Autor Wątek: [ŚP] Zjazd - temat organizacyjny  (Przeczytany 27713 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: [ŚP] Zjazd - temat organizacyjny
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 02, 2015, 21:00:19 pm »
Stwierdziłem, że w tej przygodzie moja obecność jako aktywnego członka nie jest wymagana. Nie mam absolutnie żadnej siły przebicia. Z tego co czytam jestem świetną postacią niezależną więc się nie wtrącam.
Dołącz do Świętego Przymierza, w którym istnieje ścisła fabularna hierarchia => narzekaj podczas jednej z misji, że nie możesz fabularnie robić, co Ci się podoba

Fajnie :}
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


Barnabas III Wielki

  • Wiadomości: 34
  • Triniti's, tym się żyje i tym się jest
    • Triniti's
Odp: [ŚP] Zjazd - temat organizacyjny
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 02, 2015, 21:11:41 pm »
Co to za przygoda w której nie można wykroczyć poza schemat?

(click to show/hide)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2015, 21:13:28 pm wysłana przez Barnabas III Wielki »

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: [ŚP] Zjazd - temat organizacyjny
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 02, 2015, 21:13:28 pm »
Poproś mistrza, żeby Ci wyjaśnił podstawy lore śp. :)
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: [ŚP] Zjazd - temat organizacyjny
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 02, 2015, 21:15:40 pm »
Hmm, chyba faktycznie pogadamy, jak się nieco zaznajomisz z lore, Barnabasie. Podstaw Ci nie będę tłumaczył, bo to nie moja rola.
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: [ŚP] Zjazd - temat organizacyjny
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 02, 2015, 21:15:57 pm »
Tłumaczyłem :P Ale ciężko wchodzi XD

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


Kassler

  • Wiadomości: 324
  • Kassler schmeckt gut.
Odp: [ŚP] Zjazd - temat organizacyjny
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 02, 2015, 21:17:10 pm »
Już pomijając fakt, że obecnie znajdujemy się z dala od Dassanara, a ja jako Wtajemniczony nie jestem jakimś wybitnym decydentem. Można działać, nawet nieschematycznie.

Wielki Klasztor - Wtajemniczony

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: [ŚP] Zjazd - temat organizacyjny
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 02, 2015, 21:20:37 pm »
Mnikjom jako przedstawiciel Kr zaatakował przedstawiciela Podziemia i Algaroth, oboje są wyżej od niego w hierarchii śp, z czego wynika, że ich postacie są silniejsze od niego, zwłaszcza postać Dassa, która jest na ÓSMEJ randze, a mnikjoma jest na 2, ta różnica, to istna przepaść pomiędzy umiejętnościami obu postaci.

Poza tym, atakowanie współtowarzyszy, to twoim zdaniem wychodzenie poza schemat?
No nie bardzo.
Akcja budzi reakcje, wasz atak na ziemniaka, spowodował atak dassa na was.

O, dokładnie Kass, Barnabas, powinieneś współpracować teraz z Kassem i reagować odpowiednio na sytuacje, by ją kreować wraz z całą drużyną.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2015, 21:25:25 pm wysłana przez Legion »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: [ŚP] Zjazd - temat organizacyjny
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 02, 2015, 21:21:50 pm »
Od siebie dodam, że od tego co zrobicie sesja naprawdę różnie może się potoczyć. Pewnie, kilka opcji mam przygotowanych, ale czasu na przygotowanie niestandardowych rozwiązań mam sporo.
Nie ma niewidzialnych ścian ;) .

mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: [ŚP] Zjazd - temat organizacyjny
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 02, 2015, 21:25:02 pm »
Ale ja nikogo nie miałem zamiaru atakować. Kolega z Podziemia uznał to za atak a ja po prostu chciałem popatrzyć na jego kuszę! W dodatku chciał celować w dzieci...
A Elero jak to Elero nie mógł się powstrzymać od pyskowania i nic nie poradzę, że olewa znaczenie rang XD

No i czekam aż mnie obudzisz Łowco :D Bo ja już wiem jak rozkręcić tą sesję [Elero mode on] hahahahahahhahahahahahah [Elero mode off].

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: [ŚP] Zjazd - temat organizacyjny
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 02, 2015, 21:48:07 pm »
Czyli jeden gracz ma postać, która ma w genach niesłuchanie rozkazów, dla właściciela drugiej fabularne przyporządkowanie się do rozkazów jest "wychodzeniem poza schemat" (choć delikwent oczywiście nie dostrzega, że sam tworzy pewną kliszę). Pięknie. Nie jestem pewien, jak - nawet lore'owo - uzasadnić fakt, iż obaj zgłosili się/zostali przydzieleni do misji, w której wyjściowo mają kogoś nad sobą, ale nie ja to wszystko układam, więc nie moje zmartwienie. Co najwyżej będzie dwóch dawców organów więcej i tyle xD
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2015, 21:51:21 pm wysłana przez Dassanar »
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: [ŚP] Zjazd - temat organizacyjny
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 02, 2015, 21:56:21 pm »
A ja umiem wytłumaczyć czemu zostałem przyjęty do takiej misji :3

Spójrz w mój opis (sygnaturka). Jednak czymś tam rządzę :O

PS. Poddani mnie bardzo lubią i szanują :D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2015, 21:58:11 pm wysłana przez mnikjom »

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: [ŚP] Zjazd - temat organizacyjny
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 02, 2015, 22:01:40 pm »
Dla mnie to żadne wytłumaczenie, bo rozkazów się słucha albo wylatuje - a przy innym podejściu żadna regularna armia ani nic podobnego nie zatrudni. Ale mówię, to nie moja broszka, róbcie se co chcecie, ja tylko kieruję działaniami mojej postaci :D
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: [ŚP] Zjazd - temat organizacyjny
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 02, 2015, 22:04:11 pm »
To nie jest regularnia armia tylko ekipa która została wybrana do przygotowania traktu na podróż dyplomatów czy czego tam. Tak więc nie do końca takie same zasady jak w armii :P
No i ja też kieruję tylko działaniami swojej postaci. Więc nie moja wina, że czasem odpyskuję dowódcy :D

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: [ŚP] Zjazd - temat organizacyjny
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 02, 2015, 22:12:07 pm »
Analogia do armii jest celna tylko pod tym względem, że przydzielono dowódcę, co było literalnie określone w pierwszym poście - tylko ten niewątpliwy fakt stwierdzam :P

Nie no, co do tego, że prowadzisz tak skonstruowaną postać, to pretensji nie mam, jak mógłbym, skoro sam tak robię, wymuszając na sobie np. bezwzględność :D
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: [ŚP] Zjazd - temat organizacyjny
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 02, 2015, 22:51:14 pm »
Barnabasie, można wychodzić poza schemat. Możesz zrobić co Ci się tylko podoba, ale jako, że masz do czynienia z ludźmi, którzy sterują swoimi postaciami i światem to oddziałujesz na nich swoja postacią, więc musisz liczyć się z konsekwencjami swoich decyzji. Chyba dość logicznym jest, że jeżeli zaatakujesz kogoś bez powodu ten nie będzie prawił Ci miłych słówek i nie przysposobisz w nim sobie przyjaciela. Jest tez różnica miedzy graniem poza schematem, a ewidentnym sabotażem. Wiec następnym  razem pomyśl jak zareaguje świat na twoje czyny,a nie obrażaj się, bo POSTACIE, które zaatakowałeś nie lubią TWOJEJ POSTACI. I tak, bardzo ważne słowo POSTACIE. Nie pałam nienawiścią do żadnego z forumowiczów,a tym bardziej do Ciebie, ale Rodrik jako, że jest z Podziemia może nie lubić Barnabasa i Elero, bo są z Królestwa.                           
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii