Autor Wątek: Elex  (Przeczytany 23436 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Elex
« Odpowiedź #90 dnia: Wrzesień 06, 2017, 22:27:18 pm »
tbh bardziej miałem na mysli np. system nauczycieli, który imho powinien zostać, podobnie jak wymuszenie na graczu uruchomienia/znalezienia czegoś, by zyskać dostęp do szybkiej podróży.
Co do takiej drewnianej walki się zgodzę, ale tu z kolei oczekiwanie poprawy może być bezcelowe - to mimo wszystko małe studio z małym budżetem przyciągające do pracy raczej przeciętnych ludzi, więc zawsze będzie miało drewniane animacje i rozwiązania mechaniki trzymające się kupy na przysłowiową taśmę klejącą. O to samo rozbija się zresztą kwestia fabuły, bo dobry scenarzysta kosztuje, a do tego musi mieć jakieś zaplecze techniczne z pomocą którego tę swoją historię mógłby przedstawić, skoro już zdecydowano się na zrobienie gry w openworldowym 3d. To nie jest problem typowy dla piranii, ale po prostu tego segmentu rynku - takiego mars: warlogs, czy do pewnego stopnia Wiedźmina 2 (tragiczny trzeci akt, ale też nieciekawy i kiepsko zbalansowany system rozwoju postaci) trapiły przecież podobne problemy.

Na marginesie co by o elexie nie mówić, akurat tak cudacznego połączenia stalkera z mass effectem, gdzie miecz równa się siłą z blasterem, chyba nigdzie nie widziałem :P
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2017, 22:30:03 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Elex
« Odpowiedź #91 dnia: Wrzesień 11, 2017, 20:53:08 pm »
http://konsoleigry.pl/edycje-kolekcjonerskie/9149-elex-edycja-kolekcjonerska-pc-9120080070722.html ale z ceną kolekcjonerki to dojebali. Szkoda, że poszli w typową, kiczowatą figurkę, która niepotrzebnie winduje cenę, bo "box na dodatkową zawartość" wygląda całkiem spoko

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Elex
« Odpowiedź #92 dnia: Październik 17, 2017, 16:34:28 pm »
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/dzis-premiera-elex-pierwsze-oceny-nie-zachwycaja.html

cóż, chyba jednak nie do końca wyszło jak miało... inna sprawa, że w grach PB ci pożal-się recenzenci widzą rzeczy, których w grach bethesdy czy bioware widzieć nie chcą. Ktoś się pokusił? Mój budżet gierkowy niestety aż do końca roku nie bardzo pozwala na eksperymenty :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Elex
« Odpowiedź #93 dnia: Październik 20, 2017, 11:45:47 am »
Z tego co czytam znowu ten sam schemat. Ładny świat, mechanika, dialogi i fabula leży. Ja nawet do Risena 2 nie przysiadłem, ani 3, więc Elexa nawet nie ruszę.

Wysłane z chińskiego tostera przy użyciu Tapatalka

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Elex
« Odpowiedź #94 dnia: Październik 20, 2017, 20:56:09 pm »
a ja właśnie odwrotnie, nawet zacząłem się nad nim zastanawiać. Recenzje użytkowników na gogu wyglądają całkiem zachęcająco, a i ja bym dla odmiany do czegoś postrzelał by udowodnić, że miecze i determinacja to trochę za mało na współczesnym polu walki.

Na marginesie, Risen 2 nie był zły, o ile nie mylę części system walki był całkiem sympatyczny :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Elex
« Odpowiedź #95 dnia: Październik 23, 2017, 11:52:56 am »
Mój brat kupił. I powiem Wam, że to faktycznie G1 w przebraniu takiego postapo RPG (?) :P
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Elex
« Odpowiedź #96 dnia: Październik 23, 2017, 18:39:19 pm »
Biorąc pod uwagę, że G1 to moja ulubiona część, lepszej zachęty nie potrzebuję :D Jakiego kompa twój brat ma? Bo trochę martwi mnie mieszczenie się ledwo w minimalnych

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Elex
« Odpowiedź #97 dnia: Październik 24, 2017, 12:36:06 pm »
Ten to akurat ma dość mocnego. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba i7 tam kisi, GFa 1080 i 16 GB RAM.
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Elex
« Odpowiedź #98 dnia: Październik 24, 2017, 16:09:54 pm »
No to fakt, mojego GFa 660 i Phenoma II nie ma co porównywać nawet :P Ktoś, coś? Bo trailery nawet mnie napaliły :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: Elex
« Odpowiedź #99 dnia: Październik 24, 2017, 23:45:28 pm »
Dostałem kilka dni temu tę grę na steama do recenzji. Gram z kilkanaście godzin. Potwierdzam słowa Maniaksa - ta gra jest pierwszym Gothiciem, z tym że jest to oczywiście sandbox ze światem faktycznie wyraźnie większym od tego z G3. A klimat nie jest postapo, tylko takie nie-wiadomo-co. Bo to mieszanka falloutowskich klimatów, średniowiecznego fantasy, do tego jakieś cuda-niewidy SF. Czyli co najmniej trzy gatunki. Nie ma totalnej katastrofy, ale potrzebowałem dobrych kilku godzin, żeby w ogóle wczuć się jako tako w klimat, bo za bardzo mi to wszystko przypomina puzzle z kilku gier, przez co klimat ostro na tym traci. Co jeszcze z ważniejszych kwestii? Fajna różnorodność stronnictw, strasznie drewniane dialogi (prawie tak, jak animacje i system walki), kilka ciekawych rozwiązań, które o dziwo nie występowały w żadnej poprzedniej z gier Piranii. Na teraz dałbym takie baardzo naciąganie 6/10, i to tylko dlatego, że załącza mi się nostalgia. Da się nawet miło spędzić czas jak już się w to wejdzie, inna sprawa, że nie za taką cenę.

Jest tego oczywiście więcej, ale styrany jestem po ciężkim dniu i mi się nie chce pisać - starczy, że muszę skrobnąć niebawem reckę (jak Sent nie będzie miał nic przeciwko, to zalinkuję po publikacji xD). Jak macie pytania, to oczywiście walcie.

Jeśli chodzi o wymagania, to jakiejś totalnej katastrofy nie ma, choć trzeba coś mieć. Ja gram na moim lapku z prockiem i5 (6-ta gen), 8 GB RAM-u i GF-em 960m (4 giga pamięci własnej) - spokojnie śmiga na wysokich. Ale przyznam, że nieco śmieszne jest to, że giera z grafą max z roku 2012 ma nieco wyższe wymagania od trzeciego Wieśka ;p
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2017, 23:50:06 pm wysłana przez Dassanar »
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Elex
« Odpowiedź #100 dnia: Październik 25, 2017, 06:53:52 am »
czyli że ostatecznie wyszło na moje, że to jak trzy settingi obklejone taśmą klejącą :P Choć ostatnie trailery o dziwo zrobiły niezłą robotę by to jakoś zamaskować, bo nie czułem tego aż tak jak przy pierwszych pokazach.

Co do grafiki to wiesz jak jest, stosunkowo małe studio, wydawca też z końca drugiej ligii, więc nie ma budżetu na fajerwerki (animacje to afaik jedna z najdroższych rzeczy w branży), a jak dodasz fakt, że do tego "przeciętnie używany sprzęt" jest dziś mocniejszy niż kilka lat temu, to i optymalizacja jest jaka jest. Ale pocieszyłeś mnie, bo moja stacjonarka powinna odpowiadać twojemu lapkowi, to może nawet kupię. Niech stracę, że za pełną cenę, nostalgii nie da się wycenić :P (plus ceny na rynku konsolowym mnie zepsuły, gdzie 130 zł za przeciętną grę to norma :/ )

Gdzie się w ogóle załapałeś, że kod do recki dostałeś? :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: Elex
« Odpowiedź #101 dnia: Październik 25, 2017, 10:56:20 am »
No ta, choć momentami widac lenistwo twórców przy błędach w questach czy wkurzajace bugi (np. Nie moge nauczyc sie waznej rzeczy mimo ze wymagania spełniam). I parę innych rzeczy, jak bucowaty główny bohater, ktorego przez pierwsze 2h sam chcialem zabić. No ale w nostalgie uderzają także wiele im moge wybaczyć. Inna sprawa z ludźmi, ktorzy sie na to rzucą a nie wychowali sie na Gothicach.

Z portalu moviesroom.pl - chyba Ci o im na privie kiedys mówiłem. Mamy dzialik popkultury, gdzie zajmujemy sie w ramach urozmaicenia grami, ksiazkami itd. Czasem sobie "zamawiam" jakies materialy recenzenckie. Niedawno złapałem np polskiego RUINERA do recki,  teraz to.
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Elex
« Odpowiedź #102 dnia: Październik 25, 2017, 20:14:57 pm »
No własnie tak mi sie wydawało że opowiadałeś o portalu filmowym i że tam czasem piszesz, ale myślałem że gry do recek kupujesz  za swoje :P Aż zwątpiłem czy nie mówiłes mi ze piszesz dla filmwebu, bo to jedyny portal filmowy o którym wiem że ze względu na swój rozmiar regularnie dostaje wszelkie klucze mimo że to zupełnie inna tematyka :P

A co do elexa - Irytujący protagoniści to chyba w ogóle nowy theme PB, bo ci z R2 oraz R3 też bywali męczący. Za bardzo chyba próbują stworzyć nowego bezimiennego, nie do końca rozumiejąc na czym polegał jego fenomen.
Na marginesie mam też wrażenie, że PB nie próbuje nawet udawać, że chce zrobić grę dla kogoś innego, niż swoich fanów - umówmy się, drugiego ME który oczaruje tłumy przy swoim budżecie i ludziach nie zrobią, mogą jedynie próbowac dotrzeć do pewnej specyficznej niszy. Nawet Wiedźmin wybił się tak naprawdę dopiero przy trójce, jak dostał rekordowe jak na nasze warunki 50 mln na produkcję oraz drugie tyle na reklamę, które udało się zebrać połączonym wysiłkiem całego imperium CDP (zyski ze sprzedazy 1 i 2, zyski wypracowane przez goga, zyski z działu dystrybucji oraz jego częściowej sprzedaży)

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: Elex
« Odpowiedź #103 dnia: Październik 26, 2017, 18:14:43 pm »
No można mieć takie wrażenie, faktycznie. Oni mają pod tym względem groch z kapusta u siebie. Akurat w tej materii staramy się jednak nie brać z nich przykładu, oddzielając dość wyraźnie właściwą tematykę, którą się zajmujemy, od dodatków dla graczy/czytelników xd


Na marginesie mam też wrażenie, że PB nie próbuje nawet udawać, że chce zrobić grę dla kogoś innego, niż swoich fanów - umówmy się, drugiego ME który oczaruje tłumy przy swoim budżecie i ludziach nie zrobią, mogą jedynie próbowac dotrzeć do pewnej specyficznej niszy.
Tzn. właśnie trochę próbuje - tu i tam widać jakieś próby uwspółcześniania mechaniki, jakieś tam ogólne półśrodki mające złagodzić rozgrywkę. Tyle że z drugiej strony nie dają tak naprawdę nic zgoła interesującego poza sprawdzonymi schematami, dla których nie odpuściłem sobie chęci recenzowania, no i pomimo deklaracji, że robią coś nowego, tak naprawdę to gra w rozkroku: niby chce doścignąć najnowsze trendy, ale też i częściowo nie chce.
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Elex
« Odpowiedź #104 dnia: Październik 29, 2017, 13:04:17 pm »
może źle ująłem, bo nie miałem na myśli totalnego konserwatyzmu, tylko trzymanie się pewnych schematów, jak nauczyciele czy odblokowywanie teleportów. Próby podążania za trendami ofc są (co najmniej od G3 zresztą), ale nikt nie oszukuje się, że wyjdzie to co najmniej tak dobrze jak w grach, z których czerpią - stąd uparte trzymanie się tego, co przyciąga dotychczasowych fanów. Własnie taki rozkrok, który kiedyś w końcu źle się skończy, bo nie trafi ani do mainstreamu, ani do hardkorowych fanów.

Ciekawi mnie więc jak ten elex ostatecznie sobie poradzi, bo RPGi zdają się mieć od zeszłego roku ostro pod górkę.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!