Autor Wątek: Jurassic Park  (Przeczytany 12580 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Jurassic Park
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 17, 2015, 20:40:49 pm »
szczerze damian to twoja recka nie zachęciła mnie do obejrzenia - streściłbym ją w słowach "odtwórcza kopia, tylko głupsza". No i ta cała nolanizacja filmu, czyli nawpieprzanie kupy dialogów, które tylko udają mądre i głębokie, ale w rzeczywistości są bełkotem (The Nolan Ray. Because Whatever Important Issue You're Talking About...IT COULD ALWAYS BE MORE IMPORTANT). Zresztą, już przed obejrzeniem reżyser mi nieco podpadł dużym "spierdalaj" wobec paleontologów, którzy zarzucili mu że film był świetną okazją by pokazac najnowsze odkrycia, "bo robię film przygodowy a nie dokumentalny" - serio cięzko było sięgnąć do ksiązki i wziąć z niej motyw, że wprawdzie dinozaury najpewniej miały pióra, ale tak je genetycznie zmodyfikowali by je straciły, ponieważ ludzie chcą oglądać dinozaury "bardziej prawdziwe niż rzeczywistość", swoje wyobrażenie na ich temat, a nie jakie rzeczywiście były? Ygh.
Ale pewno i tak ulegnę i obejrze jak się przerzedzi, ygh.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Jurassic Park
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 22, 2015, 16:51:38 pm »
Trzecia to moja subiektywna opinia.
(click to show/hide)

(click to show/hide)
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Jurassic Park
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 24, 2015, 19:48:38 pm »
Czy to prawda, że w tym filmie laska ucieka po lesie przed dinozaurami w szpilkach?

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Jurassic Park
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 06, 2015, 21:47:11 pm »
Czy to prawda, że w tym filmie laska ucieka po lesie przed dinozaurami w szpilkach?
Tak i twórcy sami się proszą o wypominanie im tego. Podobnie jak w dialogach między bohaterami w trailerze sami wytykali bezsens tworzenia udoskonalonego tyranozaura ;)
Nie spodziewałam się za wiele po tym filmie i za wiele nie dostałam: cieszy Chris Pratt, jego velociraptory i ogólnie sceny pokazujące dinozaury, natomiast cała reszta imo nie jest warta specjalnej uwagi. Facepalmów zaliczyłam wiele: od motyw ucieczki głównego złego dinozaura
(click to show/hide)
po sposoby upolowania dinozaura i jako wisienka na torcie - tajna agenda kierownictwa parku
(click to show/hide)
.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Jurassic Park
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 08, 2015, 19:19:34 pm »
ok, właśnie wróciłem z kina... cóż. Moja opinia jest gdzieś między Magdą a Damianem. Szczerze mówiąc nie wiem od czego zacząć...
Może tak, pierwsza scena nie mogła bardziej ssać. Serio, nawet głupiego kruka czy-co-to-tam-było-za-ptaszysko trzeba już animować komputerowo, i to jeszcze w taki biedny sposób? Jeszcze się nic nie zadziało, a ja już miałem złe przeczucia.
O dziwo jednak, następne pół filmu było całkiem dobre. Były wprawdzie jakieś głupotki jak ta brama (może jakby lepiej dobrali kąt kamery, bo pociąg zwyczajnie ją przytłaczał.. choć z drugiej może to było celowe pokazanie, jak wszystkim wszystko spowszedniało i nie robi większego wrażenia niż te wspomniane słonie w zoo), czy zwłaszcza "zaginięcie" nowego dino, ale generalnie było na plus. Spora w tym zasługa wspomnianych nawiązań, gdyż choć nie jestem takim jurassicfagiem jak Damian, to jednak wcale zdarzało mi się uśmiechać lub wręcz parskać, nawet w scenach, które z założenia miały byc dramatyczne (jak chociażby stegozaury nad rzeką). Nawet były te wątki  z naturą, choć osobiście miej bym robil pierdolamento o więzi, zaś więcej tego co pisałem wcześniej, o udoskonalaniu natury w pogoni za widzem i kasą. Szkoda też, że gdzieś zniknął ten wątek teorii chaosu, ktory przecież był kluczowy dla porażki pierwszego parku (mimo, że ciągle się o nim wspomina. Na marginesie to też zabawne, ż wszyscy zapomnieli pewnego tyranozaura rozbijającego się po porcie, a tu robią wielką dramę, że ktoś się dowie że to może być ryzykowne).
Gorzej z drugą połową. Konkretnie od momentu z ptaszarnią. Japierdolę, kto to pisał.
(click to show/hide)
I tak dalej i tak dalej. Mało co się zaczyna trzymać kupy i nawet kolejne nawiązania niewiele tu pomagają.

Ogólnie nie jest to tragiczny film, czego się najbardziej obawiałem. Nawet wojskowy motyw jako main theme byłby do przetrawienia. Pierwsza połowa była niezła (dalej byłby to chyba najsłabszy z parków, ale dalej dobry film - coś jak czwarty indiana jones), druga psuje efekt i w efekcie mamy średniaka. Żałowac nie żałuję, połechtało to mój sentyment do serii, ale nie jest to film do którego będę często wracał.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Jurassic Park
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 10, 2015, 14:53:04 pm »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Jurassic Park
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 10, 2015, 17:13:24 pm »
Jebany zbrodniarz, wydaje mu się, że jak zapłaci trochę kasy za przywrócenie do życia triceratopsa, to może go z powrotem doprowadzić do wymarcia i być dumnym z siebie.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Jurassic Park
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 21, 2015, 20:59:53 pm »
Dziękujmy człowiekowi, który wstawił napisy, bo tych brytoli się nie da rozkminić.

Swoją droga, że brytoli pytali, a nie amerykańców?
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Jurassic Park
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 07, 2015, 08:59:45 am »
https://www.kickstarter.com/projects/1896199000/mesozoica/comments przypadkiem znalezione dziś na KSie. Rzucić nie rzucę raczej, ale jakby podmienić kilka dźwięków i logotypów wygladałoby to dość znajomo :D

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Jurassic Park
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 07, 2015, 10:33:46 am »
Trawa widziana z góry wygląda na miejscami radioaktywną :x
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Jurassic Park
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 07, 2015, 11:01:43 am »
jak w gothicu 2 :D

jakby to robiło jakieś bardziej znane studio to bym pewno rzucił, ale niestety, same anony i dość nierealne terminy, choć na concept artach wygląda to całkiem nieźle.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Jurassic Park
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 17, 2016, 12:53:54 pm »
Włączyłem telewizor. Właśnie na Pulsie leci końcówka pierwszego "Parku".

Nieno, to jest jednak majstersztyk. Koncepcja, fabuła, wykonanie, muzyka... Gdy Ellie włączała zasilanie, to aż mnie ciarki przeszły.

"Jurassic World" to już zupełnie coś innego.
Klasztor - Fechtmistrz

Roszpunek

  • Wiadomości: 15
Odp: Jurassic Park
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 01, 2022, 14:19:19 pm »
Uwielbiam pierwotną wersję filmu, stara obsada robi klimat. Poza tym książka Crichtona- kocham. Jeśli chodzi o najnowszy film, w której mamy mix starej i nowej obsady to jakoś nie podszedł mi trochę, jak dla mnie nie powinien on powstać.

Adonis

  • Wiadomości: 15
Odp: Jurassic Park
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 12, 2022, 16:24:04 pm »
Uwielbiam pierwotną wersję filmu, stara obsada robi klimat. Poza tym książka Crichtona- kocham. Jeśli chodzi o najnowszy film, w której mamy mix starej i nowej obsady to jakoś nie podszedł mi trochę, jak dla mnie nie powinien on powstać.

Ten najnowszy film jest chyba tylko i wyłącznie dla kasy, bo nic zupełnie nie wnosi
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"

Hokum

  • Wiadomości: 15
Odp: Jurassic Park
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 14, 2022, 15:43:35 pm »
A ja tam się cieszę, że mogłem jeszcze raz zobaczyć starą obsadę na ekranie