Autor Wątek: Granie na bogato - komentarze  (Przeczytany 10787 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Granie na bogato - komentarze
« dnia: Lipiec 22, 2015, 11:22:48 am »
Cytuj
Planszówki nie są tanim zainteresowaniem. Najprostsze można kupić już za 30 złotych, ale te skomplikowane... 100... 200... 300. W tej serii dowiecie się jak uczynić granie bez prądu jeszcze droższym. Tytanowe kości? Żaden problem. Tekturowe monety są nieklimatyczne? Zamówmy metalowe, najlepiej z własnym wzorem.

Temat przeznaczony do komentowania rubryki "Granie na bogato".

Spis:
Granie na bogato
Cytuj
Pierwszy artykuł będzie poświecony wyłącznie trwającym akcjom na Kickstarterze. Co dziś znajdziecie? Najwięcej będzie nietypowych kości, następnie wszelkiej maści opakowań. Do tego tereny pod gry bitewne, niezwykle monety, nadruki i inne. Linki do poszczególnych akcji znajdziecie pod tytułami.

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Granie na bogato - komentarze
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 22, 2015, 12:08:56 pm »
....
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2015, 12:11:51 pm wysłana przez Fenrir »
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Granie na bogato - komentarze
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 22, 2015, 12:43:33 pm »
Nie interesuje Cię wydanie 250 zł na kostkę do gry za srebra próby 925? xD

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Granie na bogato - komentarze
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 22, 2015, 16:17:28 pm »
a tam, 250 zł za kostkę ze srebra - całkiem niedawno za 250$ była kostka czystego tytanu. Taka wielkości normalnej kostki do gry, tylko ważąca bodaj kilogram. Pobij to!

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Granie na bogato - komentarze
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 22, 2015, 17:34:44 pm »
Z tym ciężarem to ci się pojebało trochę w sumie nawet nie trochę, a dosyć grubo.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Granie na bogato - komentarze
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 22, 2015, 17:54:59 pm »
w sumie w dwóch miejscach: raz, kostka była z czystego wolframu a nie tytanu, dwa, wziąłem wagę większej, ale  rozmiar mniejszej (można było wybrać, o czym zapomniałem) - kilogramowa kostka wolframu ma bok długości półtora cala.
Tak czy siak, kawał kostki.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Granie na bogato - komentarze
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 22, 2015, 21:52:30 pm »
Bardziej niż pieniędzy brakuje mi znajomych do gry...
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Granie na bogato - komentarze
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 22, 2015, 23:33:02 pm »
Bardziej niż pieniędzy brakuje mi znajomych do gry...
W sumie dość częsty problem, szczególnie z wiekiem, kiedy masz przychody rosną, a krąg znajomych maleje.

Wyczuwam niszę.
(click to show/hide)
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Granie na bogato - komentarze
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 23, 2015, 11:52:21 am »
W sumie kupowałbym te Kosmiczne Rolki i tamte monety. Gdybym był w uprzywilejowanej grupie nerdów mających sporo kasy do wydania z racji wykonywanego zawodu. Nawet nie musiałbym z nich korzystać, po prostu ładnie by wyglądały, zbierając kurz na szafce.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2015, 10:22:06 am wysłana przez C »

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Granie na bogato - komentarze
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 23, 2015, 12:10:38 pm »
W sumie dość częsty problem, szczególnie z wiekiem, kiedy masz przychody rosną, a krąg znajomych maleje.

Wyczuwam niszę.
(click to show/hide)
Niszę na biznes pt. "pogram z wami w RPG za opłatą"?

Upadek moralny mocno, ale to naprawdę mogłoby się udać. Ludzie płacą za seks, czemu nie mieliby płacić za kolegów do gry w RPG?

@upadek moralny jeszcze - nadal się głowię, ile z tych przedsięwzięć na KS to szczere inicjatywy i "zakładamy to na KS, bo inaczej nie ma szans tego odpalić - więc albo tak, albo wcale", a ile to chłodna kalkulacja i wykorzystanie ukrytych marketingowych magnesów drzemiących w kickstarterach.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Granie na bogato - komentarze
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 23, 2015, 13:12:31 pm »
Bardziej niż pieniędzy brakuje mi znajomych do gry...
Nie wiem, skąd jesteś, ale warto sprawdzić, czy w Twojej okolicy jest może jakiś pub fantasy. Ostatnio sporo takich powstało, nastawionych na wielbicieli planszówek, karciankek i RPGów. Z nieinwazyjną muzyką oraz dużymi stołami w sam raz do grania, na których często ludzi stawiają karteczki "szukam X osób do gry Y". Czasami są tam jakiś planszówkowe eventy i prezentacje, łatwiej poznać innych graczy.
Na brak chętnych na szczęście nie narzekam, bo w pracy mam sporo planszówkowców, z którymi grywam po godzinach.

Szkoda, że w artykule nie wspomnieliście o polskim Q-workshop ;) (edit: sorry, teraz widzę, że chodzi o sam KS)

@upadek moralny jeszcze - nadal się głowię, ile z tych przedsięwzięć na KS to szczere inicjatywy i "zakładamy to na KS, bo inaczej nie ma szans tego odpalić - więc albo tak, albo wcale", a ile to chłodna kalkulacja i wykorzystanie ukrytych marketingowych magnesów drzemiących w kickstarterach.
Powoli zaczyna mnie wkurzać, że także w Polsce wiele planszówek przerabianych z wersji zagranicznej na naszą zamiast zostać normalnie wydane jak dotychczas, najpierw musi wylądować na crowfundingu (np. Zamki króla Ludwika, Martwa Zima albo dodatek do Among the stars). Pewnie zysk z tego jest większy niż w przypadku standardowych pre-orderów i pozwala wcześniej zbadać zainteresowanie - ile sztuk rzucić do druku itd. Plus tego tylko taki, że jeśli gra przekroczy pewien próg kasowy, to powstanie np. nowa lepsza oprawa graficzna (tak było w wyżej wspomnianych Zamkach).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2015, 13:33:38 pm wysłana przez Kaseven »

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Granie na bogato - komentarze
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 24, 2015, 21:38:38 pm »
A dragowi nie chodziło po prostu o postawienie topicu "szukam graczy do X w mieście Y, kontakt na PW", zaś cały "zysk" dotyczył wyłącznie reputacji RPGC jako miejsca takich ustawek? Przynajmniej ja tak zrozumiałem tego posta.
Na rpgowo-planszówkową wersję roksy polskie społeczeństwo jest chyba jednak zbyt konserwatywne, jak już to japonia albo stany.

a co do nadużywania crowdu - cwaniactwo znalazło sobie sposób na zmniejszenie kosztów (nie trzeba robić badań rynkowych, to robi się samo podczas zbiórki), ryzyka (egzemplarze są już de facto sprzedane) oraz zwykłe naciąganie (ile osób rzuca 2x tyle ile kosztowałaby gra w sklepie tylko dlatego, że mają poczucie, ze jesli teraz nie dorzucą, to gra nie wyjdzie w ogóle?). Jedyne co by mogło pomóc, to chyba tylko zakaz występowania na KSie firmom, ale jak pokazuje przykład Shenmue 3, wszystko da się robić za pomocą podstawionych słupów.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Granie na bogato - komentarze
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 25, 2015, 21:55:51 pm »
Chodziło mi o to co Sent powiedział, ale w sumie to przygotowanie i poprowadzenie dobrej sesji RPG kosztuje sporo czasu, pieniędzy i wizyt w punkcie ksero. Nie widziałbym nic złego w braniu za to pieniędzy. A już na pewno nie jeśli prowadzisz sesje na jakichś eventach albo dla jakiegoś klubu fantastyki czy coś.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Granie na bogato - komentarze
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 25, 2015, 22:33:07 pm »
Dobra, chłopaki, będę już zawsze zaznaczał kiedy żartuję. Wiecie, płacenie komuś za bycie kolegą do grania w RPG, RPG na telefon, RPG prostytucja, absurdalne, hee, haha, hoho, hee hee, haaa.

Ech.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Granie na bogato - komentarze
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 26, 2015, 11:37:30 am »
Mistrz Gry do wynajęcia.

Ja pierdole, wolałbym mojego kolege półgłówka, który prowadziłby sesje jak kretyn, niż wynająć kogoś do tego.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta