Autor Wątek: Malbolge - bot shoutboksowy  (Przeczytany 24257 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Malbolge - bot shoutboksowy
« dnia: Styczeń 27, 2015, 19:27:16 pm »
Link do repozytorium na GitHubie: https://github.com/Vanishing-Point/smfpacks-shoutbox-bot

Dobra, chłopaki... Napisałem bota, który obecnie za przyzwoleniem miłościwie nam panujących grasuje sobie na SB i pasie się na polach czatowych wiadomości. Zostawiajcie tutaj sugestie dotyczące bota, komentarze, etc.

W spoilerze oryginalna treść wiadomości, zanim przerobiłem ją na OP:
(click to show/hide)
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2016, 22:33:21 pm wysłana przez C »

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
MODS = FAGS
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2015, 12:50:16 pm »
Jak w temacie. Dyskutujcie.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2015, 15:13:18 pm wysłana przez C »

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Botowe Bólpupienie!
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2015, 22:12:12 pm »

Aj waj, krnąbrne goje geszefty robią, boty stawiają bez informowania administracji, a potem dziwią się, że bany lecą.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Spurdonacht
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 07, 2015, 22:38:13 pm »
Dziki confirmed jako Żyd.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2015, 15:14:01 pm wysłana przez C »

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Botowe Bólpupienie!
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 07, 2015, 22:51:22 pm »
Nie jest tak, że te dwa konta cokolwiek robiły poza pisaniem na SB.

Punkt pierwszy sekcji "Profile użytkowników".
Cytuj
Wydawałoby się, że na SB jasno stawiałem sprawę, że Malebolge i Spurdobot należą do mnie.
Ludzie różne rzeczy piszą na SB. Nigdy się nie zwróciłeś się bezpośrednio do mnie(ani do Senta AFAIK) z pytaniem czy możesz coś takiego zrobić.
Cytuj
Spróbuję jeszcze raz. Nazwę bota "Malbolge" i dam mu w tytule opis, że należy do mnie, a ty nie będziesz go banował, jeśli nie zacznie odwalać dzikich inb, okej?
Najpierw tutaj albo na PW wytłumaczysz mi dokładnie jaką funkcję ma pełnić ten bot, potem się zastanowię.
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2015, 22:54:14 pm wysłana przez dziki »
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
sage
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 07, 2015, 22:55:45 pm »
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2015, 15:23:09 pm wysłana przez C »

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Botowe Bólpupienie!
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 07, 2015, 23:06:54 pm »
UPDAET: forumowy czatbot ver. 0.0.1! Teraz z opcją odczytywania tytułów filmików z jutubowych linków. Koszmarny chaos i strasznie dennie napisany, ale działa!

W planach wywalenie wszystkich tych regexów (funkcja logCleanup) do osobnego modułu z modelem danych i ładne odczytywanie osobno nazwy użytkownika, godziny i treści wiadomości, co umożliwi w przyszłości np. wydawanie poleceń botowi. Muszę poprawić też trwałość (po co odczytywać przy każdej aktualizacji dzień z pliku, zamiast załadować raz do programu?).

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Botowe Bólpupienie!
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 09, 2015, 17:18:20 pm »
Zbanuj C - zbanujesz boty ;d

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
'Murican Happy End
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 11, 2015, 16:16:17 pm »
A to, co było, jest nieistotne dla tych, którzy nadal żyją.

EDIT: Dziki Wildstein napisał mi w PMie, że Malbolge może zostać. Spurdobot nie umierał na próżno ;_;

« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2015, 15:16:48 pm wysłana przez C »

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Malbolge - bot shoutboksowy
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 11, 2015, 18:26:01 pm »
ǓPPDǺT: nowa struktura danych dla wiadomości, teraz w osobnym module. Jak widzicie, nowy sposób jest o wiele bardziej elegancki, bo zamiast bawić się w rozbieranie tagów, wyciąga z nich odpowiednie dane i grupuje je na autora, czas i treść.

Kod wersji 0.1.0. Wyszukiwarka linków została prawie całkowicie przepisana i wygląda teraz niesamowicie seksownie w osobnej klasie. Stąd o krok do implementacji innych interesujących komend dla bota, ale w tej chwili nie mam żadnych pomysłów. Zastanowimy się nad nimi później.

EDIT @ 17-02-2015: Wersja 0.1.1. Poprawiona czytelność i przejrzystość kodu, dodane prototypowe wsparcie dla tworzenia logów via Pastebin na żądanie.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2015, 15:07:15 pm wysłana przez C »

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Malbolge - bot shoutboksowy
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 23, 2015, 10:13:06 am »
Funkcje rozrywkowe dla bota maybe?

Branie linka (YT albo inny soundcloud czy bandcamp) przy którym było polecenie !motyw -> motyw dnia/nocy knajpy

Bez cooldowna, tylko resetowane o dwóch porach (umownie kiedy zaczyna się dzień/noc). Użycie polecenia w przypadku, kiedy motyw na dane pół dnia jest jeszcze nieustalony, powoduje przyjęcie motywu przez bota, jeśli motyw już jest wybrany, to bot informuje o tym (zapodając link przy okazji).

Nie wiem, czy lepsze byłoby zrobienie dwóch poleceń - jednego do przesyłania motywu, drugiego do zapytania bota o kawałek, który dzisiaj leci z szafy grającej - czy jednego, z funkcjonalnością zależną od tego, czy motyw jest wsadzony, czy nie.

Jak dwa polecenia, to może !theme i !jukebox?
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Malbolge - bot shoutboksowy
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 01, 2015, 13:17:11 pm »
Dzięki za propozycję! Zastanawiałem się nad opcją ustawienia motywu czatu. Nie wydaje się bardzo praktyczna, ale raczej nie powinna wadzić. Zająłbym się implementacją, ale ostatnio zmagałem się z innymi problemami, jak wsparcie dla wielowątkowości (pythonowy moduł threading), niewywalanie się w przypadku błędów i lepsze kodowanie, z czego ostatnie zagadnienie jest niesamowitym zabójcą czasu nieprzynoszącym oczekiwanych rezultatów.

W każdym razie, bota można używać do wypisywania dowolnego tekstu, ale większość znaków zostanie zakodowana jako chyba \u003F, czyli znak zapytania, więc opcja nie jest jeszcze zbyt użyteczna.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Malbolge - bot shoutboksowy
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 13, 2015, 00:33:09 am »
W sumie olewam pomysł na motyw knajpiany, to była przelotna moda, ale jako MotD czatu coś takiego mogłoby funkcjonować. Należy sobie tylko zadać pytanie, w którym momencie lepiej będzie zacząć pracę nad samym czatem, zamiast tworzyć zewnętrzne pythonowe skrypty do niego.

A tutaj prosty skrypt do rzucania kośćmi, który napisałem dwa-trzy dni temu, zachęcony przez Łowcę Poszukiwaczy. Niezbyt urodziwy, ale powstał w około godzinę i działa wystarczająco dobrze, jak na zapotrzebowanie na SB (obecnie znikome).

http://pastebin.com/TqBd3m5M

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Malbolge - bot shoutboksowy
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 17, 2015, 09:56:38 am »
Do czego potrzebny jest ten bot, jeżeli wywaliłeś loga?

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Malbolge - bot shoutboksowy
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 17, 2015, 10:56:27 am »
Do marudzenia na niego.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.