rolled 1d20 : 15, total 15
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #298 dnia: Wrzesień 11, 2015, 01:23:58 am »
W sumie... szlag, mogłem się bardziej pospieszyć, być może zdążyłbym zgarnąć drugiego. Przeklęty przerost formy nad treścią, zatonięcie w skupieniu.
Odrzucam łuk za siebie, w miarę delikatnie, po czym wyciągam z łubii dzidę, podrzucam ją w dłoniach, chwytając za koniec (jedna dłoń na samiuśkim końcu, druga pół metra od niego), jeśli trzeba odczekuje moment, po czym z wykrokiem pcham nacierającego na mnie kultystę w podbrzusze.
I staną prawi przeciw występnym, i płomień Płonący w ich sercach da im zwycięstwo.
Rolled 1d20 : 6, total 6
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: [ŚP] Zjazd - sesja
« Odpowiedź #299 dnia: Wrzesień 11, 2015, 19:20:21 pm »
Gdy Rodrik upewnił się, że nie ma więcej wrogów zszedł na dół do reszty drużyny. Gdy przechodził obok ciała kapłanki splunął na nie.
 - Pieprzona dziwka - mruknął gnom - Tak się kończy podskakiwanie Mistrzowi Dragunovi. Tfu!

Rolled 1d20 : 15, total 15
         
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii