Autor Wątek: Saga o Wiedźminie  (Przeczytany 14619 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Saga o Wiedźminie
« dnia: Lipiec 01, 2015, 17:58:25 pm »
Zacząłem właśnie czytać "Ostatnie Życzenie", czyli jeden z dwóch tomów opowiadań. Tak wyczytałem, że od tego powinno się zacząć cały cykl historii o Wiedźminie. Prawda to? Polecacie jakieś dobre wydanie? Bo chcę przy okazji kupić i mieć te książki na papierze :)

To wygląda spoko, ale już nie sprzedają i nie ma w tym Sezonu Burz


Przeniosłem wam dyskusję do stosownego tematu //Arim
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2015, 20:26:17 pm wysłana przez Arim »
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Saga o Wiedźminie
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 01, 2015, 18:21:01 pm »
...erm, czyli jesteś jednym z tych fanów wiedźmina, co nigdy nie czytali książek?

I ta, najlepiej zacząć od ostatniego życzenia i skończyć na mieczu przeznaczenia. Pozostałe robią się na siłę filozoficzne, zaś koniec to już w ogóle był pisany na odwal się.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2015, 20:21:40 pm wysłana przez Arim »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Saga o Wiedźminie
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 01, 2015, 18:22:17 pm »
http://www.skapiec.pl/site/cat/1016/comp/2439478#
Wszystkie 8 w zabójczej cenie...
http://allegro.pl/wiedzmin-pakiet-8-tomow-sezon-burz-sapkowski-24h-i5475098971.html
Lepsza cena.

Sam posiadam edycje bordową, gdzie na okładkach są bohaterowie z gry.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2015, 20:21:51 pm wysłana przez Arim »

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Saga o Wiedźminie
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 01, 2015, 21:00:38 pm »
I ta, najlepiej zacząć od ostatniego życzenia i skończyć na mieczu przeznaczenia. Pozostałe robią się na siłę filozoficzne, zaś koniec to już w ogóle był pisany na odwal się.
Zazdrościsz autorowi, że rozumie kobiety.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2015, 20:22:01 pm wysłana przez Arim »
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Saga o Wiedźminie
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 02, 2015, 10:18:07 am »
...erm, czyli jesteś jednym z tych fanów wiedźmina, co nigdy nie czytali książek?

I ta, najlepiej zacząć od ostatniego życzenia i skończyć na mieczu przeznaczenia. Pozostałe robią się na siłę filozoficzne, zaś koniec to już w ogóle był pisany na odwal się.

Jezu Sent, Ty na wszystko musisz narzekać? Ja jebie... Twoje malkontenctwo urasta już do niesamowitych rozmiarów.

Nie jestem jednym z żadnych fanów. To, że gra mi się podoba i to w zasadzie tylko trójka urywa mi do tej pory dupę, to nie oznacza, że jestem fanem prozy. Do Prozy zabieram się już od dwóch lat i w końcu dostałem bodziec (czyt. grę), który sprawił, że się w końcu przełamałem. Chcę poznać tę historię. Chcę mieć porównanie w sporze Tolkieniści vs Sapkiści (?). Poza tym dawno niczego nie przeczytałem.

I na pewno nie przeczytam samych zbiorów opowiadań. Akurat komu jak komu Sent, ale Tobie uda się do wszystkiego przyczepić, więc zaryzykuję. I juch, że znam zakończenie.. jakoś to przeżyję :)

http://allegro.pl/wiedzmin-pakiet-8-tomow-sezon-burz-sapkowski-24h-i5475098971.html
Lepsza cena.

Właśnie ta wersja mi się podoba najbardziej póki co, bo nie ma obrazków z gry na okładkach. Zwłaszcza, że to z W2.
Dzięki!

« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2015, 20:23:51 pm wysłana przez Arim »
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Barneyek

  • Wiadomości: 899
  • Niebieski Kot Klasztorny
Saga o Wiedźminie
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 02, 2015, 13:04:55 pm »
Zacząłem właśnie czytać "Ostatnie Życzenie", czyli jeden z dwóch tomów opowiadań. Tak wyczytałem, że od tego powinno się zacząć cały cykl historii o Wiedźminie. Prawda to?

Słusznie waść czynisz, bo w obu tomach opowiadań zainicjowane są wątki fabularne sagi. Wydania konkretnego nie polecę, sama mam starą, białą serię SuperNOWEJ. Ale rozejrzałabym się na Allegro, taniej bydzie :)

Przy okazji, należę chyba do mniejszości, która uważa sagę za lepszą od opowiadań :P
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2015, 20:23:42 pm wysłana przez Arim »
Milion Lat W Lochu

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Saga o Wiedźminie
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 02, 2015, 14:38:34 pm »
Cytuj
Nie jestem jednym z żadnych fanów. To, że gra mi się podoba i to w zasadzie tylko trójka urywa mi do tej pory dupę, to nie oznacza, że jestem fanem prozy. Do Prozy zabieram się już od dwóch lat i w końcu dostałem bodziec (czyt. grę), który sprawił, że się w końcu przełamałem. Chcę poznać tę historię. Chcę mieć porównanie w sporze Tolkieniści vs Sapkiści (?). Poza tym dawno niczego nie przeczytałem.
Japierdolę jaki malkontent czy na wszystko musisz narzekać, ja jebię tylko trójka mu się podoba kiedy jedynka i dwójka to takie zajebiste giereczki w które ciupcia się lepiej niż z nagą panienką hehe, ale co poradzić, polska gra, to trzeba skrytykować, takie typowe dla polactwa, bo za granicą wszystkim się podobało, tylko u nas widzę tę zawiśc i wieczny ból dupy ehh
Chcesz, to mozemy tak sobie dyskutować, nie ma problemu. Już doprawdy pomijam, że mog, drag czy kupa innych osób napisałyby ci dokładnie to samo co ja, ale jasne, lepiej jest się poużalać ad personam bo siłą rzeczy bez czytania ciężko mieć jakieś sensowne argumenty ::) Szczęście tylko, że to nie tacy wiecznie ze wszystkiego zadowoleni decydowali o rozwoju ludzkości tylko właśnie ci widzący miejsce do usprawnień, bo inaczej do dziś siedzielibyśmy w jaskiniach (już słyszę to "no kurwa, fred, mamy klepisko i poduszki z kamienia, a tobie się znowu nie podoba, jajebię po co wymagać czegoś więcej)". Spoko, chcesz, to wedle mnie możesz się zachwycać bez czytania nawet "zmierzchem" i "50 twarzami graya" jeśli głównym kryterium jakości jest opinia jakiejś grupy i liczba sprzedanych kopii, ale naucz się, że jest coś takiego jak "lubienie mimo wad" i nie równa się to z automatu totalnym zjebaniem z glebą, poważna dyskusja to nie zbiorowa masturbacja z klapkami na oczach.
EOT, bo rzygam już tłumaczeniem czegoś, co dla dorosłych ludzi powinno być oczywiste. Z góry  też dziękuję za kontrargumenty w stylu "ale ty widzisz tylko wady", bo znaczy to tylko że ktoś jest leniwy i albo nie czyta całych postow, albo zwyczajnie głupi i wyciąga sobie z nich tylko to co chce bo akurat zapiekła go dupa o ulubioną giereczkę/film/książeczkę/whatever.

Poza tym nope, bawił mnie po prostu ból dupy wielkich fanów wiedźmina, którzy ryczeli po forach o spoilera w trailerze W3, że
(click to show/hide)
i teraz nie mają po co czytać sagi. Bo osiem lat od premiery jedynki (bo rozumiem że ktoś o książce mógł usłyszeć dopiero z okazji gry, sam czytałem tuż przed premierą) to im za mało było. Może nie z aż tak skrajnego, ale jednak uwielbienia dla wiedźmina cię kojarzę.

Cytuj
I na pewno nie przeczytam samych zbiorów opowiadań. Akurat komu jak komu Sent, ale Tobie uda się do wszystkiego przyczepić, więc zaryzykuję. I juch, że znam zakończenie.. jakoś to przeżyję :)
zrobię babci na złość, odmrożę sobie uszy ::)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2015, 20:23:29 pm wysłana przez Arim »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Saga o Wiedźminie
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 02, 2015, 14:57:52 pm »
Chcę mieć porównanie w sporze Tolkieniści vs Sapkiści (?).
Nie ma takiego porównania. Są tylko kretyni, którzy porównują te dwie serie. Jeszcze GoT nie był na fali.

Poza tym nope, bawił mnie po prostu ból dupy wielkich fanów wiedźmina, którzy ryczeli po forach o spoilera w trailerze W3, że
(click to show/hide)
i teraz nie mają po co czytać sagi. Bo osiem lat od premiery jedynki (bo rozumiem że ktoś o książce mógł usłyszeć dopiero z okazji gry, sam czytałem tuż przed premierą) to im za mało było. Może nie z aż tak skrajnego, ale jednak uwielbienia dla wiedźmina cię kojarzę.
Jebłem na twarz.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2015, 20:23:15 pm wysłana przez Arim »
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Saga o Wiedźminie
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 02, 2015, 18:53:28 pm »
Sent, oburzasz się teraz jak jakieś małe dziecko. Chyba normalnym jest dla mnie to, że nie pominę sagi, bo jakiś tam gościu w internecie stwierdził, że jest zbyt filozoficzna. Jak mam się przejmować takimi głupotami, to kurwa nic bym w życiu nie robił, bo wszędzie można dostrzec wady. A twoje porównanie z rozwojem to ja nie wiem z jakiej parafii tutaj przytoczyłeś, bo nijak to się ma do tego, czy powinienem przeczytać książkę, czy też nie. To nie rozwój technologii tylko zwykła rozrywka. Dlatego ja podchodzę do rozrywki w ten sposób, że pomarudzę na wady, ale w to zagram/przeczytam/zrobię. Powiem komuś, na czymś się zawiodłem, ale polecę też za to, za tamto i jeszcze coś innego. Twoja polityka natomiast to "Nie czytaj/nie graj, bo to, to i to...".

No kurwa mać. To już się robi śmieszne. Ty na wszystko znajdziesz jakieś "ale" (tak dobrze wyczuwacie tutaj aluzję do obecności na Pyrkonie :D) i to mnie w Tobie niesamowicie wkurwia. Może nie tyle, że potrafisz znaleźć wady, bo to jest cenna zaleta, ale że przez te wady/niedogodności czegoś nie polecisz/zrobisz czy chuj wie co tam jeszcze może być ze słowem "nie". I dodatkowo będziesz zniechęcał do tego.

I tyle.

Nie ma takiego porównania. Są tylko kretyni, którzy porównują te dwie serie. Jeszcze GoT nie był na fali.

Wiem. Już dawno to słyszałem ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2015, 20:23:05 pm wysłana przez Arim »
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Saga o Wiedźminie
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 02, 2015, 20:50:07 pm »
Ja to mam ból dupy o to że nie mogę nigdzie znaleźć tego wydania http://gfx.gexe.pl/upl/42/2014/8/24142422.jpg bo zostały odświeżone już, któryś raz, a posiadam 3 pierwsze części właśnie tego wydania. Ta wersja z postaciami z W2 nie podoba mi się w ogóle, ale chyba będę musiał zadowolić się tym co dają.
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Saga o Wiedźminie
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 02, 2015, 21:19:49 pm »
Zawsze są antykwariaty, kiosków z fantastyką także jest sporo w większych miastach. Szukajcie z znajdziecie.
Osobiście podoba mi się ta kolekcja którą znalazłem Maniaksowi na allegro. Jest kompletna, tradycyjne wydanie Sezonu Burz do niej pasuje. Właściciele starych białych czy jak ja growych muszą zaakceptować tego "potworka".

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Saga o Wiedźminie
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 03, 2015, 02:43:51 am »
Cytuj
Nie jestem jednym z żadnych fanów. To, że gra mi się podoba i to w zasadzie tylko trójka urywa mi do tej pory dupę, to nie oznacza, że jestem fanem prozy. Do Prozy zabieram się już od dwóch lat i w końcu dostałem bodziec (czyt. grę), który sprawił, że się w końcu przełamałem. Chcę poznać tę historię. Chcę mieć porównanie w sporze Tolkieniści vs Sapkiści (?). Poza tym dawno niczego nie przeczytałem.
Japierdolę jaki malkontent czy na wszystko musisz narzekać, ja jebię tylko trójka mu się podoba kiedy jedynka i dwójka to takie zajebiste giereczki w które ciupcia się lepiej niż z nagą panienką hehe, ale co poradzić, polska gra, to trzeba skrytykować, takie typowe dla polactwa, bo za granicą wszystkim się podobało, tylko u nas widzę tę zawiśc i wieczny ból dupy ehh
Chcesz, to mozemy tak sobie dyskutować, nie ma problemu. Już doprawdy pomijam, że mog, drag czy kupa innych osób napisałyby ci dokładnie to samo co ja, ale jasne, lepiej jest się poużalać ad personam bo siłą rzeczy bez czytania ciężko mieć jakieś sensowne argumenty ::) Szczęście tylko, że to nie tacy wiecznie ze wszystkiego zadowoleni decydowali o rozwoju ludzkości tylko właśnie ci widzący miejsce do usprawnień, bo inaczej do dziś siedzielibyśmy w jaskiniach (już słyszę to "no kurwa, fred, mamy klepisko i poduszki z kamienia, a tobie się znowu nie podoba, jajebię po co wymagać czegoś więcej)". Spoko, chcesz, to wedle mnie możesz się zachwycać bez czytania nawet "zmierzchem" i "50 twarzami graya" jeśli głównym kryterium jakości jest opinia jakiejś grupy i liczba sprzedanych kopii, ale naucz się, że jest coś takiego jak "lubienie mimo wad" i nie równa się to z automatu totalnym zjebaniem z glebą, poważna dyskusja to nie zbiorowa masturbacja z klapkami na oczach.
EOT, bo rzygam już tłumaczeniem czegoś, co dla dorosłych ludzi powinno być oczywiste. Z góry  też dziękuję za kontrargumenty w stylu "ale ty widzisz tylko wady", bo znaczy to tylko że ktoś jest leniwy i albo nie czyta całych postow, albo zwyczajnie głupi i wyciąga sobie z nich tylko to co chce bo akurat zapiekła go dupa o ulubioną giereczkę/film/książeczkę/whatever.



Szukałem aukcji z białymi używkami z Supernowej, ale chyba ludzi pogięło z cenami (życzą sobie jak za nowy pakiet, a lista przypalen i zabrudzeń od kawy spora) - więc linka nie daję. Szkoda, bo wydanie fajne. Mam z niego Krew Elfów, ładnie się prezentuje. No ale jak ma to tak cenowo wyglądać, to pozostaje ci tylko i wyłącznie ten pakiet za 2 i pół stówy z czarną Supernową.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Saga o Wiedźminie
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 03, 2015, 17:04:04 pm »
Mój brat ma białą edycję z supernovej, ale mi ona osobiście dupy nie urywa. Te ciemne z obrazkami wydają się kozackie i pasują do mojego klimatu. Chociaż w sumie samego Władcę Pierścieni mam w wersji takiej kremowej, czego trochę żałuję, bo właśnie pozostałe książki Tolkiena w ciemnych oprawach, to tak trochę offtopując ;p
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Saga o Wiedźminie
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 04, 2015, 14:09:50 pm »
Dziwne są te nowe okładki. Na pewno nie tak złe jak te z postaciami z gry które nawet nie występują w książce, ale często nawet jak fajny pomysł, to kompozycja jakaś z dupy i wyglądają jakby nikt poza autorem nie oglądał ich przed wydrukowaniem.

(click to show/hide)
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Saga o Wiedźminie
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 06, 2015, 17:30:35 pm »
ja tam ust do anusów nie zbliżam gurt, ale cieszę się, że ci smakuje. Proszę, masz dokładkę:

Maniek - jak macie ciągle srać o ten pyrkon i koniecznie musicie wiedzieć, to akurat w ten sam dzień byłem umówiony z moją laską, z którą ze względu na jej pracę i że mieszka kawałek od poznania widziałem raz na dwa tygodnie jak miała zjazdy. Dodajmy, z laską, z którą jeszcze coś się zaczęło psuć, bo widziałem to po dziwnym zachowaniu - sorry, ale miałem inne priorytety niż konwenty, a że chuja to dało i akurat tego dnia zerwaliśmy (więc już mi się w ogóle nic nie chciało), to inna sprawa. Z łaski swojej więc się od..czepcie, bo to była dla mnie mało śmieszna sprawa.
Cieszę się, że zgadzamy się co do wartości krytyki jako takiej (btw. mój przykład był ogólny, bo i ty odnosiłeś się ogółem a nie do książki), odniosę się tylko do tego, że często czegoś nie polecam - proste, bo takie gry kosztują, i to wcale  niemało, a możliwości odsprzedaży jak ci nie podpasi są dziś mocno ograniczone. Czas w naszym wieku zresztą też jest zasobem i tbh wolę polecać tytuły naprawdę świetne jak AoD niż zachwycać się nudnym do bólu skyrimem, gdzie ciekawe były tylko smoki. Już oczywiście pomijając, że w przypadku książkowego wiedźmina było to pisane półżartem, bo i tak wiadomo  że przeczytasz, choćby po to, by znać całą historię. Inna sprawa, że faktycznie sagę uważam za dużo słabszą od opek (z geralta badassa zrobiono geralta emo, gówniarska ciri jako de facto główna bohaterka też nie pomaga) i jakoś nie odczuwam jej braku na półce, pożyczenie wystarczyło w zupełności.

Anyway wiem, że to staromodne, ale księgarnia anyone? Nie te matrasy i inne sieciówki, ale te oldschoolowe. Tam mogliby mieć te stare wersje.

Mimo wszystko prosiłbym o pisanie na temat, a nie pierdolenie o chuj wi czym //Arim
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2015, 19:38:25 pm wysłana przez Arim »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!