Autor Wątek: Cyberpunk 2077  (Przeczytany 7658 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 08, 2020, 11:00:46 am »
Jak mozna sie bylo spodziewać Cyberpunk to dobra gra, ale z ilością bugow rywalizujaca z produkcjami Bethesdy. Akcje CDPR w dol polecialy. Metacritic 91/100. Zobaczymy co powiedza gracze.

Inna sprawa, ze troche moim zdaniem rozdmuchali PR Redzi. Puzle? Ksiazki? Koszulki? Troche ich to zgubilo.

I tak nie mialem zamiaru grac na premierze. Pewnie zgarne kiedys kompletna edycję/directors cut z patchami, tweakami i dodatkami. Ale jestem pewnie w mniejszości. Oh well.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 08, 2020, 21:06:53 pm »
akurat akcje lecące na ryj to nic dziwnego - inwestorzy zawsze realizują zyski (czyt. wyprzedają posiadane akcje) w dniu premiery gry, bo hype większy już nie będzie, a z dywidendą może być potem różnie. To nie ma nic wspólnego z jakością gry lub jej brakiem - ot, zwykła giełdowa spekulacja, to samo działo się przy premierze Wiedźmina 3.

Recenzjami to już bym w ogóle się nie przejmował, bo z jednej masz pojebanych dziennikarzy dla których największym problemem jest zbyt duża ilość cycków i zbyt mała ilość transów, zaś z drugiej równie pojebanych fanbojów którzy odpalą grę w 1080p w 15FPS, ale i tak będą ci pierdolić, że w lepszą grę nie grali. Możesz narzekać na ten PR, ale bez pompowania balonika nie byłoby teraz takich emocji i ocen, tak więc dobrze wiedzieli co robią (podobnie jak jeszcze niedawno z bethesdą, każde inne studio za bugi sypiące progres fabuły dostałoby max 6/10, a nie taśmowe dziewiątki i dziesiątki). Niestety, ale na w miarę sprawiedliwe recki trzeba będzie poczekać minimum z pół roku, jak emocje trochę opadną.
Aczkolwiek podejrzewam, ze hype jest tak absurdalny, że jak zwykle wszyscy zdanie mają wyrobione już przed premierą i te oceny nie są już nikomu do niczego potrzebne, bo kto miał, ten grę już dawno zamówił.

Sam też raczej poczekam, bo ani komp nie uciągnie, ani nie widzę sensu grania w "niekompletny" tytuł (bo umówmy się, patche i DLC są wręcz pewne), zaś gry na PC tanieją dziś absurdalnie szybko, ale chętnie poczytam wasze wrażenia

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 14, 2020, 19:01:43 pm »
Ok, takiego cyrku to się nie spodziewałem. Ktoś tutaj w ogóle grał już w tego cyberpunka? Rzeczywiście jest tak źle? Bo jak tak się czyta doniesienia prasowe, to CDP mogłoby własnie napisać książkę "jak zrujnować całą karierę w 10 sekund".

Cała lista brakujących ficzerów? jest
miliony bugów, błędów i glitchy? są
niemal niegrywalne wersje konsolowe? są
kłamliwy marketing ukrywający, że te wersje konsolowe są niegrywalne? Również jest
wisienka na torcie w postaci oświadczenia "przepraszamy że nie byliśmy szczerzy że wersja konsolowa jest niegrywalna, obiecujemy ją naprawić, ale jeśli chcecie, możecie zwrócić grę" (choć wystarczyło po prostu nie kłamać, a nie wysłać ludziom te preordery a następnie liczyć, że nie skorzystają z oferty, która w dodatku obowiązuje jedynie przez tydzień) - też jest!
Review bombing? jest

Aż trudno uwierzyć że ktoś w CDP uznał, że załapanie się z premierą na święta jest warte takiej PRowej katastrofy.

Chociaż z drugiej jak czyta się, że w sumiewyszło na moje i gra sprzedała się w 8 mln egzemplarzy zanim w ogóle pojawiły się pierwsze recki, to jakoś mi tych kupujących ludzi nie żal. Wielokrotnie przekładana premiera oraz problemy przy poprzednich projektach powinny chyba zapalić kilka lampek ostrzegawczych. No ale jak ktoś zostaje wojującym fanbojem firmy po raptem jednej grze (wiedźminie 3, bo o dwójce i jedynce mało kto na zachodzie słyszał) to sam się  prosi o wydymanie.

Inna sprawa, że jednak spodziewałem się, że nawet jeśli problemy będą, to strawne i gra pojedzie na hajpie, tak jak przez długi czas robiła to bethesda. Póki co jest zaś drama na poziomie fallouta 76.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2020, 19:04:31 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 15, 2020, 14:25:22 pm »
Wrzucam za Senta, bo tak mozna podsumować Jego post.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 15, 2020, 15:05:47 pm »
A mnie to tam wiecie koło czego lata. Grę kupię pewnie na kolejne święta, jak już będzie załatana porządnie i wszystkie techniczne aspekty W WIĘKSZOŚCI będą naprawione.

Co do fabuły, klimaty i świata gry, to raczej nie mam żadnych obaw, bo tutaj słyszałem póki co tylko pochlebne opinie.

Na razie niech się bawią w testerów wszyscy Ci, co to sraczki dostają, jak nie zamówią pre-ordera.
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 15, 2020, 19:21:52 pm »
Bez przesady mog, jak mówiłem, obstawiałem raczej dobrą/bardzo dobrą grę z paroma problemami :P (i toksyczną bazą fanbojów, która zniechęci mnie do grania w ten tytuł na najbliższe 10 lat).

Tymczasem zaś  nie ma dnia, by CP nie trafiał na czołówki newsów ze wszystkich złych powodów (news z dzisiaj - ludzie pracujący nad CP nie dostawali pieniędzy za nadgodziny. Umowa zakładała, że co jakiś czas będą dostawać tokeny, które będą mogli wymienić na premię pieniężną, ale ta zostanie wypłacona jedynie, jeśli gra osiągnie odpowiedni wynik na metacritic. Komuś chybaza bardzo wkręcił się ten korporacyjno-cyberpunkowy klimat)

Na razie niech się bawią w testerów wszyscy Ci, co to sraczki dostają, jak nie zamówią pre-ordera.

okazuje się, ze jest ich całkiem sporo, bo jedyną większą premierą w tym roku* była tylko fifa :P Co na marginesie robi wrażenie.

*oczywiście o ile się nie przesłyszałem i nie chodziło o sam "holiday season", bo chociażby Animal Crossing też wykręcał kosmiczne liczby.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 19, 2021, 13:54:23 pm »


A mnie to tam wiecie koło czego lata. Grę kupię pewnie na kolejne święta, jak już będzie załatana porządnie i wszystkie techniczne aspekty W WIĘKSZOŚCI będą naprawione.
<Wbijam szpile> Moze być ciężko z tym, bo jak na razie to idzie im to łatanie kiepsko.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 25, 2021, 22:15:39 pm »
No za specjalnie to nie jest, fakt. Chyba zostanę przy ESO. Mam tyle czasu na granie, co kot napłakał póki co, a po drodze jeszcze chciałem ogarnąć Spellforce: Fallen Order, że na Cyberpunka chyba nie starczy czasu. Zwłaszcza, jak się tak ociągają z łataniem :)
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 26, 2021, 07:03:55 am »
spoko, jak puścisz dzieciaka do szkoły to trochę czasu się odzyska :P

Ale ciekawe w którą ten CP dalej pójdzie, bo strasznie cicho wokół niego sięzrobiło, wliczając w to twórców.  Pytanie czy dlatego, że wszyscy wolą już o tej grze zapomnieć i nie widzą sensu (również finansowego) babrania się z tym dalej, czy może jednak dłubią nad jakąś sporą łatką, która zrobi coś więcej niż pudrowanie syfa.
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2021, 07:06:37 am wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 26, 2021, 11:18:14 am »
No właśnie dokładnie o tym samym pomyślałem wczoraj, jak o Cyberpunku tutaj wspomnieliście. Sam jestem ciekaw i raczje skłaniam się tutaj na ciszy przed burzą, bo w tym drugim przypadku to by był trochę taki PR-owy strzał w kolano.
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!