Autor Wątek: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?  (Przeczytany 81114 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 11, 2015, 16:26:27 pm »

Druga wypłata. Nadal Vegeta.png, ale dodatkowe 200 złotych jest miłym zaskoczeniem.
Nie, abym wiedział, co zrobić z tymi pieniędzmi. Ponieważ ledwie funkcjonuję i programowanie/internet jest całym moim życiem poza pracą, pewnie ulepszę komputer.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 14, 2015, 03:07:39 am »
Dzisiaj zakończyłem trzyczęściowy projekt budowy nowego komputera.

Stary (Aigaion/P-1112 Aigaion):
(click to show/hide)

Nowy (Koala Killer/TMiG-226 Koala Killer):
(click to show/hide)

feels good man

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 14, 2015, 15:38:13 pm »
Niezła machina. Tylko ten win 8.1 : /

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 14, 2015, 16:27:26 pm »
właśnie też miałem współczuć tego 8.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 18, 2015, 20:56:11 pm »
Kurde, zauważyłem u siebie dziwne zachowanie. Dzieje się to już od dłuższego czasu i strasznie mnie irytuje. Chodzi o to, że np. chciałbym pograć w jakąś grę. Coś, w co jeszcze nie miałem okazji grać. Ile razy coś zainstaluję na kompie, to po włączeniu odinstalowuję. Nie daję totalnie szansy tytułowi, jak mnie zniechęci na początku. Sęk w tym, że ostatnią grą, jakiej, dałem szansę, był Spellforce 2, a jeszcze wcześniej LOL. Tak to kompletnie nic nowego. Ciągłe instalacje i usuwanie z kompa. Wczoraj nawet Prototype zainstalowałem, ale zaraz wyłączyłem. Dzisiaj Dungeon Siege II. Nie wiem, o co chodzi. Może po prostu trafiam na tytuły, które mi nie podchodzą, a może coś dziwnego się stało ze mną. Kiedyś, to każdą jedną grę przechodziłem, jaką dorwałem w łapska. Dzisiaj ciągle wracam w kółko do tych samych. Mam zamknięty umysł. Źle się z tym czuję.
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 18, 2015, 22:25:10 pm »
albo to wina samych gier maniek. Ja na tytuly AAA też patrzeć w lwiej częsci nie mogę i dochodzę najwyżej do etapu instalacji, za to takiego Wastelanda 2 to miesiąc dzień w dzień męczyłem.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 19, 2015, 06:48:06 am »
>AAA
O tym miałem pisać. A w indyki nie grasz w ogóle? Poczekaj, kupię ci w prezencie Hotline Miami 1 i 2 (jeśli wypijesz ze mną na Pyrkonie). :3c

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 10, 2015, 01:47:57 am »
Well, wczoraj spóźniłem się 25 minut do pracy, bo zaspałem. To moje pierwsze spóźnienie od pół roku. Mam cichą nadzieję, że zostanę zwolniony, bo to zmusiłoby mnie do szukania następnej.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 10, 2015, 11:51:13 am »
Well, wczoraj spóźniłem się 25 minut do pracy, bo zaspałem. To moje pierwsze spóźnienie od pół roku. Mam cichą nadzieję, że zostanę zwolniony, bo to zmusiłoby mnie do szukania następnej.
Ja się spóźniam praktycznie codziennie i jeszcze mnie nie zwolnili. Niemniej potwierdzam, że czasem utrata pracy to najlepsza motywacja do szukania innej. Byle tylko nie poddać się marazmowi zanim znajdziesz następną.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 11, 2015, 18:58:16 pm »
Niemniej potwierdzam, że czasem utrata pracy to najlepsza motywacja do szukania innej. Byle tylko nie poddać się marazmowi zanim znajdziesz następną.
True, ale istotne jest także, by w czasie posiadania pracy mieć dużo motywacji do samodoskonalenia się w wolnym czasie, by następnym razem móc startować o poprzeczkę wyżej. Internet daje ogromne możliwości, by poznać ludzi z branży, która nas interesuje, wyrobić sobie kilka kontaktów, zebrać info, coś podziałać z nimi (choćby za darmo dla exp).

U mnie leci czwarty rok w gamedevie i nadal wkręcenie się tam uważam za najlepszą decyzję życiową. Dziś dowiedziałam się, że przechodzę do nowego projektu, któremu od pewnego czasu przyglądałam się z boku szklanymi oczkami: ten klimat, design, art - damn, chce się to robić! Następny rok zapowiada się zacnie :D

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 18, 2015, 22:25:59 pm »
U mnie leci czwarty rok w gamedevie i nadal wkręcenie się tam uważam za najlepszą decyzję życiową.
Jakieś słowa mądrości dla kogoś, kto dopiero stawia pierwsze kroki w tej branży? :)
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 22, 2015, 13:54:22 pm »
Jakieś słowa mądrości dla kogoś, kto dopiero stawia pierwsze kroki w tej branży? :)
Dwie rady niezbyt odkrywcze, ale warto o nich pamiętać:
1) Gamedev cały czas się zmienia, a wielozadaniowość jest mile widziana, dlatego warto ciągle poszerzać swoje horyzonty: jeśli robisz koncepty 2D, zainteresuj się po godzinach także teksturowaniem, modelowaniem albo animacjami; jako tester staraj się poznać silnik, by móc odciążać LD od tasków-śmieci albo pomagać GD w balansie.
2) Nie zawsze robienie gier = zarabianie na grach, dlatego na każdym etapie produkcji warto zadawać sobie pytanie: to mi się podoba, ale czy tego oczekuje nasz target i ochoczo rzuci w to kasą? I czy będzie to target wystarczająco liczny, by pokryć koszty produkcji?

Dużo przydatnych informacji można zebrać na tym forum: http://forum.warsztat.gd/
Tutaj są oferty pracy: http://www.skillshot.pl/
Jest jeszcze ukryte forum tylko dla ludzi z branży, ale aby uzyskać tam dostęp potrzebna jest rekomendacja od szefa firmy gamedevowej, w której pracujesz.

Na jakim stanowisku jesteś i jak Ci się podoba? :)

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 22, 2015, 17:46:11 pm »
Dwie rady niezbyt odkrywcze, ale warto o nich pamiętać:
1) Gamedev cały czas się zmienia, a wielozadaniowość jest mile widziana, dlatego warto ciągle poszerzać swoje horyzonty: jeśli robisz koncepty 2D, zainteresuj się po godzinach także teksturowaniem, modelowaniem albo animacjami; jako tester staraj się poznać silnik, by móc odciążać LD od tasków-śmieci albo pomagać GD w balansie.
2) Nie zawsze robienie gier = zarabianie na grach, dlatego na każdym etapie produkcji warto zadawać sobie pytanie: to mi się podoba, ale czy tego oczekuje nasz target i ochoczo rzuci w to kasą? I czy będzie to target wystarczająco liczny, by pokryć koszty produkcji?
Dzięki, zapamiętam.
Cytuj
Dużo przydatnych informacji można zebrać na tym forum: http://forum.warsztat.gd/
Tutaj są oferty pracy: http://www.skillshot.pl/
Miejsca znane i bardzo często odwiedzane. :)
Cytuj
Na jakim stanowisku jesteś i jak Ci się podoba? :)
Tester. Pracowałem przy wieśku i było bardzo fajnie (poza momentami kiedy granie w tą samą grę 10h codziennie sprawiało, że miałem ochotę się zabić), ale teraz gra wyszła, a ja byłem wynajęty z innej firmy, więc musiałem tam wrócić. :-\

W tej chwili staram się o jakiś staż na gameplay/quest/level designera. Generalnie coś z rozgrywką. Oprócz tego po godzinach z kilkoma osoba pracuję nad własnym indykiem, ale to dopiero jakoś pod koniec czerwca będę mógł o nim bardziej gadać.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 22, 2015, 20:07:57 pm »
Dziki, mimo wszystko zazdroszczę. Serio, nawet mimo tych 10h dziennie. Grać w grę i jeszcze hajs za to dostawać :P Można wiedzieć na jakim sprzęcie tam "pracowałeś"? :P

A u mnie? Przytyłem, co mnie bardzo boli, bo zbliża się lato. Z moich 76 kg, zrobiło się prawie 85, pojawiła się lekka druga broda i brzuch się zaokrągla. Dlatego jakieś dwa miechy temu wziąłem się za siebie, nie piję piwa, ograniczyłem fast foody, gazowane napoje. Biegać nie biegam, jak to w przeszłości, na siłkę nie mam czasu, ale gram w nogę rekreacyjnie, robię brzuszki, pompki + fizycznie pracuję, więc wszystko idzie ku dobremu :D W łapie taka pompa, że nawet za czasów siłki takiej nie miałem, nogi wyrobione, nawet w dupie schudłem, tylko z tego brzucha wolno schodzi.

Wyjazd za granice mi się niestety przesunął. Miałem jechać pod koniec kwietnia, pojadę pod koniec czerwca. Szkoda, ale co zrobić. Na razie pracuję w firmie kumpla w ogrodnictwie, nie mam prawa narzekać, bo nieraz wychodzi +/- 200 zł dniówki, ale to niestety robota sezonowa jest, więc w zimę kappa. Dorabiam u kuzyna dodatkowo, który ma myjnię parową (pisałem już o tym kiedyś), więc na brak zajęć narzekać nie mogę.

Chyba tyle, co tam u mnie.

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 22, 2015, 20:59:09 pm »
well, to nie tak, że "gra się w grę" gdy chodzi o testowanie. To często żmudne przechodzenie kilka razy tego samego etapu, najczęsciej odgórnie wskazanego i niekoniecznie umiejscowionego jakoś chronologicznie, tylko ot tak, z dupy. No i sam stan tej gry, bo to nie tak, że przechodzi się coś uznane za gotowe, ale rzeczy na różnym etapie rozgrzebania. Generalnie bardziej męcząca robota niż by się mogło wydawać, zwłaszcza jak trafisz w tytuł który niekoniecznie cię jara. Choć może z drugiej lepiej trafić na niejarający niż jarający, bo sobie go nie zaspoilerujesz.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!