Autor Wątek: Piłka nożna  (Przeczytany 95352 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 16, 2013, 20:16:49 pm »
Cytuj
Ja w doniesienia medialne nie wierzę, takie informacje trzeba brać z przymrużeniem oka.

Ja też kiedyś nie wierzyłem, ale jak ktos w zeszłym roku na śmiesznym forum wp czy tam onetu wypisał wszystkie pary 1/8 na kilka godzin przed losowanie to zmieniłem zdanie :D

Cytuj
Rozwój Atletico wydaje się ustatkowany i długofalowy, Romę odbieram jako pozytywny przypadek, który wystrzelił na początku sezonu, ale obecnie przygasł. Pomijając ostatnie spotkanie z Fiorentiną, zanotowali 4 remisy. Ja wiem, niepokonani i tak dalej, ale jestem sobie gotów rękę uciąć, że spuchną. Obym się mylił, bo bardzo lubię tę drużynę.

Raczej efekt świetnych transferów Strootman, Lajicic, Gervinho, Benetia to są zawodnicy, którzy znacznie podnieśli jakość drużyny i może jeszcze nie w tym, ale może już w następnym będą walczyć o mistrza. 

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 16, 2013, 21:09:57 pm »
Słowo klucz: ponoć. Ja w doniesienia medialne nie wierzę, takie informacje trzeba brać z przymrużeniem oka.
Raz już ustawili (trzeba być naprawdę naiwnym, by wierzyć w to bliskie zeru prawdopodobieństwo, że pary w losowaniu próbnym i głównym nie dość, że były takie same, to jeszcze zostały podane w tej samej kolejności przez przypadek*), więc nie rozumiem, dlaczego nie mieliby zrobić tego raz jeszcze, zwłaszcza że niemal każde ostatnie losowanie można dopasować do jednego określonego szablonu.

Cytuj
Ty piszesz, że ktoś "tradycyjnie" dostał tego a owego przeciwnika. Jak ma nie wyjść przynajmniej jeden "oczywisty" mecz, skoro w losowaniu bierze udział tylko 16 drużyn. Konfiguracji nie jest AŻ TAK dużo, biorąc pod uwagę podział na koszyki. Śmiesznie podpierasz swoją teorię spiskową w przypadku Barcelony. Tekst w stylu gimbazy: "Barca dostała mocnego rywala, bo mafia się nią znudziła i weszła w układ z kimś innym".
Nie rozumiesz. Real już czwarty sezon z rzędu dostał właściwie najsłabszego rywala w stawce. Najpierw byli to debiutanci (Apoel, Tottenham), potem kopciuszek (Galatasaray). Ja rozumiem, że przy maksymalnie 7 możliwych przeciwnikach dla danej drużyny czasami mamy okazję obejrzeć jakiś szlagier czy nawet podobne spotkanie do tego sprzed roku czy dwóch, ale w to, że Real przypadkiem ma takiego fuksa w losowaniu przez kilka sezonów z rzędu albo że Arsenal niemal rokrocznie trafia najgorzej jak tylko może i w dodatku dwa razy z rzędu mierzy się z tą samą drużyną na tej fazie rozgrywek, już raczej nie uwierzę. Najśmieszniejsze (ale to taki pusty śmiech) jest to, że to nie jest teoria spiskowa. W rzetelność i uczciwość UEFA i FIFA już mało kto wierzy.

Możesz powiedzieć, że przecież Real starł się z Manchesterem w zeszłym roku. Owszem, miałbyś rację. Spójrz tylko na to, jak pompatycznie zapowiadany był ten dwumecz: "sir Alex Ferguson i Jose Mourinho - spotkanie po latach", "powrót Ronaldo na Old Trafford", "Mourinho wraca na Wyspy" itd. Można sobie wyobrazić, ile pieniędzy zarobili na tym szlagierze wszyscy zaangażowani w jego organizację, także osoby niezwiązane z żadnym z tych klubów. Zresztą kilka lat temu jeden facet na dzień przed losowaniem wytypował pary 1/8 finału, opisując, dlaczego telewizjom i samej UEFIE opłaci się taki a nie inny wynik losowania. Trafił wszystkie.

Sam nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, większością z nich gardzę, ale są takie sygnały, wobec których nie można być moim zdaniem obojętnym, jeśli jest się zorientowanym w temacie.

Cytuj
Podejrzewam, że gdyby Barcelona wylosowała Zenit lub Olympiakos, pisałbyś, że znowu władze im pomogły.  :o
Barcelona ostatnimi czasy ma mniej wspólnego z "drużyną UEFA" niż Real. Oczywiście wszelakie drużyny roku, w których etatowo dominują piłkarze grający w tych klubach to inna sprawa, ale one są śmiechu warte już od dłuższego czasu. Dość powiedzieć, że w oficjalnej Drużynie Roku UEFA 2008 znalazł się tylko jeden przedstawiciel triumfatora LM z sezonu 2007/08 i to prawdopodobnie tylko dlatego, że akurat zdobył Złotą Piłkę.

*W zeszłym sezonie to był akurat fakt - żaden domysł, żadna prasowa rewelacja.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2013, 21:16:25 pm wysłana przez Nederland »
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Wixu

  • Wiadomości: 142
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 16, 2013, 21:19:06 pm »
Słowo klucz: ponoć. Ja w doniesienia medialne nie wierzę, takie informacje trzeba brać z przymrużeniem oka.
Raz już ustawili (trzeba być naprawdę naiwnym, by wierzyć w to bliskie zeru prawdopodobieństwo, że pary w losowaniu próbnym i głównym nie dość, że były takie same, to jeszcze zostały podane w tej samej kolejności przez przypadek*), więc nie rozumiem, dlaczego nie mieliby zrobić tego raz jeszcze, zwłaszcza że niemal każde ostatnie losowanie można dopasować do jednego określonego szablonu.

O typowaniu par przed losowaniem czytałem. Podobno ktoś to wywróżył na twitterze. Później się okazało, że koleś miał wtyki w serwisie i mógł edytować wpisy. Tak się rodzą te internetowe legendy.

Rozumiem twoje obawy i coś w tym jest, ale póki ktoś za rękę nie złapie FIFĘ i UEFĘ, i nie upubliczni tych przekretów, to możemy sobie tylko gdybać. Trochę za dużo przypadku w tych losowaniach jest... chociaż czy to nie czasem siła sugestii? Chciałbym pogrzebać w poprzednich losowaniach, ale nie mam na to weny. Chodzi mi tylko, że na każdy argument co do nieuczciwości par znajdzie się kontrargument.

Domas

  • Wiadomości: 59
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 16, 2013, 21:28:08 pm »
Manchester City - Barcelona będzie najciekawszym starciem. Kwintesencją tego etapu. Podobnie jak Arsenal - Bayern. Nie mogę się doczekać lutego. Jestem pewien jednego: będzie ciekawie. Atletico również prezentuje się wspaniale. Na obecną chwilę jest lepsze od Realu Madryt i na równi z Barceloną (taki sam bilans bramkowy i punktowy, ex aequo 1 miejsce w lidze). Mam nadzieje, ze daleko zajdą w LM.

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 31, 2013, 17:48:10 pm »
Zadbam o wasz dobry humor.



Jedenastka sezonu roku wg hiszpańskiej gazety "AS".
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2013, 17:53:10 pm wysłana przez Nederland »
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 31, 2013, 17:51:53 pm »
Widze, że obiektywizm aż bije po oczach. Casillas to się sporo nagrał w tym sezonie.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 31, 2013, 17:52:57 pm »
No, jakieś 3 mecze ligowe w tym roku (to jedenastka roku, nie sezonu - przepraszam za pomyłkę). Marcelo zresztą niewiele więcej.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2013, 17:54:55 pm wysłana przez Nederland »
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 31, 2013, 18:00:40 pm »
Ogólnie jak miałbym dac 11 sezonu to wyglądałaby tak:

Bramka: Neuer
Obrona od prawej: Lahm - Chiellini - Kompany - Alaba
Pomoc od prawej: Cavani - Gundogan - Vidal - Ribery
Atak: Messi - Ronaldo

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Wixu

  • Wiadomości: 142
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 01, 2014, 15:39:43 pm »
Te hiszpańskie gazety zawsze są stronnicze. Ramos, Casillas? Śmiechłem konkretnie.
Mi ciężko wyselekcjonować jedenastkę, ale... sam nie wiem. Nie potrafię wskazać stoperów-skał i kogoś w środku, który miałby zajebisty rok. Jeśli by się zastanowić, to praktycznie musiałbym wstawić jedenastkę Bayernu z małymi wyjątkami. Na prawej Robben? Jakby nie było rok miał świetny.

Neuer
Lahm, -, -, Alaba
-, -, -, Ribery
Messi, Ronaldo

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 01, 2014, 16:51:05 pm »
Najgorsze jest to, że jedenastka roku FIFA będzie wyglądać podobnie.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Carduin

  • Wiadomości: 312
  • Requiescat in pace
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 04, 2014, 20:57:59 pm »
No, dzisiaj zakończyła się ostatnia telenowela pt "Gdzie trafi Robert Lewandowski?". Oczywiście - bez zaskoczenia.
P.A 65%

Wixu

  • Wiadomości: 142
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 05, 2014, 13:35:42 pm »
Jak się ustosunkujecie do tekstu Stano? http://www.weszlo.com/news/18004-Jak_co_wtorek_Nie_Stanowski_w_niedziele
Wiadomix, temat szeroko zakrojony, ale coś w tym jest.

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 05, 2014, 14:22:04 pm »
Coś w tym jest, kontrakt musieli mieć już ugadany na długo przed oficjalną możliwością prowadzenia rozmów nad nim. Ogólnie facet dobrze pisze, że może prowadzić to do paranoi, że dla zawodnika bardziej opłacalna będzie słaba gra i niekrzywdzenie swojego przyszłego pracodawcy.

Co do samego zespołu, w którym będzie grał Lewandowski, to jak dla mnie mocno średni wybór. Guardiola w składzie raczej go nie widzi i przy pierwszej lepszej okazji posadzi go na ławie, więc jak nie wejdzie mocno w sezon z kilkoma bramkami to może zagościć na ławie.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 05, 2014, 16:09:37 pm »
Cytat: Wix
Jak się ustosunkujecie do tekstu Stano?
Piszę w ciemno, że to bzdury, bo ten facet to ta sama liga co Zarzeczny, zresztą tak jak cały jego śmieszny szukający sensacji bulterierski portal.
Nawet nie chce mi się tego czytać. Cóż, może to krzywdzące i ignoranckie, ale na wyrobionej opinii jedzie się bardzo długo - w piłce nożnej również.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2014, 16:18:49 pm wysłana przez Nederland »
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 05, 2014, 16:18:11 pm »
Stanowski? No cóż, przyznam, że nie ufam temu gościowi, bo przyzwyczaiłem się, że on w niemal każdym swoim tekście na siłę próbuje się kreować na kontrowersyjnego, "takiego, co myśli inaczej", na czym zazwyczaj cierpią jego teksty, bo są rozdmuchane. Ten tekst wydaje mi się też zrobiony na tą modłę.
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-