Autor Wątek: Problem z uruchomieniem laptopa.  (Przeczytany 2419 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Problem z uruchomieniem laptopa.
« dnia: Kwiecień 25, 2015, 10:49:23 am »
Otóż przy uruchomieniu pokazuje sie komunikat "PXE-E61: Media test failure, check cable PXE-M0F: Exiting PXE ROM" i na tym ekranie zostaje. Wszedłem do BIOSU, a tam na liście BOOT nie ma dysku twardego. Raz na jakiś czas dysk się pokazuje, ale na samym dole urządzeń. Po przestawieniu go na górę komputer uruchamia się, ale przy następnym uruchomieniu pojawia się ten sam problem. Czy to może być fizyczne uszkodzenie dysku? Nie wiem co się z tym komputerem działo, bo nie jest mój.
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Problem z uruchomieniem laptopa.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 25, 2015, 11:26:51 am »
z tego co znalazłem, to komputer nie może odnaleźć dysku twardego, wiec próbuje bootować przez kartę sieciową.
Najpierw sprawdziłbym, czy dysk się przypadkiem częściowo nie odpiął.

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Problem z uruchomieniem laptopa.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2015, 02:04:36 am »
Laptopa nigdy nie rozkręcałem, ale spojrze.
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Problem z uruchomieniem laptopa.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 05, 2016, 21:27:35 pm »
Podepnę się pod topic, bo też o laptopie :P

Dziewczyna ma jakieś antyczne lenovo po siostrze z którego czasem korzysta. Problem polega na tym, że ostatnio zaczął się sam z siebie wyłączać niemalże zaraz po uruchomieniu. Myślałem że może coś z softem lub OSem (winXP) - nope, w trybie awaryjnym to samo. Myślałem że może się przegrzewa - cały rozkręcony, wiatraczek dodatkowo odkurzony (plus chciałem rzucić okiem czy wogole się kręci), ale dalej to samo. Problem nie leży też w baterii, bo mimo wyjęcia jej problem nadal się pojawia. Co może być przyczyną drogie center?

W kręgu moich podejrzanych jest jeszcze stara pasta termo, ale ze gniazdko było zajęte nie mogłem odpalić drugiego kompa by coś pobrać, ew. może gniazdo ram się zakurzyło or smth ale by je przedmuchać wpadłem dopiero jak juz do domu wracałem. Jakieś inne pomysły?

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Problem z uruchomieniem laptopa.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 06, 2016, 12:30:19 pm »
To raczej nie będzie wina pasty. Jeśli lapek ma DVD, to spróbuj załadować ubuntu liveCD, bez instalacji. Jeśli akcja się powtórzy, to usuniemy z podejrzanych system i dysk. Możesz też sprawdzić, czy po zostawieniu na dłuższy czas w BIOSie problem znowu wystąpi - jeśli tak, to wina powinna leżeć w płycie głównej.