Ankieta

Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz?

Windows 7
18 (50%)
Windows 8 / 8.1
5 (13.9%)
Windows 10
3 (8.3%)
Windows XP lub starszy (jaki?)
3 (8.3%)
OS X
0 (0%)
Unix / Linux (która dystrybucja?)
1 (2.8%)
Android
6 (16.7%)
iOS
0 (0%)
MS-DOS
0 (0%)
Inny (jaki?)
0 (0%)

Głosów w sumie: 21

Autor Wątek: Żwir i tynk - Systemy operacyjne  (Przeczytany 20866 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Żwir i tynk - Systemy operacyjne
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 05, 2016, 12:03:16 pm »
Może ktoś będzie wiedział.

Win 10.

Od dwóch dni loguje się długo, ~1min, a wcześniej byłęm zalogowany po wpisaniu pinu. Dodatkowo, wszystkie apki z pasku narzędzi uruchamiają sie też z dużym opóźnieniem, Menu start, kalendarz, powiadomienia, albo i nawet się nie odpalają, tak jak wyszukiwarka.

Ktoś doświadczył tego samego?
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Żwir i tynk - Systemy operacyjne
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 05, 2016, 22:24:44 pm »
Nope... Ale mam SSD, więc może dlatego.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Żwir i tynk - Systemy operacyjne
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 05, 2016, 22:47:46 pm »
tyz mom.
I wsio bangla szybko, tylko systemowe apki sie jebia i logowanie...
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Żwir i tynk - Systemy operacyjne
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 07, 2016, 10:23:13 am »
Cóż, to było łatwe do naprawienia. x]

crtl + alt + delete
i zamknąć system trzymając lewy shift. ;V

wiecie o magicznym win+x, gdzie ukryty jest panel sterowania i inne? ;V
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Żwir i tynk - Systemy operacyjne
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 07, 2016, 10:37:04 am »
Dlaczego trzeba trzymać lewy shift?

Win+X - mój ty bohaterze.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Żwir i tynk - Systemy operacyjne
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 07, 2016, 10:48:06 am »
Cytuj
Dlaczego trzeba trzymać lewy shift?

No idea, ale działa. :D
Tak kazali na supporcie M$.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Żwir i tynk - Systemy operacyjne
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 30, 2016, 21:18:55 pm »
Więc... chyba tylko do jutra właściciele oryginalnych Okien mogą przesiąść się za darmo na dziesiątkę.

Czy warto, czy jest sens? Matka jej nie chce na swoim laptopie, bo mówi, że będą z nią problemy zaraz po upgrade'zie. Ja myślę, że jeśli ktoś używa komputera głównie do pracy biurowej i oglądania memów, to takiej osobie włos z głowy nie spadnie. Jej odpowiedź jest taka, że nie potrzebuje innego systemu niż jej Win7. Czy ma rację? Do tej pory Microsoft planował z góry przestarzałość swoich systemów operacyjnych, wydając nowe modele i pozbawiając wsparcia stare. Teraz, jeśli 10 ma być ostatnim, wiecznie aktualizowanym OSem, Win7 i 8 chyba nadal będą używalne przynajmniej do zakończenia świadczenia wsparcia technicznego w 2020. i 2023. r. odpowiednio?

Czy w tej sytuacji nie ma co się rzucać na darmowy upgrade i lepiej za cztery lata wyłożyć kilkaset złotych za nową wersję?

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Żwir i tynk - Systemy operacyjne
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 30, 2016, 21:24:18 pm »
Jeżeli pracujesz na jakiś ważnym oprogramowaniu, które JESZCZE nie wspiera win 10, to siedź na 7.

Jeżeli tylko grasz i oglądasz memy, to co za różnica.
Win 10 jest nowszy, szybszy, lepszy, bardziej rozbudowany niż 7, ale też ma irytujące rzeczy, takie jak aplikacje dublujące programy windowsowskie.
Odnalezienie panelu sterowania na początku to był iście trudne zadanie, albo założenie konta lokalnego.

Ale tak to jest git, mi się podoba, a używam obu systemów.

Cytuj
Czy w tej sytuacji nie ma co się rzucać na darmowy upgrade i lepiej za cztery lata wyłożyć kilkaset złotych za nową wersję?

Jeżeli używasz kilku maszyn i masz na nich oryginalnego OSa, to czemu by nie?
Zawsze można cofnąć, ponoć. Albo zainstalować czystą 7 z płytki, chyba klucz się nie unieważnia, o ile sam klucz nie upgradeuje się do 10.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Crispini

  • Wiadomości: 42
Odp: Żwir i tynk - Systemy operacyjne
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 12, 2016, 09:04:03 am »
Więc tak... (pani na Polskim zawsze mi mówiła, że nie zaczyna się zdania, a tym bardziej wypowiedzi od "więc", więc w hołdzie tej szlachetnej kobiecie tak zacznę)

W kwestii upgrade'u do 10 (sprawa już nieco nieaktualna, bo już czas się na tą "okazję" skończył) - zdarzyło mi się upgradeować 3 maszynki (niestety same laptopy) do Win10, z różnych systemów bazowych:
1) Lenovo T60 (CPU iCore2Duo, 2GB, RAMy, dedykowana grafika - jakiś GF) - przesiadka z Win7, wcześniej tam śmigał Vista  :P
2) Szajsung jakiśtam (należy do mojej narzeczonej, więc się go nie tykam za bardzo bo zepsuję. Jest biały i to jego najważniejszy parametr techniczny. A tak poza tym to ma w sobie dwurdzeniowy i3, 4GB RAM i dualną grafikę Intel HD/jakiś GF) - przesiadka z Win8
3) Asus R450L (CPU i3, 4GB RAM, grafika IntelHD) - przesiadka z Win8.1

Moje odczucia? Asus śmiga mimo zintegrowanej grafiki rewelacyjnie, generalnie nie narzekam na niego i polecam. Szajsung pod Win10 chodził jak ruski T-34 (niby to czołg, ale jakoś nie do końca) - muli, ślimaczy się i łapał zawiechy, dodatkowo praktycznie za każdym razem po wyjściu z uśpienia trzeba było resetować kartę WiFi bo nie widziała żadnych sieci w okolicy (10-piętrowy wieżowiec, sieci w otoczeniu około miliona), moja pani powiedziała że takiego syfu nie chce i kazała powrócić do jej ulubionej 8-mki ( :o ) co posłusznie zostało przeze mnie wykonane opcją automatycznego powrotu do poprzedniego systemu (możliwa przez 30 dni od update do Win10).
Największym zaskoczeniem okazał się jednak Lenovo - po upgrade z Win7 do Win10 lapek rozwinął skrzydła i aż byłem w szoku jak ta maszynka sprawnie działa. Odczucie osobiste - zdecydowane przyspieszenie w stosunku do Win7 (który w momencie upgrade'u miał miesiąc od ostatniej reinstalacji, więc nie był jakoś tragicznie zaśmiecony).
Zatem - generalnie mogę powiedzieć, że używam Win10. W kwestii współpracy z innymi aplikacjami - nie odczułem jakiejś poważnej różnicy w stosunku do Win7 czy Win8. Co ma działać - to działa. Starsze apki też. I gierki. I apki biurowe.

Jak do tej pory mogę tylko stwierdzić: polecam*.


------------------------------------
*) Jest to subiektywna opinia autora niniejszego posta i redakcja Forum nie powinna ponosić za nią odpowiedzialności.

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Żwir i tynk - Systemy operacyjne
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 12, 2016, 13:11:55 pm »
Cóż, w moim przypadku sprawa aktualizacji skończyła się tak, że uszanowałem decyzję mamy, by z przyzwyczajenia do starych śmieci (jej Samsung też z jakiegoś powodu po uśpieniu i wznowieniu nie wykrywa sieci WiFi, ale ten stan zwykle jest przelotny i mija po jakiejś półminucie) niczego nie robić i trwać dalej na zamulonym Win7, którego niechętnie się tykam, bo jest tak zagracony, że nie wiem, ile rzeczy mogę bezpiecznie usunąć i w jakiej kolejności.

Sam przez najbliższe lata prawdopodobnie trwał będę na Win8.1, zainstalowałem go w zeszłym roku i od tamtej pory służył mi dobrze po pozbyciu się większości interakcji z Metrem.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Żwir i tynk - Systemy operacyjne
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 13, 2016, 16:58:57 pm »
podbijam, że windows10 potrafi dać drugie życie gównianym laptopom takim jak mój rezerwowy acer, to na pewno na plus. Powrót menu start również cieszy, aczkolwiek w porównaniu do win7 interfejs nadal jest za przeproszeniem pedalski i znalezienie najprostszej rzeczy takiej jak panel sterowania wymaga więcej wysiłku niż to jest konieczne. Rozrzucenie podstawowych opcji po kilkunastu miejscach, mimo że na logikę powinny być dostępne w panelu sterowania, również nie pomaga.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Żwir i tynk - Systemy operacyjne
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 13, 2016, 17:03:12 pm »
Co do szukania panelu sterowania to fakt. Ale pod magicznym win + X znajdziesz go i wiele więcej. ;)
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Żwir i tynk - Systemy operacyjne
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 13, 2016, 18:37:01 pm »
cóż, dobrze wiedzieć na przyszłość, bo polecana gdzie indziej metoda poprzez windows search za cholerę nie potrafiła wyszukać mi device menagera :X Na szczęście jednak zanim narzucałem się kurwami, zepsuty element (dźwięk nagle zniknął bez powodu) naprawił się sam

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Crispini

  • Wiadomości: 42
Odp: Żwir i tynk - Systemy operacyjne
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 13, 2016, 19:21:30 pm »
Druga opcja - alternatywa dla Win+X - to prawy przycisk myszy na guziku "Start" - otwiera takie samo menu podręczne.

Opcje faktycznie są grupowane "na głupa" i czasem trzeba pomyśleć gdzie danej opcji byście NIE dali - tam się ona pewnie znajdzie. Wydaje mi się, że MałyMiękki z Redmond na siłę starał się zunifikować platformy Win10 PC i Win10 Mobile (MS Lumia z 1GB RAM w górę -aktualizacje są już od jakiegoś czasu dostępne) i dlatego takie "ułatwienia" wprowadzili.

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Żwir i tynk - Systemy operacyjne
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 20, 2016, 21:31:15 pm »
Mam pytanko odnośnie antycznego już Win7 :P

Ostatnio musiałem zainstalować czystego windoza i mam problem z aktualizacjami (w necie mnóstwo takich problemów jest). Zostawiłem na całą noc i nic. Zainstalowałem jedną łatkę naprawiającą windows update i wykryło w końcu aktualizacje. Ściągnęło i zainstalowało i... znowu problem. Sprawdza aktualizacje cały czas bez informacji czy jest coś, czy jest aktualne. WTF? Any advice?

I co sądzicie o takim programiku WSUS?