Autor Wątek: Elex  (Przeczytany 23435 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Elex
« dnia: Lipiec 02, 2015, 19:14:06 pm »

Elex to nowa gra od Piranha Bytes, o której nic nie wiadomo poza powyższym artem.
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Elex
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 02, 2015, 19:27:50 pm »
za dużo nie ogłosili ;D Ale wygląda na steampunk

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Elex
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 02, 2015, 19:34:11 pm »
No to się naogłaszali.

Gdzie ty tam widzisz Steampunk?  :o To wygląda jak screen z G3 :|

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Elex
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 02, 2015, 19:52:46 pm »
Właśnie gdzieś przeczytałem,  że to ma być postapokaliptyczny RPG w świecie science-fantasy.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2015, 19:55:25 pm wysłana przez Fenrir »
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Elex
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 02, 2015, 19:58:05 pm »
logo wyglądało trochę jak zębatka or shit plus te miecze, ale to wina małego obrazka. Jest jak fenrir mówi, post-apo sci-fi. Ktoś pozazdrościł chyba inxile numenery :D

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Elex
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 02, 2015, 20:05:58 pm »
Cytuj
Właśnie gdzieś przeczytałem,  że to ma być postapokaliptyczny RPG w świecie science-fantasy.

Chętnie bym pograł coś w tych klimatach, ciekawe co z tego wyjdzie. W sumie to i tak trzeba czekać na więcej informacji, bo póki co to dyskusja mija sie z celem.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Elex
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 02, 2015, 22:13:51 pm »
Na obrazku widzę przerobiona wieżą Xardasa :D

Typ świata nie jest jeszcze mocno wyeksploatowany, zobaczymy co z tego wyjdzie. Wymagań ani nadziei za dużych nie mam.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Elex
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 03, 2015, 11:30:40 am »
Ktoś pozazdrościł chyba inxile numenery :D
Przecież to, że Piranie będą robić coś w stylu sci-fi, było wiadomo, zanim Nemenera w ogóle na KSie była.

You silly thing.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Elex
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 03, 2015, 15:21:28 pm »
Nie, żeby to było żartem, ale ok.

btw. wcześniej było mówione, że chcą robić steampunk, a nie sf - stąd też moja autosugestia na widok grafiki.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Elex
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 03, 2015, 16:42:40 pm »
Jeszcze wcześniej była mowa o czymś tam, ale skończyło się tylko na "to tylko marzenie jednego z twórców".

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Elex
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 03, 2015, 23:51:05 pm »
Pierwsza informacja na temat nowej gry PB była taka, że to będzie coś zupełnie nowego, z innego gatunku. Nawet był rzucony pomysł, że będą to jakieś wyścigi. Cóż, pozostaje cierpliwie czekać na trochę więcej informacji na temat tego Elex ;)
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Elex
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 04, 2015, 00:09:06 am »
Ja dodam jeszcze od siebie, że jakoś nie wierzę, że uda im się powtórzyć sukces Gothiców bez starej ekipy. Ci, którzy odeszli, zajmowali się ważnymi aspektami gry i ich brak widać (choćby taki KaiRo).

No ale zobaczymy.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Elex
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 06, 2015, 17:58:50 pm »
no main theme'y w 2 i 3 były mocno takie sobie, ale te muzyczki w tle już dawały radę imo.

Za problem nie tyle jednak uważam odejście wielu ludzi, co po prostu fakt że mamy 2015 rok - G1/2 były świeże,  mniejszym zespołem dawało się wtedy osiągnąć więcej niż dziś w kwestii takiej grafiki. No i PB jest teraz w małej pułapce, czy chce robić gry nowoczesne jak tytuły AAA i narazić się fanom na których studio jedzie, czy pójść starym szlakiem i oberwać za brak nowości. Przy czym tytuły AA starające się udawać AAA to zwykle słaby pomysł, bo dziedziczą najgorsze cechy, a od siebie dodają niewiele, przynajmniej gdy mowa o mechanice. Dość wspomnieć o takim bieda-deadspace, jakim był Afterfall.

Anyway nie wiem, czy należy spodziewać się rewolucji, skoro już na dzień dobry atakuje nas postać z mieczem. Tbh nie zdziwiłbym się nawet, gdyby to znowu był ten sam świat co do tej pory, tyle że w przyszłości.


Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Elex
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 06, 2015, 18:20:16 pm »
Wg mnie mechanika walki z Risen 1 mogłaby zostać. Nie ma co ulepszać - była wymagająca i satysfakcjonująca. Przynajmniej wg mnie. Gorzej z fabułą - kto pamięta wszystkie niuanse z Risenów tak jak z Gothiców? Tutaj nie muszą mieć X ludzi do tego. Przynajmniej wg mnie.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Elex
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 06, 2015, 18:29:23 pm »
Niuanse z risenów ciężko spamiętać, bo same gry trzymaly się siebie jeszcze mniej, niż kolejne gothice, a to już jednak spore osiągnięcie.

A na walkę z R1 bym nie liczył, skoro nie pojawiła sieani w 2 ani w 3 - w tej ostatniej zresztą widać tendencje do nieudolnych zżyn z AAA, bo to taki ni to wiedzminowaty, ni arcaniowy symulator tarzania się. Tyle tylko, że wykonany lepiej niż w tej arcanii

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!