Autor Wątek: Saga o Wiedźminie  (Przeczytany 14259 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Saga o Wiedźminie
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 06, 2015, 22:17:03 pm »
Sagę o Wiedźminie czytałam nam ostatnio w drodze do pracy, bo mój facet jakoś się przed nią uchował i podczas gry brakowało mu tła kto, z kim i dlaczego. Jak dla mnie saga wytrzymała próbę czasu, czyta się ją lekko i przyjemnie. Ogólnie cieszy słowiański świat, próby ukazania drugiego dna wielu sytuacji, wyraziści bohaterowi i wartka akcja. Jaskier został naszym czempionem - wesoła postać bez overdramy (ale za czasów liceum kochałam się w Cahirze :P ). Geralta nigdy nie odbierałam jako totalnego badassa - jego rozmyślania o porzuceniu drużyny i wyruszeniu samotnie na ratunek Ciri potraktowałam raczej jako satyrę na decyzję Froda z LoTR, Ciri jak na nastolatkę po przejściach wydała mi się całkiem ogarnięta.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Saga o Wiedźminie
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 06, 2015, 22:44:10 pm »
chodzi mi raczej o kontrast opka-saga, bo saga miała wszystko o czym mówisz plus "less shit" gratis. Jakby saga wyszła bez prequela, to bym ją pewnie inaczej odbierał

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Saga o Wiedźminie
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 05, 2015, 07:49:39 am »
No i skończyłem. Faktycznie końcówka pisana w sposób taki, jakby autora goniły terminy, co nie zmienia faktu, że zakończenie genialne. I mnóstwo nawiązań do wszystkiego, to po prostu poezja. Sposób opisywania wydarzeń to już w ogóle coś fantastycznego. Jedyne, co mi się nie spodobało to
(click to show/hide)

Zaczynam teraz Sezon Burz i potem próbuję się dorwać do dwóch opowiadań, których w "Miecz Przeznaczenia" oraz "Ostatnie Życzenie" chyba nie było, tj. "Droga, z której się nie wraca", a także "Coś się kończy, coś zaczyna". Po tym zaś spróbuję ogarnąć Trylogię Husycką.
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Saga o Wiedźminie
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 06, 2015, 17:41:29 pm »
Jedyne, co mi się nie spodobało to
(click to show/hide)
Do dupy to było to, że
(click to show/hide)

Sezon Burz właśnie czytam i jakoś mnie nie powala.
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Epikur

  • Wiadomości: 65
  • Przeklęty
Odp: Saga o Wiedźminie
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 15, 2016, 10:44:26 am »
Przeczytałem całą serię przygód wiedźmina. O ile tomy opowiadań wręcz ociekały walką i nawiązaniami do legend i baśni, to pięcioksiąg skupia się bardziej na polityce i sensie wszystkiego, oraz na pokazaniu jakimi niegodnymi życia istotami są ludzie. Sądzę, że właśnie dlatego saga jest mniej popularna od opowiadań. Nikt nie lubi utożsamiać się z degeneratami, ale tak naprawdę wszyscy nimi są.

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Saga o Wiedźminie
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 15, 2016, 11:07:20 am »
Już jestem po sadze. Ostanie dwie książki ciągnęły się niemiłosiernie. Były fragmenty ciekawe i nudne. Ale i tak najmilej wspominam chyba opowiadania i fragmenty z Zoltanem, czy ekipą Geralta.

Rrrrwa mać :D

Jak wygląda ta nowa seria w końcu?  Bardziej wiedźminowo zleceniowa, czy znów nawalone polityki? A może zwykły skok na kasę?

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Saga o Wiedźminie
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 15, 2016, 11:17:53 am »
Nowa seria?

Jedyna nowa książka, to Sezon Burz.
Dość odmienny od sagi, zmienił się troche styl pisania Sapka.
Ogólnie, jest to zbiór ściśle powiązanych ze sobą przygód. Wszystko zaczyna i kończy się motywem zaginionych miecz. :)
To co jest w niej najgorsze, to sam początek i pierwsza walka. Takie motzne meh' 
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Epikur

  • Wiadomości: 65
  • Przeklęty
Odp: Saga o Wiedźminie
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 15, 2016, 11:42:57 am »
A mi się akurat Sezon Burz spodobał. Ta początkowa walka faktycznie trochę odstaje od reszty, ale to tylko dodaje powieści uroku :). Zaginione miecze to dobry pomysł. W końcu wiedźmin bez mieczy to dupa nie wiedźmin... Czyli to taki jakby test umiejętności Białego Wilka.
Widać tam również wpływ trylogii husyckiej. Co jest kolejnym plusem.

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Saga o Wiedźminie
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 15, 2016, 12:33:34 pm »
O której walce mówicie? Bo nie mogę sobie przypomnieć ;/
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Epikur

  • Wiadomości: 65
  • Przeklęty
Odp: Saga o Wiedźminie
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 15, 2016, 12:52:12 pm »
Nie znać pierwszej walki. Za to powinien być pluton :p
(click to show/hide)

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Saga o Wiedźminie
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 29, 2016, 17:50:17 pm »
"Gra narobiła mi mnóstwo smrodu i gówna" - Sapkowski obraża Chmielarza, graczy i fanów

Stary, dobry Sapkowski. Jak to ktoś trafnie ujął "Wałęsa polskiej fantastyki" :P

Cytat: Internety
>mieszkaj na zadupiu europy
>mów w języku którego nikt poza średniej wielkości krajem nie rozumie
>napisz dobrą książkę
>odnosi ona sukces w kraju
>poza granicami kraju powstaje biedatłumaczenie jednej książki na angielski, znane tylko tłumaczowi i jego najbliższej rodzinie
>przychodzi do Ciebie przedstawiciel firmy robiącej gry komputerowe
>"panie sabgowzgi, dostanie pan taczkę dolanów a my zrobimy grę o gerwancie wiedźminie, całkiem nowa historia więc nic się pan nie bój że pozmieniamy panu książkę, co pan na to?"
>xddd dobra dolany się zgadzają
<chwilę później>
>gra sprzedaje się na całym świecie
>ludzie poza bolzgą nagle interesują się Twoimi książkami
>wydawnictwa zapierdalają jak pojebane żeby potłumaczyć resztę książek i sprzedać sebkom w USA i w europie
>Twoja saga, martwa od wielu lat nagle ożywa i złoty deszcz szekli spada Ci na łeb
>O WY CHUJE COŚCIE ZROBILI Z MOIM PIENKNYM GERWANTEM WIEDŹMINEM CO JEBAŁ MAŁY POTWORY NA KASZTANCE PŁOTCE CHUJOWA TA WASZA GRA  I DOLANÓW COŚ MAŁO, GDZIE MOJE SZEKLE ZE SPRZEDAZY GIER, CHUUUJE, TYLKO IDIOCI GRAJA W WASZE GRY JEBANI DEGENERACI W PIWNICACH, TYLKO KSIĄŻKI CHUUUUUUUUUUUUUUJUUUUUUUUUUUUUUUU

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Saga o Wiedźminie
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 29, 2016, 20:44:28 pm »
akurat chmielarz to też wyjątkowy pajac co się woził jak taczka gówna że pracuje teraz dla epica i robi prawdzie gry na prawdziwe platformy do grania (konsole), bo na pc to gra tylko plebs z polski... rok czy dwa później chmielarz z podkulonym ogonem epic opuścił i zaczął robić pecetowe indyki.

A że sapkowskiemu cebula z butów wystaje to też wiadomo nie od dziś. Choć akurat akurat część o tym że musi się tłumaczyć z tego że książki były przed grami akurat nie dziwi że wywołuje rozgoryczenie (ofc zapominając na chwilę że część tego rozgoryczenia wynika z tego, że jest nadętym bufonem), tak więc plygamia mogłaby sobie darować ton "powinien być wdzięczny że CDProjekt zaszczycił jego mierne ksiązeczki adaptacją na gry"

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Saga o Wiedźminie
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 29, 2016, 20:49:42 pm »
Ostatnio coś przebąkiwał o kontynuacji po Pani Jeziora - czyżby jego nowa/e książka/i o Geralcie się nie sprzedawała? xD

Zresztą czy nie mógł zastrzec grafiki do książek? CDP nie miał praw do książek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Saga o Wiedźminie
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 29, 2016, 21:09:04 pm »
atrion - raczej właśnie dlatego że się sprzedają + fakt, że to zakonczenie gier wiele osob uznaje za kanoniczne dla całej serii bardzo go zapewne uwiera w dupę.

A co do praw, to pewnie tak pierdoli ale ugiął się jak wydawca powiedział że w ten sposób lepiej się sprzedadzą. Albo, co równie prawdopodobne, chciał wydymać CDP i razem z grami zbył im część praw wydawniczych za sporą sumę myśląc, że ich wydymał na tym interesie, a tymczasem to oni wydymali jego.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Saga o Wiedźminie
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 29, 2016, 21:10:03 pm »
On sprzedaje tak szybko prawa do adaptacji swych dzieł, że pewnie nie ogarnia komu opylił co. Ot Janusz polskiego biznesu. Uważa się Za Stephana Kinga polskiej fantastyki, a nadaje się Conajwyzej na Stephanie Meyer.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta