Autor Wątek: Heroes of the Storm  (Przeczytany 37912 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Heroes of the Storm
« dnia: Kwiecień 02, 2015, 11:32:16 am »


Heroes of the Storm™ to szalona, sieciowa, drużynowa bijatyka z udziałem twoich ulubionych postaci z gier Blizzarda. Rozwijaj i modyfikuj bohaterów z uniwersów Warcrafta, StarCrafta i Diablo, by dopasować ich do swojego stylu gry. Stwórz zespół ze swoimi znajomymi i weźcie udział w szybkiej rozwałce na zróżnicowanych polach bitew, które wpływają na strategię i styl rozgrywki.

(click to show/hide)
Informacje o grze. >><<

Rozgrywka:
(click to show/hide)

Polecam motzno, bardzo. ;)

Pochwale się, moja ostatnia gra Tyrande. :P
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2015, 20:11:17 pm wysłana przez Legion »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Heroes of the Storm
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 07, 2015, 01:49:06 am »
Ale chaos w tym OPku. Kogo tam cytujesz? Siebie?

Dzisiaj ukończyłem samouczek. Uther już do jego końca nie wspomniał ani słowem ważnego pytania zadanego przez Jima Raynora: "czemu właściwie tu jesteśmy/po co to robimy?" Zapewne usiłował umknąć egzystencjalnej grozie wywołanej tym czającym się gdzieś w tyle głowy przypuszczeniem, że to wszystko jest na nic, że nieskończona bitwa nie ma żadnego usprawiedliwienia, respawn po śmierci sprawia, że życie staje się puste i pozbawione sensu.

Blizzard jest znany z popełniania kluczowych błędów (nieoferowanie wsparcia DociE i pozwolenie Valve na podebranie im IceFroga sprzed nosa) i tendencja ta ujawnia się w modelu finansowym w ich grze zaczerpniętym z LeLa zamiast DotY 2, wspartym grindowatymi codziennymi zadaniami z Hearthstone'a. Już pędzę robić moje daily questy by zdobywać szekle.

Kurewstwem z ich strony jest też to obfite obsypywanie złotem na początku przygody z grą. Już jednak widzę, że kurek powoli się zakręca i każdy następny "poziom" profilu wymaga grania częściej, a worek z szeklami przyznawany jest w coraz większych odstępach poziomowych.

Gra promuje też łączenie się w drużyny przez oferowanie premii do "doświadczenia" (a więc nieco częstszy przypływ growych pieniędzy) grupom grającym razem.

O nie, ja się w to nie dam wkręcić. Głupie grindowanie i klatki Skinnera. To nie jest prawdziwe życie, nie musimy być częścią tego systemu. I o ile w realu wymknięcie się systemowi na ogół oznacza bezdomność i samotność, tak w Bohaterach Burzy znaczy to tylko, że jest się ograniczonym do pięciu bohaterów, co polecam. Limit rotującej piątki darmowych bohaterów w ogóle jest kolejnym głupim pomysłem zaczerpniętym z LoLa. Przecież sam Arthas mówił, że może być tylko jeden Książę Ciemności. Nie może być ich dwóch. Albo dwóch Panów Grozy. Nie chcę widzieć duplikatów!

I przecież WoW jest kanoniczny, a w Gniewie Króla-Licza Tirion Fordring odkrył, że Arthas został w całości pochłonięty przez wolę korony Lich Kinga. Dlaczego zatem w HotS nazywa się go Arthasem, a nie Ner'Zhulem?

Gra ładnie wygląda. Podoba mi się możliwość przywołania Hyperiona (widoczny niestety jedynie jego cień) przez Raynora, by pospuszczać z niebios trochę laserów. Tychus Findlay też jest w porządku typem, gdy wsiada w ogromnego mecha i wprowadza totalne upodlenie.

Boty, chociaż nie posiadają świadomości, czasem dysponują lepszą inteligencją od prawdziwych graczy. Dobrze odczytują przebieg rozgrywki i starają się grać zespołowo, kładąc duży nacisk na cele mapy. Ci prawdziwi czasami się gubią. Chyba wolę graczy komputerowych. Łatwiej ich też pokonać.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Heroes of the Storm
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 20, 2015, 17:36:17 pm »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=PlKZzFHGwoE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=PlKZzFHGwoE</a>
Jeżeli jeszcze ktoś nie ma dostępu do bety, niedługo premiera. :)
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Heroes of the Storm
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 03, 2015, 08:49:44 am »
Heroes of the Storm to MOBA dla ludzi, którzy na ogół za tym gatunkiem nie przepadają (a do których się zaliczam). Co warto o niej wiedzieć:
- Rozgrywka jest BARDZO dynamiczna. Mecze trwają około 20 minut, a już w pierwszych 30 sekundach krew się leje.
- Podobnie jak Hearthstone, HoTS ma bardzo niski poziom "wejścia", duży nacisk położono na przejrzystość gameplayu i zasad. Jednakże im dalej w grze, tym większe znaczenie ma skill, dobra znajomość słabych punktów innych bohaterów oraz odpowiedniego pozycjonowania się na mapach (które swoją drogą są świetnie skonstruowane, co docenia się zwłaszcza grając Murky czy Abathurem).
- Jest jeden poziom dla całej drużyny, na który wszyscy wspólnie pracują. Jeśli jedna drużyna zyska bardzo dużą przewagę, ta druga dostaje bonus do zdobywanego doświadczenia, dzięki czemu może nadgonić lidera (anty-snowball, zawsze trzeba mieć się na baczności). Współpraca w drużynie ma tu ogromne znaczenie.
- Zamiast złota i itemów jest drzewko talentów, rozwijane z kolejnymi poziomami. Jeśli zajmiemy obóz najemników, pomaszerują oni na forty wroga.
- Jest aż 7 rodzajów map, gdzie rywalizujemy o różne objectivy: od drużynowych walk o daninę po zbierania złota dla pirata.
- Kilka postaci jest naprawdę niestandardowych, np. Abathur, który nie bierze bezpośrednio udziału w walkach, zostaje w bazie i jest overmindem, który obserwuje mapę, rozstawia na niej pułapki, wysyła szarańczę na wrogi forty i daje różne buffy oraz tarcze bohaterom. Jako jedno z ulti może wybrać stworzenie kopii dowolnego bohatera, którym kieruje przez pewien czas.
- Modele bohaterów i ich skórki są naprawdę klawo zrobione: nim odpaliłam pierwszą rozgrywkę, spędziłam godzinę podziwiając pomysły i szczegółowość twórców.

Premiera już za miesiąc, ale gdyby ktoś chciał zagrać wcześniej, to zostały mi jeszcze 4 klucze do bety.

Lowcap

  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Heroes of the Storm
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 03, 2015, 12:56:46 pm »
Mnie został jeden klucz, pozostałe 3 poszły jako dodatkowe nagrody w konkursie na odezwę do narodu.

Próbowałem kiedyś Dotę 2 i Dead Island: Epidemic.
Epidemic jest zwyczajnie słabe. Dota 2 mi nie podeszła, jedna mapa, jeśli dobrze zczaiłem zasady to konieczność wyuczenia i doskonalenia konkretnych taktyk. Kolejny dzień i znowu to samo.

Plusy HotS'a Ka7 dobrze wypisała, polecam motzno. Gra jest elastyczna i nic nie wkurza bardziej niż typowi liniowcy.

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Heroes of the Storm
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 03, 2015, 12:59:51 pm »
Nie mogę czytać takich rzeczy, bo mnie zachęcacie, a wiem, że jak zacznę, to nie będę potrafił przestać w to grać. Dlatego usilnie trzymam się z daleko od tego typu gier. Wystarczy, że przez Lola straciłem trochę czasu i przede wszystkim nerwów.
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Seksrator

  • Wiadomości: 187
  • Cham i Prostak
Odp: Heroes of the Storm
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 03, 2015, 14:13:21 pm »
Ja mam jeszcze 3 klucze jbc

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Heroes of the Storm
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 03, 2015, 18:14:38 pm »
Mam 4 i pewnie moge miec jeszcze od cholery ich.

Sęk w tym, ze nawet nie zagrałem raz. Oh well.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Lowcap

  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Heroes of the Storm
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 04, 2015, 16:24:53 pm »
Gra jest już dostępna dla wszystkich. Ponoć za zalogowanie się między 2 - 8 czerwca są jakieś bonusy.

EDIT: Bonusy: Portret (gracza tygodnia premierowego - wygląda fatalnie swoją drogą)
ZA 12lv postaci dostałem rewersy kart do Hearstone
Za coś dostałem miniaturkę Cmentarnego Golema w WOWa...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2015, 16:36:30 pm wysłana przez Lowcap »

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Heroes of the Storm
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 06, 2015, 22:53:04 pm »
Choć w HOTSie jest wiele postaci do wyboru, gram właściwie tylko jedną - barbarzynką Sonyą. Jest to dla mnie dość nietypowe, bo zawsze w grach zespołowych wybierałam healerów trzymających się na tyłach. Tutaj uwielbiam być na froncie, odpalać Gniew Berserkera i używając whirlwinda wbijać się w trzon drużyny przeciwnika, siejąc zamęt, zmuszając casterów do ucieczki i czując się niepowstrzymana (berserk tak bardzo <3 ). Sonya ma jedną ogromną wadę: stun w odpowiednim momencie szybko wyprawia ją na tamten świat, dlatego jest uważana za jedną z najsłabszych postaci. W dodatku jest zaklasyfikowana jako wojownik, podczas gdy w rzeczywistości jest hybrydą woja i zabójcy, a tankowanie w jej wydaniu to naprawdę ciężki kawał chleba. Choć Sonya wymaga drużyny rozumiejącej jej mocne i słabe strony, o co często trudno w krótkich meczach, gra nią sprawia sporą frajdę. Sonya z odpowiednim supportem to takie uczucie: https://youtu.be/36lSzUMBJnc?t=3m3s
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2015, 09:59:30 am wysłana przez Kaseven »

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Heroes of the Storm
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 07, 2015, 17:58:26 pm »
Kumple grają od jakiegoś czasu. Ja myślę, by się skusić i dołączyć do ich zakręconej drużyny :D Jednak jeszcze nie teraz, może od przyszłego tygodnia, zobaczę po weekendzie ;)
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Lifu

  • Wiadomości: 234
  • Dunmer
    • Twitch
Odp: Heroes of the Storm
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 29, 2015, 23:54:12 pm »
Jeśli chodzi o moje przygody z MOBA - kiedyś próbowałem zabrać się za Dote 2, ale jakoś nie potrafiłem zostać przy tej grze na dłużej. Przez to też problemem było ogarnięcie tego ogromu postaci, który tam jest. W HotSie szybko poznałem praktycznie każdą postać, dzięki czemu gra mi się bardzo komfortowo. No i wielki plus za 9 map z różnymi objectivami i campami (choć teraz znowu Dota 2 Reborn też ma oferować większą różnorodność, z tego co słyszałem).
Tak czy inaczej, HotS przyciągnął mnie na nieco dłużej. Grywam teraz już trochę mniej niż na początku, ale nie mam takiego odrzutu jak po jakimś czasie grania w Dote, nadal chętnie raz na jakiś czas wpadam zagrać kilka meczów.
Co do golda - IMHO nie jest to wielki problem, jeszcze teraz, kiedy są dodatkowo gobliny i bonusowy gold, za bodajże 9 poziom bohatera. Mam w tej chwili większość postaci, które mi się podobają, a kolejne 10k kisi się na moment, kiedy Monk stanieje ;)
A które z postaci mi się podobają? Najlepiej gra mi się Vallą, Sylvaną oraz Sgt. Hammer. Do postaci dystansowych mam ogólnie jakieś lepsze wyczucie niż do tych, które walczą w zwarciu. Wychodzi, że gram najwięcej specjalistami i zabójcami, niemało też grywam supportami (Brightwing>Malfurion>Lili), szczególnie kiedy tworzymy drużynę z kumplami. Tanków zazwyczaj zostawiam komuś innemu.
Wcześniej bardzo dużo grałem też Novą - z nią niestety jest mały problem, bo ludzie w rankedach jej już za bardzo nie akceptują i uważają za słaby pick - ale to po części zrozumiałe w teamie, gdzie nie ma dobrej komunikacji (pomijając już te faktyczne wady). Trochę inaczej jest jak gra się ze znajomymi i gada z nimi przez TS.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2015, 17:20:35 pm wysłana przez Lifu »

Bogactwo dla nas, władza dla Beliara!

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Heroes of the Storm
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 11, 2015, 09:58:14 am »
No i Heroes of the Storm trochę mnie wciągnęło ;) Najczęściej gram z kolegami, ale i czasem sam, jak nie mogę się na nich doczekać :D


Ostatnio w Szybkim meczu grałem ETC, a w przeciwnej drużynie był Diablo. Moja postać dobiła Diablo i ETC zaśpiewał:
"Widziałem Diabla cień
do piekła odesłałem go"

Tej drugiej linijki nie jestem pewien, ale i tak fajnie to brzmiało :D Kocham takie smaczki ;)

Choć Sonya wymaga drużyny rozumiejącej jej mocne i słabe strony, o co często trudno w krótkich meczach, gra nią sprawia sporą frajdę. Sonya z odpowiednim supportem to takie uczucie: https://youtu.be/36lSzUMBJnc?t=3m3s
Ta, wiem coś o tym :D Ja z reguły gram zabójcami i specjalistami. Jednak w końcu ogarnąłem ETC i wiele meczy teraz gram tą postacią. A kto ETC nie docenia, to niech posłucha jego Pogo, gdy za jego plecami będzie masa Fanów ^^

ETC jest jedynie wrażliwy, gdy w przeciwnej drużynie jest Zeratul i/lub Nova, bo na ukrywających się zabójców mało co poradzę (choć moje obszarowe ataki ich odsłoniły nie raz :D) i ciężko mi od nich uciec. Choć gdy w przeciwnej drużynie Zaratul jest sam, to potrafiłem go zabić własnoręcznie, bo dostawał ogłuszenie, odpychanie i sporą ilość obrażeń ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2015, 10:01:10 am wysłana przez xilk »
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Lifu

  • Wiadomości: 234
  • Dunmer
    • Twitch
Odp: Heroes of the Storm
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 11, 2015, 17:37:05 pm »
Winrate ETC spadł jakiś czas temu dosyć mocno... ale nadal jest to bohater, który przy dobrym zgraniu potrafi bardzo dużo zdziałać. Dobrze wycelowane pogo może wygrać teamfight. Cała drużyna przeciwników złapana przy skrzyni na Blackheart's Bay albo w wąskich przesmykach na Cursed Hollow to bardzo fajny widok :D

Mój BattleTag to Lifu#2795, gdyby ktoś chciał pograć (pewnie jakoś po 16 września będę miał trochę więcej czasu).

Bogactwo dla nas, władza dla Beliara!

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Heroes of the Storm
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 11, 2015, 21:05:08 pm »
Ostatnio spróbowałam pograć Kerrigan i pokochałam tą postać. Kupiłam sobie nawet skórkę hrabiny, która imo jest prześliczna (http://cdn.blizzardwatch.com/wp-content/uploads/2015/05/heroes-kerrigan-countess-skin.jpg), a zamiast przyzywać wierzchowca transformuje cię w słodkiego nietopyrka :D
Ale początki były ciężki, oj bardzo. Keri to melee zabójca z bardzo małą ilością życia, bez mechanizmu ucieczki poza talentami i zadaje solidne obrażenia tylko jeśli uda się jej wykręcić kombo. Jednakże obok Zeratula to chyba najlepszy mage-killer w grze, potrafi zrujnować bezpieczne pozycjonowanie przeciwnika. Dwa patche temu talenty Keri zostały trochę zmienione - generowanie osłon ma teraz więcej sensu, Maelstorm stał się bardzo użyteczny.

Btw nie mogę przestać śmiać się z nowego filmiku Carbota: https://www.youtube.com/watch?v=oEf156Aih0Q :D