Autor Wątek: Seria TES - Ogólnie (materiał na dyskusję)  (Przeczytany 20682 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Seria TES - Ogólnie (materiał na dyskusję)
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 05, 2015, 01:20:35 am »
Cytuj
A próbowałeś Morrowind Graphic Extender? Ktoś pisał, że mu pomógł. Wykorzystuje technologie z nowszych kart graficznych, więc siłą rzeczy robi za mediatora między starszą grą a nowszym sprzętem.
MGE używam cały czas.

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Seria TES - Ogólnie (materiał na dyskusję)
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 05, 2015, 08:25:32 am »
MGE się nie kocha z Bloodmoonem bardzo, co kiedyś pisałem. Miałem crashy co 30-60 min.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Seria TES - Ogólnie (materiał na dyskusję)
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 05, 2015, 11:51:28 am »
Cytuj
A próbowałeś Morrowind Graphic Extender? Ktoś pisał, że mu pomógł. Wykorzystuje technologie z nowszych kart graficznych, więc siłą rzeczy robi za mediatora między starszą grą a nowszym sprzętem.
MGE używam cały czas.
Hah! A crashuje się bez MGE? Tu może być nix ogar pogrzebany, mge daje ci mnóstwo opcji do dokręcenia wszystkiego up to eleven, w którymś momencie można nieświadomie przegiąć chitynową pałkę. Ponadto - full screen, czy windowed mode? Distant Land wymaxowany? Also - obczajałeś MGE XE - http://forums.bethsoft.com/topic/1507514-shelter-from-magnus-blaze-17-mge-xe/ ? Twórcy MGE już przestali się bawić, ktoś inny kontynuuje projekt.

PS. /request wydzielenie threadu na sprawy techniczne TES
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Seria TES - Ogólnie (materiał na dyskusję)
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 05, 2015, 13:07:17 pm »
Cytuj
Hah! A crashuje się bez MGE? Tu może być nix ogar pogrzebany, mge daje ci mnóstwo opcji do dokręcenia wszystkiego up to eleven, w którymś momencie można nieświadomie przegiąć chitynową pałkę. Ponadto - full screen, czy windowed mode? Distant Land wymaxowany? Also - obczajałeś MGE XE - http://forums.bethsoft.com/topic/1507514-shelter-from-magnus-blaze-17-mge-xe/ ? Twórcy MGE już przestali się bawić, ktoś inny kontynuuje projekt.
Czytałeś czasem co pisałem wcześniej? Testowałem wszelkie dostępne konfiguracje, z, bez, to, tamto, owamto i crashe są tak czy siak. MGE:XE używam od dawien dawna, bo to nowsza wersja i tak dalej - wiem o tym, przecież pisałem poradnik jak ulepszyć graficznie morrowinda na tym forum, wiem co i jak.

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Seria TES - Ogólnie (materiał na dyskusję)
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 05, 2015, 13:52:33 pm »
Czytałem, ale zapomniałem. Upał jest, ogarniacz mi słabiej działa w tych temperaturach, ale próbuję ci coś pomóc/doradzić, więc nie musisz się sadzić :^I

No to skoro już jesteś pewien, że zrobiłeś wszystko, co się dało, to diagnoza obowiązuje sprzed paru postów, czyli zonk ze sterownikami karty graficznej. Innymi słowy, nomenklaturą medyczną: ma pan pecha, taka już pana uroda, będzie pan smarkał przez 10 miesięcy w roku, dziękuję za wizytę, następny proszę.

Wniosek dla pozostałych zainteresowanych: przy cenie Morrowinda możecie bez większego ryzyka wypróbować, w większości przypadków i tak wszystko powinno działać cacy.

PS. Ale jak MGE może się nie lubić z Bloodmoonem, skoro BM jest wymagany do odpalenia MGE? Jest inna opcja?
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Seria TES - Ogólnie (materiał na dyskusję)
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 05, 2015, 14:58:00 pm »
Tzn. Kiedyś wspominałem, że przy Morrowind Overhaul w Tribunal zniknęły mi dwemer satchel charge, a w Bloodmoon wszystkie skrzynię były puste, nie było klucza w labiryncie Hircyna i crashował co 30-60 min. Z drugiej strony może sam overhaul coś powalił, albo Morrowind Patch Project.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Seria TES - Ogólnie (materiał na dyskusję)
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 05, 2015, 15:09:22 pm »
A, w sensie że content na Solstheim. No to raczej te paczki z patchami.

EDIT: Morrowind Overhaul jest winny, konkretnie moduł Containers Animated. W MO jest stara wersja moda, na własną rękę znajdź i zainstaluj najnowszą. To do pustych skrzyń, bo raczej niezwiązane z crashami. Może inny mod w pakiecie MO je powoduje.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2015, 15:50:54 pm wysłana przez GuRt »
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Seria TES - Ogólnie (materiał na dyskusję)
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 05, 2015, 22:35:03 pm »
Ogólnie wygląda na to, że MGO jest mocno outdated i najlepiej skompletować paczkę samemu.

Wysłane z mojego LG-E610 przy użyciu Tapatalka

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Seria TES - Ogólnie (materiał na dyskusję)
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 06, 2015, 13:28:56 pm »
Cytuj
Ogólnie wygląda na to, że MGO jest mocno outdated i najlepiej skompletować paczkę samemu.
Dlatego właśnie ja morrowinda modowałem graficznie krok po kroku samodzielnie, a nie posiłkowałem się gotowcem z Overhaula. To właśnie w nim mi się nie podobało, że poza samym wyglądem gry dodawał jeszcze pierdyliard innych niepotrzebnych rzeczy. Trochę śmiesznie to brzmi w kontekście pewnej wypowiedzi pewnego usera co do mnie, ale to już zostawmy :D

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Seria TES - Ogólnie (materiał na dyskusję)
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 06, 2015, 14:09:14 pm »
Nie chcę psuć romantycznej legendy, ale morro już w czasach Durona i GF'a 2 potrafił crashować because fuck you. Z tego co pamiętam, pogarszało mu się po instalacji dodatków.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Cassimir

  • Wiadomości: 53
  • klikajcie moje nagie fotki
Odp: Seria TES - Ogólnie (materiał na dyskusję)
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 06, 2015, 15:00:18 pm »
Mi jak na razie wywrócił się jeno raz. Mam windowsa 8.
Królestwo - Mistrz Miecza

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Seria TES - Ogólnie (materiał na dyskusję)
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 06, 2015, 22:46:43 pm »
Trochę śmiesznie to brzmi w kontekście pewnej wypowiedzi pewnego usera co do mnie, ale to już zostawmy :D
Hipokryzja nie jest pedalska.

A Overhaul wydawał się być najprostszy w instalacji.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Seria TES - Ogólnie (materiał na dyskusję)
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 27, 2015, 02:54:32 am »
Och, czyli z tego, co mówiła anuncja w przypadkowym temacie o lorach TES, k0da jest naprawdę ostatnim dziełem niezależnie od tego, co nastąpi dalej, ze względu na strukturę czasu w uniwersum gier, i ostatecznie zawsze pozostanie zgodna ze słownikową definicją kody jako (w muzyce) utworu grającego na końcu dzieła nie mającego związku z poprzednimi wydarzeniami?

Czytałem coś o tym, że smoki nie są tylko majestatycznymi bestiami do zabijania przez Smocze Dziecię. Nadejście Alduina w piątej erze ponoć zwiastowało koniec świata. Czas w TES jest cykliczny, w jakiś sposób generowany przez Akatosha, zgadza się? Nie jestem jeszcze pewien odnośnie tego, jak to działa, ale najwidoczniej ostatnim bossem całej serii jest Numidium (albo, w Morrowind, jego drugie wcielenie: Akula-Chan/Akulakhan), Mosiężny Bóg zbudowany przez Dwemera, tonalnego architekta Kagrenaka. Dwemerowie byli gatunkiem z natury wątpiącym, przeczączym. Ponieważ całe istnienie jest jedynie marzeniem sennym Godheada (??), a CHIM - stanem osiąganym poprzez świadomość swojej odrębności jako elementu snu... stanem pozwalającym na ingerencję w jego strukturę...

Eeeech, w każdym razie chyba niewierność Dwemerów ściągnęła na nich wrogość Dunmerów, którzy byli bardzo pobożni? Za pomocą Numidium, Dwemerowie mieli wyrwać się z istnienia i zacząć tworzyć własny świat, odrębny od istniejącego (funkcja Amarantu). Niestety Kagrenak, nieco pewnie zdenerwowany trwającym właśnie oblężeniem Czerwonej Góry, spiesząc się, by dokończyć swój twór i za jego pomocą wraz ze wszystkimi Dwemerami opuścić ten świat, wybił zły ton (używając serca Lorkhana jako instrumentu i źródła energii?). To ponoć sprawiło, że wszyscy krasnoludowie stali się elementem maszyny. I teraz, ich natura stała się naturą Numidium - przeczenie.

Więc z tego, co słyszałem, Numidium posiada moc zaprzeczenia, potrafi wyprzeczyć dowolną rzecz z istnienia. Jego istnienie jest zagrożeniem dla wszystkiego. Przyjście Alduina jest tożsame z końcem świata, ponieważ pełni on funkcję Pożeracza Światów (???), najogólniej rzecz biorąc, resetującego linię czasu do punktu wyjściowego i zapewniając ciągłą cykliczność. Każde wskrzeszenie Numidium (znane jako Lądowanie/Landfall) powoduje też Wyłom Smoka (Dragon Break): rozszczepienie Akatosha, Smoka Czasu, na kawałki i utratę jednostajności czasoprzestrzeni. Ponoć przykładem Wyłomu Smoka są wydarzenia Daggerfalla, w którym wszystkie sześć wzajemnie wykluczających się zakończeń jest kanonicznych dzięki istnieniu wielu linii czasu. (Nie grałem nigdy w Daggerfalla, wiem tylko, że najogólniej rzecz biorąc, jest to opowieść o poszukiwaniach artefaktu zwanego Mantellą. Król-Bóg Tiber Septim miał użyć Mantelli do wskrzeszenia Numidium i użycia go do podboju całego Tamriel i podporządkowania go swojemu Cesarstwu.)

W każdym razie czas może być zmieniany retroaktywnie, a zadaniem Alduina jest pożeranie czasu za każdym razem, gdy następuje Wyłom Smoka. Linia czasu, w której z jakiegoś powodu tego zaniechuje, owocuje ewentualnym Lądowaniem i prowadzi nas prosto do wydarzeń k0dy, w której wskrzeszone Numidium anihiluje Nirn i podąża za uciekinierami na Massera. Ale te wydarzenia nigdy nie mają miejsca, bo Alduin jest dobrym pracownikiem i resetuje linię czasu za każdym Wyłomem Smoka. Dlatego k0da nie jest związana z resztą czasu.

Czy dobrze to wszystko zrozumiałem?

---

Nie, Landfall to chyba coś więcej. Coś słyszę, że k0da to początek wybudzania się Godheada ze snu, a zatem (biorąc pod uwagę, że świat jest tylko jego snem) koniec wszystkiego. Oczywiście od strony faktualnej jest to głównie zrzeczenie się przez Kirkbride'a prawa własności do lorów uniwersum, a Amarant jest furtką, która umożliwia i kanonizuje wszelkie fanowskie twory przyjmujące uniwersum TESa za punkt wyjściowy.

Dlatego, jeśli Fremen jest argonianinem (a jest, jeśli dobrze pamiętam), to jego istnienie w uniwersum Przymierza jest kompletnie usprawiedliwione. Można przyjąć, że w jakiś sposób amarantnął się do nas.
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2015, 06:14:13 am wysłana przez C »

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Seria TES - Ogólnie (materiał na dyskusję)
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 13, 2016, 10:02:24 am »
Prosto z E3 - będzie nowy TES! :D


...Skyrim z ładniejszymi teksturami i wsparciem dla modów, tyle wygrać :P Jak ktoś to ładnie ujął, "generacja remasterów, gdzie nawet konsole same po dwóch latach są remasterowane (PS4K)" :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Seria TES - Ogólnie (materiał na dyskusję)
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 13, 2016, 15:23:26 pm »
Wieść gminna niesie, że będzie to Aragonia.

Lusty Maid much.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta