Autor Wątek: W małej skali - komentarze  (Przeczytany 11095 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lowcap

  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
W małej skali - komentarze
« dnia: Lipiec 11, 2015, 16:46:33 pm »
Cytuj
Witam serdecznie w pierwszym zestawieniu niewielkich gier komputerowych mogących powstać dzięki finansowaniu społecznościowemu. Oczywiście opisanie wszystkich tego typu akcji jest niemożliwe. Dlatego postanowiliśmy ograniczać się do tytułów, które naszym zdaniem są ciekawe i mają szansę na sukces. Mimo nazwy naszego portalu nie znajdziecie tu wyłącznie gier Role Play.
Temat powstały dla kometarzy, miejmy nadzieję, stałej rubryki na RPG-Center.
Coś jest nie tak? Znalazłeś ciekawą akcję, o której warto wspomnieć? Chcesz przekazać swoje przemyślenia? To odpowiednie miejsce.

Spis:

W małej skali XII
Cytuj
W tym tygodniu zestawienie jest w nieco innej formie. Przeczytacie o większej ilości gier niż zwykle. Jaki jest haczyk? Opisy są zdecydowanie krótsze.
W małej skali XI
Cytuj
"W małej skali" powraca po długiej przerwie. W jedenastym odcinku przeczytacie o czterech grach. Wpierw coś dla fanów eksploracji, następnie odrobina taktyki połączonej z kartami. Trzecia pozycja jest bardzo nietypowa, umiejscowiona w groteskowym świecie. Natomiast ostatnia gra skupia się na strzelaniu w ciemno.
W małej skali X
Cytuj
Dzisiaj zaprezentuję wam 4 gry. W tym dwie pikselowe i jedną wokselową. Czwarta, przeznaczona dla wielbicieli militariów, wyrywa sie z tego schematu - oferuje piękne realistyczne 3D.
W małej skali IX
Cytuj
W tym tygodniu cztery produkcje. Pierwsza sprawiła, że zacząłem nucić piosenkę Lao Che zatytułowaną "Jestem psem". Druga jest całkiem ciekawym połączeniem dwóch gatunków gier. Trzecia przypomniała mi zabawę z Star Wars: Empire at War. Czwarta natomiast będzie niezłym zwieńczeniem trylogii.
W małej skali VIII
Cytuj
W tym tygodniu przeczytacie o czterech grach. Wielbiciele klimatów noir i afrykańskiej kultury na pewno znajdą coś dla siebie.
W małej skali VII
Cytuj
Pięć tytułów w tym tygodniu. Na początek 16-bitowa gra, w którą zagrasz nawet na Sega Dreamcast. Przygodówka, w której przyjdzie Wam stworzyć więzy dla Fenrira, syna boga Lokiego. Piękna czarno-biało-czerwona strzelanka. Nowela wizualna osadzona w dalekiej przyszłości i kreator parku jurajskiego.
W małej skali VI
Cytuj
Szóste z kolei zestawienie. Dzisiaj tylko cztery pozycje, w tym jedna z Polski. Jednak po kolei: parodia platformówki, później niewielka skradanka. Na koniec ciekawie zapowiadające się i oryginalne RPG oraz gra przeglądankowa.
W małej skali V
Cytuj
W tym tygodniu na start: powrót do marki opuszczonej na ponad 10 lat. Interesująca mieszanka RPG+RTS. Action RPG, który jak nic przypomniał mi serial Firefly. Do tego tower-defence z… ciekawym przeciwnikiem i mocno rozbudowana nordycka platformówka.
W małej skali IV
Cytuj
W dzisiejszym zestawieniu przeczytacie o nieźle zapowiadającym sie horrorze, dwóch przepięknych platformówkach i puzzlach muzycznych.
W małej skali III
Cytuj
Na początek dosyć luźno. Trójwymiarowa gra rouge-like z elementami RPG, czyli latasz z shotgunem i zabijasz co popadnie. Następnie o polskim postapokaliptycznym projekcie, duchowym spadkobiercy Asteroids i klasycznym RPGu. Zaczynajmy.
W małej skali II
Cytuj
To zestawienie jest całkiem mocno Role Play. Dwa klasyczne granatniki, a także karcianka z elementami takowego. Do tego przygodówka nawiązująca do Myst.
W małej skali I
Cytuj
W tym tygodniu między innymi akcja, gdzie jeden z progów dodaje sceny ecchi, ciekawy rogalik z mechaniką wzorowaną na Fallout'cie 2 i polski projekt w skali mikro.
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2016, 00:08:27 am wysłana przez Lowcap »

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: W małej skali
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 18, 2015, 21:13:30 pm »
Zastanawiam się czy RED Ash też by się nie łapał do zestawienia, bo te japońskie gierki ciężko się klasyfikuje.
Pod względem językowym pewno zrobiłbym jakieś małe poprawki (dwukropki zamiast kropek, albo dwa krótkie zdania w jedno dłuższe) ale jest ok. Wprawdzie do niczego nie dorzucę because moniez, ale te jrpgi wyglądają ciekawie.

Tylko przydałoby się poprawić formatowanie, bo wyjustowany jest tylko pierwszy akapit. No i dodałbym jeden akapit odstępu między tekstem a grze a informacją gdzie można się dorzucić. I nie zaczynał od dwóch linijek tekstu, tylko od obrazka, akapity nic na tym nie stracą, a będzie jeden format dla wszystkich artów.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: W małej skali
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 19, 2015, 21:54:46 pm »
Rozumiem, że ten artykuł też należy do serii crowdfundingowej, więc się nadaje do tego tematu: http://rpg-center.pl/pozostale/granie-na-bogato

Cała masa naprawdę ciekawych rzeczy, takie gadżety aż chciałoby się mieć (chociaż nie powiem, wolałbym być po drugiej stronie - osobiście większą satysfakcję bym miał z robienia ich, niż z używania - ale to nie pierwszy przypadek tego typu u mnie). Dziwi tylko fakt, że to są wszystko crowdfundingi! W jakimś dziwnym kierunku to wszystko zmierza. Owszem, dzięki KS i podobnym wiele rzeczy ma w ogóle możliwość powstać, ale tutaj mamy do czynienia z różnymi produktami na co dzień raczej dostępnymi w sklepach lub (a w sumie zwłaszcza, jeśli mówimy o tych bardziej specjalnych i unikatowych) na specjalne zamówienie. Tak jakby nagle stało się to o wiele bardziej opłacalne, niż ogłoszenie się ze sklepem wykonującym cuda na kiju na zamówienie. A może to właśnie ma służyć głównie jako reklama? Czy może jeszcze inaczej - w całym KS z punktu widzenia sprzedawcy jest jedna niezwykle korzystna dla niego rzecz - "uciekająca promocja". Tym atrakcyjniejsza, że nieco zakamuflowana (bo towarzyszy wszystkim przedsięwzięciom na KS) i nie wzbudza niczyich podejrzeń jako celowy myk (jeżeli okazałoby się, że takie właśnie są prawdziwe intencje sprzedawcy).

Tak czy siak - ciekawe, z jednej i drugiej strony.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: W małej skali
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 19, 2015, 23:10:01 pm »
to w sumie temat na osobny temat, ale tak, KS jest często nadużywany. Daleko nie szukając, Shenmuegate, gdzie sony zrobiło sobie po prostu preordera żerując na nostalgi i haśle "bez was nie powstanie". Do tego dochodzą jeszcze kwestie prawne oraz zwykłe cwaniactwo, bo jako, że KS jest zbiórką z nagrodami a nie kupnem, jest inaczej opodatkowany. A wiadomo do czego to wszystko prowadzi.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Lowcap

  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: W małej skali
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 20, 2015, 00:08:25 am »
Jutro, na trzeźwo założę w grach bez prądu.
No, koszt niektórych z przedmiotów jest zatrważający. Wypisałem chyba wszystkie tego typu akcje obecnie trwające na KSie. Były jeszcze plastikowe kości z wymiennymi bokami ( naklejasz nalepki), ale akcja zakończyła się wczoraj.
Tak jak mówisz GuRt, wiele z takich rzeczy idzie kupić normalnie. Dlatego w tym temacie nie zamierzam ograniczać się do crowdfundingu. Np. spis sklepów internetowych w Polsce wykonujących dedykowane kalkomanie, hexy terenu na rynku nieograniczone do jednego tytułu. Konkretny artykuł pod określonego odbiorcę.


Red Ash to już większy kaliber, zasługuje na osobny art. 14 dni do końca akcji, więc w ciągu tygodnia powinienem się wyrobić.
Zrobiłem poprawki ( wyjustowanie, przesuniecie obrazka). Póki co wolę używać krótszych zdań, tak jest bezpieczniej.
Mam nadzieję w miarę szybko nadrobić "zaległości", bo opisywanie czegoś co kończy się za 24h trochę mija się z celem.

Lowcap

  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: W małej skali - komentarze
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 26, 2015, 17:37:06 pm »
III odcinek tasiemca stoi.
W małej skali III
Cytuj
Na początek dosyć luźno. Trójwymiarowa gra rouge-like z elementami RPG, czyli latasz z shotgunem i zabijasz co popadnie. Następnie o polskim postapokaliptycznym projekcie, duchowym spadkobiercy Asteroids i klasycznym RPGu. Zaczynajmy.

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: W małej skali - komentarze
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 26, 2015, 18:43:14 pm »
>rouge
Przestałem czytać w tym miejscu.

Przynajmniej zawarłeś linki do forum, chociaż pozbyłbym się tego "zapraszamy".

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Lowcap

  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: W małej skali - komentarze
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 08, 2015, 00:32:10 am »
Poprawiłem, dzięki.

Kolejne zestawienie, niestety ze sporym poślizgiem :/
http://rpg-center.pl/pozostale/w-malej-skali-iv

Lowcap

  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: W małej skali - komentarze
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 08, 2015, 19:57:49 pm »
5 odcinek, kolejny za tydzień.
http://rpg-center.pl/pozostale/w-malej-skali-v

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: W małej skali - komentarze
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 08, 2015, 20:09:36 pm »
Na Aquanoxa sam przypadkiem wpadłem. Trochę przykre, że jakiś debilny reset, zwłaszcza że płaca za nią ludzie którzy grali w oryginał. Tbh głównie to odrzuciło mnie od dorzucenia się do tej zbiórki

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Lowcap

  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: W małej skali - komentarze
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 08, 2015, 20:18:12 pm »
Taa, wrzuciłeś jakiś czas temu do grania na bogato.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: W małej skali - komentarze
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 17, 2015, 20:27:48 pm »
swoją drogą łowca, jak wrzucasz nowy odcinek, to dawaj info w topicu, bo dopiero dzisiaj zauważyłem że już jest nowy :<

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Lowcap

  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: W małej skali - komentarze
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 23, 2015, 00:59:44 am »

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: W małej skali - komentarze
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 27, 2015, 21:50:51 pm »
Distress
Przyznam, że zaciekawiłeś mnie tym. Pomimo, że to japoński gatunek, jestem zdania, ze Japończycy nie potrafią robić dobrych visual novel. Zachodnie VN-owate rzeczy, jak Analogue potrafią być sporo ciekawsze, bo nie mają wielu głupich rozwiązań, które wkurwiają mnie w japońskich produkcjach.

Aczkolwiek samo prowadzenie kampanii słabe. Pierwszy stretch goal ma wartość dwa razy większą niż initial goal? Srsly??
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: W małej skali - komentarze
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 27, 2015, 22:03:23 pm »
japończycy pewno sami wiążą się w konwencji jak powinna wyglądać VN, podczas gdy zachód który tylko je imituje bardziej dowolnie korzysta z koncepcji - problem stary i znany, nie tylko zresztą w kontekście gier

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!