Autor Wątek: Konkurs Na Opis Bitwy - Edycja II.  (Przeczytany 17691 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Barneyek

  • Wiadomości: 899
  • Niebieski Kot Klasztorny
Odp: Konkurs Na Opis Bitwy - Edycja II.
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 13, 2015, 14:58:53 pm »
<polewa dyskutantom melisę i prosi o hasło do skrzynki>
Milion Lat W Lochu

mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: Konkurs Na Opis Bitwy - Edycja II.
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 13, 2015, 15:35:12 pm »
Ostatni będą pierwszymi!
(kiedyś na pewno :P)

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Konkurs Na Opis Bitwy - Edycja II.
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 13, 2015, 15:44:21 pm »
Prace już leżą na skrzynce archiwumkonkursowe@gmail.com (dla przypomnienia, hasło brzmi moltevolte), choć zachęcam organizatora i uczestników do publikacji w archiwum http://forum.rpg-center.pl/index.php?board=15.0 .

Przy okazji, po krótkiej rozmowie na PW okazało się, że Blady sam się przekonał co do "elementu niepewności" przy stosowaniu numeratora, gdyż był święcie przekonany, że praca ridera była pracą Warda :p  Aż specjalnie sprawdzałem czy czegoś nie spieprzyłem lol.

inne ważkie sprawy z tego topicu najwyżej jak wrócę.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Konkurs Na Opis Bitwy - Edycja II.
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 13, 2015, 16:05:44 pm »
Gratulacje wszystkim uczestnikom, w szczególności zwycięzcom!

<polewa dyskutantom melisę i prosi o hasło do skrzynki>
Melisę? Chcesz żeby przepychanki wyglądały w ten sposób?

Bez przesady.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Kassler

  • Wiadomości: 324
  • Kassler schmeckt gut.
Odp: Konkurs Na Opis Bitwy - Edycja II.
« Odpowiedź #64 dnia: Lipiec 13, 2015, 23:53:51 pm »
Gratuluję podiumowiczom i pozostałym uczestnikom konkursu ;) Dodatkowy props dla Legiona za organizację przedsięwzięcia w tych niepewnych czasach.

@Numerator - Moim zdaniem idea numeratora nie jest w żadnym stopniu przeszkodą, a jeżeli ma wprowadzać więcej uczciwości i obiektywizmu, tym bardziej nie powinniśmy tego ruszać.

Wielki Klasztor - Wtajemniczony

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Konkurs Na Opis Bitwy - Edycja II.
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 14, 2015, 10:56:09 am »
Wow, pierwsze miejsce... a bałem się że będzie za długie, zbyt chaotycznie, zbyt wielowątkowe. Dziękuję wszystkim sędziom i współuczestnikom, gromy na tego dziewiątego który zapadł się pod ziemię wraz z pracą.

Co do C: gustibus non disputantum est. Co się jednemu podoba, zmusza drugiego do wymiotów. Serio, zluzujcie, tym bardziej że gdyby C się nie zgłosił to prawdopodobnie nie mielibyśmy sędziego z Podziemia.

Numerator: o ile to działa sprawnie, nie mam nic przeciwko. Dopóki nie ma takich sytuacji jak dawniej się zdarzały, że sędziowie czekali 2 tygodnie na prace, jest git.

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Cassimir

  • Wiadomości: 53
  • klikajcie moje nagie fotki
Odp: Konkurs Na Opis Bitwy - Edycja II.
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 14, 2015, 13:03:29 pm »
Co do C: gustibus non disputantum est. Co się jednemu podoba, zmusza drugiego do wymiotów. Serio, zluzujcie, tym bardziej że gdyby C się nie zgłosił to prawdopodobnie nie mielibyśmy sędziego z Podziemia.
Wszyscy są wyluzowani.

Gust nie jest żadną wyrocznią i prawda zawsze leży tam gdzie leży, niezależnie od czyichś upodobań lub zdania większości. Jak ktoś się zgłasza na sędziego, to chyba jego obowiązkiem jest szukanie tej prawdy oraz jak największy obiektywizm i stosowanie ustalonych kryteriów przy ocenianiu czyjejś pracy. Tymczasem C obniżył ocenę mojego opisu, bo jest on 'zbyt szczegółowy' i nie chciało mu się myśleć (wolał bazgrać w Paintcie, hehe, jakie zabawne), a użycie kawalerii w realiach quasi-średniowiecznych z miejsca 'wyśmiewa' słowem 'HUSARIA'. Pozostali sędziowie dali mi oceny 8 i 8,5, istnieje zatem duże prawdopodobieństwo, że przy innym arbitrze zająłbym wyższe miejsce. Jego wymowne milczenie mówi wszystko. Wiem, dlaczego i po co to zrobił.

To jest jego jedyna odpowiedź na moją wieloletnią dla niego pogardę, do jakiej jest zdolny. Znał autora tej pracy, bo ją podpisałem, nie wiedząc o zwyczaju anonimizacji. Screena z moim podpisem zapodał na SB, dzień po oddaniu opisu.

Na to, że uczynił to celowo, znam kilka przesłanek. Najważniejsze z nich to te, że jak powszechnie wiadomo, jest człowiekiem podłym i niezbyt lotnym umysłowo, o czym miałem okazję wiele razy się przekonać i to jeszcze tak z 7-8 lat temu. Niedawno na SB dowiedziałem się (od niego), dlaczego z tego nie wyrósł. Jego po prostu nie miał kto nauczyć męskości, bo jak sam napisał, widział się ze swym ojcem 200+ godzin w życiu, a patrząc na jego usposobienie, kto wie, czy w te 200 godzin nie został wielokrotnie skrzywdzony, dlatego na tym kończę i już nie będę się dalej pastwił.

W moim proteście nie chodzi o to, że domagam się ponownego liczenia punktów i próbuję wskoczyć na wyższe miejsce. Nic z tych rzeczy. Wystarczy mi w zupełności trzecie miejsce, swoją pracę opublikuję w odpowiednim dziale i niech każdy ją ocenia jak chce. Próbuję tylko wykazać, że C na sędziego się nie nadaje i że trzeba o tym pamiętać na przyszłość.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2015, 13:08:11 pm wysłana przez Cassimir »
Królestwo - Mistrz Miecza

Webster

  • Wiadomości: 81
  • Jeże! Jeże! Uber Alles!
Odp: Konkurs Na Opis Bitwy - Edycja II.
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 14, 2015, 13:27:18 pm »
Cytuj
To jest jego jedyna odpowiedź na moją wieloletnią dla niego pogardę, do jakiej jest zdolny. Znał autora tej pracy, bo ją podpisałem, nie wiedząc o zwyczaju anonimizacji. Screena z moim podpisem zapodał na SB, dzień po oddaniu opisu.

Moją pracę też nędznie ocenił, a od innych sędziów również dostałem dobre oceny. Także nie sądzę by to była próba mszczenia się na Tobie.
Gdy nadejdzie Czas Białego Zimna, nie jedz żółtego śniegu

Rekrut - Królestwo

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Konkurs Na Opis Bitwy - Edycja II.
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 15, 2015, 01:00:05 am »
jakby inni sędziowie też stosowali ułamki dziesiętne zamiast samych całych i/lub połówek, to taki Web zamiast 7 i 8 od bladego i Kassa mógłby dostać np.  8,9 i 7,9, a to już by mu dawało trzecie miejsce zamiast gunna.
Jakby.

(click to show/hide)

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Konkurs Na Opis Bitwy - Edycja II.
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 17, 2015, 01:30:32 am »
Nie wygląda na to, by miał się znaleźć ktoś mający ochotę przeczytać prace konkursowe, by zrozumieć, jakimi zasadami się kierowałem, a nie ma w tej kwestii jasności, więc spiszę je tutaj.

W regulaminie konkursu nie ma wytycznych odnośnie oceniania, więc pozwoliłem sobie na dowolność w ustalaniu kryteriów.

- Maksymalny subiektywizm. Wartością niemal ostateczną przy ocenianiu było poczucie, że dany opis zapadnie mi w pamięć i że chciałbym do niego wrócić.
- Każda praca stoi o własnych siłach. Zapożyczenia z jakiegoś uniwersum powinny być opisane w tekście, bym nie czuł, że nawiązywanie do owoców czyjejś pracy jest tylko sztuczką mającą dodać wartość już istniejących dzieł do pracy konkursowej.
- Jedno czytanie na tekst. Słownictwo i poprawność językowa prawie nie mają wpływu na ocenę. Bez litości. Bez wyrzutów sumienia.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Barneyek

  • Wiadomości: 899
  • Niebieski Kot Klasztorny
Odp: Konkurs Na Opis Bitwy - Edycja II.
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 17, 2015, 10:18:54 am »
Cholerny gugiel nie chce mnie zalogować na archiwum konkursowe, bezczelnie oskarżając mnie o kradzież hasła :^|
Zanoszę zatem błagania o udostępnienie prac :3
Milion Lat W Lochu

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Konkurs Na Opis Bitwy - Edycja II.
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 17, 2015, 10:36:33 am »
w sumie to Blady mógłby założyć topic w archiwum i powrzucać prace, będzie prościej i wygodniej.


Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Konkurs Na Opis Bitwy - Edycja II.
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 17, 2015, 18:45:32 pm »
Archiwum jest, kto chce, niech udostępnia swoją prace. :)
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Konkurs Na Opis Bitwy - Edycja II.
« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 18, 2015, 22:00:07 pm »
co wy tacy wstydliwi? ile mamy na wasze prace czekać?
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć