Autor Wątek: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?  (Przeczytany 81141 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #495 dnia: Listopad 14, 2018, 17:42:34 pm »
Witam. Ostatnio trochę więcej zaangażowałem się jako Mistrz Gry. Zaczęło się od sesji RPG, gdzie byłem ponownie tylko graczem, ale później zacząłem prowadzić dla znajomego, który koniecznie chciał solo sesję, aby następnie ruszyć z innymi. Wychodzi na to, że w przyszłym roku będę prowadził nawet sesje na lokalnym konwencie gier planszowych i fantastyki.

Dziś wreszcie wziąłem się za coś, co zamierzałem zrobić już jakiś czas temu. Uporządkowałem nieco kwestie haseł i kont. Znacie pewnie to uczucie, gdy po przerwie wchodzicie na stronę, a nie pamiętacie hasła? Ewentualnie jeszcze gorzej, że macie masę haseł, a niektóre wręcz za długo czekają na zmianę. Dlatego nieco odświeżyłem tą sprawę, zrobiłem spis, gdzie się chcę logować, na jakich zasadach i nowe hasła przypisałem do tych miejsc.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #496 dnia: Listopad 15, 2018, 21:43:59 pm »
ta, stosuję podobny system i sobie chwalę. Aczkolwiek w przypadku zapomnianych haseł pomaga wbudowany w firefoxa menadżer (ofc pod warunkiem, ze je uprzednio zapisaliśmy w przeglądarce :P)

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #497 dnia: Listopad 16, 2018, 19:17:49 pm »
Menadżery haseł są zwykle wygodniejsze i bezpieczniejsze. Tylko, że takie z prawdziwego zdarzenia, a nie wbudowane w przeglądankę.  :P
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #498 dnia: Listopad 16, 2018, 22:16:56 pm »
zależy jakie hasła w nich zapisujesz :P w moim wypadku to głównie takie do sklepów, gdzie bez przyklepania płatności via paypal, ktory ma osobny zestaw niezapisanych haseł, i tak nic ci to włamanie nie da :p

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #499 dnia: Listopad 24, 2018, 09:37:26 am »
I jak tam wasz Black friday? Dużo kasy poszło w komin? :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #500 dnia: Listopad 24, 2018, 22:25:04 pm »
https://www.logitechg.com/pl-pl/product/g305-lightspeed-wireless-gaming-mouse

Za 179 zł w komputroniku. I tak miałem kupić, ale jak była w promce tańsza o jakieś 50 zł, to żal nie było wydać.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #501 dnia: Listopad 24, 2018, 22:44:03 pm »
A ja akurat zrządzeniem losu w czwartek zakończyłem Far Cry 3 i stwierdziłem, że idę za ciosem, więc zagram w Far Cry 4. No i bum, promka -75% akurat wtedy, kiedy tego potrzebowałem. Wpadło za 30 zł :)
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #502 dnia: Listopad 25, 2018, 00:13:41 am »
MoG - a faktycznie była taniej? Bo morele to odwaliły stary numer z podniesieniem cen na tydzień przed promo, by potem wspaniałomyślnie je obniżyć

Maniek - to moja dziewczyna nawet lepiej, czaiła się na murdered soul suspect i wyrwała za 10 zł zamiast za 100 :P

Ja za to miałem nic nie kupować, ale dystrybutor gunpla niespodziewanie odpalił takie promo, że opłacało się nawet bardziej niż sprowadzać z japonii (gdzie na co dzień modele są o połowę tansze niz tutaj), tak więc mam radosny półroczny zapas plastikowego cracku. Przy okazji tak, przyznaję się do składania plastikowych robotów, znerdzenie lvl hard :<

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #503 dnia: Listopad 25, 2018, 02:49:24 am »
MoG - a faktycznie była taniej? Bo morele to odwaliły stary numer z podniesieniem cen na tydzień przed promo, by potem wspaniałomyślnie je obniżyć
Pilnuje ceny mychy od czasu premiery. Po prostu czekałem na zakończenie wakacji i ustabilizowanie finansów (bikoz samochód wymagał zrobienia go, ale mam spokoj na kilka lat teraz). Najniższa cena jaka była dostępna kiedykolwiek to 219 zł.
Maniek - to moja dziewczyna nawet lepiej, czaiła się na murdered soul suspect i wyrwała za 10 zł zamiast za 100 :P
Przebijam. 362k golda w WoWie zamienione na 26 euro battle.net ballance i zakupienie Overwatcha w wersji Legendarnej. Uszczupliłem może o 30% swoje zasoby gotówki w WoWie. xD
Ja za to miałem nic nie kupować, ale dystrybutor gunpla niespodziewanie odpalił takie promo, że opłacało się nawet bardziej niż sprowadzać z japonii (gdzie na co dzień modele są o połowę tansze niz tutaj), tak więc mam radosny półroczny zapas plastikowego cracku. Przy okazji tak, przyznaję się do składania plastikowych robotów, znerdzenie lvl hard :<


Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #504 dnia: Listopad 28, 2018, 09:11:50 am »
I jak tam wasz Black friday? Dużo kasy poszło w komin? :P
Z powodu Black Friday poszło dosłownie 0 zł. Po pierwsze, wcześniej się rozchorowałem, więc nie miałem możliwości patrzeć po lokalnych sklepach po promocjach. Po drugie, patrzyłem w internecie na oferty, ale nic nie znalazłem. Gry planszowe przecenione zwykle te, które już mam, z typu jakiego nie lubię lub po prostu kiepskie. Myślałem o jakiejś grze komputerowej może, ale na razie mam w co grać, a pewnie koło Świąt znów będzie jakaś sensowna promocja. Jedynie na co poszło więcej pieniędzy w ostatnich dniach, to na wspieram.to zbiórka na polskie wydanie siódmej edycji podręcznika do Zewu Cthulhu:
https://wspieram.to/zewcthulhuRPG

Wybrałem opcję numer 2 oczywiście, bo dopłacić 100 zł, żeby mieć masę gadżetów, które można potem użyć lub odsprzedać, to nie taka zła rzecz. Szczególnie, że ten próg pozwoli też wybrać alternatywną okładkę do podręcznika. "Skórzana" oprawa z wyższych progów mi nie potrzebna, ale taka alternatywna jednak będzie miała swoją wartość. Wziąłem też kuriera, bo jednak zawsze to dostawa pod drzwi.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #505 dnia: Grudzień 16, 2018, 18:53:08 pm »
Swoją drogą ładnie poszła ta podlinkowana zbiórka xilk, nie sądziłem że milion w polskich warunkach, na jakiejś niemainstreamowej stronie i to jeszcze w tematyce papierowego RPGa jest w ogóle możliwy. Zwłaszcza że np. Armada w polsce się na tym wyłożyła, że starter był dopiero od 300 zł, a to też była mimo wszystko całkiem popularna na zachodzie gra.

Tymczasem blackfridayowe szaleństwo minęło, zaczęło się struggle'owanie z zakupami. Nawet nie wiedzie jakim bólem dupy jest znalezienie gramofonu z opcją odtwarzania kaset i zgrywania ich na usb. Zresztą kupno normalnej wieży hi-fi też nie jest wcale łatwiejsze :X

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #506 dnia: Grudzień 31, 2018, 16:16:19 pm »
(...)częściowo to jeszcze może być też zwykły kurz - moje filtry na obudowie komputera po miesiącu wyglądają podobnie, a nie sądzę by moje wiatraczki specjalizowały się w pochłanianiu toksycznego syfu zza okna.
Może, aczkolwiek to fota trzeciego, najbardziej wewnętrznego filtru w tym oczyszczaczu. Kurz i inne farfocle zatrzymują się raczej na dwóch wcześniejszych filtrach, które na szczęście da się już czyścić wodą.
W tym roku zimę spędzam już w nowym mieszkaniu, na obrzeżach miastach, z całym okolicznym osiedlem podłączonym do nitki miejskiej i jest o wiele lepiej. Czuję to też po swoim gardle i zatokach.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #507 dnia: Styczeń 04, 2019, 19:02:29 pm »
ok, to wiele zmienia :P I ta, cos o tym gardle i zatokach wiem, bo jak się do nas do biura wejdzie to też gardło zaraz podrażnione

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #508 dnia: Styczeń 08, 2019, 19:28:39 pm »
Z cyklu "Poczta Polska potrafi":
Zadzwonił właściciel mojego starego mieszkania, że jest do mnie awizo - powtórne zawiadomienie o odbiorze paczki ważącej 30kg. Nielicho nas to zdziwiło. Może coś kiedyś zamówiliśmy po pijaku albo ktoś z rodziny wysłał prezent dla dziecka? Tylko dlaczego na stary adres, moje panieńskie nazwisko i ważący aż tyle?
Mąż odebrał paczkę z poczty, przytachał do domu i dopiero wtedy zerknął na nalepkę adresową. Choć awizo było wypisane na moje imię i stare nazwisko, to imię na paczce różniło się - Marzena zamiast Magdalena. Adresu brak, był za to numer telefonu, na który zaraz zadzwoniliśmy.
Okazało się, że pani Marzena zamówiła stół cateringowy z dostawą do kiosku Ruchu. Jednakże wybrany kiosk zwinął interes, a paczka trafiła do Poczty Polskiej, która wystawiła Marzenie awizo. Termin odbioru opiewał na 9 stycznia, więc miała jeszcze kilka dni na przechwycenie paczki, ale w międzyczasie Poczta wystawiła powtórne awizo - tym razem na moje nazwisko i adres, a my wykazaliśmy się szybszym refleksem w odbiorze paczki.
Stół już trafił do prawowitej właścicielki, ale wciąż mam wielki WTF?! My nawet nie mieszkaliśmy blisko siebie...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2019, 19:33:55 pm wysłana przez Kaseven »

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #509 dnia: Styczeń 08, 2019, 19:46:04 pm »
Może ktoś chciał być dobry lub/i mu się coś w bazie omsknęło, grunt, że paczka trafiła gdzie powinna. Ja mimo wszystko przekonuję się z powrotem do poczty polskiej, bo firmy kurierskie od dłuższego czasu wk...urzają mnie niemożebnie. Praktycznie wszyscy chcą mi podrzucać paczkę max o 14, żaden nie chce przyjechać później, na uwagę że nikogo nie ma w domu sugerują co najwyżej zamawianie do pracy (ta, bo akurat chce mi się przez pół miasta z nią potem wracać do domu, albo wyrabiać nadgodziny bo do 15:30 się nie wyrobi), punkty odbioru w jakiś wsiach pod miastem zamiast w centrum i ogólnie podejście, że jak nie mogę odebrać wtedy kiedy oni przyjadą, to jest to mój problem a nie ich. Poczta polska ma swoje problemy, jak choćby długi czas transportu, ale przynajmniej rozwożą ją w sensownych godzinach, zaś punkt odbioru mam niecałe 10 minut od domu :X

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!