Autor Wątek: GOTY 2014  (Przeczytany 4574 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
GOTY 2014
« dnia: Styczeń 02, 2015, 11:14:01 am »
Trzeba przyznać, że rok 2014 nie należał do zbyt udanych jeśli chodzi o branżę grową, ale i tak jestem ciekaw jakie są wasze osobiste numery jeden z ubiegłych 365 dni.

Moim GOTY zdecydowanie jest Transistor, autorstwa Supergiant Games. Zdecydowanie jedna z najładniejszych gier 2D ubiegłych lat(aż nie chce się wierzyć, że 3/4 plansz narysowała jedna osoba), do tego z doskonałą muzyką Darrena Korba i wokalem Ashley Barrett - imho warto zagrać chociażby dla oprawy audiowizualnej, ale na tym zalety się nie kończą. Na dodatek mamy pomysłowy i dający OLBRZYMIE możliwości gameplay oraz solidną historię, która prawdopodobnie stanowi najsłabszy aspekt gry, a jednak i tak jest kilka pięter powyżej tego co możemy zobaczyć w większości innych gier, szczególnie dzisiaj.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: GOTY 2014
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 02, 2015, 15:29:25 pm »
Tranzystor nadal jest na mojej łyżliście, choćby dla samego soundtracku, ale w 2014. roku kupiłem dosłownie trzy tytuły, dodatków z bundle'ów nie licząc, z powodu braku pracy, pieniędzy i dobrej maszyny, na której mógłbym uruchomić obecne hity pokroju Odległych Okrzyków 4 i innych.

I nie mogę się zdecydować! Każda z nabytych przeze mnie gier była dobra.

The Binding of Isaac: Rebirth to to samo, co normalny Izaak plus dodatkowa zawartość, nowy silnik, tryb co-op.... solidne 7/10 - wciągająca gra, jak poprzednio, lecz usprawniona. Jedynym minusem jest przejście na styl graficzny 8-bit; mimo ładniejszych efektów graficznych, całościowo grafika jest mniej szczegółowa. (No i nowy soundtrack rzadko kiedy jest lepszy od wersji Danny'ego Baranowskiego z oryginalnej wersji gry, ale to trochę, jak porównywać jabłka z pomarańczami.)

Crimzon Clover: WORLD IGNITION to szalona niezależna japońska strzelanka z podgatunku bullet hell. Grałem w nią krótko, ale jednak gry tego typu są strasznie intensywne i po półgodzinie muszę wziąć prysznic, bo jestem cały w pocie. Boję się, prawdę mówiąc, do niej wracać, bo w bólach udało mi się bez tracenia wszystkich żyć przejść grę w wersji Novice i nie sądzę, by udało mi się to zrobić po raz drugi, natomiast wersja Arcade jest strasznie trudna. Mimo wszystko wiem, że pewnego dnia, gdy tylko ktoś poza mną będzie zainteresowany, powrócę do CC. Gra jest bardzo ładna jak na indie shoot-'em-upa. Muzyka jest w porządku. Cholernie porządny tytuł, dałbym 8/10.

Nuclear Throne to gra, którą kupiłem parę dni temu i nadal się nią jaram. Jest to twin stick, jak Isaac, ale z poziomem trudności i morderczymi zagrożeniami rodem ze Spelunky. Tutaj 8-bit nie wadzi, muzyka jest przednia, dostępny jest również tryb co-op, na dodatek gra, chociaż w zasadzie już gotowa, dostępna jest jedynie jako "early access", ponieważ nadal otrzymuje cotygodniowe łatki z zawartością i zmianami balansu gry (obecna ilość łatek wynosi 57). Jak na razie - 8/10?

Nadal nie wiem, czy moją GOTY jest CC, czy Nuclear Throne. Wiem już natomiast, w której gierce utopię więcej czasu, ale sam poświęcony czas nie jest wyznacznikiem jakości i nie może zaważyć na zwycięstwie Atomowego Tronu.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: GOTY 2014
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 02, 2015, 16:37:34 pm »
Metal Gear Solid: Ground Zeroes - nie grałem, 10/10.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: GOTY 2014
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 02, 2015, 16:52:17 pm »
Może nie tyle niezbyt udany, co pełen kontrastów. Może tak, żadna z gier AAA nie rzuciła mnie na kolana. Ba, nie była nawet na tyle interesująca, by chciało mi się ją kupić. Ciekawsza byla druga i trzecia liga.- ultimate general, road redemption, wasteland 2, Valkyria czy Risen 3 (więcej nie pamiętam) to dobre i bardzo dobre gry, ale.. większośc z nich zabił Access i otwartość devsów. Po prostu widziałem jak te gry się rozwijają, czytałem co się w nich znajdzie, ogarniałem opinie.. i tyle, dostałem dokładnie to, czego oczekiwałem, ale często nic poza tym, zero większych zaskoczeń. Nie jest to może wada, ale ukrycie pewnych rzeczy pewno by pomogło. Albo granie od razu w gotowy produkt, a nie aktualizowany, gdzie pewne fragmenty przechodzi się po kilka razy. Nieco inaczej jest z valkyrią, która jest dobra.. tylko tak naprawdę ma siedem lat bo to konwersja z PS3. No i Risen 3, który spodziewałem się, że może ssać, a był ok. Nie genialny, ale ok.

W sumie z tej listy najbardziej ok był chyba Wasteland 2, mimo wszystko.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Seksrator

  • Wiadomości: 187
  • Cham i Prostak
Odp: GOTY 2014
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 02, 2015, 20:57:51 pm »
Zdecydowanie South Park: Kijek Prawdy. W tak dobrą grę na licencji filmu chyba nie grałem jeszcze.

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: GOTY 2014
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 03, 2015, 14:37:54 pm »
Ja bym dodał Alien: Isolation. Gierka świetnie oddająca klimat filmu, a i parę "dusz na ramieniu" miałem. Serio, po Aliens CM wszyscy spisywali ją na straty, a tu takie zaskoczenie :)

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: GOTY 2014
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 03, 2015, 18:04:11 pm »
dodałbym do tego Cień Mordoru i Far Cry 4

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: GOTY 2014
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 04, 2015, 11:03:19 am »
Fakt, że Indyki są w stanie zawalczyć z grami AAA o tytuł GOTY jest absolutnie tragiczny.

Anyway, Heathstone ma chyba największe szanse moim zdaniem, bo jest (z tego co wiem) absolutnie addictive i do tego w klimatach Warcrafta.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: GOTY 2014
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 04, 2015, 11:52:17 am »
"The Walking Dead: Season Two"
Czyli takie pół-indie.

Cytat: MoG
Fakt, że Indyki są w stanie zawalczyć z grami AAA o tytuł GOTY jest absolutnie tragiczny.
Chyba dla poziomu wysokobudżetowych gier.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Lowcap

  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: GOTY 2014
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 04, 2015, 15:37:43 pm »
No raczej dla wysokobudżetowych, boli mnie fakt spuszczania się nad coraz większymi gniotami.

Swojego wyboru 2014 nie mam, bo w żadną z tegorocznych nowości nie grałem.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: GOTY 2014
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 04, 2015, 18:21:10 pm »
Oczywiście, że dla produkcji wysokobudżetowych i dla nas - graczy. Nie było żadnych gier, nad którymi nawet krytycy spuścili ostro z kija, a to już na pewno źle wygląda, biorąc pod uwagę, że są opłacani przez Mountain Dew i Doritos.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: GOTY 2014
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 04, 2015, 18:41:57 pm »
Krytycy w zeszłym roku rozpływali się w zachwytach nad "GTA V" i "The Last of Us", a żadna z tych gier na to nie zasługiwała. Zwłaszcza ta druga, która pobiła rekord w liczbie zdobytych nagród GOTY (grubo ponad 200 - dla porównania rok wcześniej pierwszy sezon "The Walking Dead" zdobył "tylko" trochę ponad 90) i została obwołana najlepszą grą wszech czasów, mimo że jest co najwyżej najbardziej przereklamowaną grą wszech czasów. Nie wprowadza absolutnie nic innowacyjnego, a przy tym jedzie na popularności nie tylko wydanej trochę ponad rok wcześniej (mowa o dacie premiery pierwszego epizodu, ale i ostatni ukazał się przed premierą TLoU - niecałe 7 miesięcy przed) gry "The Walking Dead" (jestem w stanie podać kilka scen i wątków, które są plagiatami, bo wyglądają właściwie identycznie), ale i całego uniwersum, które w USA bije rekordy popularności (oglądalność serialu "The Walking Dead" jest większa niż "Breaking Bad" i "Gry o tron" razem wziętych, o wydawanym od 2003 roku komiksie nie wspominając). Dla Naughty Dog to zresztą nic nowego. To studio nie wybija się na własnych pomysłach, przecież wcześniej zbiło fortunę na trylogii "Uncharted", która jest zżynką z "Tomb Raidera".

Najnowsza część GTA to z kolei uwstecznienie względem nie tylko "czwórki", ale także "San Andreas", ale ma fajną grafikę, trzech grywalnych bohaterów (w tym dwóch tak bezpłciowych jak karton po soku i jednego psychopatę) i największy w historii świat (który de facto i tak sprawia wrażenie mniejszego niż ten z SA), a to ludziom wystarczy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2015, 18:50:15 pm wysłana przez Nederland »
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: GOTY 2014
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 04, 2015, 18:51:55 pm »
Ja myślę, że GTA pogrzebało się faktem dwóch wersji - current gen vs next gem, który dopiero nadejdzie.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: GOTY 2014
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 04, 2015, 18:59:25 pm »
Nie miałem bynajmniej na myśli kwestii technologicznej. "Czwórka" była bardzo udanym połączeniem absurdalnej satyry na USA z ambitną fabułą i (wreszcie) udanym protagonistą, który nie był bezmyślną maszyną do zabijania czy tępym macho jak Tommy Vercetti, od którego ciekawszą postacią był nawet niemy Claude Speed. Ba, już przy "San Andreas" poczyniono przecież wyraźny krok w tym kierunku. Była jednak za głęboka dla zwolenników płytkiej rozrywki, więc wrócono do punktu wyjścia i zachowano tylko absurdalną satyrę (w związku z tym dziwi mnie fakt, że jeszcze bardziej absurdalne "Saints Row nie jest nawet w 25% tak popularne). Nie przeczę, w "piątkę" grało mi się przyjemnie (nawet wyżej wspomniane "The Last of Us" oceniłbym zresztą na 8- w dziesięciostopniowej skali), ale to już nie to samo.

Niektórzy twierdzą, że "czwórka" była za bardzo poważna i nie było w niej elementów humorystycznych, ale przecież takie postacie jak Roman, Florian czy nawet Vlad, Little Jacob lub Packie były naprawdę komiczne.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2015, 19:01:45 pm wysłana przez Nederland »
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: GOTY 2014
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 04, 2015, 19:23:05 pm »
Fakt, że Indyki są w stanie zawalczyć z grami AAA o tytuł GOTY jest absolutnie tragiczny.
Jak dla mnie to właśnie wspaniałe - masz gry równie dobre, a często i lepsze, niż AAA, a płacisz za nie mniej i na dodatek jeszcze starczają na dłużej. Kiedyś próbowałem przekonać Senta, że ta branża potrzebuje czasem projektów z dużym budżetem, ale coraz bardziej zastanawiam się, na cholerę właściwie nam to AAA skoro studia AA i indie dostarczają produtków lepszych pod praktycznie każdym względem.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz