Autor Wątek: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?  (Przeczytany 81117 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« dnia: Styczeń 07, 2015, 12:52:32 pm »
Ten wątek służy do dzielenia się przeżyciami i ostatnimi wydarzeniami w naszych żywotach. Opowiedzcie, jak się macie i co porabiacie.

Tutaj niewiele się dzieje. Od miesiąca mam pracę, wykonuję ją sumiennie. To w sumie wszystko. Czekam do dziesiątego, by zobaczyć, ile wyniesie moje wynagrodzenie, przewiduję jakieś 1100 złotych. Celowo nieco niedoszacowuję, by być miło zaskoczonym. Planuję odłożyć pieniądze i dokonać generalnego upgrade'u komputera.

Trapi mnie przeświadczenie, że powinienem robić coś więcej - o wiele więcej - ale muszę przyznać, że mam wygodne życie i to doceniam. Niedługo przyjdzie pora, by postawić następny krok.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2015, 14:08:13 pm »
Fajny temat. Taki bez hejtu :) Przynajmniej na razie

U mnie nowy rok się zaczął postanowieniami - będę dużo ćwiczyć i ruszę język chiński. Poza tym ograniczę giercowanie, bo i tak ostatnimi czasy coraz mniej mnie ono bawi (chyba się przesyciłem po tylu latach). W pracy nic nowego niestety (lub stety). Zobaczymy co z tego wyjdzie. :)

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 07, 2015, 16:41:19 pm »
Planuję odłożyć pieniądze i dokonać generalnego upgrade'u komputera.

Mój brat ostatnio wydał 5000 zł ponad na nowy sprzęt komputerowy xD

Ja próbuję odłożyć na nowy motocykl, ale tu ubezpieczenie auta za prawie 700 zł, tu opony za 1500 zł, tu jakieś prezenty na święta i inne... i tak się rozchodzi już ze 2500 złociszy, a tak z 6000-7000 przydałoby się uzbierać aż.
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

shrike

  • Wiadomości: 181
  • Prezes Drogi Mlecznej
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 07, 2015, 17:10:55 pm »
Ja na szczęście problemów z pieniędzmi jeszcze nie mam, na typowe studenckie głodowanie nie narzekam, a na studiach cholernie ciężko tak jak było, ale zaczynam się przyzwyczajać :P. Zmieniłem lokum z takiego, na który miałem 30/40 minut na uczelnie jadąc mpk na takie, z którego idę sobie 10 minut spacerkiem, więc generalnie jest dobrze i myślę, że się to w najbliższym czasie nie zmieni :)
Akolita Podziemia

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 07, 2015, 19:25:03 pm »
Fajny temat. Taki bez hejtu
A co tu hejtować?

U mnie zwyczajnie. Pracuję w sądzie rejonowym, spotykam się z niezłą blondi, niedawno zmieniłem samochód, tym razem na kilkuletnie BMW.

:)
Klasztor - Fechtmistrz

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 08, 2015, 11:52:24 am »
U mnie zwyczajnie. Pracuję w sądzie rejonowym, spotykam się z niezłą blondi, niedawno zmieniłem samochód, tym razem na kilkuletnie BMW.
Zapomniałeś dodać, że masz już piątą kuchnię :P

U mnie może być, czekam na parę zakupów do zrealizowania, tzn. coś zamówiłem i czekam na dostawę lub mam fundusze, a produkt dopiero będzie miał swoją premierę :)
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 09, 2015, 19:30:52 pm »
Zmieniłem fryzurę.
Klasztor - Fechtmistrz

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 12, 2015, 19:30:12 pm »
Hm, co tam u mnie? Znalazłem robotę co do której liczę, że pozwoli mi się bardziej wkręcić w game development, współpracuje też przy pewnym projekcie, o którym póki co ani mru-mru. Oprócz tego rzuciłem studia, bo stwierdziłem, że pożerają mi za dużo kasy i czasu, a niewiele dają w zamian. Też spotykam się z niezłą blondi, chociaż ostatnio stwierdziłem, że jest trochę jebnięta i nie wiem czy niedługo nie zmieni się w "spotykałem się".

Oprócz tego wyhodowałem znośne goatee'n'stache, teraz wożę się z myślą przerobienia tego na klasyczną brodę.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 12, 2015, 22:31:01 pm »
Hm, co tam u mnie? Znalazłem robotę co do której liczę, że pozwoli mi się bardziej wkręcić w game development, współpracuje też przy pewnym projekcie, o którym póki co ani mru-mru.

Uhuhuuu... grubo!

Oprócz tego rzuciłem studia, bo stwierdziłem, że pożerają mi za dużo kasy i czasu, a niewiele dają w zamian.

Grubiej!

Też spotykam się z niezłą blondi, chociaż ostatnio stwierdziłem, że jest trochę jebnięta i nie wiem czy niedługo nie zmieni się w "spotykałem się".

No nie wierzę! Tak a propos blondi i tych sprawa, to dzisiaj tak mnie wkręcali w robocie prawie przez całą zmianę. Z numeru telefonu, którego nie mam, zaczęli wypisywać wiadomości i podszywali się za moją pierwszą dziewczynę. Na tyle nieumiejętnie, że kapnąłem się dopiero 2h przed końcem zmiany, że to oni. W robocie pracuje z kumplem z wioski jednym i drugim (bracia), z czego jeden to teraz taki dowcipnić i zna co nieco moje historie z dziewczynami, wiec On dostarczał im informacji, a Ci dopełniali dzieła. Nieźle im to wyszło, ale zjebali pod koniec :D
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 12, 2015, 23:19:09 pm »
Na tyle nieumiejętnie, że kapnąłem się dopiero 2h przed końcem zmiany, że to oni.

Chyba umiejętnie, skoro tyle czasu się nabierałeś :P

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 13, 2015, 10:50:43 am »
No zależy jak na to spojrzeć, bo jakby zrobili to umiejętnie, to mogliby mnie do końca dnia wkręcać, bo już naprawdę w pewnym momencie zacząłem podejrzewać, że rzekomej Magdzie odbiło ;d
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 01, 2015, 20:06:12 pm »
Dostałem teoretyczną podwyżkę o 1 zł za godzinę więcej (z 10 do 11 brutto), ale wolę o tym myśleć, jak o +10%.

Teoretyczna jest dlatego, że od teraz pracuję na tzw. prowizję, czyli pieniądze są uzależnione jedynie od mojej wydajności. Na szczęście jestem elementem czteroosobowego zespołu, więc może razem uda nam się wspólnie wyrabiać dzienną normę.

Niech zacznie się za****dol!

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 02, 2015, 10:46:54 am »
A co dokładnie robisz w tej pracy, CyC?
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 05, 2015, 15:26:21 pm »
Umieszczam obłogi drewna na taśmie w starej suszarni parowej. To wszystko. Przez osiem godzin dziennie. Na trzy zmiany. Praca wymaga bijącego serca.

Opowiedz lepiej, co to za pracę ty masz i przypomnij mi, ile zarabiasz.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 05, 2015, 16:55:35 pm »
Też trzyzmianówkę. Jestem operatorem wielkiej maszyny, która pakuje arkusze po xx sztuk w papier pakowy. I tak przez pierwsze 4h, potem schodzę z niej i pomagam gdzieś tam na hali komuś, jak jest dużo roboty. I od tego miesiąca powinienem już mieć 3200 brutto.
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!