Autor Wątek: Piłka nożna  (Przeczytany 95062 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 05, 2013, 21:10:57 pm »
Cytuj
Szczególnie widoczne jest to w Serie A, gdzie wiele klubów decyduje się na umowy o współwłasność piłkarza czy odkupywanie dopiero co sprzedawanego zawodnika, bo tam jest taka kultura, że w klubowej hierarchii wyżej od młodego piłkarza jest nawet siedzący zazwyczaj na trybunach 30-latek.

To akurat jest bardzo dobre rozwiązanie i młodziak zamiast tkwić w jakiś rezerwach ogrywa się w słabszym zespole, a jak się tam sprawdzi może zostać odkupiony przez gigantów. ogólnie teraz Serie A jest zmuszona do zmian i coraz więcej młodych graczy się przebija, Florenzi, Isigne, Icardi jeszcze w Sampdorii, Pogba. Giovinco był w Parmie na zasadzie współwłasności i dopiero jak tam popisał się wielką formą wrócił do Juve, gdzie kompletnie sobie nie radzi.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 03, 2013, 18:06:30 pm »
Taki temat i sucho od miesiąca? Masakra ;d

Jak sądzicie, kto dostanie złotą piłkę?

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 03, 2013, 19:42:29 pm »
Jak to kto, toż to jest to tak ustawione jak losowanie grup w LM, Messi. A wygrać powinien Robben przed Ronaldo i Ibrą.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Wixu

  • Wiadomości: 142
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 03, 2013, 22:34:35 pm »
Jeśli przypatrywac się osiągnięciom tego roku to jak dla mnie Ribery. Potrójna korona z Bayernem wszystko wyjaśnia. Natomiast boję się, że wygra Messi, a jeśli tak się stanie, to szczerze zwątpię w robienie jakichkolwiek plebiscytów.
Nie twierdzę że nie jest on geniuszem, ale co więcej ma zrobić taki Ribery, żeby został uhonorowany statuetką? ;) A dokonał wszystkiego (niemal) co mógł.

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 03, 2013, 22:36:57 pm »
Jeśli przypatrywać się osiągnięciom, to Ronaldo bez dwóch zdań. Messi pół roku się leczy, a Ribery owszem zdobył tytuły, ale zdobył je cały klub. A nie wybieramy klubu, tylko piłkarza. Uważam, że Ronaldo jako jednostka osiągnął znacznie więcej niż Ribery jako jednostka.

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 03, 2013, 23:21:12 pm »
W Bayernie nie było w tym roku żadnego wybijającego się ponad poziom zespołu piłkarza. Nie rozumiem, dlaczego to Ribery albo Robben, a nie na przykład Neuer, Lahm, Schweinsteiger czy Mueller miałby dostać Złotą Piłkę.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Wixu

  • Wiadomości: 142
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 04, 2013, 00:38:54 am »
Messi pół roku się leczy, a Ribery owszem zdobył tytuły, ale zdobył je cały klub. A nie wybieramy klubu, tylko piłkarza. Uważam, że Ronaldo jako jednostka osiągnął znacznie więcej niż Ribery jako jednostka.

Po pierwsze nie masz racji pisząc, że Messi leczy się pół roku. Idąc za transfermarkt:
13/14   10.11.2013   10.01.2014
13/14   28.09.2013   14.10.2013   
13/14   13.08.2013   17.08.2013   
12/13   12.05.2013   28.05.2013
Jedynie ta ostatnia kontuzja jest naprawdę długa. Pozostałe po zsumowaniu dają ponad miesiąc, z tym że poważniejszy uraz Leo miał w maju, po sezonie.
Co oczywiście nie zmienia faktu, że Messi boryka się w tym roku z problemami zdrowotnymi, porównując do poprzednich lat.

Następna rzecz. Mówi się, że w tym plebiscycie wybiera się piłkarza, a nie drużynę. Co w takim wypadku mamy brać pod uwagę? Sprint na 100 metrów, procentową skuteczną w sytuacjach strzeleckich, a czy może ilość odiobrów na spotkanie? Musielibysmy wejść w niezłą matematykę - ale od tego jest castrol. :D
Dlatego więc jestem zdania, że umiejętności piłkarza w dużej części odzwierciedla jego zespół. To taka średnia ważona. Nie możemy udawać, że trofea to tylko dodatek. To clue programu, o to chodzi w piłce. Gdyby ograniczać się do samego geniuszu piłkarskiego, Messi mógłby wygrywać jeszcze przez kilka lat.
Spójrzmy na Ribery'ego. Statystyki wyśmienite, z drużyną zdobył wszystko.
Chociaż fakt, w jego miejscu mógłby znaleźć się Robben czy ktoś inny z FC Hollywood. W tej edycji plebiscytu jak w żadnej innej nie zastanawiamy się czemu to Ribery zasługuje na piłkę, ale nad tym czemu Messi/Ronaldo na nią NIE zasługują

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 04, 2013, 00:56:43 am »
Następna rzecz. Mówi się, że w tym plebiscycie wybiera się piłkarza, a nie drużynę. Co w takim wypadku mamy brać pod uwagę? Sprint na 100 metrów, procentową skuteczną w sytuacjach strzeleckich, a czy może ilość odiobrów na spotkanie?
Bardzo słuszna uwaga. Dlatego też osobiście uważam ten plebiscyt za zabawny żart. Szczególnie biorąc pod uwagę to, że jeżeli trzymać się jednego konkretnego wyznacznika (którego, guess what, FIFA i tak się nie trzyma, przez co mamy jeszcze większy brak wytycznych, czym się kierować podczas wyboru), to byłoby śmieszne. Oczywiście ów wyznacznik musiałby być w jak największym stopniu ogólny i niekrzywdzący żadnej pozycji, czego Złota Piłka w żadnym razie nie spełnia, bo mamy faworyzowanie piłkarzy ofensywnych, z wyjątkami od reguły vide Cannavaro za 2006 rok, i to raczej w głównej mierze za grę na Mundialu. No ale tak czysto abstrakcyjnie teoretyzując, gdyby dać za wyznacznik osobę, która np. najlepiej gra na wszystkich pozycjach, to kilka latek pod rząd wygrywałby zapewne Jan Koller, który był świetnym snajperem, ale nie najgorzej radził sobie na bramce, a i na obronie pewnie by mu też szło nieźle :D
Tak czy inaczej, nie ma jak porównywać ze sobą Ikera z Ronaldo czy Ramosa z Xavim, bo po prostu każdy z nich ma coś zupełnie innego do wykonania na boisku. A fakt, że te osoby rywalizują ze sobą o jedną nagrodę, jest dla mnie absurdem. Jeżeli już naprawdę tak wszystkich kręcą te rankingi, niech sobie zrobią Złotą Jedenastkę czy coś w tym stylu.

Cytuj
Gdyby ograniczać się do samego geniuszu piłkarskiego, Messi mógłby wygrywać jeszcze przez kilka lat.
Z całym szacunkiem dla talentu Leo, ale Ronaldo jest o wiele bardziej wszechstronny, co jak dla mnie sprawia, że jest zawodnikiem o wiele bardziej wartościowym. No ale tutaj to już zależy chyba, co kto bardziej ceni, bo to są dwaj zawodnicy o skrajnie odmiennych preferencjach i stylach gry.
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 06, 2013, 18:20:36 pm »
Właśnie zakończyło się losowanie przyszłorocznych grup do MŚ...

Grupa A: Brazylia, Chorwacja, Meksyk, Kamerun

Grupa B: Hiszpania, Holandia, Chile, Australia

Grupa C: Kolumbia, Grecja, Wybrzeże Kości Słoniowej, Japonia

Grupa D: Urugwaj, Anglia, Kostaryka, Włochy

Grupa E: Szwajcaria, Ekwador, Francja, Honduras

Grupa F: Argentyna, Bośnia i Hercegowina, Iran, Nigeria

Grupa G: Niemcy, Portugalia, Ghana, USA

Grupa H: Belgia, Algieria, Rosja, Korea Płd.


Zdecydowanie grupa D została tzw "grupą śmerci", do tego w grupie B mamy pojedynek aktualnego mistrza i vice mistrza świata czyli Hiszpania vs Holandia. Ciekawie zapowiada się też mecz z grupy G - Niemcy vs Portugalia, czyli bodajże powtórka meczu o 3 miejsce z 2006 roku ;p

Jak wam się podoba rozkład grup?

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 06, 2013, 18:24:03 pm »
Grupy bardzo ciekawe, co prawdę trafiły się słabe np. C i E, ale za B, D i G prezentują się zacnie. Ja zwykle będę kibicował Włochom i niesamowitej Belgii.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 06, 2013, 19:39:25 pm »
Na mój gust to ja widzę raczej co najmniej trzy "grupy śmierci" ;p Co dość mocno mnie zastanawia nad formułą losowania... Z jednej strony fajnie, bo będziemy mieli już na starcie chyba rekordową ilość wielkich hitów. Ale czy to dobrze, jeżeli spojrzy się na to przez pryzmat następnych etapów rozgrywek? Zacznijmy od tego, że starcia typu Hiszpania-Holandia czy Portugalia-Niemcy mogą nam po prostu spowszednieć. Nie będzie tej ekscytacji, tak jak by to było przy tradycyjnym rozstawieniu, gdy wreszcie więcej topowych drużyn trafi na siebie w fazie pucharowej po zmaganiach w grupie, kiedy mogliśmy jeszcze oglądać pojedynki o mniejszym prestiżu. Należy dodać do tego fakt, że w fazie grupowej może odpaść wiele wspaniałych drużyn i potem mogą się "wślizgnąć" słabsze drużyny, co zmniejszy widowiskowość i jak dla mnie oczywiste zwiększenie poziomu meczów poprzez ścieranie się gigantów, którzy, nie licząc wyjątków, w grupie spotkać się nie mogli. Także nie jestem do końca pewien, czy ta koncepcja jest właściwa.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2013, 19:41:29 pm wysłana przez Dassanar »
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 06, 2013, 19:58:22 pm »
Wiesz Dass, dziwne stwierdzenie :D

Na moje awans wywalczą do fazy play-off kolejno: Brazylia, Chorwacja, Hiszpania, Holandia, Kolumbia, Wybrzeże Kości Słoniowej, Urugwaj, Włochy, Szwajcaria, Francja, Argentyna, Nigeria, Niemcy, Portugalia, Belgia, Rosja.

Czyli wg. moich typów odpada tylko jedna świetna drużyna - Anglia. Wśród pozostałych ciężko szukać słabych drużyn, są co najwyżej średnie. Nieobliczalne Belgia, Rosja, Chorwacja czy Szwajcaria zawsze mogą coś pomieszać, Nigeria to bodaj aktualny mistrz Afryki, WKS ma zawsze groźnego Drogbę, a Kolumbia Falcao. Reszta wymienionych drużyn to oczywiście ścisły top, więc nie trzeba chyba argumentować.

Wg mnie zapowiada się naprawdę świetnie, już nie mogę się doczekać czerwca '14 :)

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 06, 2013, 20:10:26 pm »
Kolumbia prócz Falcao w ogóle ma świetny skład Zapata, Armero, James Rodriguez, Valencia, Muriel, Martinez. Jak dla mnie prócz Belgii mogą być czarnym koniem imprezy.

Kolejna sprawa, nie przeceniałbym Nigerii, jak dla mnie większe szanse ma Bośnia z Dzeko, Salihovicem i Pjanicem w składzie. Pamiętajmy, że afrykańskie zespoły przeważnie zawodzą na wielkich imprezach jedynie Ghana i Senegal w XXIw. wyszyły poza ten schemat.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 06, 2013, 20:35:24 pm »
Czyli wg. moich typów odpada tylko jedna świetna drużyna - Anglia.
Czyli mamy po prostu inne podejście do tego, bo dla mnie taka np. Belgia gra w tej chwili o wiele ciekawszy futbol niż Anglia, która w moim przekonaniu jest dziś niewiele lepsza od średniaków ;p

Poza tym dochodzi jeszcze kwestia obawy o spowszednienie "meczów na szczycie". Co oczywiście nie zmienia faktu, że turnieju będę oczekiwał, jak zresztą na każdą imprezę o tej randze.
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 06, 2013, 20:48:29 pm »
Cytuj
Czyli mamy po prostu inne podejście do tego, bo dla mnie taka np. Belgia gra w tej chwili o wiele ciekawszy futbol niż Anglia, która w moim przekonaniu jest dziś niewiele lepsza od średniaków ;p

Belgia ma niesamowitą generację piłkarzy, obecnie skład lepszy od ich sąsiada Holandii. Hazard, Benteke, Lukaku, Company, Fellaini, Dembele, Courtuis, Vertonghen, skład mogący przy dobry układzie dać im nawet medal.

Cytuj
Co oczywiście nie zmienia faktu, że turnieju będę oczekiwał, jak zresztą na każdą imprezę o tej randze.

Szkoda tylko, że mecze będą się odbywały o strasznie "dzikich" godzinach, 22 i 24 i nawet piwka wypić się nie da bo rano do roboty trzeba.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie