Autor Wątek: Heroes of the Storm  (Przeczytany 37917 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Heroes of the Storm
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 28, 2017, 09:15:43 am »
Pierwszy tydzien zrobiony. Do wyjscia nowego raida dwa miechy prawie, wiec mozna pofarmic skrzynki.

Wklepane z przenośnej, komunistycznej radiostacji firmy LG.

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Pola

  • Wiadomości: 490
  • Dr Ro
Odp: Heroes of the Storm
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 28, 2017, 19:10:16 pm »
Jednak wracamy do HoTSa porobić Nexus Challenge - mąż właśnie zobaczył nową skórkę dla D.Vy :D
Azhiria#2739 jakby co.

Wysłane zapro ^^

 P. A. 73%

☆☆☆|| Wtajemniczona||☆☆☆


xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Heroes of the Storm
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 30, 2017, 11:34:12 am »
PS. Mam nadzieję, że nie będziecie mieć nic przeciwko temu jak dodam was na battlenecie, może jak będzie okazja to udałoby się jakiegoś unrankeda zagrać, a może jakby spasowało to i TL ;)
Jak mówiłem na Pyrkonie, możesz mnie dodać:
xilk #2586
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Heroes of the Storm
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 06, 2017, 14:51:15 pm »
Chyba poprawili SI na elicie - bohaterowie robią czasem ciekawsze akcje, a podczas grania Novą wyciągają mnie ze stealhta w sytuacjach, gdzie normalni gracze prawie na pewno przebiegliby obok.

Rozbrajają mnie te nowe teksty motywacyjne: "zadałaś 18% więcej dmg niż zazwyczaj", "zajęłaś 40% więcej obozów najemników niż gracze na twoim poziomie", a nawet jeśli mecz był totalnie do (_!_) to dostanę "przyjęłaś 10% więcej dmg niż zazwyczaj, gratz! :P ).

Po testowaniu kilku bohaterów wracam jednak do mojego kochanego samobójczego Artanisa <3

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Heroes of the Storm
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 07, 2017, 11:04:53 am »
Jakby ktoś przegapił, to wciąż trwa konkurs:
https://contests.nvidia.com/pl-pl/heroes-of-the-storm-contest

Co można wygrać? Jakiś tam sprzęt lub odblokowanie wszystkich bohaterów w HoTS :D Co trzeba zrobić? Trzeba mieć konto na Battle.net, a później wejść w tamten link, tam wypełnić zadanie (kliknąć na portret Zul'jina), następnie podać swoje dane (imię, nazwisko, data urodzenia oraz adres e-mail, z którego rejestrowaliśmy konto na Battle.net). Na koniec między 26 kwietnia, a 31 maja rozgrywamy przynajmniej jeden mecz na serwerze EU i już.

Chyba poprawili SI na elicie - bohaterowie robią czasem ciekawsze akcje, a podczas grania Novą wyciągają mnie ze stealhta w sytuacjach, gdzie normalni gracze prawie na pewno przebiegliby obok.
Poprawili ogólnie każdy poziom SI. Elitarne boty potrafią usiąść na graczu, który się za bardzo zapędzi.

Rozbrajają mnie te nowe teksty motywacyjne: "zadałaś 18% więcej dmg niż zazwyczaj", "zajęłaś 40% więcej obozów najemników niż gracze na twoim poziomie", a nawet jeśli mecz był totalnie do (_!_) to dostanę "przyjęłaś 10% więcej dmg niż zazwyczaj, gratz! :P ).
Czasem te teksty są fajne, bo przynajmniej wiem, czy gram tą postacią lepiej niż inni lub ja sam w poprzednich grach.

Po testowaniu kilku bohaterów wracam jednak do mojego kochanego samobójczego Artanisa <3
Nie taki samobójczy. Potrafi naprawdę dużo wytrzymać :)
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Heroes of the Storm
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 07, 2017, 19:42:19 pm »
Dziś o 22 będziemy z Grzesiem farmić skórkę D.Vy w trybie QM. Gdyby ktoś jeszcze był zainteresowany, to zapraszamy :)

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Heroes of the Storm
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 10, 2017, 11:20:32 am »
Dziś o 22 będziemy z Grzesiem farmić skórkę D.Vy w trybie QM. Gdyby ktoś jeszcze był zainteresowany, to zapraszamy :)
Ja przepraszam Cię Kaseven za jednak ostre słowa wczoraj. Po prostu po tej 22 byłem już naprawdę zmęczony zarówno dniem, jak też QM w HoTS... Szczególnie, że dwukrotnie miałem mecz, gdzie przeciwnicy mieli Variana, a u nas ani żadnego wojownika, ani nawet kogoś na pierwszą linię...

Do tego ta cała głupia Hanamura, gdzie dosłownie nie ma nigdy późnej gry, bo gra się kończy maksymalnie przy 16-17 poziomie... A jeszcze wrzuca mnie tam, jak chcę grać Petardą, która na tej mapie jest tak bezużyteczna, że nie wiem...

A ten mecz wczoraj, to naprawdę zepsuliśmy na całej długości. Graliśmy w 5, a wyszło na to, że ja zbierałem doświadczenie na dwóch liniach, a Wy w czwórkę ganialiście nie wiadomo po co za wrogiem, który Was nieźle eliminował. Następnym razem w 5 musimy wszyscy siedzieć na chat głosowy, a nie tylko część i jednak jakoś się komunikować.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Heroes of the Storm
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 10, 2017, 21:21:37 pm »
No problemo ;) Nie chciałam po prostu ciągnąć drużyny w dół - wiem, że nie jestem za dobrym graczem, a Grześ nie grał wcześniej w gry typu MOBA i się dopiero uczy. Natomiast kolejkując się jako drużyna 5-osobowa system dobiera nam inną piątkę, bardziej ogarniętą.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Heroes of the Storm
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 12, 2017, 18:27:05 pm »
Ocho, widze, ze dobrze, ze xilka nie mam w znajomych.
Bom noob.
Ale mam kumpla na Platynie, co mi carry'uje gry.

Wklepane z przenośnej, komunistycznej radiostacji firmy LG.

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Heroes of the Storm
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 12, 2017, 20:02:12 pm »
No problemo ;) Nie chciałam po prostu ciągnąć drużyny w dół - wiem, że nie jestem za dobrym graczem, a Grześ nie grał wcześniej w gry typu MOBA i się dopiero uczy. Natomiast kolejkując się jako drużyna 5-osobowa system dobiera nam inną piątkę, bardziej ogarniętą.
Wiesz, tamci nie grali chyba w 5 - osobowym składzie :D I grałaś ogólnie dobrze, ale po prostu zamiast zbierać doświadczenie z trzech linii (do 10 poziomu jest to przymus), to ja próbowałem coś zbierać, a wy lataliście nie wiadomo gdzie i nie wiadomo po co :D Artanisem grasz naprawdę dobrze, nie wiem jak Grzesiek, bo po prostu widziałem tak grę, że ciągle byłem sam, jedynie Pola czasem mi towarzyszyła. Zresztą nie ważne, mecz był, jaki był. Po prostu na przyszłość cała piątka powinna być na komunikatorze głosowym. Nie masz mikrofonu - ok, ale przynajmniej słyszysz co mówi reszta i łatwiej mi wtedy komuś powiedzieć, aby znikał z danej linii, bo przeciwnik się tam zbliża.

Ocho, widze, ze dobrze, ze xilka nie mam w znajomych.
No to dodaj mnie lub podaj battle tag, to zaproszę.

Ale mam kumpla na Platynie, co mi carry'uje gry.
Ja w srebrze, a kolega jeden podobnie, drugi w platynie. Liga Drużynowa to horror momentami, bo dobiera nam dwójkę, która potrafi odwalić numery (zarówno na plus, jak też na wielki minus).
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Pola

  • Wiadomości: 490
  • Dr Ro
Odp: Heroes of the Storm
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 13, 2017, 10:49:51 am »
E tam Ka7 QM nie ma co przezywac :D od tego one sa by sie w sumie nauczyc/ dograc/wyzyc. A boty to boty i po prostu nie sa przeciwnikiem :]

I spokojnienie mnie tez chwile zajelo zanim ogarnelam co kiedy i jak. A i tak zdarzaja mi sie mecze gdzie robie za warzywo :D

Mozna byloby sprobowac zrobic tu mini poradnik dla poczatkujacych. Bo te w pelnej wersji znajduje sie praktycznie wszedzie w necie ;)

 P. A. 73%

☆☆☆|| Wtajemniczona||☆☆☆


Pola

  • Wiadomości: 490
  • Dr Ro
Odp: Heroes of the Storm
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 14, 2017, 13:52:42 pm »
Dobra to skoro mam chwilę czasu to wykorzytam go na jakieś małe bardzo skrótowe porady/wprowadzenie/obserwacje.

Porady ogóle:
1. Warto zapisać się na fejsie do grup związanych z Hotsem wypowiadają się tam różni ludzie(od masterów- do ludzi którzy rozgrywają pierwsze mecze), ale w 70% trzymają poziom i nie ma hejterów.
2. Warto spojrzeć na strony typu hotslog-> sprawdzamy win rate postaci, zmiany po aktualizacjach.
3. Gdy jest się graczem casualowym dobra metodą jest oglądanie gotowców-> tzn. gotowych przepisów na budowanie bohatera pod konkretną umiejętność/ mapę/ kontrę.
4. Choć te gry wydają sie początkowo głupie i polegające tylko na klik kliku to w rzeczywistości w późniejszych etapach trzeba ogarniać sporo rzeczy jak timing map, kontry postaci itd.

Początkowe stracie z Hotsem:
1. Na start trzeba zapoznać się z mechaniką gry i mecze na SI będą tu niezbędne, Jednak pózniej to gra na ludzi jest prawdziwym testem umiejętności.
2. Warto grać jak największą ilością postaci i doprowadzić je do choćby tego poziomu 5... po co? A no po to by mieć jako takie pojęcie o przeciwnikach. Bo nawet ogarniając doskonale 2-3 bohaterów(ale tylko ich) ciężko będzie nam efektywnie przewidywać posunięcie wrogich bohaterów.(ten punkt długo zatrzymywał mnie na poziomie gracza miernego, BW Lvl 40)
3.Nie giń! Nie warto oddawać darmowego xp wrogiej druzynie.
4. Zbieranie expa za linie jest wazne -> odpowiada za nasz poziom. 80% team fightów wygrywa drużyna z wyzszym lvl ( bo  kazdy zwieksza nam max zdrowie, obrażnia, mane)
5. Znaczniki/ pingowanie warto to robić jeśli nie ma innej komunikacji z druzyna, a jest duża szansa ze i reszta zacznie pokazywać Ci co zamierza.
6. Timing czyli kiedy pojawiaja się obj, ważne by drużyna była spójna w taktyce -> focusujemy jeden cel, odpuszczamy obj puszujemy linie, bijemy się ale czekamy gdy będzie 5v5.
7. Granie druzynowe!!! gdy np. jesteśmy męcikiem(specjalista) to gdy mamy jakąś kluczową bójkę zespołowa to czasem możemy odpuscić pushowanie i pomoc drużynie(!) Taktyka i myślenie(!)
8. Nigdy(albo prawie nigdy) nie startuj 2v3, 3v5, 2v5 Run Forest Run!
9. Misje samobójcze sojuszników powinny pozostać ich własnym wyborem 😀 ratowanie nie ma sensu, najczęsciej giniecie we dwoje.Run Forest Run! Stawiam tu na zdrowy rozsądek! Jak się da pomóc to pomagamy np. gdy jest on w sytuacji 1v2. 😉 (opanowanie tego punktu też zajęło mi chwilę czasu)

To tak bardzo krótko 😉 mam nadzieje, że choć trochę przydatnie.

 P. A. 73%

☆☆☆|| Wtajemniczona||☆☆☆


Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Heroes of the Storm
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 14, 2017, 17:53:13 pm »
Nie grajcie papierem. Najlepiej sie uczyc grac wojownikami, ktorzy moga troche zgarnac w jape i przezyja.
Ogladac carbota z hotsa. Zwlaszcza to z PWNisherem. ;D

Wklepane z przenośnej, komunistycznej radiostacji firmy LG.

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Heroes of the Storm
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 15, 2017, 22:36:46 pm »
Nie grajcie papierem. Najlepiej sie uczyc grac wojownikami, ktorzy moga troche zgarnac w jape i przezyja.
Ty lepiej podaj swój battle.tag :D

Ogladac carbota z hotsa. Zwlaszcza to z PWNisherem. ;D
Ta, ja najbardziej lubię ten z Rexxarem oraz ten z Nazeebo :D Choć w mojej czołowej trójce nie może zabraknąć piosenki o Jainie :D

Dobra to skoro mam chwilę czasu to wykorzytam go na jakieś małe bardzo skrótowe porady/wprowadzenie/obserwacje.
Ja bym dodał obecnie kolejną zasadę. Jeśli nie potrafisz daną postacią wygrywać na najtrudniejszych botach (poziom Elita), to nie graj nią w Szybkich Meczach. O ile same boty są dość "głupie", to na najwyższym poziomie ma dodanych parę funkcji normalnego gracza, czyli:
a) Boty zaczynają gonić i dobijać gracza, który zapędził się zbyt daleko.
b) Boty współpracują, czy to walcząc o cel mapy, czy też o obóz najemników.
c) Boty wiedzą, kiedy odpuścić i potrafią się wycofać na czas, zamiast bezmyślnie stać i zbierać obrażenia.

Co do zasad, to dodałbym kilka swoich:
1) Żaden mecz nie jest wygrany, dopóki się nie zakończy. Wiele osób wyznaje zasadę, że "nie ma przegranych meczy" i to się sprawdza, o ile drużyna współpracuje dobrze i ma trochę oleju w głowie. Jednak ja zawsze widzę potwierdzenie mojej zasady, tzn. przegraną "zwycięzców", którzy położyli jakąś akcję i przez to przegrali. Zresztą ta zasada zakłada coś jeszcze, nie można lekceważyć przeciwnika. To, że Nazeebo przeciwnika przez początek, czy nawet środek meczu nie będzie robił za wiele, to przy 20 poziomie i wykonaniu może zrobić naprawdę ogromne obrażenia za pomocą swej trucizny.
2) Na każdej mapie zasada jest prosta - każda linia musi być obstawiona, aby zbierać z niej doświadczenie. Robi to naprawdę sporo, żeby chociaż osiągnąć poziom 10 (a tym samym zdolności bohaterskie) przed lub w tym samym momencie, co przeciwnik. Od 10 poziomu wzwyż cała drużyna powinna grać razem, chyba że masz w drużynie bohatera mobilnego w stylu Dehaka, czy Falstad. Wtedy ten gracz może iść na inną linię, aby zebrać z niej doświadczenie, a w razie potrzeby użyje swej mobilności, aby dotrzeć do sojuszników.
3) Nigdy nie walcz, gdy przeciwnik ma przewagę talentu, a nie masz przewagi liczebnej. Lepiej czasem odpuścić cel mapy, a zebrać doświadczenie z mapy lub bezpiecznie wziąć obozy najemników, aby odrobić straty. Wyjątkiem od tej reguły może być moment, gdy np. my mamy 9 poziom, a przeciwnicy 10. Wtedy walki nie powinniśmy rozpoczynać. No chyba, że przed chwilą przeciwnicy zmarnowali/zużyli swoje zdolności bohaterskie i my możemy się w nich wbić.
4) Co do poświęcania, to jest ono dyskusyjne i trzeba wiedzieć, kiedy i co robić. Ja potrafiłem solo odciągać uwagę 3 przeciwników na górnej linii, gdy w tym czasie moja drużyna poszła i zrobiła bossa na dole. Najbardziej mnie rozbrajają ludzie, którzy najpierw pchają się solo na pewną śmierć pod fortyfikacje wroga, a gdy są bliscy śmierci, to zaczynają uciekać w stronę swej drużyny, która właśnie robi tego bossa. W efekcie ginie ten bohater, część jego drużyny (w końcu są obici), a wróg bierze bossa...
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Heroes of the Storm
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 16, 2017, 00:36:53 am »
Ty lepiej podaj swój battle.tag :D

Przejsz podał, jest w spisie graczy. ;)
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.