Autor Wątek: Malbolge - bot shoutboksowy  (Przeczytany 24255 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Malbolge - bot shoutboksowy
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 17, 2015, 21:25:31 pm »
Cytuj
Do marudzenia na niego.

Dzięki za odpowiedź, ale nie pytałem ciebie :)

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Malbolge - bot shoutboksowy
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 17, 2015, 22:53:30 pm »
D-do... marudzenia na niego?

Nie jestem pewien, czy rozumiem implikacje twojego pytania. Malbolge jest botem, na którego RPG Center zasługuje, ale nie takim, którego obecnie potrzebuje. Mógłbyś rozwinąć myśl?

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Malbolge - bot shoutboksowy
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 19, 2015, 13:15:49 pm »
Cytuj
Mógłbyś rozwinąć myśl?

Dobrze ujmę to najprościej jak się da. Skoro zero z niego pożytku dla społeczności to może warto go wypierdolić?

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Malbolge - bot shoutboksowy
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 19, 2015, 13:28:26 pm »
Też się zastanawiam, po co on komu. Chyba że przytaczanie tytułów wrzucanych na shoutbox filmów z Youtube to aż taki niezbędny bajer.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Malbolge - bot shoutboksowy
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 19, 2015, 14:14:22 pm »
Skoro zero z niego pożytku dla społeczności to może warto go wypierdolić?
Oj, trzymasz obosieczny miecz.

Bot nadal ma funkcję logowania rozmów, tylko nie wypluwa archiwum na życzenie. Jest ono tak czy inaczej dostępne w razie czego, a łatwiej (i skuteczniej) zawracać o to gitarę C, niż adminom. Dodatkowa korzyść to forma pliku tekstowego, wstępnie sformatowanego i gotowego do wrzucenia na hosting.

Dodatkowo wyświetla tytuł filmu wrzuconego w linku do YT i pozwala na rzuty kością. Nie wiem, czy przekaz będzie wystarczająco jasny, jeśli napiszę, że to wszystko dla zabawy. Zastanawiam się, w jaki sposób jego obecność może komuś przeszkadzać.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Malbolge - bot shoutboksowy
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 19, 2015, 14:24:20 pm »
Cytuj
Cytuj
Cytat: Arim w Dzisiaj o 13:15:49

    Skoro zero z niego pożytku dla społeczności to może warto go wypierdolić?

Oj, trzymasz obosieczny miecz.

Nie boj się świetnie sobie zdawałem sprawę z różnych implikacji tego stwierdzenia gdy je pisałem i były one, ze tak powiem zamierzone  ;)

Cytuj
Nie wiem, czy przekaz będzie wystarczająco jasny, jeśli napiszę, że to wszystko dla zabawy. Zastanawiam się, w jaki sposób jego obecność może komuś przeszkadzać.

Że C ma świetną zabawę to wiemy, ale cała reszta już nie, a co więcej średnio podoba mi się, ze SB powoli przekształca się w prywatny folwark naszego kumpla. Dopóki bot miał jakiekolwiek korzyści dla ogółu niech by sobie był, ale w momencie gdy stal sie bezużyteczny, a służący tylko i wyłącznie rozrywce pana C powinien zostać usunięty. Takie jest moje zdanie, a najlepiej jakby sie w tej kwestii wypowiedział ktoś z administracji.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Malbolge - bot shoutboksowy
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 19, 2015, 15:59:55 pm »
Dobrze ujmę to najprościej jak się da. Skoro zero z niego pożytku dla społeczności to może warto go wypierdolić?
Nope.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

shrike

  • Wiadomości: 181
  • Prezes Drogi Mlecznej
Odp: Malbolge - bot shoutboksowy
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 19, 2015, 16:05:18 pm »
Arim, to już jest czepianie się totalnie na siłę, co Ci on przeszkadza? To, że C ma z tego jakąś rozrywkę też Cie boli? Niczym Ci nie zamula, nie blokuje tego SB, nie robi absolutnie nic co mogłoby w jakikolwiek sposób przeszkadzać. Nie ma o co sie przyczepić, to przyczepmy się o bota, który nie robi nic złego, a daje komuś jakąś satysfakcję. Bo tak, dla zasady.
Akolita Podziemia

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Malbolge - bot shoutboksowy
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 19, 2015, 16:14:23 pm »
Update: informacje na temat tytułu i czasu trwania filmików na YT są od teraz podawane tylko na wyraźne życzenie zamieszczającego, wyrażane poleceniem !i lub !identify w dowolnym miejscu wiadomości.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Malbolge - bot shoutboksowy
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 19, 2015, 17:12:23 pm »
Wyluzuj Arim. Bot nikomu nie szkodzi, a może ktoś lubi zobaczyć tytuł filmiku przed obejrzeniem go, bo np. w robocie siedzi.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Malbolge - bot shoutboksowy
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 19, 2015, 17:38:10 pm »
Cytuj
Wyluzuj Arim. Bot nikomu nie szkodzi, a może ktoś lubi zobaczyć tytuł filmiku przed obejrzeniem go, bo np. w robocie siedzi.

Jak tam chcecie, dla mnie jest bez sensu, ale nie będę stawał przeciwko większości.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Malbolge - bot shoutboksowy
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 26, 2015, 03:29:09 am »
Uppdatering: jeśli forumowicz sobie tego zażyczy, może wpisać !auto-identify on (i odpowiednio !auto-identify off, jeśli mu się odwidzi), by bot automatycznie identyfikował zamieszczane przez niego filmiki.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Malbolge - bot shoutboksowy
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 28, 2015, 18:44:39 pm »
Alright, so, pora na aktualizację:

  • Bot zawsze podaje w logach informację nt. zamieszczanych filmików na YouTube, niezależnie od preferencji indywidualnych użytkowników.
  • Polecenie !log znowu działa - ale pamiętajcie, by z niego nie korzystać i dyskutować w tematach, a nie SB.

To na razie wszystko... pracuję nad drobnymi optymalizacjami kodu, ale to nic ciekawego, choć może w przyszłości pozwoli na stworzenie czegoś fajnego. Dziękuję za uwagę.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Malbolge - bot shoutboksowy
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 10, 2016, 19:45:45 pm »
Bot 0.2.0, dostępny w najbliższej knajpie. A raczej niedostępny, bo na razie tylko sobie biernie patrzy, nie zdradzając swojej obecności. Przepisałem go od zera. Patrzcie, jaki jest mały! Osiągnąłem to dzięki temu, że całe przetwarzanie listy wiadomości zostało oddelegowane do models.py. A zerknijcie na to, w jaki elegancki sposób funkcja Message.process() wyciąga wszystkie dane z shouta! Porównajcie sobie z którąś z poprzednich inkarnacji, polegających głównie na wyrażeniach regularnych. Tym razem zwerbowałem do pomocy czyjś analizator HTML, BeautifulSoup.

Dużym przełomem jest sprawdzenie w Firebugu żądań wysyłanych przez shoutbox do serwera i odkrycie, że wyrzucenie ";restart" z "http://forum.rpg-center.pl/index.php?action=shoutbox;sa=get;xml;row=dowolnaliczba" sprawia, że przesyłane są jedynie nowe shouty w danej sesji, a więc wszystkie ostatnie 100 za pierwszym razem (bo wszystkie są nowe), a potem tylko te, które nie zostały jeszcze wysłane.

To oznacza parę rzeczy: po pierwsze, sprawdzanie nowych wiadomości jest mocno ułatwione, bo większość roboty jest wykonywana przez serwer. Po drugie, nie muszę już za każdym razem pobierać stu kilobajtów wiadomości. Większość odpowiedzi z serwera, biorąc pod uwagę fatalny poziom aktywności w Knajpie, będzie zajmowała 0 kilobajtów. Złożoność czasowa w najlepszym wypadku (ale najgorszym dla bywalców, tj. brak nowych wiadomości) jest teraz bardzo dobra: bot otrzyma pustą odpowiedź, Message.getMessageList() wyciągnie atrybut text odpowiedzi, wykona jedno sprawdzenie, zwróci pustą listę i to wszystko. O(5).

Jeśli chodzi o funkcję wait(), to pomyślałem, by zaimplementować system z 8chana/Vichuja, tzn. odświeżać co 5 sekund i stopniowo podwajać ten czas aż do 300 sekund w przypadku braku postów, ale biorąc pod uwagę bardzo wydajny sposób pobierania nowych shoutów (odkryty przeze mnie dopiero wczoraj), mogę wyrzucić ten zbajerowany system, zmienną self.time, i dać botowi sprawdzać nowe wiadomości co 3 sekundy, jak zwykły klient shoutboksa. Czuję dobrze optymalizacja.

Innych funkcji bot nadal nie posiada, albowiem im też chciałbym się przyjrzeć i w miarę możliwości usprawnić.

Może niedługo wsadzę kod na GitHuba. Tylko trochę się cykam, bo nigdy tego wcześniej nie robiłem.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Malbolge - bot shoutboksowy
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 05, 2016, 21:13:44 pm »
Poprzednia pasta została zaktualizowana. Dodałem wsparcie dla gromadzenia informacji o shoutach w lokalnym słowniku (nazywanym przeze mnie "bazą danych") zapisywanym na dysku w formacie JSON pod koniec działania programu. Zgodnie z założeniami z poprzedniego posta, metody bota uległy dalszej minimalizacji (wywalenie przesadnie skomplikowanej funkcji odpowiadającej za czekanie między odświeżeniem listy shoutów).

Podoba mi się to, że w obecnej formie cała ta baza danych jest kompletnie opcjonalna. Wystarczy zmodyfikować jedną linijkę w main.py i dwie wyrzucić, by bot po prostu wyświetlał nowe wiadomości w wierszu poleceń, czyli w sumie nie robił zupełnie nic użytecznego.

Myślę, że poza rozszerzeniem funkcjonalności bazy danych o jakieś statystyki typu całkowitej liczby wykonanych cykli, w następnej kolejności zrekonstruuję znane z poprzedniej inkarnacji odczytywanie linków do YT i wyświetlanie wiadomości o zamieszczanych filmikach.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')