Autor Wątek: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?  (Przeczytany 81685 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #480 dnia: Wrzesień 13, 2018, 11:51:47 am »
W przypadku Q&A zależy jaki - zwykłym testerom płacą marnie, ale testy automatyczne są już całkiem lukratywne (C z tego co zrozumiałam jest dopiero juniorem). 5-7k da się z tego wyciągnąć.
Najlepsze w pracy programisty jest chyba to, że limit wysokości zarobków jest praktycznie sky high. Obecnie prawie dobijam do górnego pułapu w swojej specjalności i coraz ciężej o podwyżkę - pozostaje rozwijać się powoli w innym kierunku albo zacząć przyjmować zagraniczne zlecenia. Tym bardziej, że ostatnio miałam okazję przekonać się, ile kosztują sensowne i szybkie badania oraz rehabilitacje, jeśli kogoś z bliskich kopną problemy ze zdrowiem.

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #481 dnia: Wrzesień 13, 2018, 12:37:36 pm »
Ale pamiętajcie też, że nie warto na wszystko patrzeć przez pryzmat kasy :P Bo jeśli nie masz do czegoś smykałki i nie lubisz się tym zajmować na co dzień to nie ma sensu :P

A mordować się dla kilku $$ więcej? To ja już wolę zarabiać ile zarabiam i mieć spokojną głowę :)

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #482 dnia: Wrzesień 13, 2018, 16:27:25 pm »
W przypadku Q&A zależy jaki - zwykłym testerom płacą marnie, ale testy automatyczne są już całkiem lukratywne (C z tego co zrozumiałam jest dopiero juniorem). 5-7k da się z tego wyciągnąć.
Ta,  typowego testera gierek miałem na myśli, bo mniej trza umieć i łatwiej się wkręcić. Pensja porównywalna z innymi branżami (w tym moją obecną), ale wymagałaby wyprowadzki do warszawy czy innego hubu developerskiego, gdzie koszty życia są zdecydowanie wyższe niż w Pozku.

Chyba jedyny plus, to że można trochę od wewnątrz spojrzeć jak wygląda proces produkcji gier, nawiązać parę pierwszych znajomości i potraktować tę fuchę jako trampolinę do czegoś poważniejszego

Cytuj
Tym bardziej, że ostatnio miałam okazję przekonać się, ile kosztują sensowne i szybkie badania oraz rehabilitacje, jeśli kogoś z bliskich kopną problemy ze zdrowiem.
co jest w sumie ciekawe, biorąc pod uwagę, że fizjoterapeuci są podobno najgorzej opłacani ze wszystkich zawodów medycznych.
Z ciekawości, ten prywatny pakiet medyczny o którym swego czasu była tu dyskusja nie pomógł? Czy dalsza rodzina i karuzela śmiechu z NFZ?

Ale pamiętajcie też, że nie warto na wszystko patrzeć przez pryzmat kasy :P Bo jeśli nie masz do czegoś smykałki i nie lubisz się tym zajmować na co dzień to nie ma sensu :P

A mordować się dla kilku $$ więcej? To ja już wolę zarabiać ile zarabiam i mieć spokojną głowę :)
...i dlatego właśnie odpuściłem. Męczyłem się z tym, nie sprawiało mi to żadnego funu, więc po prostu odpuściłem i niespecjalnie żałuję.

Choć z drugiej wiesz jak to się mówi, pieniądze to nie wszystko, ale lepiej płakać w mercedesie ;D

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #483 dnia: Wrzesień 16, 2018, 09:31:37 am »
Chyba jedyny plus, to że można trochę od wewnątrz spojrzeć jak wygląda proces produkcji gier, nawiązać parę pierwszych znajomości i potraktować tę fuchę jako trampolinę do czegoś poważniejszego
Właściwie są dwa rodzaje testerów do gier:
 - tester z farmy testerskiej, który dostaje w miarę gotowy produkt, mieli tysiąc razy i tylko raportuje bugi do niego (= słabe płace, monotonia roboty, uciekać jak najszybciej),
- tester w produkcji, który należy do devteamu od samego prototypu, testuje buildy na bieżąco i robi trochę za "techniczny głos rozsądku", uświadamiający ludziom, jak niektóre dziwne pomysły odnośnie sterowania czy działania kamery mogą potem wybuchnąć im w twarz ;) (dużo lepsza i ciekawsza praca, ale wymaga już pewnej wiedzy, więc raczej nie dla świeżaka).

Anyway polski gamedev (i chyba nie tylko polski) ma problem z doświadczonymi QA. Ostatnio znajomy szukał QA Leada oferując nawet 8k i miał problem ze znalezieniem - osoby odpowiedzialne i doświadczone dawno ewakuowały się na inne stanowiska i nie były zainteresowane powrotem do testowania, a "młodzież" była jeszcze za mało ogarnięta.

Cytuj
Z ciekawości, ten prywatny pakiet medyczny o którym swego czasu była tu dyskusja nie pomógł? Czy dalsza rodzina i karuzela śmiechu z NFZ?
Pakiet pomaga i to bardzo, m.in. miło mieć za darmo USG robione już któryś raz z rzędu w miesiącu czy rezonans magnetyczny wart 400 zł, ale niektórych rzeczy nie ma w pakiecie (jak np. niektóre nietypowe badania krwi, za które trzeba zabulić - i shit you not - nawet 500 zł).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2018, 09:34:28 am wysłana przez Kaseven »

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #484 dnia: Wrzesień 16, 2018, 09:46:57 am »
Tak się wtrącę jeszcze a propos tej programistycznej branży i tego znajomego. On robi jako jakieś wsparcie techniczne do wyszukiwania i usuwania drobnych usterek w jakiejś firmie, co tworzy kody dla bankowości. Coś w ten deseń :)

Generalnie to kasa idzie z odpowiedzialnością i tego chyba się niestety nie da uniknąć. Im wyżej chcemy zarabiać, tym więcej trzeba wziąć na swoje barki i tym mniej spokojna głowa. Tak ja to widzę.
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #485 dnia: Wrzesień 16, 2018, 11:16:58 am »
Właściwie są dwa rodzaje testerów do gier(...)
Poniekąd to też miałem na myśli - zacząć na farmie by nabrać doświadczenia, potem załapać się na wewnętrznego testera, potem zaś spróbowac przekwalifikowac na design or smth.
Problemem z taką ścieżką kariery jest tylko to, że właśnie taka farma wymagałaby zrobienia finansowego kroku wstecz i opierałaby się na nadziei, że po roku uda się to odmienić.

Cytuj
Pakiet pomaga i to bardzo, m.in. miło mieć za darmo USG robione już któryś raz z rzędu w miesiącu czy rezonans magnetyczny wart 400 zł, ale niektórych rzeczy nie ma w pakiecie (jak np. niektóre nietypowe badania krwi, za które trzeba zabulić - i shit you not - nawet 500 zł).
Cóż, chociaż tyle. Ale ta, jestem w stanie uwierzyć, bo dziewczyna robiła ostatnio badanie krwi za 300.

Generalnie to kasa idzie z odpowiedzialnością i tego chyba się niestety nie da uniknąć. Im wyżej chcemy zarabiać, tym więcej trzeba wziąć na swoje barki i tym mniej spokojna głowa. Tak ja to widzę.

Niestety IMHO tak to nie działa, kasa idzie tam gdzie brakuje rąk do pracy, a nie tam gdzie jest odpowiedzialnie. Weźmy takich urzedników na poziomie wojewódzkim, od nich zaeży przecież jak budowane będą drogi czy wydawane dziesiątki tysięcy zł. Albo nauczycieli, od ich pracy zależy to jacy będa przyszli polacy. Albo jeszcze lepiej, pielęgniarki, które może nie operują, ale jeśli popełnią drobny błąd myląc np leki ktoś może umrzeć. I co? I nico, wszyscy oni dostają tyle samo albo mniej niż facet wykladający towar na półkach w Biedronce albo mieszający beton na budowie, stąd coraz więcej osób z tej pierwszej grupy przenosi się do drugiej albo ucieka za granicę.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Jensen

  • Wiadomości: 3
    • https://kobieta.wp.pl/naturalne-powiekszanie-biustu-krem-ujedrniajacy-do-biustu-frashe-6252827661842561a
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #486 dnia: Wrzesień 22, 2018, 13:35:21 pm »


Generalnie to kasa idzie z odpowiedzialnością i tego chyba się niestety nie da uniknąć. Im wyżej chcemy zarabiać, tym więcej trzeba wziąć na swoje barki i tym mniej spokojna głowa. Tak ja to widzę.

Teoretycznie tak - w praktyce wyższym szczeblom bardzo łatwo zwalić winę na niższe szczeble - bo nie trzymaja sie filozofii firmy, bo za malo lojalni, bo zupa była za słona. I to one najczęściej dostają po łbie jako kozły ofiarne.

Ertix

  • Wiadomości: 637
  • Nosferatu
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #487 dnia: Wrzesień 23, 2018, 23:05:38 pm »
A wrzucę jako ciekawostkę:

Wpis zerżnięty kopiuj-wklej z facebooka:

GOTHIC SITE, ŚWIĘTE PRZYMIERZE, PHOENIX·PONIEDZIAŁEK, 27 SIERPNIA 2018
Dołącz do naszej grupy, spotkaj starych znajomych
https://www.facebook.com/groups/2164137057239519/

Inicjatywa AddoNa (chyba on używał Tunaka w avatarze? już nie jestem pewien) - ale neutralnie, ani nie dopieprza ani nie popiera GS czy rpg-center - zwyczajnie jakby ktoś chciał nawiązać kontakt to może tam wbić.

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #488 dnia: Wrzesień 24, 2018, 10:23:27 am »
Z ciekawości dołączę, poczytam co tam ludzie wymyślają :P

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Raziel

  • Wiadomości: 4
    • https://vialise.pl
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #489 dnia: Wrzesień 25, 2018, 13:34:43 pm »
Siedzę w sobie w pracy, z racji pracy za biurkiem lurkuje sobie w wolnej chwili starwarsową rebelawke na fejsie (fb.com/rebelawka - jak to wyglada na kryptoreklame to usune xD) i obczajam ceny klocków Lego na aledrogo. I tak do 22 :v

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #490 dnia: Wrzesień 25, 2018, 16:38:29 pm »
czaisz się na tego dużego millenium falcona z lego? :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Raziel

  • Wiadomości: 4
    • https://vialise.pl
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #491 dnia: Wrzesień 27, 2018, 17:36:47 pm »
Pewnie nawet nie mialbym gdzie go postawić  :P

Ale już takiego Falcona w wersji z filmowego Solo bym przytulił.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #492 dnia: Wrzesień 27, 2018, 21:07:57 pm »
Bardziej się śmiałem z ceny tego dużego falcona, bo za trzy tysiące można myśleć o budowie własnego lol

Chocież tak po prawdzie nie wiem czy faktycznie bym go nie wolał, bo ten mały ma jakieś dziwne proporcje, zresztą nie jestem fanem SW disneya. Razi mnie to głównie dlatego, że te współczesne zestawy starają się być strasznie realistyczne, z częściami tworzonymi specjalnie pod konkretny model, a i tak coś jest nie tak. Te pierwsze zestawy z 2000 roku mialy dla mnie jakoś więcej uroku, tamten Y-wing, b-wing czy szczególnie snowspeeder wyglądały zdecydowanie lepiej niz te wspolczesne zestawy.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #493 dnia: Wrzesień 27, 2018, 21:16:25 pm »
3 tysie za zestaw lego? Wyczuwam zapach hajsu (jako dziecko zbierałem lego nałogowo i mam całe wielkie wiadro modeli archiwalnych razem z instrukcjami)

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Hej ferajna, co tam ostatnio u was?
« Odpowiedź #494 dnia: Wrzesień 27, 2018, 21:29:56 pm »
dokładnie 800$ xero. Ale trza im oddać że zestaw składa się z 7,5 tys klocków i po złożeniu ma bodaj metr średnicy.

I weź mnie nie wkurwiaj, miałem podobnie skitrane plastikowe pudło z odbudowanymi archiwalnymi modelami wywiezione na działkę dziadków, bo nie mialem miejsca by je u siebie trzymać. Latem, jak po raz pierwszy od paru lat na tę działkę pojechałem  (miałem tam wyprawiane urodziny) odkryłem, że 1/4 modeli jest potrzaskana, a pozostałych nawet nie ma, bo sobie je najprawdopodobniej kuzaj z wujem bez pytania na drugi koniec polski wywieźli, w tym ofc te, z ktorymi najlepsze wspomnienia miałem. Dwa miesiące minęły, a ja nadal jakbym spotkał to bym udusił.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!