Autor Wątek: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?  (Przeczytany 81881 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #420 dnia: Kwiecień 11, 2018, 10:56:14 am »
A ja pojeździłem glebogryzarką w międzyrzędziach truskawek, bo się tak rozpleniły, że coś z tym trzeba było zrobić. Poza tym rozciągałem węże do pompy wody, żeby było czym podlewać. Ale grilla nie miałem, więc zazdroszczę! Muszę w końcu te burgery z grilla zrobić :)

Tak przy okazji, jakiś czas temu polecałaś mi Ka7 duolingo. Szkoda, że nie we wszystkich tematach jest ta część teoretyczna, żeby sobie poczytać, bo w niektórych bardzo by się przydała. A tak trzeba uczyć się z marszu. Co nie zmienia faktu, że stronka/apka super sprawa :)
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #421 dnia: Kwiecień 15, 2018, 20:38:17 pm »
Nie pamiętam czy o tym wspominałem, ale jak się wkręciłeś w naukę przez neta Maniek, to znajomy swego czasu polecał mi Codecademy. Sam koniec końców nie miałem okazji do tego usiąść, ale on podobno z pomocą tej stronki w dwa dni się przekwalifikował z C+ na pythona :P

A co do grilli - wprawdzie ja sezonu też jeszcze nie zacząłem, ale korzystajac z ładnej pogody przeszedłem się z dziewczyną na festiwal foodtrucków. Nawet nie wiedziałem, ze w tym mieście jest tyle mobilnych burgerowni, nie mówiąc już o bardziej ambitnych zapiekankach niż "buła, grzyby, ser i sos pomidorowy". Dobrze, ze po jednym byłem w zasadzie najedzony, bo bym tam przepierdzielił małą fortunę :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #422 dnia: Kwiecień 17, 2018, 18:22:23 pm »
Też byliśmy na foodtruckach - już drugi weekend z rzędu, a niebawem będzie jeszcze trzeci. Na Śląsku jest teraz zlot foodtrucków pod hasłem "Rynek Smaków", co weekend na rynku w innym mieście, a że tutaj do każdego miasta blisko... :P Nigdy nie zamawiamy tam burgerów, bo te bywają co najwyżej OKish w porównaniu do serwowanych przez lokalną ukochaną burgerownię (choć krakowska maczanka się wybija ^^), więc szukamy czegoś innego do spróbowania.

Opieka zdrowotna: zobaczymy, jak sytuacja się rozwinie, póki co mam wykupiony abonament na rok. Mam nadzieję, że wolny rynek pomoże z rozłożeniem terminów - obecnie w Kato są trzy wielkie firmy zajmujące się prywatną opieką medyczną (Falck, Luxmed, Medicover) oraz kilka pomniejszych.

Ostatnio kupiliśmy sobie dwa rowery trekkingowe - używane, 550 zł za obydwa. Nie mam innej opcji trzymania ich niż piwnica, więc miały być sprawne i nie wyglądać zbyt drogo. Jako dzieciak codziennie robiłam na rowerze długie trasy, więc trochę mi się za tym tęskniło, a teraz z racji przeprowadzki z centrum na obrzeża miasta w okolicy jest dużo fajnych tras z dala od samochodów. Kiedyś od kolegi - prosa startującego w różnych turniejach, otrzymałam stary rower szosowy, ale dwie przejażdżki przekonały mnie, że to nie dla mnie (https://youtu.be/Wx2e9jSSK6E :P).

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2018, 19:31:05 pm wysłana przez Kaseven »

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #423 dnia: Maj 28, 2018, 11:56:21 am »
Ale nam się wesele udało! Ponad 240 osób. Wszyscy zadowoleni niesamowicie. Punktów programowych było tyle, że ledwo się z czasem wyrobiliśmy, a oczepiny zaczęły się grubo po 1! W ogóle do opowiadania jest cholernie dużo, tylko póki co nie mam chwili na dłuższy wywód, bo jeździmy i dziękujemy wszystkim za pomoc :)
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #424 dnia: Maj 28, 2018, 13:06:10 pm »
240 osób...

Koszmar introwertyka.

A no i można zacząć żałobę. Żaden z nas nie dostanie Maniaksa. Usidlony przez te kobiety. RIP.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2018, 13:31:17 pm wysłana przez Master of Gorzała »
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #425 dnia: Maj 28, 2018, 16:46:51 pm »
to juz nie wesele, tylko impreza masowa ;p

Mog - z drugiej, w takim tłumie łatwiej zniknąć :p

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #426 dnia: Maj 28, 2018, 18:26:55 pm »
Maniaks, a srasz?

Gratuluję przejścia poziomu "życie społeczne".

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #427 dnia: Maj 29, 2018, 07:08:55 am »
Ale nam się wesele udało! Ponad 240 osób.
To było wesele, czy impreza masowa? :D

Ja za to stwierdzam, że ludzie to idioci. Mówiłem Wam, że u mnie w mieście jest sklep z grami planszowymi i gralnia. Poza tym, jest jeszcze klub fantastyki, do którego nigdy nie przychodziłem zbyt często, poza epizodycznymi momentami, gdy jeszcze nie było samej gralni,  w klubie można było za darmo pograć w gry planszowe.

Jednak sam klub, to także inne kwestie, ludzie tam malują figurki, grają w gry bitewne, jakieś pogadanki robią, jednak sam w tym nigdy nie uczestniczyłem. Jednak pod koniec grudnia zawiązała się grupa, która zakładała, że będą robić sesje RPG w systemie D&D 3.0. Dołączyłem zatem do tych maniaków i zapisałem się do samego klubu fantastyki, żeby nikt się nie czepiał, że przychodzę tam grać, a nie dokładam się do samego klubu (wynajmują pomieszczenie). Zapisałem się do klubu, opłaciłem składkę roczną i byłem zadowolony.

Jednak problemy zaczęły się w momencie rozgrywania sesji. Grupa liczyła 6 graczy i Mistrza Gry. Mistrz Gry powiedział, że On podaje termin (nie ma wiele czasu wolnego, ale i tak chciał nam prowadzić) i jeśli pasuje przynajmniej 2-3 graczom, to sesja się odbywa. Wszyscy to zaakceptowaliśmy. MG zapowiedział też, że będziemy szybko rozwijać nasze postaci, a do tego przewidział różne dodatkowe formy rozwoju postaci, jakich system D&D nie przewidywał.

Piękne prawda? Do czasu... Jednym z graczy był Tomek - tak jest on idiotą. Na drugiej sesji zaczął się kłócić z MG, że chce swoją część skarbu (magiczny przedmiot, którego nie może używać ze względu na charakter) sprzedać kupcowi za połowę ceny. MG był wyrozumiały, tłumaczył wielokrotnie mu to. Tomek uparty, twierdził, że należy mu się połowa wartości przy sprzedaży i to jeszcze w gotówce...

Drugi sytuacja - tym razem MG zrobił wydarzenie, gdzie nasze postacie mogły poprawić swoje statystyki - była opcja pewna (+1 do losowego atrybutu) lub ryzykowna (-1 do losowego atrybutu, ale za to +1k3 do losowego atrybutu). Tomek wybrał opcję pewną, ale potem zaczął się pluć, że ta opcja ryzykowna nie była opłacalna. Nic do tego idioty nie docierało,  potem na kolejnej sesji znów chciał to od początku nakręcać...

Nie wiem, jak Tomek zachowywał się na 2 sesjach, kiedy mnie nie było, jednak swoje wyskoki pokazał ponownie ostatnio. Zaczęło się od tego, że był weekend Pyrkonowy. Dwójka z graczy chciała pojechać na Pyrkon - jedna osoba jechała jako wystawca, a Tomek jako widz, kupił bilet w przedsprzedaży. MG i trójka graczy nie jechała, więc MG zarządził, że jeśli nam psuje, to dla tych, co nie jadą na Pyrkon, poprowadzi specjalną sesję, gdzie zaprosi jeszcze widzów - taka sesja pokazowa.

Wszystko było fajnie, na FB zostało utworzone wydarzenie, z 50 osób było zainteresowanych, a widzów w sumie mieliśmy z 7. Na koniec na FB podziękowaliśmy MG, napisaliśmy, że kto nie był, niech żałuje, bo zabawa była super. Oczywiście Tomek musiał na chat grupowym dodać swoje trzy grosze, zaczynając od słów "Spierdalaj", a potem zaczął, że "chamówą jest, że MG prowadzi dla 3 graczy, jak inni są na Pyrkonie"...

Wczoraj miała być kolejna sesja, a Tomek zaczął jęczeć, że znów nie będzie mógł być. W głębi serca dziękowałem, że go nie będzie. Jednak przyjechał idiota... Ok, potem zebrała się grupa, usiedliśmy i się zaczęło... Padł temat, co było ostatnio na sesji, a potem w końcu Tomek wyjechał, że takie robienie sesji w czasie Pyrkonu było "robieniem sesji na złość tym, którzy byli w Poznaniu"... Tomek idiota ciągnął to dalej, aż w końcu MG się zdenerwował i powiedział, że już żadnej sesji w tym klubie prowadzić nie będzie.

Ja podziękowałem Tomkowi, a on z głupim uśmieszkiem "proszę bardzo"...

Wczoraj, jakieś 2 godziny po zdarzeniu rozmawiałem z MG przez telefon - sesji w tym klubie prowadzić nie będzie, ale namówiłem go, aby przemyślał, czy nie wywalić Tomka z drużyny, a innym dalej przygodę prowadzić, tylko gdzie indziej. I MG to rozważy.

A kim jest pan Tomek? Jednym z dwóch ludzi w obecnym zarządzie tego klubu. Drugim jest skarbnik, do którego będę pisał, że się wypisuję z klubu i proszę o zwrot połowy rocznej składki, ponieważ przez idiotę Tomka nie mam już sensu tam zaglądać, ponieważ zapisywałem się do klubu z myślą o sesjach tego MG.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #428 dnia: Maj 29, 2018, 16:16:32 pm »
Lol. Loot whore w DDeku.

Czyli rozumiem, że Pan Tomek trzęsie klubem. A nie lepiej mu pocisnąć i kazać spierdalac? Jak Ci każa wyjść, to wtedy bierzesz kase z powrotem (bo jakaś umowę masz, nie?) i nara.

Wysłane z chińskiego tostera przy użyciu Tapatalka

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #429 dnia: Maj 29, 2018, 18:00:06 pm »
Lol. Loot whore w DDeku.
Wiesz, jeszcze może bym zrozumiał to na "zwykłej" sesji. Jednak nasz MG dba o to, żebyśmy mieli sprzęt, pieniądze i ogólnie wszystko, a to naszą sprawą będzie, że mamy myśleć, czego potrzebujemy i jak to załatwimy - czy to kupimy w sklepie od handlarza, przez znajomości, czy może powołamy się na wpływy.

Czyli rozumiem, że Pan Tomek trzęsie klubem.
Nie wiem, dopiero dziś do znajomych dodał mnie tamten skarbnik i z nim będę pisał w tej sprawie. Jednak patrząc po reakcji naszego MG, który swego czasu był prezesem klubu, tylko zrezygnował, to raczej tak jest, jak piszesz.

A nie lepiej mu pocisnąć i kazać spierdalac?
Gdyby nie to, że jestem obecnie nauczycielem, to tak pewnie bym zrobił. Nawet najgorszy mój uczeń potrafi się lepiej zachowywać, niż ten Tomek, który ma koło 25 lat. I ważniejsze, nawet w najgorszy dzień moi uczniowie nie wyprowadzili mnie z równowagi, a tamten idiota zrobił to wczoraj.

Jak Ci każa wyjść, to wtedy bierzesz kase z powrotem (bo jakaś umowę masz, nie?) i nara.
No, jak to tak będzie wyglądać, to biorę kasę i mówię, że mają usunąć moje dane ze spisu członków klubu.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #430 dnia: Maj 29, 2018, 19:11:20 pm »
coz, ewidentnie złe nawyki z innych sesji oraz przesadne jaranie się czymś, co ma byc zwykłą zabawą, I guess.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #431 dnia: Maj 29, 2018, 19:38:29 pm »
Raczej stawiam na totalne noobostwo plus wychowanie w kulturze grania "instant gratification" i speedrunów.

Ja nie rozumiem idei jarania się sprzętem nie dosyć, że mocno wymyślonym, to przecież to tylko jedna sesja. Może WoW nauczył mnie dystansu do tego? Bo tak naprawdę mam już grubą wyjebkę na to, jak jest ubrana np. moja postać w Azeroth. To tylko narzędzie. Jak nie to, to inne. Byleby brnąć dalej.

Ale niektórym musi e-pen się zwiększać równie mocno, co IQ obniżać.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #432 dnia: Maj 29, 2018, 23:22:07 pm »
Szczerze? Wolę nie wnikać, czego to jest w kwestia w przypadku tego Tomka...

Powiem tak, skarbnik klubowy dodał mnie do znajomych na FB i mogłem Jemu przekazać, co i jak. Opisałem dość dokładnie sytuację, że:
1) Rezygnuję z członkostw w klubie, ponieważ zapisywałem się do niego dla sesji prowadzonych przez tego MG, a których już nie będzie.
2) Wpływ Tomka na decyzję MG o zaprzestaniu prowadzenia sesji w klubie.
3) Zachowanie Tomka na sesji - szczególnie ostatniej.
4) Prośba o zwrot kasy za resztę roku.

Najważniejsze, co mi odpisał ten skarbnik w sumie. Przyznał, że Tomek takim jest człowiekiem, jednak na koniec dodał: "Szkoda ze tak to się potoczyło. Tomek dostanie ostry opierdol". Kasę już mam na koncie - za miesiąc płaciłem 10 zł, a ponieważ płaciłem w styczniu za cały rok, czyli dostałem zwrot 70 zł.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #433 dnia: Maj 30, 2018, 19:52:27 pm »
No to respekt dla skarbnika. Tomek powinien dostać reprymendę, bo tak naprawdę kosztował ich dosłownie pieniądze.

A w mieścinie u Ciebie nie ma innych takich klubików, gdzie można popykać w RPGi?
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #434 dnia: Maj 30, 2018, 20:13:31 pm »
a to nie jest tak ze bycie prezesem jest czysto tytularne? Bo to nie wygląda jakby gość trząsł wszystkim, tylko tak trochez przypadku trafil na stanowisko, cos jak przewodniczący klasy :p

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!