Autor Wątek: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?  (Przeczytany 81110 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #345 dnia: Wrzesień 08, 2017, 20:46:58 pm »
Też wolę to co teraz niż dzieciństwo. Ale zamoczyłem dopiero po 19 roku życia, więc pewnie przez to.

Wysłane z chińskiego tostera przy użyciu Tapatalka

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #346 dnia: Wrzesień 10, 2017, 13:39:15 pm »
Hahaha... głupio, gdybyś zamoczył za dzieciaka ;p
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #347 dnia: Wrzesień 10, 2017, 17:18:20 pm »
się śmiejesz maniek ale tzw. "średnia inicjacji" to chyba 16 lat :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #348 dnia: Wrzesień 10, 2017, 18:59:24 pm »
CyCu i na Ciebie przyjdzie pora.
Weź mu nie pisz takich rzeczy, bo jeszcze w to uwierzy.
Klasztor - Fechtmistrz

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #349 dnia: Wrzesień 10, 2017, 19:08:19 pm »
Rety, a to już koniec weekendu... A chciałbym, żeby był piątek.

Skąd to zmęczenie? U mnie był zorganizowany po raz drugi dwudniowy konwent fantastyki, w którym chciałem wziąć udział. Bilet zakupiłem wcześniej, dokładnie to w piątek wracając z pracy (tak od 1 września znów pracuję).

Sobota:
Na konwent mogłem dojechać tylko dzięki darmowym autobusom, które były zamówione. Jednak najpierw musiałem dojechać do centrum jednym autobusem (tu był potrzebny bilet), a potem przesiąść się na ten darmowy. Wszystko rano poszło świetnie, ale z powrotem tak fajnie nie było - o tym później. Na konwent przyjechałem na kilka godzin, trochę pochodziłem, a potem wziąłem udział w turnieju gry Hearthstone - za który był rewers "spotkanie przy kominku" - mam nadzieję, że niedługo go dostanę do swojej kolekcji. Sam turniej - nic wielkiego, jeden pojedynek wygrałem 3:2 i przeszedłem dalej, a drugi przegrałem 3:0. Niestety przez to, że chciałem walczyć do końca oraz przez fakt, że źle spojrzałem na rozkład tych darmowych autobusów, to byłem w pewnym momencie w kropce. Nie miałem czym wrócić do centrum, bo ostatni autobus odjeżdżał o 13:45, a ja na przystanku byłem o 13:52. No dobra, kolejny autobus w sobotę był, ale o 19:45... Na szczęście udało mi się dogadać i odebrał mnie ktoś samochodem.

Niedziela:
Tu już takich przebojów z komunikacją nie było, autobusy akurat dopasowane i atrakcje też fajne. Podziwiałem trochę, jak ludzie grali, czy się bawili. Zapisałem się na turniej Dominiona (gra planszowa) i zająłem II miejsce - jako nagrodę dostałem 3x zestaw promocyjnych kart do Dominiona oraz grę planszową Magazyn 51. Po turnieju jeszcze trochę się pokręciłem po konwencie i od 14:00 miała być sesja rpg w świecie D&D, na którą się zapisałem. Była ona jednak realizowana na gotowych postaciach i uproszczonych zasadach. Jednak i tak się bawiłem świetnie.

Ogólnie, jestem zadowolony z weekendu. Przyjazd na konwent się zwrócił, bo wejściówka na dwa dni, to tylko 15 zł było, a do tego doszły bilety za dojazd do centru. Zatem w sumie nie zapłaciłem nawet 25 zł za to wszystko, a dostałem dobrą zabawę i jeszcze Magazyn 51 :)

Nie zmienia to faktu, że przydałby się jakiś dzień na odpoczynek, a mam tylko wieczór, bo z rana do pracy.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #350 dnia: Wrzesień 10, 2017, 19:17:29 pm »
Cytuj
(tak od 1 września znów pracuję)
czyżbyś został nauczycielem matematyki, jak to sobie kilka lat temu żartowaliśmy na forum? :P

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #351 dnia: Wrzesień 10, 2017, 20:24:13 pm »
czyżbyś został nauczycielem matematyki, jak to sobie kilka lat temu żartowaliśmy na forum? :P
Żartowaliście, żartowaliście i wyżartowaliście :P Na nieszczęście biednych dzieci, przyjęli mnie do szkoły, jako nauczyciela (stażystę) matematyki.

Cóż, wcześniej miałem epizod, jako nauczyciel matematyki - na zastępstwo udało mi się dostać, ale potem nauczycielka wróciła ze zwolnienia lekarskiego i tyle. Później udało mi się trafić na konkurs w tej szkole, w której obecnie pracuję i mamy etap obecny ;)

W planie najgorzej mam w dniach środa - czwartek. W samą środę zaczynam później, ale też przez to późno kończę, a będę jeszcze o godzinę później, bo mam mieć potem jeszcze zajęcia wyrównawcze. A w czwartek startuję od 8 rano, więc wesoło nie jest.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #352 dnia: Wrzesień 10, 2017, 21:54:02 pm »
pociesz się że i tak pewno mniej siedzisz w robocie oraz zaczynasz później, niż większość z nas :P No, przynajmniej jeśli nie ma w ten dzień zebrania czy innej dziwnej rady :P

Anyway gz, zwłaszcza że obecnie ludzie w tym zawodzie raczej tracą pracę niż ją dostają

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #353 dnia: Wrzesień 11, 2017, 11:55:03 am »
Gratz Xilk! :D Gratz MoG! (zacna broda btw ^^)

Dzieciństwo vs. teraźniejszość - też wolę to drugie i jakkolwiek własny budżet jest super, to głównie ze względu na towarzystwo. Na różnych etapach życia miałam wielu wartościowych ludzi wokół siebie, ale w obecnym gronie znajomych i z drugą połówką u boku czuję się komfortowo jak nigdy dotąd :)

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #354 dnia: Wrzesień 13, 2017, 13:04:55 pm »
się śmiejesz maniek ale tzw. "średnia inicjacji" to chyba 16 lat :P

Ja zawsze byłem wyjątkiem potwierdzającym regułę  :P


Ka7, towarzystwo sporo zmienia, to fakt. Dla mnie najlepszy okres to czasy liceum oraz studiów, bo teraz powoli zaczyna do człowieka docierać, że jednak wypadałoby jakoś tak zabezpieczyć swoje życie finansowo i nie tylko, aby przeżyć je wspólnie z drugą połówką i potomstwem bez większych problemów, a jednocześnie być w stanie spełniać chociaż część swoich planów, marzeń, żeby nie zgorzknieć na starość przez zmarnowany potencjał.
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #355 dnia: Październik 23, 2017, 13:40:10 pm »
Zostałem dzisiaj pozytywnie zaskoczony przez lekarza medycyny pracy. Z tą "służbą zdrowia" miałem na pieńku od pewnego czasu, bo to państwo w państwie i do tego zdzierające kase. Wieczne kolejki, lekarze robiący badania bezsensowne itd. Otóż z racji swojej wady wzroku miałem wystawione pierwsze zaświadczenie na prawo jazdy na okres 5 lat. Po pięciu latach poszedłem znowu i musiałem zapłacić stówę za ponowne 5 lat. Od 2015 roku dzięki lobby lekarzy koszt wzrósł do minimum 200 zł za wizytę, a sama wymiana prawa jazdy to koszt 100 zł i 50 gr. Razem ponad trzy stówki za to, że nosze okulary, natomiast mój ojciec w wieku 67 lat z nadciśnieniem, po bajpasach i z wadą słuchu ma bezterminowe. No, ale dzisiaj spytałem jak to wygląda, na ile się da, żebym po 5 latach nie musiał znowu bulić nie wiadomo jakie kwoty. Ku mojemu pozytywnemu zaskoczeniu - mam bezterminowe! Koniec na szczęście z tymi pierdołami na całe życie, bo nawet jeżeli wejdą przepisy, że każdy kierowca musi stawiać się na badaniach okresowych, to prawo nie działa wstecz i będę zwolniony z tego tytułu.

I dobrze.

Bo jako były kierowca zawodowy, widziałem patologie, gdzie możesz teorytycznie psychotestów na zawodowego nie zdać, ale nadal prowadzić samochód prywatny. Nie wspominając o tym, że badania okulistyczne np. w UK polegają na tym, że musisz odejść 20 metrów od samochodu i przeczytać tablice rejestracyjną.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #356 dnia: Październik 23, 2017, 15:43:08 pm »
Gdzieś ty to załatwił, też pójdę xD A wszystko przez moją głupotę, bo jak robiłem prawko, to na badanie wzroku poszedłem w okularach... +0,5 na jedno oko... I teraz mam w kwitach jazdę w okularach, raz bym nawet przez to 500zl mandatu dostał, na szczęście policjant był w porządku i mnie puścił, bo miałem je przy sobie, tylko zapomniałem założyć...

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #357 dnia: Październik 23, 2017, 17:05:11 pm »
Poznań, poradnia Praxis. Ja po prostu byłem głupi i nie dałem w łape za pierwszym razem, jak każdy normalny polak.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #358 dnia: Październik 23, 2017, 18:46:23 pm »
bądź co bądź byłeś prywatnie (tyle że płaci pracodawca a nie ty), to co się dziwisz :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #359 dnia: Październik 23, 2017, 20:17:16 pm »
Nie masz prawa jazdy Sent, nie?

Wysłane z chińskiego tostera przy użyciu Tapatalka

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta