Autor Wątek: [ŚP] Zjazd - temat organizacyjny  (Przeczytany 27715 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
[ŚP] Zjazd - temat organizacyjny
« dnia: Lipiec 21, 2015, 19:32:41 pm »
W ostatnich tygodniach kurierzy często przekraczali granice. Wielki Klasztor - Podziemie, Podziemie - Królestwo, Królestwo - Wielki Klasztor. O ile międzynarodowa komunikacja między kupcami nie była niczym nienormalnym, tu sprawa miała sie inaczej. Kurierzy na dorodnych rumakach praktycznie nie zatrzymywali się nawet w większych miastach po drodze, natomiast w stolicach hegemonów kontynentu bez problemu mijali najpilniej strzeżone bramy. Tylko debil uznałby ten zwiększony ruch za niewart uwagi. Coś będzie sie działo, dobrego bądź złego...



Dosyć duży dziedziniec, z każdej strony prawie wyłącznie ruiny. Co lepsze budynki zostały oznakowane kolorami: fioletowym, czerwonym, bądź niebieskim.
Trzech oficerów, z Podziemia, Królestwa i Klasztoru stało przed szeregiem podwładnych różnych formacji.
Nie byli to sami żołnierze, znaleźli się tu nawet rzemieślnicy. Od dobrej godziny wyznaczali zadania kolejnym mieszanym jednostkom.
 Patrolowanie sektora trzeciego Salvetarionu, sprawdzenie stabilności konstrukcji budynków A, P i C, ozdobienie alei południowej...
Teraz przyszedł czas na oddział dziewiąty...



Krótki PBF osadzony w realiach Świętego Przymierza. Story-telling z niewielką losowością.
Domyślnie obowiązują karty z tematu: Kim jesteś? postać fantasy
Jeżeli ktoś nie posiada karty proszę o jej wykonanie, bądź przedstawienie tymczasowej w tym temacie razem ze zgłoszeniem ( nie musi być taka długa, proste info: imię, rasa, ranga, zakon, eq, główne umiejętności i wygląd). Jeśli ktoś nie wie jak stworzyć własną postać to mogę pomóc.
Nie ma limitu rangowego, zapraszam zarówno osoby na próbie jak i na ostatnich rangach.

Ilość graczy: 3-5.
Przewidywany czas trwania: poniżej miesiąca.
Start: 24-25 VII 2015


 Jeżeli ktoś w tym czasie nie może regularnie pisać, to niech się nie martwi. To dopiero pierwsza sesja tego typu, będą kolejne.
 Prowadziłem wiele sesji na IRCu, kilka przez TS3. To mój pierwszy PBF. Dlatego przygoda będzie krótka.

Losowość: Proszę uczestników o rzut pojedynczą kością k20 pod koniec każdej swojej wiadomości w trakcie trwania sesji. Uwaga, po zastosowaniu funkcji roll późniejsza edycja postu wywoła zabezpieczenie informujące o mieszaniu w wyniku.
[roll ]1d20[/roll]
    Wyniki te posłużą mi do oszacowania waszego powodzenia w różnych sytuacjach. Im niższy wynik, tym lepiej.

Proszę zgłaszać się w tym temacie.

Członkowie oddziału dziewiątego:
  • Fenrir - Poszukiwacz z Podziemia
  • Dassanar - Egzekutor z Wielkiego Klasztoru
  • Mnikjom - Obywatel z Królestwa
  • Barnabas III Wielki - Czeladnik z Królestwa
  • Kassler - Wtajemniczony z Klasztoru
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2015, 13:54:04 pm wysłana przez Lowcap »

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: [ŚP] Zjazd - temat organizacyjny
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 21, 2015, 19:39:22 pm »
Zgłaszam się
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: [ŚP] Zjazd - temat organizacyjny
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 21, 2015, 22:12:45 pm »
Fajnie by było odświeżyć swój kontakt z postacią i uniwersum. Zgłaszam się.
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: [ŚP] Zjazd - temat organizacyjny
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 22, 2015, 02:53:31 am »
Piszę się na to oraz Barnabas, ale on dopiero zaraz :p

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


Barnabas III Wielki

  • Wiadomości: 34
  • Triniti's, tym się żyje i tym się jest
    • Triniti's
Odp: [ŚP] Zjazd - temat organizacyjny
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 22, 2015, 03:09:04 am »
Też się piszę :)


T'S!

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: [ŚP] Zjazd - temat organizacyjny
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 24, 2015, 18:25:48 pm »
Halo! Rodrik nie będę zadowolony z takiego towarzystwa. Wzywam kogoś z Podziemia!
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: [ŚP] Zjazd - temat organizacyjny
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 25, 2015, 23:51:21 pm »
Okej, startujemy jutro wieczorem.
Piąta pozycja wciąż wolna, po starcie okienko zamknie się.

Kassler

  • Wiadomości: 324
  • Kassler schmeckt gut.
Odp: [ŚP] Zjazd - temat organizacyjny
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 26, 2015, 00:03:55 am »
Dotrzymam towarzystwa mentorowi  ;)

Wielki Klasztor - Wtajemniczony

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: [ŚP] Zjazd - temat organizacyjny
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 27, 2015, 19:49:56 pm »
Ofc. gość nie ma na sobie szat, tylko podstawowy pancerz.
EDIT: Umiejętności: Walka mieczem na poziomie podstawowym, magii brak.
EDIT2: To nie jest gotowa karta.



Barnabas III Wielki
(click to show/hide)

Imię: Barnabas III
Przydomek: Wielki
Rasa: Człowiek
Klasa: Wojownik
Zakon: Królestwo
Klasa: Czeladnik
Pochodzenie i majętność: Thirtis, spokojna mieścina leżąca w prowincji Lyon (Księstwo Linz). Już od trzech pokoleń władzę nad nią sprawuje ród Barnabasów. Odziedziczy ją po ojcu.
Zdolności: Świetny wojownik. Jako młodzieniec służył w armii swojego ojca Barnabas II dzięki czemu zdobył odpowiednie umiejętności. Jego zdolność władania mieczem jest na bardzo wysokim poziomie. Zna podstawy magii czarnej i system runiczny. Od czasów wypadku podczas badań nad czasem  zaczął interesować się ludzkim żywotem od strony filozoficznej.
Charakter: Porywczy, często nieostrożny, niecierpliwy, nieufny, ceni sobie przyjaźń, w rozmowie często jest gburowaty i chamski. Mimo licznych wad posiada cechy idealnego władcy i rycerza. Jest waleczny, odważny, mądry, roztropny, oddany i nigdy nie zdradza swoich przyjaciół.
Wady: Porywczy, zbyt porywczy. Często powoduje konflikty chcąc udowodnić trafność swojego zdania. Nie lubi przyznawać innym racji, zwłaszcza gdy długo o nią walczy.
Opis zewnętrzny: Blondyn, ok. 180 cm wzrostu, średnio zbudowany z powodu klątwy. Posiada gęstą brodę. Ma też dość długie włosy do połowy karku, błękitne oczy, którymi już niejedną niewiastę zauroczył. Zawsze, nie zwracając uwagi na sytuację, nosi swoją rodową koronę, w której osadzony został kryształ Bractwa Triniti’s.
Posiada wyraźną bliznę na prawym pośladku. Pojawiła się ona tam w czasach burzliwego
związku z Anastazją. Była idealna, taka jak on: waleczna, oddana i potrafiła przywalić. Niestety związek nie ułożył się po ich myśli. W tym przypadku podobne charaktery, skutecznie nie pozwalały im się dogadać.
Zwierzę: Posiada wiernego psa Barbasa – Dosyć mały kundel. Waży tyle co średniej wielkości worek kartofli. Ma rudo brązową sierść i medalion Barnabasa I Walecznego. Rodzinna legenda głosi, że medalion ten daje noszącemu niezwykłe zdolności wojownika. Barnabas sprawdzał jej prawdziwość na sobie, lecz nic to nie dało. Wtedy też oddał go swojemu psu.
Ekwipunek: Rodowa korona, w której osadzono klejnot Triniti’s, Grus - czyli miecz Barnabsa I Walecznego, błękitna królewska szata, kolczuga.
Życiorys - Barnabas III, jak widać trzeci swego rodowego imienia. Wnuk Barnabasa I Walecznego, oraz syn Barnabasa II Sprawiedliwego.
Wychował się w mieście Thirtis (prowincja Lyon - Księstwo Linz). Ojciec Barnabasa III sprawuje tam władzę od 48 lat.
W wieku 10 lat rozpoczął naukę w miejscowej szkole prowadzonej przez kapłana Harvala. Mimo, że była to szkołą publiczna, ojciec załatwił mu indywidualny tok nauczania.
Mając 15 lat między szkołą a snem, uczył się walki. Jego ojciec dowodził małym oddział wojowników, z którym codziennie trenował. Barnabas III chętnie zgłębiał tajniki walki mieczem jak i toporem. Machanie naostrzoną stalą weszło mu w krew, a znajomości ojca pozwoliły na zasilenie szeregów wojsk Królestwa. Oczywiście jako niespokojny duch nie mógł długo słuchać rozkazów. Odszedł z armii w wieku 17 lat. W tym czasie rozpoczął samotne  wyprawy, poszukując tajemnic i wyzwań
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2015, 20:09:22 pm wysłana przez Lowcap »

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: [ŚP] Zjazd - temat organizacyjny
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 02, 2015, 16:09:38 pm »
Barnabas, obraziłeś się?
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: [ŚP] Zjazd - temat organizacyjny
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 02, 2015, 16:22:34 pm »
Nie, czeka aż mnie obudzą XD

Serio, obudźcie już mnie bo zaczynacie zamulać z sesją :P

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: [ŚP] Zjazd - temat organizacyjny
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 02, 2015, 16:24:49 pm »
Nie, czeka aż mnie obudzą XD
Przecież może pisać. :x
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: [ŚP] Zjazd - temat organizacyjny
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 02, 2015, 19:57:41 pm »
Nom, czekam na jego posty. Pisałem Mu, by się o Ciebie nie martwił.

EDIT: Wkrótce się obudzisz, masz moje słowo.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2015, 20:18:46 pm wysłana przez Lowcap »

Barnabas III Wielki

  • Wiadomości: 34
  • Triniti's, tym się żyje i tym się jest
    • Triniti's
Odp: [ŚP] Zjazd - temat organizacyjny
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 02, 2015, 20:10:36 pm »
Stwierdziłem, że w tej przygodzie moja obecność jako aktywnego członka nie jest wymagana. Nie mam absolutnie żadnej siły przebicia. Z tego co czytam jestem świetną postacią niezależną więc się nie wtrącam.

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: [ŚP] Zjazd - temat organizacyjny
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 02, 2015, 20:22:59 pm »
No nie, niezależną. W tej sesji mamy łańcuch dowodzenia.

Tak długo jak nie piszesz zakładam co byś zrobił. Jednak jestem pewien, że Kassler wolałbym widzieć Twoje posty, skoro jesteście obok siebie.