Autor Wątek: Piłka nożna  (Przeczytany 95132 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #525 dnia: Lipiec 02, 2016, 14:22:45 pm »
Jak dla mnie to chłopaki zajebiście pokazali klasę.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #526 dnia: Lipiec 02, 2016, 16:58:41 pm »
Ja żałuję tylko jednego (pomijając to, że nie pokonali Portugalii), że ta akcja, która zaczęła się od przepuszczania piłki między nogami i potem były te 3-4 szybkie podania, nie zakończyła się golem. Kurde to by ludzie pokazywali w necie przez kolejne kilka lat jako przykład dla innych. Coś niesamowitego. Tak poza tym to zgadzam się. Nie spodziewałem się takiej klasy po meczu ze Szwajcarią, a tu normalnie liga światowa. Liczę, że do mundialu w 2018 się nam tylko poprawi forma, bo chciałbym, byśmy nieźle narozrabiali w Rosji  8)
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Carduin

  • Wiadomości: 312
  • Requiescat in pace
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #527 dnia: Lipiec 02, 2016, 17:17:47 pm »
I akcja, gdzie Milik mógł wypuścić Lewandowskiego na czystą pozycję, a strzelał ;/
P.A 65%

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #528 dnia: Lipiec 03, 2016, 00:55:48 am »
No.. trzeba przyznać, że Włosi i Niemcy to powinni się strzelania karnych uczyć od nas :D
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #529 dnia: Lipiec 03, 2016, 10:22:06 am »
haha, akurat wczoraj z ojcem się śmialiśmy, że po tym meczu zaraz się zaczną komentarze że jesteśmy lepsi bo częsciej w bramkę w karnych trafiamy ;D

co zaś do prezentowania przez nas poziomu "ligi światowej"...
http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/euro-2016/swiatowe-media-po-meczu-polakow-wpadka-solidnej-polski-jak-u-diabla-awansowala/0mscvf

http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/euro-2016/niemieckie-media-europa-jest-oburzona-portugalia-w-polfinale-to-ponury-zart/x4vzye
..na pewno oglądałeś ten sam mecz co oni maniek? :D

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #530 dnia: Lipiec 03, 2016, 14:45:09 pm »
Hmmm.. nie za bardzo rozumiem, o co Ci chodzi Sent z tym meczem ;p
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #531 dnia: Lipiec 03, 2016, 18:59:59 pm »
tylko tyle że ten mecz był lepszy od tego ze szwajcarią, tylko jego dokladna powtorka - szybkie 1:0 dla nas, desperacja obrona przez 40 min która w koncu i tak puszcza, potem karne :p Jeszcze zeby ta portugalia byla mocna, ale ona na tych mistrzostwach gra beznadziejnie :P Cieszy mnie postęp, że tym razem nie było totalnej kompromitacji z naszej strony, ale poziom światowy/heroiczne walki/niespodzianki to robią walia, islandia czy nawet węgry swoim 3:3 z ową portugalią, ale nie to, że strzelaliśmy max 1 bramke na mecz i już nty raz nie przegraliśmy ze szwajcarią lol.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #532 dnia: Lipiec 03, 2016, 22:38:07 pm »
Nie wiem jak można nie doceniać naszych mimo wszystko, tylko mimo wielkiego progresu, gdy wreszcie nie ma wstydu za reprezentację jeszcze szukać dziury w całym, ale już się przyzwyczailiśmy Sent, że ty wad nie widzisz chyba tylko w lustrze xD

Na tych mistrzostwach straciliśmy tylko dwie bramki, nie przegraliśmy nie licząc karnych żadnego meczu, mało tego, ani razu nie przegrywaliśmy w trakcie meczu na tych mistrzostwach, nasi piłkarze są nawet doceniani przez zachodnie media, co też się raczej nie zdarza (nie licząc Lewandowskiego czy Krychowiaka, ale z racji ich pozycji w światowym futbolu ich nie liczę). A porównywanie naszych do Węgrów, którzy dostali 0:4 z przeciętną na tych ME Belgią czy Islandii, która w tej chwili dostaje w dupę 1:5 od Francji, która też nie rozgrywa wybitnego turnieju? Proszę cię... :D

edit:
https://gfycat.com/GratefulPoisedKinkajou
to wg ciebie nie jest klasa światowa? Barcelona, czy Real nie powstydziłyby się takich akcji
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2016, 22:41:47 pm wysłana przez xeroloth »

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #533 dnia: Lipiec 03, 2016, 23:49:08 pm »
bo wy widzicie tylko to co chcecie widzieć w tej reprezentacji xero, taka smutna prawda. Nie ssaliśmy, znaczy że hurr jesteśmy mistrzami europy durr? Nope. Zagraliśmy jeden turniej na jako takim poziomie, tylko tyle i aż tyle. Skoro byliśmy tacy świetni, to czemu nie zagraliśmy jak ta francja i nie rozklepaliśmy nikogo 5:1? Albo chociaż 3:1 jak ta "cienka" walia belgów? Co, półtoramilionowa Irlandia północna, rozdarta wojną ukraina która grała już wtedy tylko o pietruchę oraz wspomniana szwajcaria z którą w całej historii futbolu przegraliśmy tylko raz to byli pretendenci do finału tych mistrzostw, ze ledwo wyszarpane jednobramkowe zwyciestwa/remisy to sukcesy o których wędrowni bardowie przez pokolenia będą śpiewać pieśni? Upadliśmy już tak nisko, że  niekompromitowanie się porażką z takimi przeciwnikami to już historyczny sukces? Weźcie się puknijcie i ogarnijcie.

To samo ci węgrzy i islandia - jesteś taki pewien że nasi dostaliby mniej, gdyby trafili na kogoś bardziej klasowego niż cienka jak dupa węża portugalia? Zapomniałeś że ci "węgrzy, którzy dostali 0:4 z przeciętną belgią" najpierw zremisowali 3:3 z naszymi "egzekutorami"?  Na nich w ogóle nikt nie stawiał, ze przez baraże przejdą, a co dopiero, że z grupy na samym turnieju. Już nie wspomnę o tym że ty mi wklejasz gifa z jedną "światowej klasy" wymianą podań, na które mógłbym ci odpowiedzieć gifem z jeszcze bardziej światowej klasy bramką węgrów, bodaj drugą najładniejszą w turnieju zaraz po tej, którą wklepano nam. Islandia też wykopała wcześniej anglię, która przypominam w eliminacjach nie przegrała żadnego meczu i co według tutejszych ekspertów miało świadczyc o tym, jaka jest mocna w tym roku.

tl;dr faktycznie dobry mecz to mieliśmy z niemcami, gdzie udało nam się zremisowac, ale reszta to był psi obowiązek wygrać. A co piszą o nas media zagraniczne to masz wyżej, z jednej pochwała ale z drugiej zdziwienie że odpadliśmy na tak kiepskiej drużynie jak portugalia, co jest większa zjebą niż moje "wreszcie sie nie kompromitowalismy, ale nadal jesteśmy tylko w klasie średniaków i jest sporo do poprawy". No ale oczywiście jak wolicie to możemy  jak zwykle popaść w samozachwyt po pierwszym niewielkim sukcesie, że było tak genialnie i w zasadzie prawie tego mistrza zdobyliśmy, tylko żeby nie było potem zimnego prysznica jak w przypadku angoli :P
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2016, 23:52:59 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #534 dnia: Lipiec 03, 2016, 23:55:16 pm »
Damiano - jeżeli to czytasz - wiesz dlaczego jestem już takim cynicznym i zgryźliwym skurwielem?

Poszedłem na piwo z Sentem.

Albo inna wersja.

Mieszkam w Poznaniu.


Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #535 dnia: Lipiec 04, 2016, 00:01:46 am »
MoG - zawsze myslałem, że to było odwrotnie i to ja przejąłem po tobie :D

Ale nie martw sie, na pewno czyta i juz sie czai z jakimś baitem, czekamy :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #536 dnia: Lipiec 04, 2016, 00:11:23 am »
Bo Sent, my wiemy, że to jest solidna ekipa. Że do geniuszu im brakuje...

Ale serio, tyle dziegciu w miodzie, to tylko ty potrafisz znaleźć.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #537 dnia: Lipiec 04, 2016, 00:49:08 am »
żeby być lepszym, trzeba najpierw zidentyfikowac co nie zagrało. I tylko tyle napisałem, że ostateczny wynik był ok (czy, jak wolisz, solidny), ale nie oszałamiający jak tu niektórzy próbują wmówić. To nie sent costam pierdoli, tylko wy wyczytujecie to, co chcecie wyczytac samemu pierdoląc chuj wie co. "Sent pochwalil węgrów za to, że chociaż nikt nie dawał im szans na wyjście z grupy, zrobili to z drugiego miejsca? Ahaha ale frajer co sie na pilce nie zna, przeciez wegrzy odpadli przed nami przegrywajac 4:0, a w ogole maja tak mocnych zawodnikow, ze najlepsi z nich graja w naszej ektraklasie. Ze co wegrzy najpierw sami potrafili wyrównać z portugalia 3:3, której z kolei nie potrafilismy wkulac wiecej niz 1 bramki, to juz bedziemy udawac ze nie pamietamy, za to dojebiemy sie do czegos innego, najlepiej ignorujac sens przykladu i od razu jęcząc że marudzi, bo odnieślismy sukces i mu to przeszkadza!" - tak się niestety kończą wszelkie próby przeprowadzenia z wami dyskusji głębszej, niż odmianę zachwytów przez wszystkie przypadki. Nawet teraz was pewno aż świeżbi by zignorować clue posta, za to przejść od razu do ataku i pojęczeć że mnie się przecież nic nigdy nie podoba, nawet jeśli to gówno prawda :P Ale lubię was, mimo tego waszego okazyjnego pierdolenia :P

no nic, mozecie uprawiać circlejerk dalej :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #538 dnia: Lipiec 04, 2016, 02:19:46 am »
Ale lubię was, mimo tego waszego okazyjnego pierdolenia :P
Zabawne, bo miałem zamiar napisać Ci kropka w kropkę to samo :D

 
Cytuj
Nie ssaliśmy, znaczy że hurr jesteśmy mistrzami europy durr?
Nikt czegoś takiego nie napisał. A że mocno chwalimy drużynę, która, jeśli się nie mylę, po raz pierwszy od ponad trzech dekad wyszła z grupy na wielkim turnieju (!) i nie chcemy napisać markotnego "no spoko, ale i tak to nic takiego", to uważam za całkiem normalną i zdrową rzecz.

Zwłaszcza, że wychwalanie Islandii, która na dobrą sprawę na turnieju zagrała słabiej od nas - grała mniej więcej podobnie do nas aż do ćwierćfinału (chyba nie powiesz mi, że ci śmieszni Anglicy grali lepiej od np. Szwajcarów?), a potem dostała ostro w dupę, w przeciwieństwie do nas - jest, delikatnie mówiąc, niekonsekwentne. O przykładzie Węgier już wystarczająco się nagadano, więc dobijać nie będę. I naprawdę, nie ma tutaj czego wyrywać z kontekstu. Po prostu plączesz się w argumentacji i próbie obrony swojego zdania na siłę. A że Węgrzy fajniejsi, "bo nikt na nich nie stawiał" (no bo na nas wszyscy stawiali), a to inne pierdu-pierdu. W szczegóły mi się nie chce wplątywać, bo jest późno, a ja jeszcze mam co nieco do roboty, a myślę, że Xero w sposób ogólny świetnie podsumował to, co powiedziałeś i przed, i po jego wypowiedzi (bo ja oczywiście tradycyjnie nie umiem napisać dokładnie, o co mi biega, bez wypisania 2-3 x więcej niż planowałem). No jest doprawdy urocze :D

P.S. Tak mnie naszło jeszcze, Sent, w ogóle tyle razy widziałem jak piszesz o zawsze narzekających Polakach (i bardzo często się z tym zgadzałem!), podczas gdy teraz sam, jak to już określono, szukasz dziury w całym. Mówiąc już bardziej ogólnie, nie tylko w zw z tą dyskusją, wcześniej narzekaliśmy, że nie możemy się spiąć i przechodzić dalej - teraz, jak wreszcie daliśmy rady wyjść z tej pieprzonej grupy (w przeszłości nie wychodziliśmy z gorszymi frajerami), no to krytyka - przeradzająca się płynnie w krytykanctwo - przeszła nie na to, w którym momencie odpadliśmy (bo nagle to przestało być rzeczą naczelną xD), tylko że "to był nasz psi obowiązek", "a bo inne drużyny odpadły wcześniej, ale remisowały 3:3 z Portugalią, a nie 1:1", "bo nie gwiazdorzyły" itd. Oczywiście te ostatnie przykłady to już trochę hiperbola, ale mniej więcej do tego się to sprowadza. I nazywaj to circlejerkiem czy czymkolwiek innym, jeżeli chcesz, i tak domyśliłem się na początku tej rozmowy, że żadne z nas się nie przekona, więc mi to wisi - i cool. Co nie zmienia faktu, że ze strachem wyobrażam sobie sytuację, gdy odpadamy po karnych w finale za kilka lat, a tu "ale przecież nie jesteśmy mistrzami Europy, to co się cieszycie jak wariaty! A drabinka składała się z ogórków!" :D
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2016, 02:46:42 am wysłana przez Dassanar »
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #539 dnia: Lipiec 04, 2016, 08:02:18 am »
Cytuj
Zwłaszcza, że wychwalanie Islandii, która na dobrą sprawę na turnieju zagrała słabiej od nas - grała mniej więcej podobnie do nas aż do ćwierćfinału (chyba nie powiesz mi, że ci śmieszni Anglicy grali lepiej od np. Szwajcarów?), a potem dostała ostro w dupę, w przeciwieństwie do nas - jest, delikatnie mówiąc, niekonsekwentne.

Pewnie dlatego wszyscy wychwalają Islandię, że:
a) Mieszka tam 300tys. ludzi (mnie niz np w Lublinie)
b) W piłkę można tam grać 2-3 miesiące w roku
c) Mają 100 zarejestrowanych piłkarzy (Polska 657 000)
Także tego, chyba o to chodzi.

Oczywiście nasi zagrali przyzwoicie, przy odrobinie szczęścia, i niezwykłemu fartowi w losowaniu mogli dojść nawet do finału, co w sumie żadnym wyczynem nie jest. Podobna sztuka może się udać Portugalii nie wygrywającej żadnego spotkania w 90 minutach. Tak się ułożyło to EURO zabawnie. Tak czy siak za kilkanaście lat i tak już nikt nie będzie pamiętał stylu tylko wynik, a tu wypadamy przyzwoicie.

Czego nam brakuje? Ławki rezerwowych. Nawałka ma zero możliwości rotowania składem, a na dodatek popełnia pewne błędy, które mszczą się w kolejnych spotkaniach. Po pierwsze, konsekwentnie stawia na Milika pomimo, że ten drepcze po boisku i marnuje okazję za okazją. Mógłby sprowadzić go na ziemię i wystawić Stępińskiego, który gorzej by nie zagrał bo o to ciężko. Dalej, wystawienie Zielińskiego na pozycji 10, zamiast na 8, na której rozegrał cały sezon w Serie A, a następnie na podstawie tego spotkania skreślenie na resztę mistrzostw. Za to forsuje na 8 Mączyńskiego, grojka naszej ekstraklapy, podczas gdy Liverpool i Napoli walczą o Zielińskiego kwotami grubo powyżej 10mln euro. Na koniec, powoływanie ulubieńców, którzy swoją obecnością w kadrze nie wnosza nic, tu przykład Cionka i Peszki.

Podsumowując, mamy niezłą kadrę, który może wejść na jeszcze wyższy poziom, grupę eliminacyjną do MŚ mamy łatwiutką, żadnej klasowej drużyny, a więc szansa awansu na kolejna wielką imprezę stoi otworem. Jeden turniej to trochę mało, aby ocenić poziom reprezentacji, dużo zalezy od szczęscia, poczekamy i zobaczymy czy Nawałka poprawi styl gry naszych i na MŚ potwierdzi awansem z grupy aspiracje Polski do miana czołowej ekipy Europy.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie