Autor Wątek: H1Z1  (Przeczytany 4891 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Murtag

  • Wiadomości: 247
H1Z1
« dnia: Luty 25, 2015, 09:36:54 am »
Ostatnio przeglądałem sobie twitch.tv, szukając jakiegoś niezobowiązującego MMO (w zastępstwie dla LoLa, którego mam już serdecznie dość) i tak oto natknąłem się na H1Z1. Gry osadzonej w realiach apokalipsy zombie, której przyczyną jest tytułowy wirus. Gra wydaje się spełniać wszystkie moje oczekiwania, jednak nie miałem okazji do tej pory przetestować jej osobiście i tutaj pojawia się moje pytanie. Czy ktoś z Was miał z nią może styczność? Z chęcią wysłucham Waszych opinii, zanim wybulę stówę na kolejną grę.

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: H1Z1
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 25, 2015, 11:55:50 am »
Nie grałem, ale słyszałem o sporej wtopie związaną z elementem pay2win ( już to "naprawili"). Otóż za kasę mogłeś kupić zrzut broni na twoją lokację. Pojawiał się samolot, wyrzucał ładunek na spadochronie a ten lądował przed twoimi stopami. Rzecz fajna, ale automatycznie zdradzałeś swoją pozycję ( samolot i wielki spadochron są rzeczami dosyć łatwo widocznymi) i w ciągu 5 minut nie było ciebie, ani cennego ładunku.

Ogólnie forma gry tez pewnie by mi pasowała, ale pograłbym z tydzień, dwa i rzucił.

Murtag

  • Wiadomości: 247
Odp: H1Z1
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 25, 2015, 12:21:58 pm »
Gra póki co jest jeszcze w fazie testów, więc nie spodziewam się, że wszystkie elementy będą dopracowane. Również obiło mi się o uszy o tych zrzutach zaopatrzenia, ale moim zdaniem jest to na rękę przeciwnikom p2w, do których się zaliczam. Strata zdotowanej przesyłki na rzecz innych graczy może skutecznie zniechęcić do wybierania drogi "na skróty" i wprowadza nieco realizmu do rozgrywki oraz dodatkowy element rywalizacji.
Na streamie, który oglądałem, koleś wspominał również o problemach z hackami i exploitami (miałem okazję zobaczyć jednego gościa używającego hackow, umożliwiających widzenie i przechodzenie przez ściany itd.), ale nie wiem jak bardzo jest to rozpowszechnione.

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: H1Z1
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 25, 2015, 12:56:34 pm »
Słyszałem baaardzo dużo złego o tej grze. Bugi, cheaterzy no i mikropłatności. Kupować napewno się nie opłaca, dużo lepiej kupić DayZ, które też nie jest idealne, ale niebo lepsze od H1Z1.
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Murtag

  • Wiadomości: 247
Odp: H1Z1
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 25, 2015, 13:23:44 pm »
Jeśli chodzi o wybór pomiędzy H1Z1 a DayZ, to po przeczytaniu tego artykułu (oraz kilku innych) porównującego obie gry, H1Z1 prezentuje się zdecydowanie lepiej i nawet nie rozważam możliwości zakupu DayZ.
Jak już wspominałem wcześniej, bugów się nie obawiam, gdyż gra nadal jest testowana i doskonalona. Z tego co się orientuję, został wypuszczony póki co tylko jeden patch, rozprawiający się z większością uciążliwych błędów. Od jego wydania opinie na temat gry uległy znacznej poprawie, więc jestem dobrej myśli.

http://youtu.be/Zcx1VoVhZcU
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2015, 13:32:04 pm wysłana przez Murtag »

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: H1Z1
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 25, 2015, 16:30:31 pm »
murt - mnie osobiście ten art utwierdził przeciw H1Z1, nie za. Co to za argument, że akcja toczy się w USA więc ma lepszy klimat? :x No i po co płacić, skoro potem będzie dostępne za darmo?

no i dwie kwestie spoza artu: przede wszystkim to gra Sony, więc po co się pchają na Accessa, nie stać ich? :s A po drugie, ekipa H1Z1 już raz pokazała, że to patologiczni kłamcy, bo elementów mikro AFAIK miało nie być w ogóle.


Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Murtag

  • Wiadomości: 247
Odp: H1Z1
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 25, 2015, 17:18:46 pm »
Co do lokalizacji, to kompletnie mi wisi gdzie się toczy akcja. Obie gry pod tym względem wyglądają bardzo podobnie, a to że ktoś sobie w opis fabuły wpisał, że zabijamy zombiaki w Ameryce, nie ma imo żadnego znaczenia.
Jeśli zaś chodzi o wersję f2p po premierze, to faktycznie celna uwaga, tylko że Bóg jeden wie kiedy to nastąpi. A ja mam ochotę pograć już teraz, inaczej wcale bym się za nową grą nie rozglądał. :)
Pomijając te dwie sprawy, nie doszukałem się w tym artykule niczego, co przemawiałoby na niekorzyść H1Z1. Pojazdy, rozbudowany system craftingu, bardziej zaludnione servery. Jak dla mnie bomba, a w dodatku (na chwilę obecną) wszystko to o 10 euro taniej niż DayZ. Jednak to czego jestem pewien, to że nie mam zamiaru grać w grę, w której jakiś przychlast może skakać z mapy na mapę i odpicować się jak Terminator. To zwyczajne exploitowanie gry, z tym że nie jest w żaden sposób karalne, a wręcz powszechnie akceptowalne. DayZ mówię stanowcze nie.

W dzisiejszych czasach wszystko ma mikropłatności, od warcabów, przez gry przeglądankowe i MMO, na zwykłych single playerach kończąc. Tak długo jak dotacja nie wpływa znacząco na rozgrywkę, jestem w stanie przymknąć na to oko.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: H1Z1
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 25, 2015, 17:37:14 pm »
Raczej chodziło mi o to, jak głupi stronniczy jest ten art, że sięga po tak gówniane argumenty jak "amrykańskie przedmieścia".

Co do zaludnionych serwów - pytanie czy w grze o przetrwaniu apokalipsy chcesz wpadać co chwila na innych ludzi. Z tego powodu np to survivarium (czy jak mu tam) jest dla mnie głupim tytułem, bo nie po to sięgam w grę w klimatach Pikniku by uprawiać grupowe deadmatche.
co do exploitów - bo DayZ ciągle jest w produkcji. Wszystko może się zmienić i zostać poprawione. Pamiętajmy że to gra twórców ARMY więc trochę pewno jeszcze zejdzie. No i że H1Z1 nie ma najlepszej opinii odnośnie hakerów.
pojazdy - znowu, to gra twórców ARMA. Pewno będą, tylko po prostu są ważniejsze elementy, jak np ogólna stabilność. No i tak jak wspominałem o zaludnianiu, to chyba lepiej że masz klimat przedzierania się przez las niż wszędzie magiczne wozy i dropy zaopatrzenia z nieba.

Sam nie mam zdania która gra lepsza (ajwyżej tyle, że podejrzliwie patrzę na HZ1 po akcji z p2w), ale na pewno bym się nie sugerował tym artem. Lepiej poczytaj komentarze na samym steamie. Zwłaszcza te czerwone od ludzi z dużą ilością godzin.
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2015, 17:41:21 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Murtag

  • Wiadomości: 247
Odp: H1Z1
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 25, 2015, 18:17:29 pm »
Jeśli chciałbym bić się tylko z trupami, to bym sobie zainstalował Dead Island, a nie rozglądał za MMO. Patrząc na streamy, na mapie jest kilka punktów, do których ludzie się zbiegają szukając akcji. Mapa jest jednak gigantyczna, więc jeśli ktoś poczuje potrzebę survivalu na odludziu, to nie widzę przeciwwskazań. Poza tym z pewnością istnieją również mniej zaludnione servery. W DayZ mamy do wyboru tylko słabo zaludniony server i jeszcze słabiej zaludniony server.
Co do nazewnictwa, to nie będę się sprzeczać, wydaje mi się jednak, że chodzi tu nie tyle o chowanie się po krzakach i unikanie niebezpieczeństw, co o oddanie klimatu świata gry. A nawet jeśli nie taki był zamiar twórców gdy nazywali grę "survivalem", to ja to tak odbieram.

Pewnie masz racje co do pojazdów i exploitów (chociaż wykorzystywanie ich w H1Z1 jest banowalne, a w DayZ pełna wyjebka póki co) i najpewniej zostanie to jakoś ukrócone po premierze, ale to samo prawdopodobnie można powiedzieć o H1Z1. Nie ma to jednak dla mnie żadnego znaczenia, bo nic z tego nie nastąpi w najbliższym czasie.

Swojej opinii nie wyrobiłem bazując na jednym arcie. W komentarze na steamie nie zagłębiałem się (tylko klika przeczytałem i wszystkie były pozytywne, ale może miałem farta/pecha), ale różnorakich artykułów przejrzałem multum i większość zdaje się być zbliżona opinią do tego konkretnego.
Sprawdzę jeszcze te czerwone komentarze, może rzucą nieco więcej światła.
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2015, 18:25:40 pm wysłana przez Murtag »

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: H1Z1
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 25, 2015, 19:01:31 pm »
masz osobny przycisk by pokazywało tylko negatywne, jak na allegro jbc.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: H1Z1
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 25, 2015, 19:14:25 pm »
Popatrz na datę tego artykułu. Wszyscy mieli wielkie nadzieje co do tej gry, mówiono, że zabije DayZ, że będzie najzajebistsza na świecie, ale po premierze okazało się, ze jest zupełnie odwrotnie. Posypała się na to sroga krytyka. Do tego Pay2Win. Uwierz mi, gdy koleś który kupił sobie sprzęt zniweczy twój kilkugodzinny progres wyrwiesz sobie włosy, a najprawdopodobniej będzie ich tam pełno.             
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Murtag

  • Wiadomości: 247
Odp: H1Z1
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 25, 2015, 19:43:23 pm »
Artykuł faktycznie nie jest pierwszej świeżości, ale opinia pokrywa się z nowymi publikacjami. Mówisz że H1Z1 be fe i w ogóle chujnia, ale niczym tego nie popierasz. W dodatku plujesz na p2w nie wiedząc nawet co za pieniądze można dostać (i nie, nawet jakby ktoś całą pensję wydał, to sprzętu sobie nie kupi, a jedynie zrzuty z losowym, a w dodatku bardzo słabym lootem, który może podpierdolić każdy gracz).
Daj mi coś, co faktycznie uzmysłowi mi, że nie warto w to grać, skoro jesteś pewny swoich racji.

Przyjrzałem się tym komentarzom (losowym oczywiście, bo w sumie opinii jest prawie 20k) i w większości przewija się problem hackerów. Jest to w zasadzie główny (jeśli nie jedyny istotny) powód wstawiania negatywów, poza tym powtarzały się takie opinie jak stosunkowo długie oczekiwanie na połączenie, lub to co zauważył Sent, że gra w przyszłości będzie za darmo. Do tego trochę flamu, hejtu i sporadycznie wytykane jakiś inne drobne wady. Na p2w nie narzeka nikt (przynajmniej w tych komentach, na które rzuciłem okiem).

Niepokoi mnie nieco problem z hackerami, ale im dłużej siedzę tu broniąc walorów gry i im więcej o niej czytam, tym bardziej jestem przekonany, że H1Z1 jest właśnie tym, czego poszukuję. Jeśli nie natrafię na coś, co wywróci całe moje wyobrażenie o grze do góry nogami, to prawdopodobnie zdecyduję się wydać te 20 euraczy w nadziei, że twórcom uda się uporać z problemem hackowania.
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2015, 19:54:09 pm wysłana przez Murtag »

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: H1Z1
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 25, 2015, 20:48:56 pm »
Murt - powiem tak, z doświadczenia z grami f2p: one muszą się z czegoś utrzymywać. Jeśli teraz loot jest słaby, losowy i gówniany, to z czasem się to  zmieni, bo serwery nie są za darmo. Podchodziłbym więc ostrożnie, zwłaszcza że 70 zeta za dostęp do gry, która lada chwila i tak będzie za darmo, to jednak trochę dużo. Rzuć może jednak okiem na to survivarium, klimaty podobne, a za darmo.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Seksrator

  • Wiadomości: 187
  • Cham i Prostak
Odp: H1Z1
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 25, 2015, 22:47:56 pm »
Cytat: Sent
przede wszystkim to gra Sony, więc po co się pchają na Accessa, nie stać ich?

Sony sprzedaje/sprzedało ten oddział.

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: H1Z1
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 25, 2015, 23:10:07 pm »
>LeL
>MMO
>zombie survivalowe gunwo
>MMO warte wypróbowania

no Murt proszę cię

Nie grałem, ale słyszałem o sporej wtopie związaną z elementem pay2win ( już to "naprawili"). Otóż za kasę mogłeś kupić zrzut broni na twoją lokację. Pojawiał się samolot, wyrzucał ładunek na spadochronie a ten lądował przed twoimi stopami. Rzecz fajna, ale automatycznie zdradzałeś swoją pozycję ( samolot i wielki spadochron są rzeczami dosyć łatwo widocznymi) i w ciągu 5 minut nie było ciebie, ani cennego ładunku.
Fajne! Coś takiego powinno być zachowane. Świadomość, że nawet twoje szekle z prawdziwego świata nie czynią cię bezpiecznym. Nawet bym płacił.

Nie lubię waszych zombogierek, grałem w WarZy świadom wszechobecnych głosów o chujowości rzeczonego tytułu, ponieważ kuzyni się w niego zagrywali. Żenada i beznadzieja, umarlaki mdłe, gracze sobie wrodzy i próbujący rozkraść dobytek innych, zamiast zakładać tymczasowe posterunki i otwierając sklepiki, wymieniając się łupami za jedzenie.

To jest mój największy problem z tego typu grami: współpraca nie jest wystarczająco dobrze premiowana. Nie przychodzę do tego typu gierek, by bić się z innymi z wiedzą, że za godzinę ich postać się odrodzi i mogę na zabijaniu ich wyłącznie zyskać. Chcę zombogry, w której każda para rąk jest na wagę złota, a przerzedzanie populacji pozostałych przy życiu na dłuższą metę szkodzi wszystkim - ale nie samej grze.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')