Autor Wątek: Seria Fallout (1-4, 76, New Vegas)  (Przeczytany 33840 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 10, 2015, 21:27:09 pm »
Cytuj
Zresztą Arcania jako osobny RPG byłaby nawet nawet gdyby zmienić parę rzeczy. Ale jako sequel serii to kupa.
Motyw z Boginią, i tymi jebanymi najemnikami...
Gameplayowa to w sumie całkiem dobrze. nawet bardzo.

Cytuj
do dziś nie potrafią zapamiętać, że NV robił obsidian
Ot, typowe dla bethy, jedyne gry od nich, to tylko te które wydają, nie te co robią. ;V

Żeby nie było, że offtop
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=JQ4oz8Y1Z8Q" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=JQ4oz8Y1Z8Q</a>
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 10, 2015, 21:29:17 pm »
nie, arcania nawet jako nie-gothic była słaba. Mechanika może by uszła, ale sposób prowadzenia fabuły (co chwila jakaś ściana blokująca progres) był słaby, zresztą sama fabuła również kiczowata nawet jak na standardy gothicowe

I fajnym shooterem to jest może ME, 3 i NV są strasznie drętwe pod tym względem.

A że gry beth są super tylko krzykaczom i hejterom się nie podoba to pierdolą już od obliviona, więc bym się nie przejmował.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 10, 2015, 21:40:05 pm »
Weź to ostatnie zdanie przetłumacz na nasze bo nie załapałem.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2015, 22:03:24 pm wysłana przez Legion »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 10, 2015, 21:54:48 pm »
Ja najbardziej zapamiętałem jedynie level scalling potworów. Przypakujesz i jedziesz stwory - idź dalej to je podpakujemy xD Aczkolwiek nie ukończyłem gry bo do jakiegoś miasta/zamku mi nie dali wejść bo questy. To chyba połowa gry była.

Niedawno widziałem filmik jak koleś w F4 w power armourze kijem do bilarda zatłukł Szpona. Nie wiem jaki poziom trudności to był, ale nawet takie gryTV (chyba) mówią, że PA zbyt szybko się dostaje.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 10, 2015, 22:00:21 pm »
Weź to ostatnie zdanie przetłumacz na nasze bo załapałem.
nie podobają*. W sensie to nic nowego że atakują sceptycznych wobec falla ad personam zamiast odnieść się do argumentów czemu im się nie podoba

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 10, 2015, 22:02:27 pm »
Inna firma - inne podejście. Deal with it.  -  Tak najczęściej piszą ;d

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 10, 2015, 22:06:07 pm »
Hehe,
No ale nie, nawet patrząc bo trailerach, power armora otrzymujemy.. zaraz na początku gry? A później możemy bo sobie odpicowac. No kurwa...
To nawet w f3 i f nv eby móc go nosić, trza było się sporo najebać. A tu co? Zbyt wcześniej.
Nawet w sumie nie tyle, że zbyt wcześniej, najgorsze jest to, że zaczynamy śmigać w nim bez przeszkolenia. Hello!
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #82 dnia: Listopad 10, 2015, 22:22:57 pm »
urok wielu gier AAA, od początku zarzucają cię swoim OSOM STUFFEM a potem nie ma co robić bo wszystko dostałeś zaraz na początku pod ryj.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #83 dnia: Listopad 10, 2015, 22:23:10 pm »
Luzy można uszczelnić pianką montażową xD :P (niskoprężną najlepiej ;d)
Albo styropianem. W sam raz na zimę. :P
Ale znacie drugą taką serie, która zmieniła się w taką aberracje? Gothic mnie nie ruszał, jak był G3 czy nawet Arcania. Call of Duty ni ziębi, ni grzeje. Assassins Creed - meh.
Z nie-RPGów to Silent Hill pozostaje niedoścignionym wzorem skurwienia serii.
(click to show/hide)

Jeśli chodzi o RPGi to chyba tylko Might & Magic zaliczyło taki zjazd, aczkolwiek przynajmniej tam dostali takie recki na jakie zasłużyli.
Cytuj
Naprawdę, to chyba najtragiczniejszy koniec najlepszej serii RPG ever. A najlepsze jest to, że ludzie skandują, że to "best shiet evur". I to boli.
Yep. :-\

Anyway:
Przez chwile chciałem bronić gry, mówiąc, że narzekanie na to, że każda frakcja ma swój PA jest trochę przesadzone, bo w ciągu 200 lat po wojnie ktoś musiał w końcu dorwać jakieś egzemplarze i je skopiować, skoro gracz robi to co tytuł, ale... PA na początku gry? Co to kurwa jest, Space Marine czy Fallout?
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #84 dnia: Listopad 10, 2015, 22:30:12 pm »
Jeśli chodzi o RPGi to chyba tylko Might & Magic zaliczyło taki zjazd, aczkolwiek przynajmniej tam dostali takie recki na jakie zasłużyli.
aczkolwiek X jest podobno ok.

Cytuj
Przez chwile chciałem bronić gry, mówiąc, że narzekanie na to, że każda frakcja ma swój PA jest trochę przesadzone, bo w ciągu 200 lat po wojnie ktoś musiał w końcu dorwać jakieś egzemplarze i je skopiować, skoro gracz robi to co tytuł, ale... PA na początku gry? Co to kurwa jest, Space Marine czy Fallout?
stary, oni nie umieją odtworzyć cementu ani cegieł, ba, przerasta ich stworzenie desek oraz szwalni (bo nie umiem inaczej wyjaśnić czemu żyją w lepiankach z gówna oraz chodzą w ciuchach sprzed wojny), a ty chcesz mnie/nas przekonywać do reverse-engineeringu i liniach montażowych Power Armorów? :P Jeszcze NV to ok, bo tam NRC wyciągało elektronikę i zamieniało uszkodzone PA w zwykłe zbroje, ale normalne PA?

Choć inna sprawa to że zgodnie z logiką fallouta3 (i częsciowo niestety 2) lasery klasy wojskowej walały się w każdym śmietniku i byle ćwok może je przerobić na gnata, co widać po tych kulawych self-made-designach.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #85 dnia: Listopad 10, 2015, 22:37:19 pm »
Cytuj
Przez chwile chciałem bronić gry, mówiąc, że narzekanie na to, że każda frakcja ma swój PA jest trochę przesadzone, bo w ciągu 200 lat po wojnie ktoś musiał w końcu dorwać jakieś egzemplarze i je skopiować, skoro gracz robi to co tytuł, ale...

Tak po prawdzie, to przedwojennych PA są tylko dwa modele, te najpopularniejsze i w zasadzie ma je tylko BoS, NCR ma wersje odchudzoną, a Legion ma pancerz składający się z fragmentów PA.
Nowe PA ma tylko Enklawa.
Sam motyw tuningowania i modyfikowania PA jest fajny, jak i cały crafting broni, zapowiadał się fajnie, czyli na taki, jakiego mi brakowało w NV.

Ale to tak na marginesie.

No bo

Cytuj
PA na początku gry? Co to kurwa jest, Space Marine czy Fallout?

Cytuj
stary, oni nie umieją odtworzyć cementu ani cegieł, ba, przerasta ich stworzenie desek oraz szwalni (bo nie umiem inaczej wyjaśnić czemu żyją w lepiankach z gówna oraz chodzą w ciuchach sprzed wojny),
House zalał dolne piętra krypty w Vegas betonem. ;)

Wiesz, duże organizacje umieją i posiadają te umiejętności. Patrz BoS czy NCR, ba NCR nawet korporacje wykształciło. ;)
Zresztą, z czego oni mają szyć? Z kurwa kukurydzy, czy sierści psów? Jak cały świat to jedna wielka jebana pustynia. ;P
Ot, zostają im skórzane ciuchy, a przedwojenne garnitury to rodzaj luksusu. ;D

Co to broni, BoS kolekcjonując technologie wojenne starego świata przez te 200 lat chyba powinno być w stanie do
Cytuj
do reverse-engineeringu i liniach montażowych Power Armorów?

Albo przynajmniej konserwacji i naprawy.
Dodatkowo NCR i BoS mogą jechać na zasobach i manufaktura zdobytych na Enklawie. ;)
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #86 dnia: Listopad 10, 2015, 22:51:07 pm »
Ale znacie drugą taką serie, która zmieniła się w taką aberracje?
Max Payne.

Cytat: Drag
Z nie-RPGów to Silent Hill pozostaje niedoścignionym wzorem skurwienia serii.
Akurat anulowane jakiś czas temu "Silent Hills" z Normanem Reedusem zapowiadało się genialnie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2015, 22:53:54 pm wysłana przez Nederland »
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #87 dnia: Listopad 10, 2015, 22:56:44 pm »
Max Payne.

Już 2 zmieniała dość mocno postać Maxa, ale 3 to niezły odpał jest ;d

Akurat anulowane jakiś czas temu "Silent Hills" z Normanem Reedusem zapowiadało się genialnie.

Prawda. Mocne to było.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #88 dnia: Listopad 10, 2015, 22:57:28 pm »
Akurat wszystko co wymieniliście, jakoś się kupy trzymało. Might and Magic dalej jest RPG z perspektywy pierwszej osoby. Max Payne to dalej strzelanka TPP.
Ale jak można hardkorowego RPG w turach zmienić w FPS z elementami RPG? Już nawet Tactics wydaje się być bardziej sensowny.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #89 dnia: Listopad 10, 2015, 22:59:52 pm »
Tak po prawdzie, to przedwojennych PA są tylko dwa modele, te najpopularniejsze i w zasadzie ma je tylko BoS, NCR ma wersje odchudzoną, a Legion ma pancerz składający się z fragmentów PA.
Nowe PA ma tylko Enklawa.
Sam motyw tuningowania i modyfikowania PA jest fajny, jak i cały crafting broni, zapowiadał się fajnie, czyli na taki, jakiego mi brakowało w NV.
akurat tuning PA sucharzy, bo PA to nie są klocki lego. Tz gameplayowo moze fajne, ale nie ma w tym zadnej logiki.




Cytuj
House zalał dolne piętra krypty w Vegas betonem. ;)

Wiesz, duże organizacje umieją i posiadają te umiejętności. Patrz BoS czy NCR, ba NCR nawet korporacje wykształciło. ;)
Zresztą, z czego oni mają szyć? Z kurwa kukurydzy, czy sierści psów? Jak cały świat to jedna wielka jebana pustynia. ;P

no ok, ale to NV, gdzie masz sklepy i tak dalej. Generalnie, jest w tym wiecej logiki niz w F3.

a szyc mogą z lnu, bawełny lub wspomnianych skór. Pustynia to nie problem, żreć jakoś żrą. Zamiast kukurydzy starczy zasiać jakiś len lub bawełnę i zagonić murzynów do zbierania, to nie jest technologia NASA, a ubrać też się w coś trzeba. Doh, mnie papcie nie wytrzymują dłużej niż 5 lat, a w fallu jeszcze po 200 wszystko swietnie nadaje się do noszenia. Chyba ze Stalinium je robili.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!