Autor Wątek: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?  (Przeczytany 81145 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #405 dnia: Marzec 19, 2018, 09:48:01 am »
Ideałem jest firma składająca się z kilku małych zespołów z projektami na różnych etapach rozwoju (w takiej pracuję obecnie). Jeden projekt kończy produkcję -> drugi właśnie ją rozpoczyna, więc ludzi przesuwa się między projektami zamiast zwalniać. Podobnie dzieje się podczas urlopów, a klęska jednego projektu nie ubija studia, jeśli reszta jakoś sobie poradzi. Ogromnym plusem jest też zróżnicowanie pracy - jeżeli czujesz się wypalony robotą przy obecnym projekcie, to na następnym spotkaniu reorganizacyjnym możesz zamienić się z osobą z innego projektu, jeśli wasze kompetencje są do siebie zbliżone.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #406 dnia: Marzec 19, 2018, 16:30:27 pm »
no pod tym względem to faktycznie tylko pozazdrościć :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #407 dnia: Marzec 20, 2018, 11:34:12 am »
Maniek - zastanawiam się maniek jakie ty masz wydatki, ze 5 tys na rękę dla jednej osoby to dla ciebie raptem poziom "normalnie żyć", szczególnie, że dla 80% ludności tego kraju te 5 tys. to miesięczny budżet całej kilkuosobowej rodziny :P

Wiesz, to jest na chwilę obecną taki mój cel. Coś, po osiągnięciu czegoś byłbym usatysfakcjonowany i nie czułbym presji, że muszę zarabiać więcej, by wyżywić moją rodzinę (przyszłą). W tej chwili nie potrzebuję 5 patyków do ręki :)

Ale jak chcesz łatwej i przyjemnej pracy, to raczej nie gamedev - zatrudnienie na 2-3 lata po czym może się okazać że będziesz musiał szukać nastepnego kontraktu gdzie indziej (bo nowy projekt nie wymaga tylu osób o twoich kompetencjach), umowy to śmieciówki, urlop możesz wziać jak nie będzie to kolidowało z "mapą drogową" projektu, a do tego crunch czyli zostawanie po godzinach bo zbliża się ważny deadline i koniecznie musisz robić. Z tą kreatywnością też różnie, bo to nie jest demokracja że każdy się wypowie i/lub pchnie projekt po swojemu w swoją stronę, szczególnie jako junior-czegośtam. Ofc dużo zależy od stanowiska i konkretnej firmy, ale że jest to taka świetna "praca idealna" to jest to raczej urban legend.

Mam świadomość, że jak w każdej branży, tutaj można trafić na lepsze i gorsze firmy. No tak to wygląda raczej wszędzie. Są korpa lepsze, gorsze. Są też mniejsze, bardziej kameralne korpa. Bywa różnie na tym rynku pracy.
Ale fakt faktem, bardziej oczekuję od pracy większej możliwości pod względem czasu wolnego, aniżeli koczowania w niej od rana do wieczora. Pracujemy po to, żeby żyć, a nie żyjemy po to, aby pracować. Z takiego założenia wychodzę i nie zamierzam poświęcać więcej niż 40h tygodniowo na pracę. Docelowo :)

I niestety, Maniek, raczej nie oczekuj 5k na start - to raczej pensja dla regulara z 5+ lat doświadczenia, choć zależy gdzie i co robisz (w Wawie mnóż x2). Inne działki IT (np. obsługa banków lub firm telekomunikacyjnych) to grubsza kasa.

Nigdzie nie napisałem, że to moje oczekiwania na start w tej branży. Nie róbcie ze mnie wariata ;p
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #408 dnia: Marzec 20, 2018, 18:00:07 pm »
A, chyba że :P Choć mi by pewno wystarczyło nawet te 3,5-4 tys na rękę ;D

Cytuj
Pracujemy po to, żeby żyć, a nie żyjemy po to, aby pracować. Z takiego założenia wychodzę i nie zamierzam poświęcać więcej niż 40h tygodniowo na pracę.
mój człowiek <3

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #409 dnia: Marzec 25, 2018, 21:59:57 pm »
No i popatrzcie... zmieniam pracę! Tylko kurna dlaczego wszystko prawie w tym samym czasie co wesele. Tyle stresu w jednym miesiącu! I nie wiem, czy mi dadzą urlop jakiś dodatkowy (nie licząc tego, który prawnie się należy). Oj będzie ostro w maju  :o
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #410 dnia: Marzec 26, 2018, 16:37:25 pm »
Z drugiej lepiej chyba raz, niż się potem stresować pół roku że co chwilę coś. I jak, zostałeś testerem? :D

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #411 dnia: Marzec 28, 2018, 17:09:16 pm »
A właśnie nie  :P Konstruktorem. Zostanę, bo jeszcze jestem na wypowiedzeniu do końca kwietnia u siebie. Przyjaciel ze studiów nakręcał swojego szefa, aż Go nakręcił. Będę razem z Nim konstruował/projektował (zwał jak zwał) różnego rodzaju wózki, półki, regały i szafki dla innych zakładów produkcyjnych. Kto pracował kiedykolwiek na produkcji załapie od razu, o czym mowa, ale generalnie wszelkiego rodzaju rzeczy, które polepszają ergonomię pracy w takich zakładach.
Przyjaciel poślubił 2 lata temu moją kuzynkę (którą w sumie poznał przeze mnie), wcześniej razem studiowaliśmy i każdą ściągę opracowywaliśmy wspólnie, hehe. No i generalnie mieszkamy prawie po sąsiedzku, więc też spoko opcja, bo dojazdy będą nas kosztować o połowę mniej. A i kasa całkiem niezła, bo 500 zł więcej niż mam obecnie na rękę (a to tylko na okresie próbnym tak ma być, później już mówili, że inna kwota zupełnie), a do tego normalna praca od 8 do 16. W końcu organizm wróci do normalnego trybu, a nie jakieś cholerne zmiany!
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2018, 17:11:29 pm wysłana przez Maniaks »
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #412 dnia: Kwiecień 01, 2018, 19:52:57 pm »
To nawet lepiej :P Szczególnie biorąc pod uwagę te normalne godziny.

Ale i bez tych godzin brzmi naprawdę spoko, dość kreatywna robota. Doceniam tym bardziej, ze aktualnie przydałby nam się w robocie nowy wózek i już słyszymy jaki będzie ból dupy żeby nam go sfinansować :X

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #413 dnia: Kwiecień 03, 2018, 10:47:05 am »
No śmieję się, że w tym tygodniu będę miał prawdopodobnie ostatnie nocki w życiu ;p
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #414 dnia: Kwiecień 03, 2018, 15:36:46 pm »
no pod tym względem to faktycznie tylko pozazdrościć :P
Minus tego taki, że jeśli chcesz się pochwalić znajomym, jakie to fajnie gry robisz, to na pięć wymienionych tytułów żodyn żodnego nie będzie kojarzył ;)

Gratz, Maniek!
Btw Sent, pracujesz jako archiwista (coś mi świta, że coś kiedyś o tym wspominałeś) czy masz jakąś inną fuchę?

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #415 dnia: Kwiecień 03, 2018, 16:55:38 pm »
nadal jako archiwista, zacząłem by nie było że zmarnowałem 5 lat na studia, zostałem bo zaproponowali mi znośniejsze warunki gdy już miałem rzucać :P
 
O realiach gamedevu mam jako takie pojęcie, bo znam trochę ludzi co w tym robi + śledzę temat :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #416 dnia: Kwiecień 04, 2018, 10:28:03 am »
O realiach gamedevu mam jako takie pojęcie, bo znam trochę ludzi co w tym robi + śledzę temat :P
Gamedev teraz jak piekarnie - w każdym mieście.

Meanwhile, testujemy od kilku miesięcy z mężem prywatną opiekę medyczną (padło na Falck) i jakie to dobre! Szczególnie możliwość umówienia się na wizytę do ginekolog czy endokrynolog nawet w ciągu tygodnia (dotąd NFZ - rok z hakiem, a prywatnie ok. miesiąca). Jeżeli Wasze zdrowie wymaga biegania po lekarzach-specjalistach to szczerze polecam: miesięczny abonament wyniósł nas wspólnie 150 zł, a podliczając wszystkie badania i wizyty prywatnie kosztowałoby to co najmniej 600.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #417 dnia: Kwiecień 04, 2018, 18:48:28 pm »
Gamedev teraz jak piekarnie - w każdym mieście.
Coś w tym jest, choć pozycji warszawy czy wrocławia jako gamingowego zagłębia chyba długo nic nie zagrozi

Cytuj
Meanwhile, testujemy od kilku miesięcy z mężem prywatną opiekę medyczną (padło na Falck) i jakie to dobre! Szczególnie możliwość umówienia się na wizytę do ginekolog czy endokrynolog nawet w ciągu tygodnia (dotąd NFZ - rok z hakiem, a prywatnie ok. miesiąca). Jeżeli Wasze zdrowie wymaga biegania po lekarzach-specjalistach to szczerze polecam: miesięczny abonament wyniósł nas wspólnie 150 zł, a podliczając wszystkie badania i wizyty prywatnie kosztowałoby to co najmniej 600.
z tą opieką to podobno też różnie bywa - gdzieś ostatnio na jakimś onecie był artykuł, że największe z tego typu firm podpisują obecnie tyle kontraktów z zakładami pracy, że przestają powoli wyrabiać i kolejki zaczynają przypominać te NFZtowskie. Na ile to prawda, cholera wie, ale wrzucam ku przestrodze

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #418 dnia: Kwiecień 07, 2018, 16:05:22 pm »
z tą opieką to podobno też różnie bywa - gdzieś ostatnio na jakimś onecie był artykuł, że największe z tego typu firm podpisują obecnie tyle kontraktów z zakładami pracy, że przestają powoli wyrabiać i kolejki zaczynają przypominać te NFZtowskie. Na ile to prawda, cholera wie, ale wrzucam ku przestrodze

Potwierdzam. Mamy z firmy opiekę w luxmed i to co się teraz tam wyprawia, to jakieś jaja. Kolejki faktycznie robią się coraz większe i terminy spotkań coraz bardziej się wydłużają. Ta firma, o której Ka7 wspomniała może ma na razie luz, bo jest mało popularna :)
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Jacenty

  • Wiadomości: 3
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #419 dnia: Kwiecień 09, 2018, 15:52:39 pm »
Hej Wam :D no to ja się pochwalę jak spędziłem weekend. W końcu długo wyczekiwany upalny weekend więc odpaliłem w ogrodzie pierwszego grilla :D