Autor Wątek: Gotuj z RPGC  (Przeczytany 19150 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Gotuj z RPGC
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 07, 2016, 22:13:02 pm »
swoją drogą, czym się różni napój od soku pomarańczowego? :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Carduin

  • Wiadomości: 312
  • Requiescat in pace
Odp: Gotuj z RPGC
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 08, 2016, 00:35:42 am »
Napój to woda ze sokiem :D
P.A 65%

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Gotuj z RPGC
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 08, 2016, 22:33:14 pm »
I cukrem, dużo cukru.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Pola

  • Wiadomości: 490
  • Dr Ro
Odp: Gotuj z RPGC
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 08, 2016, 23:04:26 pm »
Nie jestem na bieżąco z przepisami, ale w sokach omijali wypisywanie cukru w składzie poprzez stosowanie koncentratów... których składów już pisać na soku nie musieli.

Choć z drugiej strony ostatnio tez czytałam i ogladałam o tym, że koncentraty stosuje się z powodów ekonomicznych (transport). I reklamują, że niby nie ma różnicy pomiędzy sokiem z koncentratu, a "zwykłym".

Ja do tego przekonana jednak nie jestem , smakowo to może i różnicy nie ma, ale np. witaminy(zależy które oczywiście) są wrażliwe na procesy prowadzące do koncentratu.


Czyli jak pić sok to lepiej taki prosto wycisniety. Marchewka 0,70 gr za kg.
A taki z kartonika to i kalorycznie jest straszny... 1 szklanka soku = 1 szklance coli ; }

PS. Nie mam jakiejs obsesji na punkcie zdrowego odzywiania, ale nie lubię jak ktoś chce mi coś wcisnąć "bo zdrowe". Soki z kartoniku są smaczne i owszem czasem je pije, ale bez tej otoczki i fanfarów, że to porcja witamin (chyba ze wzbogacany ; ] )



A, żeby tak całkiem offtopowo nie było co do gotowania to i u mnie kopytka je się na słodko. Ale raczej rzadko wystepuja... bo tata je mieso... a nie przedszkolne dania, jak on to okresla :D
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2016, 23:09:58 pm wysłana przez Pola »

 P. A. 73%

☆☆☆|| Wtajemniczona||☆☆☆


Rex

  • Wiadomości: 4
Odp: Gotuj z RPGC
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 09, 2017, 19:17:33 pm »
A tak po mojemu to :
1.  sprawdzas menu
2. podnisusz sluchawke telefonu
3. wykrecasz numer
4 zamawiasz
5 za 20 minut pizza albo jakikolwiek inny take-away jest gotowy do spozycia na stole  ;)
Easy  :)

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Gotuj z RPGC
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 09, 2017, 23:38:10 pm »
mój człowiek :D aczkolwiek metoda ta ma jedną wadę, jest w wuj drogie :X


Ale jak ktoś odkopał ten temat, moje odkrycie zeszłego miesiąca - paluszki serowe frosty. Wygląda jak klasyczne paluszki rybne i ma nawet identyczną panierkę, ale zamiast ryby ma w środku ser. Wprawdzie najeść się tym jest ciężko, ale smakuje świetnie, polecam

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Gotuj z RPGC
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 05, 2018, 20:37:13 pm »
mówiąc o prostych daniach...
każdy pewnie słyszał o klopsikach z ikei, że takie och i ach. Niewiele osób jednak wie, że sprzedają tam również wersję warzywną, która moim zdaniem jest zdecydowanie lepsza. Groszek, kukurydza, jakieś kawałki papryk czy innej soi by to trzymać w kupie, smakuje lepiej niż możnaby się spodziewać po składzie. Tanie niestety nie są, ale paczka jest naprawdę duża, warto więc się skusić.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Gotuj z RPGC
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 05, 2018, 23:19:41 pm »
czekaj czekaj...klopsiki z ikei? Z drewna je robią? xD

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Gotuj z RPGC
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 06, 2018, 06:36:24 am »
xD nie, już jakiś czas temu się wycwanili -  w sklepie nie masz kilkunastu alejek jak w normalnym markecie, tylko jedną, długą trasę przez cały sklep. Nawet więc jak chcesz kupić tylko łóżko do sypialni, musisz przejść przez  meble do salonu, pierdoły do ogrodu etc zanim do tych łóżek dojdziesz. Jak łatwo się domyślić, trasa jest więc w chuj długa, więc w połowie sklepu postawili... bufet, gdzie mozesz sobie zamówić kawę, zjeść kilkudaniowy obiad, etc. Brzmi głupio, ale kolejki do tego żarła są tam są kilometrowe. Bufety są zresztą dwa, bo drugi jest na wyjściu jakbyś wpadł tylko coś przegryźć, a oprócz tego jest jeszcze sklepik gdzie bufetowe dania można kupić w wersji na wynos. Plan na to wszystko jest sprytny tym bardziej, że menu w bufecie i sklepiku jest typowo szwedzkie, więc sporo ludzi kupuje rzeczy choćby z ciekawości (ja się dałem naciągnąć na chipsy oraz właśnie klopsiki wege, recenzja tych pierwszych już wkrótce ;D)

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

szocik

  • Wiadomości: 2
    • https://baltic-interiors.com/projektowanie-wnetrz-warszawa/
Odp: Gotuj z RPGC
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 23, 2020, 18:38:08 pm »
gdzie ta recenzja będzie?
______________
http://czyszczeniekostkiopole.pl/
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2024, 08:54:32 am wysłana przez szocik »

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Gotuj z RPGC
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 26, 2020, 21:39:46 pm »
przepadła w otchłani czasu lol. Chipsów niestety za bardzo nie pamiętam, ale to raczej świadczy na ich niekorzyść. Klopsiki wege o dziwo są całkiem spoko. Mają ciekawy smak, bo całkiem sporo w nich groszku. Oczywiście wbrew temu co sugeruje nazwa, ni w cholerę nie smakują jak mięsne klopsiki, ale polecam kupić choćby z ciekawości.  Na pewno podeszły mi bardziej niż mięsne, ale ja ogólnie mam awersję do takiego przetwarzanego i mrożonego mięsa.

ale jak już mowa o wege...

Ostatnio w kauflandzie w dziale z mrożonkami natknąłem się na tego słynnego impossible burgera. Cholera kosztowała 25 zł za dwa głupie krążki, ale ciekawość zwyciężyła. Cóż... zdecydowanie muszę pochylić czoła przed ludźmi którzy go opracowali, ponieważ pomimo zastosowania jedynie produktów roślinnych i chemii rzeczywiście wygląda, zachowuje się i przede wszystkim smakuje jak prawdziwe mięso. Gdyby jeszcze tylko cena była tak o dychę niższa, to na pewno kupowałbym częściej. Podobnie jak w przypadku klopsików, polecam spróbować choćby z ciekawości

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!